Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

 

Příspěvek na projekt "S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol (pořádání karnevalů na ZŠ)"

 

Rimini Itálie pro účely fotbalu

        

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

ŠACHISTÉ DOVEZLI MEDAILE I Z JÍLOVÉHO

ŠACHISTÉ DOVEZLI MEDAILE I Z JÍLOVÉHOaa

Další z kol Regionální žákovské ligy, tentokrát ze 6. kola, které se odehrálo v Jílovém u Prahy a pořádali ho Medvědi ze Zvole, jsme dovezli hned 3 medailová umístění. Turnaj se uskutečnil v prostorné Sokolovně a i o doprovody bylo dobře postaráno, neboť byla otevřena přilehlá restaurace a bylo i dost míst k sezení přímo v hrací místnosti. Pěkný cenový fond, pro vítěze poháry, pro všechny medailisty medaile a diplomy, to vše bylo bonusem pro 88 soutěžících.

Od nás, tedy z Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, se tentokrát zúčastnilo jen 8 dětí. Jednak pro někoho dobíhaly vánoční prázdniny a navíc 10 cm sněhu a dost špatný stav vozovek, tedy jen po dálnici, některé účastníky i odradil.

V Turnaj A jsme měli tentokrát jen jednoho zástupce, a to Jana Veselého, který v minulém kole vyhrál Turnaj B. Do Jílového dojela silná šestnáctka soutěžících, a tak to měl Honzík velice obtížné, podařilo se mu uhrát půl bodu s Jakubem Mlýnkem z Brodců. Oproti nazazení si o jedno místečko polepšil a celkově končil na 15. příčce se 6 body. Vítězem "áčka" se stal Kryštof Křížek z Vlašimi (uhrál 12 bodů), druhé místo bylo pro Daniela Hampla z Říčan (11 bodů) a až třetí příčka tentokrát pro Jakuba Vojtu z Vlašimi, také 11 bodů, jen horší pomocné hodnocení.

Tím, že byl silně obsazen turnaj A, kvalitnější šachisté si zahráli i v béčku. My tam měli tři zástupce. Nejlépe si vedl Štěpán Filip (7.nasazený), který hrál stále na prvních deskách a až v posledním kole se rozhodlo, když prohrál s Tomášem Bláhou z Brodců, že skonči na 2. místě se 7,5 bodem. Hůře už se vedlo dalším dvěma zástupcům, a to Fandovi Jelínkovi, který startoval ze 3. příčky a byl rád za 9. místo (6,5 bodu) a ještě horší výsledek předvedl Filip Kůra, který končil na 20. příčce s 5,5 body. Vítězem Turnaje B tedy Tomáš Bláha s 8 body, 2. místo náš Štěpán Filip 7,5 bodu, 3. místo Filip Čermák ze Zvole se 7 body. Dívky: 1. místo, ale celkově 3. Laura Sehnoutková z Říčan, 2. místo Kamila Steinová se 7 body (celkově 7.) ze Stamatu a 3. místo Alice Zelenková z Říčan se 6 body (celkově 11.).

Naši mírně pokročilí šachisté hráli všichni v Turnaji C. Zde nám udělaly velikou radost dívky, které ovládly dívčí skupinu a pro nás to byli hned dvě medaile. V dívkách si nejlépe vedla Adéla Janoušová, která uhrála 5 bodů, druhá končila Gabriela Vodičková z Říčan s 5 body a třetí Eliška Škarydová, která se na třetí místo vyhoupla z 35. startovního místa. Kluci dopadli takto: 1. místo Lukáš Machyán Vlašim 6,5 bodu, 2. místo Jan Bohuňovský Dolní Kralovice 6 bodů a 3. místo Jiří Rybáček ze Zvole 6 bodů. Další dva naši soutěžící dopadli takto: 10. místo Natálie Štanderová 4 body a Michal Škaryd také 4 body a 17. příčka.

Všem úspěšným děkuji za vzornou reprezentaci, trenérům a řidičům za doprovod na turnaj, který si všichni pěkně užili a navázali zase nová kamarádství. Pořadatelům děkujeme za uspořádání šachového turnaje.

Výsledky 6. kola RŽL v Jílovém u Prahy: http://chessresults.com/tnr404443.aspx?lan=5&art=1&rd=4

Zaznamenala: Marie Filipová

publikováno 7.1.2019
vytvořilo Anawe