Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Šachisté o víkendu soutěžili na dvou frontách

Šachisté o víkendu soutěžili na dvou frontách

STŘÍBRO Z JÍLOVÉHO PRO MěDDM VLAŠIM!

Šachisté ze Zvole pořádali v Jílovém u Prahy v místní sokolovně 3. turnaj ze seriálu 9 turnajů Regionální žákovské ligy 2019-2020. Do soutěže se zapojilo celkem 96 šachistů. Šestnáct jich hrálo v turnaji A a po 40 hráčích v turnaji B a C.

Od nás se tentokrát zapojili jen 4 šachisté, neboť 2 děti hrály šachový turnaj O krále a královnu Symfonie Poděbrady a další šachisté se věnovali jiným volnočasovým aktivitám (fotbal, tenis, stolní tenis…). Hrálo se v prostorném sále, občerstvení bylo zajištěno v přilehlé restauraci. Příjemné prostředí připravila paní Jana Straková ze Zvole se svými kolegy. Pro děti byl zajištěn i pěkný cenový fond, losoval tradičně a bezchybně Petr Havelka.

V turnaji A od nás hráli Štěpán Filip (3. nasazený) a Jan Veselý (11. nasazený). Do prvního kola pro nás nastalo nemilé překvapení, neboť los svedl naše hráče proti sobě. V tomto derby byl úspěšnější Honza, Štěpán špatně hospodařil s časem a "spadl". Honza ve 2. kole prohrál s Le Anh Dungem ze Stříbrné Skalice, ale v následujícím kole překvapivě porazil Jana Svobodu z Brodců a ve 4. kole i Davida Hampla z Říčan. Vynikající 3 body, po přepočtu bodů 11! Výkon 1776! Pro Honzu to byl historicky nejlepší výsledek v jeho šachové kariéře. Štěpán po první prohře už nedal svým soupeřům šanci a vyhrál všechny tři partie. Ve 2. kole porazil Milana Peštu ze Sázavy, ve 3. kole Jiřího Rybáčka ze Zvole a v posledním kole porazil Michaela Steina ze Stamatu. Na své konto si připsal také výborných 11 bodů! Výkon 1591! Chlapci na prvních čtyřech místech končili se stejným počtem bodů a na 2. a 3. místě rozhodovalo až třetí pomocné hodnocení, tak byl turnaj na předních místech vyrovnaný!

Podstatně slabší výkony nás čekaly v turnaji B, kde z 5. příčky startoval Filip Kůra, pro kterého to byl v letošní sezóně první start a ne a ne se "chytit"! Nakonec 4, resp. 6 bodů a 18. místo. Další startující v tomto turnaji byla Natálka Štanderová, která si sice o 4 příčky, oproti nasazení, polepšila, ale až poslední tři kola skórovala a uhrála celkem 3, resp. 5 bodů.

Děti do Jílového doprovázel Lukáš Filip a Jana Veselá, kterým děkuji i za bezpečnou dopravu dětí a všem dětem děkuji za vzornou reprezentaci šachu MěDDM Vlašim.

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: chess-results.com/tnr486260.aspx?lan=5

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Regionalni_zakovska_liga_3._kolo_Jilove_u_Prahy_Medvedi_Zvole_9.11.2019/

V PODĚBRADECH SE HRÁLO O KRÁLE A KRÁLOVNU SYMFONIE PODĚBRADY

Do Poděbrad se sjelo do Domu dětí a mládeže Symfonie, který turnaj pořádal, 108 šachistů, kteří hráli ve třech kategoriích, a to Junioři a juniorky, starší a mladší žáci. Právě v kategorii mladších jsme měli své zástupce Daniela a Tomáše Zemanovi. Dan startoval ze 3. místa, končil na 8. příčce s 5 body. Tomáš startoval z 53. místa a závěrečné umístění se 4 body nese číslo 17.. Kluci odehráli turnaj pěkně. Děkuji za vzornou reprezentaci šachu MěDDM Vlašim.

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA - MLADŠÍ ŽÁCI: chess-results.com/tnr485546.aspx?lan=5

Zaznamenala: Marie Filipová

https://www.mddmvlasim.cz/fotogalerie-21/sachiste-o-vikendu-soutezili-na-dvou-frontach-1

publikováno 11.11.2019