Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

ŠACHISTÉ A JEJICH PEXESIÁDA

ŠACHISTÉ A JEJICH PEXESIÁDA

Ve čtvrtek 18.6.2020 uspořádali šachisté Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, v rámci projektu Domeček – ŠABLONY II. Plánovaný projektový den. Tento v sobě zahrnoval soutěž v pexesu. Pedagogem projektového dne byl Lukáš Filip a odbornicí z praxe Zuzana Moudrá.

Vlastní realizaci předcházela pečlivá příprava spojená s objednáním a výzdobou hracího prostoru a pak vhodný výběr pexes, neboť se přihlásily děti rozdílného věku. Příprava diplomů, drobných cen a tabulek potřebných k hodnocení. Stanovení systému soutěže a zajištění pomůcek. Do soutěže byla zapojena tato pexesa: Safari, Dinosauři, Hrady a zámky, Rozhledny, Auta celého světa, ZOO Praha, Auta, Moje první pohádky, Moje první lesní zvířátka, Hračky, Pohádky, Krteček, Hurvínek, Pat a Mat, Letadla, Traktory, Nákladní automobily a jiné.

Cílem projektového dne byl rozvoj poznatků z oblasti fauny a flóry, zvířat v zoologických zahradách, typů aut, znalost pohádek, hraček a i anglických slovíček. Dále rozvoj schopností a dovedností, soužití ve skupině, rozvoj tvořivosti, představivosti, fantazie a zručnosti.

Hrálo se po dobu 4 hodin, ve dvou skupinách (starší a mladší) každý s každým. Přestávky byly opravdu kratičké, abychom vše ve stanoveném čase stihli. Soutěž děti velice zaujala a bojovaly statečně a brzy jim bylo jasné, že nezáleží na věku, ale na pozornosti a paměti. Soutěžící si procvičili nejen pozornost a paměť, ale načerpali i nové informace a znalosti z pexesových kartiček. O krátkých přestávkách jsme vedli i besedu nad jednotlivými pexesovými obrázky a vyprávěli si o nich. Děti se, například u zámků, svěřovali, které už navštívila, stejně zajímavá beseda byla i nad pexesem rozhleden.

Vítězkou ze skupiny starších dětí byla Natálie Štanderová, druhé místo obsadila Lenka Šťastná a třetí příčku Adam Štandera. Skupinu mladších vyhrál Matěj Žížala, druhé místo obsadil Tomáš Brixí a třetí místo obsadil Jakub Čáp. Projektového dne se zúčastnilo 14 šachistů a šachistek.

Předmětem reflexe bylo hodnocení jednotlivými účastníky, svěřovali se se svými zážitky a pocity, které se dostavily v rozhodujících okamžicích. Některé děti hovořily i o obavách, že prohrají, a tak ze strany pedagoga a odborníka následovala informace, že se musí s těmito pocity naučit pracovat a při častějším opakování soutěže už se tyto obavy vytratí. Vesměs, ale byly názory účastníků na proběhlý projektový den kladné. Děti chválily i používaná pexesa, která byla nakoupena nově a neznaly je. Celý projektový den se líbil i pořadatelům Byly splněny stanovené cíle. Kladně byla kvitována i spolupráce rodičů s pořadateli projektového dne, kteří významně přispěli při přípravných pracech. Účastníky byl i kladně hodnocen celý projekt MŠMT a EU za poskytování prostředků, které slouží k dalšímu vzdělávání dětí a mládeže a tím i k tvorbě volnočasových akcí a rozšiřování zálib dětí.

Projektový den hodnotíme jako velice zdařilý, naplněny byly veškeré stanovené cíle, vybraná skupina účastníků aktivně spolupracovala. Splněn byl naplánovaný program. Spolupráce pedagoga volného času a odborníka z praxe naplnila v plném rozsahu 3 S, tj. společně naplánovat a připravit, společně zrealizovat a společně zhodnotit akci.

Zaznamenala: Marie Filipová

publikováno 19.6.2020