Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

REGIONÁLNÍ PŘEBOR ŠKOLNÍCH DRUŽSTEV V ŠACHU (REGION BENEŠOV A KUTNÁ HORA) ZNÁ SVÉ VÍTĚZE!

REGIONÁLNÍ PŘEBOR ŠKOLNÍCH DRUŽSTEV V ŠACHU (REGION BENEŠOV A KUTNÁ HORA) ZNÁ SVÉ VÍTĚZE!

Rovná stovka šachistů ze základních a středních škol regionu Benešov a Kutná Hora se sjela do Městského divadla Na Poště Benešov, kam je svolal Dům dětí a mládeže Benešov, AŠSK Benešov a Kulturní a informační centrum Benešov, p.o., aby zde šachisté poměřili síly ve čtyřčlenných družstvech. Hrálo se ve třech kategoriích I. 1.- 5. třída ZŠ, II. 6.- 9. třída ZŠ, prima - kvarta osmiletých gymnázií a III. 1.- 4. ročník SŠ. Velice pěkně se o nás starala hlavní pořadatelka Iva Růžičková z DDM Benešov, bezchybně losoval pan Jiří Kotzot, funkci hlavního rozhodčího plnil Oldřich Sládek a pomáhali mu rozhodčí z některých škol. Hrálo se podle Pravidel šachu FIDE a Obecných propozic přeboru škol SŠS. Středoškoláci hráli 2x každý s každým a ostatní družstva hrála švýcarem na 2x 15 minut a na 7 kol.

V kategorii středoškoláků hrála pouze 3 družstva, také nejdříve dohráli, všichni postupují do Krajského přeboru do Neratovic a na pomyslné cílové pásce se srovnali takto: 1. Gymnázium Benešov 15,5 bodu, 2. VOŠ a SZeŠ Benešov 4,5 bodu a 3. místo obsadila SPŠ Vlašim se 4 body.

Následně dohráli mladší žáci, kde soutěžilo 7 družstev (z Vlašimi a blízkého okolí družstvo žádné). Přesvědčivé vítězství zaznamenala po zásluze ZŠ a MŠ Sázava A, její hráči uhráli 23,5 bodu, za nimi na 2. místě s velkou ztrátou se umístila ZŠ Stříbrná Skalice se 16 body a na 3. místě pak ZŠ Týnec nad Sázavou se 14,5 body. Na Krajský přebor postupuje Sázava a Týnec n.S. (Stříbrná Skalice nepojede).

Nejdéle hráli šachisté v kategorii starších žáků, neboť soutěžilo 12 družstev a partie na předních šachovnicích se většinou hráli do posledních vteřin. Nejlépe se dařilo dětem ze ZŠ a MŠ Načeradec, které uhrály výborných 24 bodů. Družstvo tvořili: Petra Píšová, Štěpán Filip, František Jelínek a Filip Kůra. K naší lítosti, je to naposledy, kdy toto družstvo soutěží v této kategorii a v tomto složení, neboť tři už jsou deváťáci. Družstvo doprovázel Lukáš Filip. Z výsledku máme radost a děkujeme dětem za vzornou reprezentaci školy. Druhou příčku obsadili šachisté ze ZŠ Týnec nad Sázavou (17 bodů) a 3. místo děti ze ZŠ a MŠ Chocerady, které uhrály 16 bodů. Stejný bodový zisk zaznamenalo družstvo Gymnázia Vlašim, ovšem mělo horší pomocné hodnocení. Toto družstvo hrálo ve složení: Filip Vopálka, Barbora Slavíková, Vojtěch Vopálka, Adam Slavík a Matěj Fiala. O půl bodu uhrálo družstvo ZŠ Vorlina Vlašim, které vedl Jakub Vojta a dále hráli Lukáš Smetana, Zdeněk Šťastný a Natálie Štanderová. Děti doprovázel pan učitel Ivo Hradecký. Na krajský přebor postupuje tedy Načeradec, Týnec a Chocerady.

Za své výkony v každé kategorii obdrželi první tři družstva poháry, diplomy a medaile, které dotovalo Město Benešov.

Všem postupujícím přeji na krajském přeboru hodně úspěchů.

Pro úplnost musím dodat, že z Vlašimi a blízkého okolí hrála tři družstva, celkem 13 šachistů, a z toho jich 10 dochází nebo úzce spolupracuje s šachovými kroužky Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi.

Zaznamenala: Marie Filipová

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÉ LISTINY: chess-results.com/tnr487320.aspx?lan=5

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Regionalni_prebor_skolnich_druzstev_v_sachu_region_Benesov_a_Kutna_Hora_11.11.2019/

 

publikováno 12.11.2019