Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

ŠACHOVÝ VÍKEND DĚTÍ ZE ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ MěDDM VLAŠIM

ŠACHOVÝ VÍKEND DĚTÍ ZE ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ MěDDM VLAŠIMaa

V našem regionu se žádný vhodný turnaj pro děti v sobotu 27.1.2018 nekonal, tak jsme "vyrazili" k sousedům do Kouřimi, kde Šachový spolek Kostelec nad Černými Lesy a ZŠ Kouřim pořádali jubilejní 10. ročník dětského šachového turnaje. Hrálo se v zrekonstruovaném sále Městského úřadu "Na Střelnici". Pozdravit nás přišla i paní starostka. Pořadatelům se turnaj vydařil. Návštěvnost byla velká, hrálo se ve třech kategoriích, a to dorostenci, starší a mladší žáci. Tempo 2 x 20 minut, švýcarem

Od nás se zúčastnilo 6 dětí. Dva šachisté hráli ve starších žácích, ostatní v kategorii mladších žáků. Nejvíce se dařilo Štěpánu Filipovi, který v kategorii starších obsadil 5. místo, uhrál 5 bodů ze 7 možných. Filip Kůra obsadil 13. místo, uhrál 3,5 bodu. V této kategorii soutěžilo 26 šachistů. Padesát šachistů a šachistek hrálo v kategorii mladších. Zde se nejvíce dařilo Zdeňku Šťastnému, který skončil na 10. příčce, uhrál 5/7. O bod méně uhrál Honza Veselý a musel se spokojit s 15. místem. Děvčata, Lenka Šťastná a Adéla Janoušová uhrála po 3 bodech a obsadila 30., resp. 33. místo. Celkově výsledky průměrné, ale turnaj si všichni užili.

Pořadatelé měli plánovanou obědovou přestávku, tak jsme si došli i na oběd do nedaleké restaurace, ale i v přilehlých prostorách fungoval po celou dobu turnaje kiosek s běžným sortimentem zboží.

Za dosažené výsledky měli pořadatelé připraveny poháry, medaile, diplomy a šachové soupravy. Protože se jednalo o ročník jubilejní, tak si některé děti odnesly i dorty. Všichni pak v průběhu turnaje dostali jablíčko a pak tašku s drobnými cenami.

V Kouřimi se nám líbilo a pokud nám příští rok čas dovolí, určitě si sem přijedeme zahrát znovu.

Podstatně lépe se dařilo sourozencům Zemanovým, kteří vyjeli na Třebíčské šachování do Třebíče, kde Šachový oddíl ŠK Caissa Třebíč a DDM Třebíč pořádali již 5. ročních dětského šachového turnaje. Podle fotografií turnaj na vysoké úrovni. Hrálo se v prostorách DDM, kde pro děti připravili pořadatelé i různé jiné akce a prezentovali se zde další kroužky domu dětí a mládeže Třebíče. Hráli dvě kategorie, a to starší a mladší. V té první soutěžil Lukáš Zeman, hrálo zde 47 dětí. Lukáš uhrál 6 bodů ze 7 možných, celkově obsadil krásné 2. místo, ale ve své kategorii H16 byl zlatý! V mladších žácích soutěžili jeho bráchové, dvojčata. Zde se utkalo 43 šachistů a Tomáš Zeman obsadil celkově 6. místo, ale ve své kategorii H8 byl rovněž zlatý! Daniel Zeman obsadil ve své kategorii 3. místo. Všichni tři tedy dovezli medaile. Moc hezký výsledek a vzorná reprezentace našeho „Domečkovského“ šachu!

 

Zaznamenala: Marie Filipová

publikováno 30.1.2018
vytvořilo Anawe