Agenturou Zřetel s.r.o. nám byl doporučen lektor Bc. Zdeněk Krákora a jeho kolega Petr Kovář. Vzdělávání se zúčastnilo 34 vedoucích zájmových kroužků Domečku Vlašim a opravdu nelitovali. Za vzdělávací den nás lektoři naučili 14 aktivit, a navíc nám zpřístupní materiály – popisy her a potřebné pomůcky. Tyto přijdou mailem a všem vedoucím zájmových kroužků je rozešleme.
Při hrách jsme si užili mnoho legrace, a hlavně se všichni dobře poznali a o přestávkách probíhali diskuze a vedoucí si předávali mezi sebou potřebné informace. Tyto besedy se mi moc líbily, atmosféra byla uvolněná, z každého čišela pozitivní energie a pokud mohu hodnotit, tak na tomto vzdělávání byla nejlepší atmosféra ze všech, které jsme pořádali.
Vzdělávání probíhalo v několika etapách a po každé etapě následovala reflexe, kdy se mnozí vedoucí svěřili s tím, že si některou hru přizpůsobí svým podmínkám a použijí pomůcky týkající se náplně jejich kroužku a lektor jim pak přidal další náměty a zkušenosti. Nikdo se nebál diskutovat a přispět svými zkušenostmi.
Ubongo – desková hra, kterou většina z nás zná, mimochodem v klubovnách velice oblíbená, byla předváděna na závěr vzdělávání, ale jako aktivita na ven. Pomůcky perfektní, hra zajímavá, doplněna sbíráním diamantů, tou jsme vzdělávání končili a byla to doslova „bomba“.
Na závěr pak probíhala s lektorem individuální diskuze, kdy si vedoucí na něj brali kontakty a dotazy mu zašlou písemně, nebo si jeho služby objednají do škol, ale i na jiné akce. Z řad vedoucích dokonce padl námět udělat podobné vzdělávání na dva dny, s přespáním, aby se kolektiv vedoucích zájmových kroužků Domečku utužil a bylo více času na předávání zkušeností.
Děkujeme lektorům za velice pěkné náměty, které využijeme ve své práci na sto procent. Vzdělávání splnilo svůj účel a bylo přínosné. Já děkuji všem zúčastněným za zodpovědný přístup a také děkuji za pomoc při úklidu zasedačky i sálu a paní ředitelce KD děkujeme za azyl.
Marie Filipová