Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V ŠACHU ZAHÁJENA!

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA  V ŠACHU ZAHÁJENA!aa

Prázdniny skončili, školáci se zabydleli ve svých základních školách a šachistům začala nová sezóna 2017-2018. V tomto školním je čeká celkem 9 regionálních kol, kde budou poměřovat své šachové umění a budou bojovat o postupy na Krajský přebor ve svých kategoriích.

Tradičně jsme zahajovali v Sedlčanech. Hráli jsme v KD Josefa Suka v sobotu 30.9.2017.

Z šachových kroužků MěDDM Vlašim se vypravilo 11 dětí. V turnaji "A" nás reprezentovali Štěpán Filip (1493), František Jelínek (1454), Lukáš Zeman (1428) a Adam Slavík (1324). TOP skupina se opět utkala v 16 lidech. Hrálo se švýcarským systémem na 4 kola na 2 x 30 minut + 10 s./tah. Naši v nejlepší skupině odvedli standardní výkony Štěpán Filip uhrál 9 bodů a skončil na 7. místě. Lukáš Zeman obsadil 8. příčku s 9 body a výkonem 1543. I Fanda Jelínek uhrál 9 bodů skončil na 10. místě a hrál výkonem 1493. Čtvrtý náš zástupce v áčku kopíroval startovní pozici s tou výsledkovou, uhrál 7 bodů a hrál výkonem 1187.

Turnaj "B" a "C" se hráli rovněž švýcarským systémem na 7 kol. První dvě kola na 2 x 20 minut a ostatní pak na 2 x 25 minut. V béčku nás reprezentovali sourozenci Vopálkovi (Filip a Vojtěch). Filip (1175) vstoupil do soutěže z 10. příčky a skončil na pěkné stříbrné příčce. Uhrál 7,5 bodu a hrál výkonem 1444. Vojta (1200) startoval z 2. místa a končil na místě 12., uhrál 6 bodů a hrál výkonem 1196. I zde byly odvedeny standardní výkony.

Naši nejmladší si svoji první žákovskou odehráli v turnaji "C". Osmou nasazenou byla Natálie Štanderová (1023) a končila na velice pěkném 4. "bramborovém" místě, uhrála 5 bodů, hrála výkonem 1172 a z dívek byla PRVNÍ! Sanatána Bauer startoval z 12. místa a končil na 11. příčce. Uhrál 4 body a hrál výkonem 1057. Daniel Zeman (1000) startoval z 27. příčky a svými 4 body a výkonem 1052 se posunul ve výsledkové listině na 14. příčku. Tomáš Zeman (1000) uhrál 3 body, hrál výkonem 951, oproti nasazení si polepšil o 8 příček a končil dvacátý. Nejmladší účastnice turnaje Terezka Slavíková (dostala i drobnou cenu) uhrála 1,5 bodu, hrála výkonem 773 a skončila na předposledním místě. Terezka se moc snažila, také byly nějaké slzičky, nemohla se rozjet, ale v předposledním kole se jí přece jen podařilo vyhrát a měla úžasnou radost a v kole posledním přidala ještě remízku a já ji za bojovnost moc chválím. Natálka doslova zbytečně prohrála dvě partie, díky rychlosti. Nesoustředila se řádně na partii, neohlídala si útok soupeře a doplatila na to. Ovšem i tak moc hezký výkon a pro náš klub ZLATÁ medaile (čokoládová). Sany nedovedl do vítězného konce 3 partie, jemu bych vytkla zbrklost, velkou rychlost a i brebentění při partii. Až toto odstraníme, bude výsledek určitě lepší. Dan Zeman hrál pěkně, třikrát prohrál, jednou velice smolně dostal mat o jeden tah dříve, než by ho dával sám. Jeho hra se mi líbí, nechvátá, nepřehlíží figurky. Čtyři body při druhém startu na RŽL jsou pěkné. Tomášek musí hrát pomaleji a pozorněji. Dvakrát přehlédl, že má soupeř na šachovnici připraven mat, kterému mohl čelit a klidně si pokračoval ve svém plánu. Ovšem byla to jeho první RŽL, tak jsem s bodovým ziskem také spokojena.

Pro děti měli pořadatelé připraveny poháry pro vítěze jednotlivých turnajů. První dívky obdržely čokoládové medaile a pro všechny pak drobné ceny a něco sladkostí.

Děkuji trenérům, doprovodům a řidičům za účast na turnaji a podporu dětí.

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 2.10.2017
vytvořilo Anawe