Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Z Jílového vezeme tři medaile

Z Jílového vezeme tři medaile

Čtvrtá regionální žákovská liga je minulostí, turnaj se odehrál 13.11.2021 v Jílovém u Prahy. Za jeho uspořádání můžeme poděkovat šachistům ze Zvole v čele s paní Strakovou. Na turnaj se vypravili šachisté z Pravonína v této sestavě: Lenka Šťastná, Natálie Štanderová, Daniel a Tomáš Zemanovi, Jakub Čáp, Jan Veselý a Karolína Hrabánková. Před začátkem turnaje museli šachisté projít kontrolou kvůli epidemiologickým opatřením. V této souvislosti bychom chtěli poděkovat i paní Čápové, která před turnajem otestovala nenaočkované děti. Poté Petr Havelka rozlosoval turnaj a mohlo se začít hrát.

Vítězem turnaje „A“ se stal Tomáš Tichý z šachového klubu TJ Bohemia Praha. Nám ale velkou radost udělal Daniel Zeman, který skončil druhý. Na Danovi je vidět, že ho šachy baví. Zlepšuje se každým odehraným turnajem. Necháme se překvapit, jak dopadne příště, až se bude hrát v Týnci. Třetí příčka patří Michaelu Steinovi z Vlašimi. Uhrál stejně jako Dan 3 body. Ale pomocné hodnocení udělalo své. Další dva šachisté z Vlašimi Jáchym a Honza uhráli 1,5/4. Hoši určitě nebyli spokojený s průměrnými výsledky.

V turnaj „B“ jsme měli zastoupení dvou dívek Natálku a Lenku. Holkám se moc nedařilo a skončily v druhé polovině tabulky. Tentokrát nevezou žádné diplomy.

Turnaj „C“ vyhrál Tomáš Zeman. Jako jediný šachista uhrál 6 bodů. Ale o zlatu rozhodlo až poslední kolo. Po nepovedeném zahájení to nevypadalo moc dobře, Tomáš ztratil materiál a partie byla prohraná. Jelikož Tomáš má duši bojovníka partii nevzdává. Čeká na chybu soupeře a ta taky přišla. Soupeř nevědomky oslabuje poslední řadu, a to byl rozhodují moment. Tomáš po tahu soupeře okamžitě bere do ruky věz a dává dvou tahový mat. Druhým krůčkem ke zlatu byla partie na druhé šachovnici, kde na dálku Tomášovi pomohl Michael Strzolka. Na 6. místě končí Jakub Čáp se 4,5 body. Kuba odehrál pěkný turnaj a když nebude hrát zbrkle možná se dočká též medaile. Další ocenění získává Kája Hrabánková, která končí na 8. místě, ale bere stříbro mezi dívkami. Uhrála 4 body a je vidět, jak se postupně zlepšuje a jaký posun za 3 turnaje udělala.

Pořadatelé měli pěkný cenový fond, takže si každý účastník vybral. Chtěl bych paní Strakové a jejímu týmu poděkovat za dobře zvládnutý turnaj. Příští žákovská liga se uskuteční 27.11. v Týnci na Sázavou.

 

Lukáš Filip

publikováno 19.11.2021