Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Vzdělávání pedagogických pracovníků 7. a 8. 1. 2023 v rámci Šablon - přírodovědné semináře

Vzdělávání pedagogických pracovníků 7. a 8. 1. 2023 v rámci Šablon - přírodovědné semináře

O víkendu proběhla první série vzdělávacích osmihodinových seminářů pro pedagogické pracovníky, které organizoval Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi pod vedením ředitelky Pavly Homolkové, v rámci projektu Šablony se spolufinancováním Evropskou unií a MŠMT.

První dva semináře byly zaměřeny a zážitkové poznávání přírody a jeho využití v zájmovém vzdělávání. Seminář s praktickou dílnou byl zaměřený na teoretickou přípravu pokusů a zvládnutí jejich realizace.

Semináře byly pořádány ve spolupráci s Vzdělávacím institutem Středočeského kraje, pobočkou v Benešově s velkou podporou metodičky Mgr. Jany Mutlové. Seminář vedl lektor Mgr. Vlach a uspořádán byl v prostorách Kulturního domu Blaník Vlašim.

Po seznámení s jednotlivými typy pokusů, metodami rozdělení práce mezi frekventanty, seznámení s bezpečností práce při pokusech, a i instruktáží kde, který pokus lze využít (v kroužku, tábory…). Každý experiment byl připraven ve struktuře: pomůcky, cíl experimentu, evokační otázky, vysvětlení daného jevu – oč v experimentu jde a jakou formou téma předat, realizace pokusu, reflexe a možné využívání pracovních listů. Prováděli jsme výrobu podmořské sopky a zkoumání hustoty teplé a studené vody, zkoumali jsme, co dokáží citrusy, vyráběli jsme mléčnou duhu a zkoumali jezdící rybičky. Vyráběli jsme barvy, které se nepromíchají, psali různá tajná písma, ochočovali jsme plechovku a třídili pepř a sůl pomocí tření balonku, určovali jsme kyselost a zásaditost pomocí přírodních indikátorů a jiné další zajímavé pokusy. Ke všem pokusům jsme obdrželi skripta.

Sobotního semináře se zúčastnilo 19 vedoucích zájmových útvarů a v neděli 13. Každý účastník obdržel za účast akreditovaný certifikát od vzdělávacího střediska.

Podle reakce účastníků v obou dnech, seminář přinesl spoustu nových kompetencí každému z vedoucích zájmových útvarů. Na tento seminář navazuje i jeho pokračování, nabídky lektora zcela určitě v dohledné době využijeme.

Děkuji všem organizátorům těchto seminářů a děkuji i účastníkům, kteří věnovali zvyšování kvalifikace víkend.

Marie Filipová – administrátor Šablon

publikováno 9.1.2023