Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

SILVESTROVSKÝ TURNAJ V PRAVONÍNĚ PO DEVÁTÉ!

SILVESTROVSKÝ TURNAJ V PRAVONÍNĚ PO DEVÁTÉ!aa

Filip Vojta, Hrdina Robin, Rýdl Jiří, Hrdina Robin, Rýdl Jiří, Zvolenský David, Žilavý Jan, Vojta Jakub, Zvolenský David - to jsou vítězové jednotlivých ročníků Silvestrovských turnajů v Pravoníně od roku 2008 (2013 se nekonal). 9, 28, 32,47, 51, 37, 44, 52 a 69 to jsou počty hráčů v jednotlivých ročnících. S nostalgií si člověk připomíná vítěze, ale i účastníky, kteří na naše turnaje jezdí a vracejí se nebo už jejich výsledky sledujeme v jiných soutěžích.

Letos jsme na tento turnaj pozvali i všechny děti, dnes už dospělé muže a ženy, abychom si nad kronikami připomněli naše začátky. Současná příprava malých šachistů je na úplně jiné vyšší úrovni. Všechny nás, trenéry, práce s dětmi baví a i děti k nám dochází do kroužků s radostí. Zabezpečujeme jim pestrou výuku a i s jejich výsledky na soutěžích jsme spokojení. Mnohým, kde je zájem o šach větší, jsme doporučili individuální přípravu a i jim pomohli sehnat soukromé trenéry. Velkou podporu nám poskytuje Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi, ale i sponzoři jako jsou Vlašimské městské lesy s.r.o., Technické služby Vlašim, v poslední době J.A. Clean s.r.o. Vlašim, ale i spousta soukromých osob, kteří svoji finanční pomocí, ale i pomocí při pořádání turnajů pomáhají bez ohledu na svůj volný čas. Všem moc, touto cestou a při této příležitosti, děkuji. Právě turnaje, které pořádáme jsou u nás vyhlášené a účastníci se k nám rádi vracejí. Nelitujeme úsilí a snažíme se cenový fond zajistit na vysoké úrovni a i prostředí se snažíme připravit tak, aby u nás byli všichni spokojeni. Nejpopulárnější jsou RODINNÉ DVOJICE (v roce 2018 10. ročník, se budou konat 24.2.), je to vynikající společenská událost, kde spolu soutěží rodinní příslušníci a do šachového reje jsou zapojeni i dospěláci. Pořádáme jedno z kol RŽL (letos bylo přítomno rekordních 110 dětí), v poslední době pořádáme KP v šachu dětí do 8 let (v roce 2018 se bude konat 10.2.) a pak v prosinci SILVESTROVSKÝ TURNAJ - letos už 9. ročník. V průběhu roku pořádáme spoustu oddílových turnájků. Od roku 2018 budeme v každém měsíci pořádat Oddílový turnaj pro Pokročilé, Mírně pokročilé, Začátečníky i Školičku. Při této příležitosti si dovolím srdečně poděkovat všem spolupracovníkům, všem přátelům a rádcům v naší činnosti, všem podporovatelům a dárcům a nezištným pomocníkům a fanouškům za vše dobré, co pro nás vykonali.

A nyní zpět k letošnímu Silvestrovskému turnaji, který se hrál tradičně 29.12.. Na zahájení se dostavila paní starostka Jana Lapáčková, která přichází zahájit všechny naše turnaje a Obec Pravonín je jedním z našich významných sponzorů. Dětí hrálo 69. Rozděleny byly na turnaj "A", kde hráli šachisté s rapid elo 1501 a vyšším, v turnaji "B" hráli hráči s rapid elo 1301-1500 a ostatní junioři (2001 a starší), v kategorii "C" hrály děti s rapid elem 1101-1300 a v poslední kategorii "C" si porovnávaly síly děti s rapid elem 1000-1100. V "áčku" soutěžilo 14 šachistů, B a C skupinu jsme spojili a celkem zde hrálo 24 dětí a v "déčku" hrálo 31 šachistů. Z našeho šachového klubu startovalo 21 dětí! Hráno bylo švýcarem na 7 kol, tempem 2 x 20 minut. Losoval Petr Havelka, funkci hlavního rozhodčího plníl Vláďa Horák a pomáhal mu Ondřej Matějovský. Vojta a Lukáš Filipovi měli tentokrát za úkol, aby se věnovali návštěvám a pak promítání dobových fotografií od založení ŠK.

O pohodlí za zajištění občerstvení se starala děvčata v kiosku Helena Kůrová, Markéta Štanderová, Mirka Čápová a Lenka Šťastná. Kiosek nabízel široký sortiment zboží a byla a ním projevována spokojenost. Děkuji jim velice, protože toto osazenstvo, spolu s dalšími se ujalo ještě i úklidu po akci, kde nám pomáhají už i starší děti.

Putovní pohár se za letošní ročník vrací zase do Brodců, díky výkonu Davida Zvolenského (6 bodů ze 7 možných). Jen na okraj musím poznamenat, že Davidovi se u nás v Pravoníně tradičně daří. Druhý skončil (5 bodů) Jakub Vojta z Vlašimi (loňský vítěz) a třetí se umístil Jakub Voříšek z Prahy, hrající za Vlašim, který se podělil o bezprostřední dojmy a letos si turnaj moc pochvaloval a byl i spokojený s odehranými partiemi. Kuba uhrál 4,5 bodu. Naše Petra Píšová uhrála 2 body a končila na 12. místě.

Ve skupině "B" hrálo 11 šachistů. Nejlépe si vedl domácí Lukáš Zeman, který pustil svým soupeřům jen půl bodu, uhrál tedy 6,5 bodu, hrál výkonem 1705, druhý skončil Tomáš Bláha z Brodců, který právě tu půlku bodu Lukáši Zemanovi "uloupil", zaznamenal 5,5 bodu a třetí příčku obsadil zase domácí Štěpán Filip se 4,5 bodem, který hrál výkonem 1386. V této skupině hrál ještě Fanda Jelínek, kterému se moc nedařilo a uhrál jen 4 body.

Ve skupině "C" hrálo 13 šachistů, z našich 4, ale příliš se jim nedařilo. Barbora Slavíková 5. místo 3 body, Honza Veselý 9. 3 body, Filip Kůra 10. 2,5 bodu a Adam Slavík 11. rovněž 2,5 bodu. První místo bral Dalibor Křivánek ze Stamatu, i druhé místo patří Stamatu díky Janu Svobodovi a třetí příčku obsadila Dorota Veverková ze Sokola Tábor.

V "déčku" jsme měli 12 zástupců. Nejlépe si vedl Jirka Zeman, který uhrál 4,5 bodu a skončil na 7. místě. Desátý končil Daniel Zeman, který uhrál 4 body, rovněž 4 body uhrála Natálie Štanderová a Zdeněk Šťastný (14. a 15. místo). 19. příčka patří Tereze Slavíkové a 3 body, tři body i pro dvacátou Adélu Janoušovou a 22. místo a tři body pro Jakuba Jandu. Konec výsledkové listiny patří našim začátečníkům 26. Lenka Šťastná 2,5 bodu, za ní dvoubodoví Nela Hejná, Jakub Čáp, Tereza Žížalová, jeden a půl bodu Erika Macešková a jeden bodík Patrik Heřmánek. "Déčko" vyhrála Zuzana Jandová z Čelákovic (6 bodů), druhý skončil Adam Mrázek z Poděbrad (5,5 bodu) a třetí Ondřej Hrabě z Vlašimi (5,5 bodu).

Všem dětem děkuji za vzornou reprezentaci. Věřím, že se účastníkům i doprovodům u nás líbilo a za rok se k nám na SILVESTROVSKÝ TURNAJ - desátý ročník, dostaví opět.

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 3.1.2018
vytvořilo Anawe