Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

Šachy - Lukavecká věž 15.ročník

Šachy - Lukavecká věž 15.ročníkaa

Přátelská atmosféra, vřelé přijetí, pěkné ceny, vynikající občerstvení, tak můžeme hodnotit patnáctý ročník Lukavecké věže.

Hráli se dva turnaje, a to Turnaj dospělých, kde soutěžilo 18 šachistů (dospěláci a starší žáci) a pak Turnaj dětí, kde se utkalo 15 šachistů. Hrálo se švýcarem, tempem 2 x 15 minut na 9 kol.

Losování probíhalo plynule a bez problémů díky Michalu Škodovi. Po pátém kole byla přestávka, pro tento turnaj tradičně, na grilovaná kuřátka, která se od rána točila na rožni a my mohli pozorovat, jak nabírají růžovou barvičku. Všichni si moc pochutnali, Aleš Mišoň je kouzelník! Po celou dobu turnaje Martina Mišoňová nabízela účastníkům občerstvení všeho druhu. Nic, opravdu nic nám v Lukavci nechybělo. Tato společenská událost se domácím pořadatelům opravdu vydařila a já jim jménem svým i jménem všech účastníků šachových kroužků MěDDM Vlašim a i doprovodů, musím "vyseknout" poklonu.

My jsme do Lukavce vypravili 5 starších žáků, 10 dětí hrálo dětský turnaj a děti doprovázel jeden z trenérů Lukáš Filip, který si také, po dlouhé době, zahrál turnaj. Děti dozorovalo sedm dospělých, kterým děkuji za pomoc, dopravu a přitom jsme probrali spoustu důležitých věcí a plánů.

Na turnaji se nám opravdu dařilo. Místní pořadatelé ocenili výkony našich dětí v obou turnajích a my máme zase radost, že se v Lukavci začínají rozjíždět nové šachové kroužky a Městys Lukavec jim dokonce poskytl klubovnu a vybavil je potřebnými pomůckami.

Rychleji hrály děti, a tak bylo jejich vyhodnocení provedeno před posledním kolem dospělých. K naší velké radosti 1. místo obsadil Jan Veselý s 8,5 body a protože už dětský turnaj vyhrál dvakrát za sebou, tak se tímto rozloučil s tímto turnajem a příště už bude hrát v dospělácích. Druhá skončila Barbora Slavíková se 7,5 body a jen o půl bodu méně měl na třetím místě její brácha Adam Slavík. Následovali: 4. Jiří Zeman 6 bodů, 5. Daniel Zeman 6 bodů, 6. Kateřina Mrázková 5 bodů, 7.Natálie Štanderová 4,5 bodu, 8. Zdeněk Šťastný 4 body, 9. Matěj Fiala 4 body, 10. František Holenka 4 body, 11. Michal Kubec 4 body, 12. Monika Fialková 3,5 bodu, 13. Lenka Šťastná 3 body, 14. Jan Holenka 2,5 bodu a 15. Petr Březina 2,5 bodu. Od pořadatelů dostali pochvalu nejen první tři, ale i Daniel Zeman, který byl bezesporu nejmladším účastníkem turnaje a vedl si pěkně. Podle výsledků je vidět, že turnaj byl vyrovnaný, v mnoha případech rozhodovalo pomocné hodnocení.

Turnaj dospělých vyhrál Lukáš Filip, druhý skončil Pavel Jiran a třetí Lukáš Zeman. I když pan Jiran v posledním kole Lukáše porazil, tak první příčku Lukášovi jistilo půl bodu druhého pomocného hodnocení z předešlých zápasů. Vítězové obdrželi hodnotné ceny, Lukáš putovní věž a hodnotný poukaz. Pak se seřadily další naše děti Štěpán Filip, Petra Píšová, František Jelínek, Filip Kůra a následovali další účastníci z Lukavce. Naši starší žáci odvedli velmi pěkné výkony a vzorně reprezentovali šachové kroužky Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi.

Při vyhodnocování dospělých dostala pochvalu za své výkony Péťa Píšová, která měla políčeno na medailové umístění, ale jak už to v šachu bývá, je třeba i trochu toho štěstíčka!

Blahopřeji všem oceněným, blahopřeji všem účastníků pěkného turnaje, hlavně blahopřeji pořadatelům za zdařilý šachový turnaj.

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 5.2.2018
vytvořilo Anawe