Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Mistrovství České republiky družstev školních týmů v šachu 26.-28.6.2023 Zlín

Mistrovství České republiky družstev školních týmů v šachu 26.-28.6.2023 Zlín

Od pondělního odpoledne (26.6.2023) se začali do Zlína sjíždět šachisté školních týmů 1. stupně základních škol, 2. stupně základních škol a příslušných ročníků osmiletých gymnázií a šachisté středních škol a gymnázií. Celkem soutěžilo 90 čtyřčlenných týmů, některé sebou přivezli i náhradníky. Hrálo se v krásném prostředí Kongresového centra Zlín, Univerzitní knihovny Univerzity Tomáše Bati. Záštitu nad turnajem převzali: Ing. Radim Holiš, hejtman Zlínského kraje, Ing. et Ing. Jiří Korec, primátor statutárního města Zlína, prof. Mgr. Milan Adámek, Ph.D., rektor Univerzity Tomáše Bati.

Vlastní soutěž probíhala v úterý a ve středu (27. a 28.6.2023), hrálo se 9 kol, tempem 2 x 20 minut na partii + 5s/tah bez zápisu. Čekací doba 20 minut. Turnaj byl započítán na LOK ČR v rapid šachu

Domeček Vlašim měl na tomto MČR hned tři své zástupce (členy našich kroužků a trenéři začínajících šachistů, kteří soutěžili za Obchodní akademii Vlašim. Kapitánkou družstva byla Petra Píšová, dále hráli Štěpán Filip, David Vršťala a Filip Kůra. Protože účast odřekl Jakub Vojta (hrál jiný šachový turnaj), hráli v oslabené sestavě a zaujali dvacátou druhou startovní pozici. Neztratili se, jejich umístění bylo dokonce o 4 příčky lepší, uhráli 18 bodů. Stejný počet bodů měli i tři družstva před nimi, rozhodovalo jen pomocného hodnocení. Petra se Štěpánem měli na první a druhé šachovnici velice těžké soupeře, ale přesto uhráli 4, resp. 3 body. David s Filipem shodně uhráli po 5,5 bodu. Za reprezentaci jim velice děkujeme.

Musím zmínit i družstvo studentů z Gymnázia Benešov, kde hráli naši kamarádi (někteří chodili do našich šachových kroužků a jiní hrají za naše družstva dospělých. Startovali z 10. místo a skončili na velice pěkném 4. místě s 21,5 body. Vynikající výsledek uhrál na 2. šachovnici Michal Stein (7 bodů) a na 3. šachovnici Daniel Zeman (6,5 bodu). Opravdu jste překvapili.

A ještě zmínka o našem kamarádovi Jakubu Voříškovi, který reprezentoval Gymnázium Voděradská, Praha. Je to velice dobrý šachista, mohl si klidně zahrát prestižní turnaje v Praze, ale přesto jel se svým školním družstvem do Zlína. Startovali ze 6 místa a šestí i skončili a Kuba uhrál na 1. šachovnici pěkných 4,5 bodu. Kuba je srdcař!

Děkuji paní profesorce Mlýnkové, která naše šachisty doprovázela a děkuji i rodičům dětí za jejich dopravu tam i zpět.

Šachistům děkuji za vzornou reprezentaci šachu Domečku Vlašim.

Marie Filipová

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: 1. stupeň ZŠ: chess-results.com/tnr778159.aspx?lan=5

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: 2. stupeň ZŠ: chess-results.com/tnr778160.aspx?lan=5

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTNA - STŘEDNÍ ŠKOLY: chess-results.com/tnr778161.aspx?lan=5

ODKAZ NA PÁR FOTEČEK: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Mistrovstvi_Ceske_republiky_skolnich_tymu_v_sachu_-_Zlin_26.-28.6.2023/

publikováno 29.6.2023