Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Vzdělávání pedagogů - Maďarsko

Vzudělávání pedagogů - Maďarsko

VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ DOMEČKU 19. - 21.4.2024

V rámci operačního programu Jan Amos Komenský, spolufinancovaném EU – šablony – uspořádal Domeček pro pedagogy Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi tři osmihodinové vzdělávací bloky:

KULTURNÍ A PŘÍRODNÍ BOHATSTVÍ MAĎARSKA

KULTURNÍ POVĚDOMÍ A HISTORIE BUDAPEŠTI

EXKURZE, VOLNOČASOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ V MAĎARSKU

Všechny tři dny provázel účastníky vzdělávání, kterých bylo 28, lektor Milan Šimko z Vlašimi, který pracoval na Velvyslanectví v Maďarsku a velice zasvěceně, poutavě a s nadšením provedl výše uvedené přednášky, které byly doplněny návštěvami níže uvedených míst. První zastávka byla ve městě Monor (40 km od Budapešti), kde nás přivítal pan starosta Kalmán Darázsi. Ten nám představil jejich středisko volnočasových aktivit pro děti a mládež. Zde jsme měli možnost shlédnout čtyři krátké filmy, zaměřené především na tamní kulturu, sport a víno. Víno neodmyslitelně k Maďarsku patří. A právě město Monor (18.772 obyvatel) se pyšní více než 100 sklípky! Jeden z nich společně s vinicí jsme v podvečer navštívili, dozvěděli se něco více o tamním pěstování vína a samozřejmě i nejoblíbenější druhy ochutnali. Poté jsme se přesunuli do Budapešti, kde bylo zamluvené ubytování. V sobotu jsme se vypravili za nejvýznamnějšími památkami tohoto města, jako je např. Budínský hrad (nazývaný též Královský palác), budova parlamentu, bazilika svatého Štěpána, dunajská promenáda, Rybářská bašta, chrám svatého Matyáše, náměstí hrdinů, muzeum hudby aj.. Navštívili jsme termální lázně Agárd (42 km). Někdo využil koupání v lázních, jiní dali přednost procházce v okolí místního jezera. Přitom lektor předával nepřeberné informace a zážitky z pobytu v Maďarsku. Lektor využíval i času při a po obědech a po večeřích, stále měl o čem povídat a co předávat. I v autobuse při cestě tam i zpět měl připravený repertoár zajímavostí o Maďarsku, Budapešti, ale i jiných zajímavých památkách.

Vzdělávání opravdu splnilo svůj cíl, především při návštěvě střediska volnočasových aktivit, mnozí získali náměty na práci ve svých zájmových kroužcích a také si udělali představu o tom, co mohou zlepšovat.

Bc. Jana Janatková

https://www.mddmvlasim.cz/index.asp?redakcePreview=ok&menu=1830&language=1&record=47514

publikováno 29.4.2024