Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

Šachy - O příbramskou královnu

Šachy - O příbramskou královnuaa

V sobotu 17.3.2018 se 5 dětí z MěDDM Vlašim (šachových kroužků z Pravonína) zúčastnilo v Příbrami šachového turnaje O Příbramskou královnu, bylo to vlastně 7. kolo RŽL regionu SA.

Turnaj se konal v místním Domě dětí a mládeže a také jsme byli zvědaví jak vypadají RŽL v jiných regionech. Hned v úvodu musím konstatovat, že u nás v regionu SE to mají děti velice náročné a kluci, kteří projdou u nás sítem na krajský přebor mají své postupy opravdu "odmakané"! Konkurence je v našem regionu opravdu veliká, vždyť na našich RŽL hraje někdy i 130 dětí. V Příbrami, i s námi, hrálo 32 dětí, z toho 5 dívek. Dohrávalo 31 šachistů, kdy zrovna našeho Štěpána Filipa potkaly zdravotní problémy a ve třetím kole soutěž musel vzdát.

Soutěž řídil MUDr. Karel Beneš a funkci losovatele a rozhodčího plnil Miroslav Maršálek. Hrálo se 7 kol švýcarským systémem, tempem 2 x 25 minut. Prohrával druhý nemožný tah.

Vítězem turnaje se stal domácí Vojtěch Kovařík, který byl od samého začátku i favoritem. Uhrál 6,5 bodu. Královnou města Příbrami se stala jeho sestra Eliška, která skončila na celkovém druhém místě. Druhé místo z hochů obsadil Lukáš Hadrava ze Sokolu Buštěhrad a třetí příčku obsadil náš Filip Kůra. Na soutěži byl sice na třetím místě vyhlášen domácí Jakub Dřevo, zřejmě byli vyhlašováni šachisté z příslušné RŽL. Že skončil Filip celkově třetí jsme zjistili až později večer (na turnaji byl volán jako 4.), když byla zveřejněna výsledková listina na chess resuls. Filipovi k pěknému umístění blahopřejeme, uhrál 5 bodů (tolik bodů uhráli hráči od 2. do 7. místa, rozhodovalo pomocné hodnocení). Druhá z dívek se umístila Ivana Růžičková z Buštěhradu a třetí příčku naše Katka Mrázková (4 body), i ona si zaslouží za svůj výkon pochvalu. Michal Kubec i Petra Dudová uhráli po 3 bodech. Petra zahrála svůj standardní výkon, ale Michalovi se tentokrát moc nedařilo, určitě umí zahrát lépe.

První tři v turnaji obdrželi keramické medaile a překrásné diplomy. Příbramská královna - Eliška Kovaříková pak obdržela perníkovou šachovnici s perníkovou královskou korunou. Pro všechny ostatní byly připraveny drobné ceny.

Pořadatelé se o nás výborně starali (káva, čaj), k dispozici byl automat na různorodé nápoje a místní maminky napekly moučníky, po kterých se jen zaprášilo. Navíc, kdo chtěl, mohl si objednat dovoz pizzi, čehož jsme také využili.

Velice děkuji řidičům Vojtovi Filipovi a Jiřímu Dudovi, kteří zajišťovali dopravu, tentokrát za velice nepříznivého počasí. Celou cestu chumelilo, válo se a pěkně to klouzalo. Dále velice děkuji MUDr. Benešovi a jedné z pořadatelek za péči o Štěpána Filipa.

Závěrem náleží pořadatelům poděkování za uspořádání hezkého turnaje a naše děti si tam našli nové kamarády. Dostali jsme pozvánku na Jineckého pěšce a Příbramského krále a pokud nebude u nás v okolí nějaký vhodný šachový turnaj, určitě se na turnaje vypravíme.

Zaznamenala: Marie Filipová

publikováno 19.3.2018
vytvořilo Anawe