Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

Šachy - 9. kolo RŽL Sázava

Šachy - 9. kolo RŽL Sázavaaa

NEUVĚŘITELNÁ ÚČAST NA RŽL REGIONU "SE" NA FINÁLOVÉM KOLE

Na finálovém kole RŽL v Sázavě hrálo 144 šachistů! Jen od nás jich hrálo 24! Všem děkuji za vzornou reprezentaci šachových kroužků Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, potažmo Šachového klubu Pravonín.

Sázavští se s organizací vypořádali výborně. Prostorný sál a přilehlé prostory plně vyhovovaly pořádanému turnaji s tolika účastníky. Pan Jiří Kotzot se svými spolupracovníky měli vše připravené, pěkný byl i cenový fond, děti především oceňovaly hezké poháry, na které vždy "slyší".

Absolutním vítězem, (po třetí v řadě) Regionální žákovské ligy ročníku 2017/2018, se stal Jakub Vojta z TJ Spartaku Vlašim. Protože Kuba vyhrál i celý turnaj v Sázavě, odvezl si překrásnou putovní Věž sázavských mistrů sklářů.

Za nejlepších pět kol v devítikolové RŽL 2017/2018 se podle kategorií umístili tito naši šachisté a šachistky:

Dívky 16

3. Píšová Petra - Pravonín - 20 bodů

Hoši 14

2. Filip Štěpán - Pravonín - 44,5 bodu

Dívky 12

2. Slavíková Barbora - Pravonín - 32 bodů

Dívky 10

1. Štanderová Natálie - Pravonín - 24,5 bodu

3. Šťastná Lenka - Pravonín - 17,5 bodu

Dívky 8

1. Slavíková Tereza - Pravonín - 20 bodů

3. Hejná Nela - Pravonín - 9,5 bodu

Ze 30 medailových pozic jich 7 získaly děti z Pravonína. S výsledky jsme spokojeni a všechny chválíme za jejich pěkná umístění. I ostatní děti zaslouží pochvalu za bojovnost během celého ročníku

Co se celkového pořadí týká celkem se do tohoto ročníku zapojilo 214 dětí. V první padesátce se nám umístilo 9 šachistů, i to je slušný výsledek. Svými úspěchy děti poděkovaly trenérům za jejich celoroční snažení, těm se zase dostalo ujištění, že nedělají svoji práci zbytečně. Já osobně jsem na všechny pyšná, strávený čas s nimi získal kontury prospěšnosti a o to jde nám všem, že? Navíc vidina ještě lepších výsledků v následujícím ročníku, bude pro mnohé šachisty velkým povzbuzením, neboť hned 10 šachistů z nejvyšší kategorie se s RŽL rozloučilo, jsou už "staří". Patří mezi ně i náš Lukáš Zeman, kterému děkuji za vzornou reprezentaci našeho klubu a za mnoho hezkých chvil strávených v jeho společnosti.

Co se postupů na Krajský přebor týká, tak dívky mohou jet podle libosti. Letos bych některým dívkám účast doporučila, ale to teprve probereme s rodiči. Z chlapců v kategorii H14 pravděpodobně postoupí Štěpán Filip a František Jelínek, v kategorii H12 Jan Veselý a Vojtěch Vopálka. Klukům blahopřejeme a věříme, že se na Kraji neztratí.

Vrátím se k hodnocení 9. kola RŽL. V áčku jsme měli tentokrát 5 zástupců. O medaili se postarala jen Petra Píšová, která byla první z dívek, celkově skončila na 8. místě a připsala si na své konto 9 bodů a ze Sázavy si odvezla mimořádnou cenu - patrový dort. Z našich kluků byl nejlepší Lukáš Zeman a Jan Veselý na 9. děleném místě s 9 body. Především Honza překvapil. Do áčka se dostal díky minulému vítězství v béčku a hned se mu podařilo uhrát 2 body, vedl si moc pěkně. Doufáme, že mu forma vydrží do nadcházející bojů v družstvu. František Jelínek 13. místo, 14. Štěpán Filip, oba po 7 bodech.

V turnaj "B" patří třetí příčka z dívek do Pravonína Barboře Slavíkové se 6,5 body. Pěkně zahrál Filip Kůra, který se ze 17. místa vyhoupl na 5. příčku, uhrál 7 bodů. Stejný počet bodů uhrál i Filip Vopálka, který však z 5. startovního místa spadl na 10. příčku. Jirka Zeman 27. místo, uhrál pěkných 6 bodů, stejný bodový zisk získal náš Daniel Zeman (teprve 1. třída). Zdeněk Šťastný 34. místo a 5,5 bodu, 41. Vojtěch Vopálka 5 bodů, 45. místo Michal Kubec a 5 bodů, 49. Natálie Štanderová 4,5 bodu. Celkem ve skupině hrálo 64 šachistů.

V turnaji "C" jsme brali medaili díky vítězství Kateřiny Mrázkové, která uhrála plný počet bodů, myslím, že Katka v céčku tímto skončila a od příště už se přesune do bojů ve vyšším turnaji. překvapila Terezka Slavíková (chodí ještě do MŠ), která obsadila 9. místo a uhrála 5 bodů a navíc si uhrála IV. výkonnostní třídu. Terezko, moc pěkný výsledek! 15. místo obsadila naše Adéla Janoušová, která uhrála 4,5 bodu. Jakub Janda 24. místo a 4 body, stejně bodů i 27. Lenka Šťastná, pro oba je to také hezký výsledek. Třicátý šestý Vítek Duda, 45. Tomáš Zeman a 48. Terezka Žížalová, všichni po 3 bodech. Kluci jsou prvňáci a Terezka dokonce "školková", zdá se, že nám vyrůstá další generace šachistů, chválím je všechny za snahu a zodpovědný přístup ke hře. Nela Hejná 53. místo a 54. příčka Patrik Heřmánek, oba po 2 bodech. Opět se jedná o velice mladé šachisty, kteří ještě doplácejí na nemožné tahy. Máme co zlepšovat. I v této skupině hrálo 64 šachistů.

Sázavským děkujeme za velice hezký turnaj a našim rodičům a řidičům a trenérům děkuji za pomoc a vytvoření příjemné atmosféry a za aktivní podporování dětí. Došlo tradičně i na pizzu, v místní restauraci byl k dispozici gulášek, párky v rohlíku, hranolky a jiné pochutiny, takže bylo postaráno o spokojenost nejen dětí, ale i doprovodů.

Zaznamenala: Marie Filipová

publikováno 26.3.2018
vytvořilo Anawe