Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

ZAHÁJEN TŘETÍ SERIÁL ONLINE ŠACHOVÝCH TURNAJŮ DOMEČKU VLAŠIM

Pro velký zájem pokračujeme v Domečku Vlašim s online šachovou ligou. V tomto seriálu budeme hrát všichni dohromady, tedy v jedné skupině a budou hrát šachisté narození v roce 2004 a mladší. Pro 1. kolo tohoto seriálu byla vyhlášena k ocenění mimořádně kategorie 2014 a kolega Petr těsně před zahájením turnaje vyhlásil soutěž pro ročník 2004. Ocenění brali jen kluci. Za ročník 2004 to byl Tomáš Syrový a ročník 2014 vyhrál Jindřich Trejbal. Dívky v tomto kole bohužel nedorazily.

V sobotu 13.3.2021 bylo odehráno 1. kolo třetího seriálu a zúčastnilo se ho 64 šachistů. Z Domečku jich hrálo 12. Všechny dosažené výsledky budou započítány do osmikolové ONLINE LIGY DOMEČKU, která má stejná pravidla. Bude do ní započítáno 5 nejlepších kol. Vyhodnocováni budou šachisté v kategoriích 2004 a 2005, 2006 a 2007, 2008 a 2009, 2010 a 2011, 2012 a mladší. Kdo vyhraje absolutního vítěze online ligy? Obhájí post jedničky Michael Stein? Uvidíme nového vítěze v podání Štěpána Filip nebo Filipa Čermáka. Nebo ligu vyhraje ségra Michaele Steina, a to Kamča Steinová? Nebo se dokonce podaří ligu vyhrát někomu z mladších? Po prvním turnaji se o ní přímo hlásí Denis Martínek nebo Edvard Kolář. To hold zjistíme až po pár týdnech.

V prvním turnaji nám jasně ukázali mladší šachisté, že nejsou žádná ořezávátka a vrhli se na starší šachisty. Pěkně začal turnaj Denis Martínek z ŠK Bohnice. Do šestého kola kosil protihráče a snad nikdo nepochyboval, že turnaj vyhraje. V sedmém kole s prvním nasazeným Štěpánem Filipem, bohužel dělá jedno tahovou chybu, nejspíš „missclick“, ale i s figurou méně se brání houževnatě až do konce. Určitě super výkon pro desetiletého Denise. Dalším mladším šachistou je Edvard Kolář z Říčan. Edvard, též uhrál 6 bodů. Prohrál jen s vítězem turnaje. Oba dva nakonec skončili na děleném třetím místě.

 

Turnaj vyhrál Michael Stein z Domečku Vlašim se 6 body. Na druhém místě skončil jeho týmový kolega z ligového týmu dorostu Štěpán Filip, který uhrál 6 bodů ale měl o 1,5 bodů horší pomocné hodnocení. Do patnáctky se z Domečku dostali ještě Josefína Dudková s 5 body (7. místo), Jáchym Slánský rovněž s 5 body (11. místo) a Filip Kůra se 4,5 body (13. místo). Všem Srdečně blahopřejeme.

Další kolo se uskuteční v sobotu 20.3.2021. Mimořádné ceny jsou vyhlášeny pro nejlepšího chlapce a dívku ročníku 2013.

Lukáš Filip

 

publikováno 16.3.2021