Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Šachy Pravonín - ÚSPĚŠNÉ RODINNÉ DVOJICE V ŠACHU

Šachy Pravonín - ÚSPĚŠNÉ RODINNÉ DVOJICE V ŠACHU

Vedoucí šachových kroužků pracujících pod Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi, uspořádali další, po roční přestávce, již 13. ročních šachového turnaje RODINNÉ DVOJICE. Turnaj se konal ve Spolkovém domě v Pravoníně 4.6.2022.

Účastníky navštívila starostka obce Mgr. Jana Lapáčková, proběhlo následné přivítání účastníků, následovalo podání instrukcí od hlavního rozhodčího Vladimíra Horáka, kterému pomáhal a turnaj losoval Petr Havelka a funkce dalších rozhodčích plnil Lukáš Filip a Petr Janda. Všem rozhodčím velice děkuji za zdárný průběh turnaje.

Hrálo se jak v naší šachové klubovně, kde se potkávalo vždy 12 nejlepších dvojic a ostatní hráli ve velkém sále v prvním patře. Do naší soutěže se celkem zapojilo 46 dvojic, tedy 92 šachistů a doprovodů bylo odhadem kolem 30. Šachisté k nám přijeli z širokého okolí.

O občerstvení se starala děvčata, která odvedla veliký kus práce, neboť měla opravdu široký sortiment zboží, vše účastníkům chutnalo a doslova nás "vyjedli" a my měli radost, že nic nezbylo.

Tato soutěž má svá pravidla, že dvojici musí utvořit jedině rodinní příslušníci a jeden z účastníků nesmí být starší 18ti let. Nejen, že si zahrají téměř všechny naše starší děti, ale "vytáhnou" do turnaje své rodiče a příbuzné a my využijeme příležitosti k nesčetným besedám, čímž provádíme nábory, jak to bude s šachovými kroužky v následujícím školním roce a čerpáme z připomínek rodičů a snažíme se svoji práci vylepšit. Hrálo se 7 kol švýcarským systémem, tempem 2 x 20 minut, podle pravidel FIDE pro Rapid šach. Vyhlašeli jsme několik kategorií odměn, a to absolutní vítěznou dvojici, dále pak 1., 2. a 3. dvojici v celkovém pořadí. Dále jsme měli tři kategorie (sčítal se věk šachové dvojice) a vždy 1., 2. a 3. místo. První byla do 30 let, druhá od 31 do 50 let a pak 51 a výše. Vyhlásili jsme i první tři místa u 1. a 2. šachovnice u všech účastníků dohromady. Vyhlásili jsme i nejstaršího "šachovou" ženu a muže a pak i nejmladší šachistku a nejmladšího šachistu.

Vítěznou dvojicí se stali Jakub a Pavel Vojtovi z Vlašimi (synovec a strýc) s 10,5 body. Druzí skončili Dolenští Milan a Filip také s 10,5 body a třetí místo obsadili Dudkovi Vojtěch a Danka z Jawy Týnec n. Sázavou s 10 body. Tyto dvojice "brali" ceny i za kategorii 50+. Kategorii 31 - 50 vyhráli sourozenci Michael a Kamila Steinovi s 8,5 body, druhé místo Michael a Monika Strnadovi z Říčan a třetí místo naši sourozenci Filip a Vojtěch Vopálkovi s 8 body. Kategorii do 30 let se na 1. místě umístily Sandra a Stela Hosovy s 8,5 body, druhé místo František a Lenka Kváčovi ze Sedlčan se 7 body a třetí místo obsadili Alice a Marek Zelenkovi z Říčan se 6,5 bodem. Nejstarší účastníci byla Jarmila Voráčková z Říčan a nejstarším šachistou Milan Pomezný z Poděbrad. Nejmladší dívkou, která u nás hrála byla Viktorie Kammová a nejmladším chlapcem byl Vít Mácha.

Nejlepšími šachisty na 1. desce byli: Ondřej Crha se 7 body, Jan Soural s 6,5 bodem a Vojtěch Dudek s 5,5 body. Na druhé desce byl nejlepší Michal Mlýnek s 6,5 body, druhý Filip Dolenský se 6 body a třetí Pavel Vojta s 5,5 body.

Od nás hrálo 8 rodinných dvojic. Nejlepé si vedli sourozenci Filip a Vojta Vopálkovi, bratranci Štěpán Filip a Filip Kůra a sourozenci Lukáš a Daniel Zemanovi - všichni uhráli 8 bodů a obsadili 15., 16. a 18. místo. Více si každý přečte z připojených odkazů:

Pořadí podle kategorií: chess-results.com/tnr623447.aspx?lan=5

Celkové výsledky jmenovitě: chess-results.com/tnr623447.aspx?lan=5&art=1&zeilen=99999

Ohlasy na turnaj jsme zaznamenali hezké, moc nás těší, že se všem účastníkům u nás líbilo a strávili krásný šachový den. Veškeré ceny a poháry jsme pořídili z darů a vstupného, moc se líbily, ostatně jako vždy, dorty z Rodinné cukrárny Bayerových z Vlašimi.

Nyní už nezbývá, než poděkovat pořadatelům za odvedení poctivé práce, která je podložena velkým počtem hodin volného času pořadatelů, spojených s přípravou turnaje, následně jeho realizací a pak následoval nezbytný úklid používaných prostor. Velice děkuji všem, kdož přiložili ruku k dílu ke zdárnému zvládntí rodinného šachového turnaje.

Fotografie, které napoví o mnohém, především přiblíží všem atmosféru turnaje: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Rodinne_dvojice_4.6.2022_-_13._rocnik/

Marie Filipová

https://www.mddmvlasim.cz/index.asp?redakcePreview=ok&menu=1830&language=1&record=43423

 

publikováno 6.6.2022