Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Svatomartinské slavnosti

Svatomartinské slavnosti

Čas letí jako bláznivý, já nechytím ho ani vy, tak zbývá nám jen vzpomínání a je docela těžké uvěřit, že Sluníčka při MěDDM Vlašim uspořádala první svatomartinské slavnosti již v roce 2007. Mnoho se od té doby změnilo. První děti navštěvující Sluníčka již odrůstají dětským střevíčkům, a tak již někteří aktivně pomáhají při organizování slavností.

Letošní ročník svatomartinských slavností se ve Vlašimi uskutečnil v neděli 10. 11. 2019. V 17:00 hodin se účastníci slavností vydali v lampiónovém průvodu k nasvícenému Čínskému pavilonu. U pavilonu se mohli potkat se skřítkem Podzimníčkem, který je posílal zpět k zámku, kde byl již připraven doprovodný program - legenda o sv. Martinovi, dodržování lidových tradic a zvyků, výtvarná dílnička a diskotéka. Všichni společně napjatě očekávali příjezd svatého Martina, který k naší velké radosti dorazil a potěšil tak děti svoji přítomností. V legendě sv. Martin přijíždí na bílém koni. U nás ve Vlašimi přijel Martin tradičně na koni hnědém, a to jak v předchozích ročnících s Martinem Šustou, tak letos prvně se slečnou Juklovou.

Během doprovodného programu si mohli účastníci u stánku zakoupit občerstvení. Samozřejmě nechyběla tradiční ochutnávka svatomartinských rohlíčků.

Děkujeme paní ředitelce Pavle Homolkové z MěDDM Vlašim, která již od prvního ročníku převzala nad akcí záštitu. Dále děkujeme panu Sedláčkovi, Adrianu Müllerovi, Markovi Beranovi, Vítovi Švajcrovi, Miroslavu Novákovi, slečně Juklové a jejímu koni, maminkám za pomoc s pečením a všem dobrovolníkům za rozdávání rohlíčků. Velké poděkování za podporu a pomoc patří také našim rodinám.

Verzí příběhu o svatém Martinu je několik. Všechny verze spojuje zásadní téma a to láska k bližnímu. Zajímá-li Vás legenda o sv. Martinovi, srdečně Vás již dnes zveme na příští ročník v roce 2020. Nechme se inspirovat legendou o sv. Martinovi, chovejme se k sobě vzájemně spravedlivě a dobrosrdečně. Přejeme Vám příjemně prožitý adventní čas, krásné Vánoce, hodně štěstí a pevné zdraví v roce 2020.

Sluníčka při MěDDM Vlašim

publikováno 12.11.2019