Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Velká cena Havlíčkova Brodu 2019

Velká cena Havlíčkova Brodu 2019

VELKÁ CENA HAVLÍČKOVA BRODU 2019 PUTUJE DO PRAVONÍNA

Pravonínští šachisté, kteří pracují v šachových kroužcích Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, si nenechají ujít turnaj pořádaný Václavem Paulíkem a Karlem Brodinou s kolektivem, který pořádají každoročně v Havlíčkově Brodě pod názvem "Velká cena města Havlíčkova Brodu 2019". Letos již 14. ročník. Jako vždy, výborná atmosféra, srdečné přijetí, příjemné hrací místnosti hotelu Slunce, občerstvení na vysoké úrovni, bezvadná atmosféra, plynulý průběh a bohatý cenový fond, to vše jsme prožili a byli nadmíru spokojení. Startovalo 75 starších žáků a 66 mladších žáků, celkem tedy 141 dětí.

Od nás se přihlásilo 18 dětí, nakonec jich startovalo 17, neboť Honza Veselý byl osloven a odjel hostovat za ŠACHklub Tábor A na KP družstev mladších žáků do Písku. Hrál na druhé šachovnici a uhrál krásných 6,5/7. Moc hezký výsledek. Honzovi děkujeme za vzornou reprezentaci, věříme, že byl pan Odehnal spokojený.

V Havlíčkově Brodě se vedlo našim šachistům také velice dobře. Hrálo se 8 kol tempem 2 x 15 minut + 5 sekund/tah. Přídavek na tah byl fajn, hlavně vyhovoval hráčům v kategorii starších. Tempo a snížený počet kol (o jedno), to byly změny oproti minulým ročníkům. Absolutním vítězem se stal Štěpán Filip, uhrál 7,5/9 a pro Pravonín zopakoval vítězství bratra Vojty z roku 2014.

Měli jsme z výkonů našich dětí velkou radost, celkem to cinkalo 7krát! V kategorii nejstarších H,D 16 byla na 2. místě Kateřina Mrázková a na 3. místě Lukáš Zeman. O pěkné výsledky kategorie H 12 se postarali, již zmíněný Štěpán Filip, který své následovníky předběhl o celých 1,5 bodu. Na třetím místě mile překvapil svým výkonem Filip Kůra, Fanda Jelínek byl ve své kategorii na 6. místě. Adam Slavík uhrál 4/8 13. místo) a Michal Kubec 2/8 (24.místo). V kategorii H,D 12 jsme neměli žádného zástupce. V mladších žácích kralovala naše děvčata. V H,D 10 se umístila Natálie Štanderová na 2. místě, 5. místo obsadila Adéla Janoušová a následovala ji na 6. místě Lenka Šťastná, Daniel Zeman uhrál pěkných 5/8 a ve své kategorii na 9. místě, Michal Škaryd ve své kategorii byl 16. a pěkné 4 body z 8 možných uhrál i Tomáš Zeman, ve své kategorii 19. místo, Patrik Heřmánek uhrál 2 body. V osmičkách hrála naše 3 děvčata a Eliška Škarydová brala 2. místo, 3. místo Tereza Slavíková a naše nejmladší Nela Hejná měla velikou radost ze svého 2,5 bodu.

V průběhu turnaje dostaly děti poukázky na nápoj a nanuka a navíc o krátkých přestávkách přicházel pan Václav Paulík s různými kvízovými otázkami a rozdával drobné ceny. Jiné ceny byly losovány z "kouzelné obálky". I zde měli někteří z našich štěstí, pěknou knihu vyhráli Filip Kůra a Kačka Mrázová. Na závěr byly vítězům předány, zástupcem města Havlíčkův Brod, poháry, medaile, diplomy, dárkové balíčky. Zvláštní ceny byly věnovány dětem z domácího oddílu. Čtyři šachisté obdrželi knihu o Havlíčkově Brodě s věnováním od pana starosty, obdržel ji i Štěpán Filip. Vyhlášeni byli rovněž nejmladší účastníci turnaje. Bohatý cenový fond byl třešničkou na dortu k pěkným výsledkům našich dětí. Štěpán Filip si odvezl koloběžku, u dalších jsem si všimla pawerbanky, počítačových doplňků, lega, plyšáků, každý, opravdu každý, měl z čeho vybírat.

V neposlední řadě musím zmínit úžasnou atmosféru mezi našimi dětmi, téměř všechny trávily čas stále pospolu, stejně jako doprovody, kterým děkuji za dopravu a ochotu svézt i cizí děti. Děkuji trenéru Lukáši Filipovi, který děti doprovázel po celý den. Dětem děkuji za odvedené výkony, všichni víme, na čem máme zapracovat, stále se máme co učit. Jsem na všechny moc pyšná. Děkuji za hezké zážitky.

Na úplný závěr veliké, opravdu veliké poděkování pořadatelům za uspořádání pěkného turnaje. Pan Paulík s kolektivem odvedl veliký kus práce a připravil 141 dětem a jejich rodičům, doprovodům a trenérům smysluplně strávený den.

PROPOZICE: VC_HBProp.2019 27.4..doc

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Velka_cena_Havlickova_Brodu_27.4.2019

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÉ LISTINY:

STARŠÍ ŽÁCI: chess-results.com/tnr435768.aspx?lan=5

MLADŠÍ ŽÁCI: chess-results.com/tnr435769.aspx?lan=5&art=1

VÝSLEDKY DLE KATEGORIÍ:

STARŠÍ ŽÁCI: Velká cena Havlíčkova Brodu 2019_STARŠÍ_Ceny_kategorií.xls

MLADŠÍ ŽÁCI: Velká cena Havlíčkova Brodu 2019_MLADŠÍ_Ceny_kategorií.xls

 

Zaznamenala: Marie Filipová

 

Fotogalerie

publikováno 29.4.2019