Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

Šachy - Středočeský krajský přebor družstev mládeže

Šachy - Středočeský krajský přebor družstev mládežeaa

Šachové družstvo složené z dětí MěDDM vítězem KP mládeže ve skupině C.

Základní kolo Středočeského krajského přeboru družstev mládeže 2017/2018 - skupina C bylo odehráno v příjemném prostředí ZŠ a MŠ Sázava. Při této příležitosti děkuji Mgr. Zdeňce Kotzotové, paní ředitelce, která umožnila odehrání této šachové soutěže v prostorách budovy školy. Mimochodem chválím úžasnou prezentaci prací dětí po celé škole. Každé volné plochy je využito. Bylo si co prohlížet, výkresy, výrobky, ruční práce všeho druhu, vystřihovánky - jedna hezčí než druhá. Poprvé jsem třeba viděla na dveřích třídy i fotografii těch, kdož za dveřmi bývají. Opravdu jsem byla nadšená, jak škola žije!

Soutěž losoval Petr Havelka a hlavním rozhodčím byl Jiří Kotzot. Hrálo se podle pravidel FIDE a soutěžního řádu ŠSČR v platném znění. Odehrávalo se 5 kol 2 x 30 minut na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah od začátku partie se zápisem. Dvě děvčata nezapisovala (nízký věk), proto dostala do začátku jen 20 minut.

Do bojů nastoupila družstva ŠK KDJS Sedlčany, TJ Spartak Vlašim C, TJ Kavalier Sázava B, TJ Kavalier Sázava A, TJ Spartak Vlašim D a ŠK Příbram - Baník. Obě družstva Vlašimi byla poskládána z dětí, které navštěvují šachové kroužky Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi.

Již delší dobu jsem uvažovala o tom, že umožníme dětem z našich šachových kroužků, účast v této soutěži a letos se to vydařilo. Nakonec jsme ustavili družstva hned dvě. Vypisovat jednotlivé zápasy nepovažuji za nutné. Šachisté si najdou výsledky na www.sachypravonin.cz a pro ostatní stačí následující informace. Velikou radost máme z toho, že naše družstvo "C" se umístilo na 1. místě, uhrálo plný počet bodů, tedy 15. Všechny zápasy členové tohoto družstva vyhráli. I naše "D", možná překvapivě, uspělo a obsadilo 3. místo. Prohráli jen s naším cečkem a s druhou Příbramí.

Všechny moc chválím, hráli zodpovědně, byli ukáznění, fandili si, podporovali se, zkrátka vše bylo jak být má. Vezli jsme sebou pro každé družstvo jednu náhradnici a naši trenéři se rozhodli děvčata plně zapojit do soutěže a obsazení poslední šachovnice se po každém kole střídalo. Terezka Slavíková i Eliška Škarydová uhrály ze dvou kol každá jeden bod. Obě to moc bavilo a hrály opravdu zodpovědně.

Družstvo "C" hrálo ve složení: Píšová Petra, Jelínek František, Veselý Jan, Slavík Adam, Kůra Filip, Šťastný Zdeněk a Slavíková Tereza. Družstvo "D" hrálo ve složení: Filip Štěpán, Vopálka Vojtěch, Vávra Karel, Škaryd Michal, Štanderová Natálie, Fiala Matěj a Škarydová Eliška.

Na závěr děkuji organizátorům, našim trenérům, rodičům a řidičům, kteří jeli s námi a zajišťovali dětem servis, moc a moc děkuji dětem za odvedenou práci.

 

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 15.1.2018
vytvořilo Anawe