Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

 

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

Dotace z Fondu hejtmana v roce 2019 byly poskytnuty na tyto projekty:

 

  • S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol 
  • Mezinárodní fotbalový turnaj Trofeo delfino 2019 v Itálii 
  • Léto pro holky a kluky v Domečku Vlašim 
  • S Domečkem Vlašim radostně do nového školního roku 2019 - 2020 

 

Dále poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na soutěže a přehlídky vyhlašované MŠMT na rok 2019: 

 

  • Pohár rozhlasu - okresní kola: 13.-14.5.2019

 

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

Putovní pohár z letošního Silvestrovského turnaje zůstal doma!

Putovní pohár z letošního Silvestrovského turnaje zůstal doma!aa

Domácí Petra Píšová se postarala o to, že putovní pohár z 11. ročníku Silvestrovského turnaje v Pravoníně zůstal na domácí půdě. Podala přesvědčivý výkon a získaný titul, si zcela určitě zasloužila.

Turnaj odehrálo 54 šachistů z 9 šachových oddílů. Dohromady hráli šachisté Turnaje A a B, kterých startovalo 12. Turnaj C odehrálo 17 šachistů, nejvíce obsazený byl Turnaj D, kde měřilo síly 25 dětí. Hrálo se podle pravidel FIDE pro rapid šach na 7 kol 2 x 20 minut.

Hrálo se ve Spolkovém domě v Pravoníně 29.12.2019, ve velice pěkném prostředí. Funkci rozhodčích plnili Vladimír Horák, Petr Havelka, Lukáš a Vojtěch Filipovi. Turnaj přišla zahájit naše paní starostka Jana Lapáčková.

Domácích dětí, tedy dětí, které pracují v šachových kroužcích Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, se do turnaje zapojilo 21! Tři šachisté startovali v Turnaji A a všichni také získali medailová umístění. První se umístila Petra Píšová se 6,5 bodem, druhé místo obsadil Štěpán Filip se 4,5 bodem a třetí místo pak Lukáš Zeman, který si uhrál 4 body. V tomto turnaji startovali 4 šachisté.

Další tři naši kluci startovali v Turnaji B, kde hrálo celkem 8 šachistů a ti už tak úspěšní nebyli. 5. místo Jan Veselý a 2,5 bodu, 6. Filip Kůra se stejným bodovým ziskem a František Jelínek 7. příčka a 2 body. Tento turnaj vyhrál Antonín Pešek z Čelákovice 5 bodů, 2. místo Lukáš Janda, rovněž z Čelákovic a 4,5 bodu a 3. místo obsadil Tomáš Dejmek z Kutné Hory se 3 body.

Turnaj C jsme obeslali 5 šachisty. Trochu jsem doufala v medaili u Adama Slavíka, který se ale nakonec musel spokojit s 8. místem a 3,5 body (dvakrát ho zradil čas!), 9. místo obsadila se 3,5 body Kateřina Mrázková, a 3,5 bodu uhrál i Daniel Zeman. Patnáctou příčku obsadil Jiří Zeman, který uhrál 2,5 bod a 17. příčku se 2 body obsadil Michal Škaryd. Tento turnaj ovládla děvčata, kdy 1. příčku se 6 body obsadila Anežka Žilavá z Tábora, druhé místo s 5 body Müllerová Karin Nela z Čelákovic a 3. místo, rovněž s 5 body Adam Martinkovič z Tábora.

V Turnaji D nám hrálo 10 našich dětí. Vyhrál Viktor Meca z Čelákovic se 7 body! Jako jediný nenašel dnes přemožitele a i druhé místo putovalo do Čelákovic díky Zuzaně Jandové, která uhrála pěkných 6 bodů. Třetí příčku obsadil Michal Blahoš z ŠŠ Stamat, který zaznamenal 5 bodů. Naši se pak zařadili až do druhé a třetí třetiny startovního pole. Nejlépe se vedlo Zdeňku Šťastnému 10. místo a 4 body. Stejně bodů a 11. místo uhrála Eliška Škarydová. Tříbodoví: 14. Tomáš Zeman, 16. Matěj Duda, 17. Martin Klusák (jeho první start na podobném turnaji a dokázal, že od nového roku už bude moci hrát pravidelně regionální žákovskou ligu), 18. místo Vít Duda a 21. Jakub Čáp. Na 22. místě končila Lenka Šťastná a 23. místě Tereza Slavíková - obě 2,5 bodu a na 25. místě Tomáš Brixí (jeho první start, poprvé hrál s cizími dětmi, musel řešit více nových situací a poradil si s nimi). Terezka Slavíková a Tomáš Brixí byli také nejmladšími účastníky turnaje a na památku obdrželi dárky, diplom a plakety.

Šachisté za své výkony obdrželi krásné poháry, medaile, diplomy a věcné ceny. 

Děkuji za zdárný průběh turnaje všem rozhodčím, děvčatům v kiosku, všem kdož pomáhali s přípravou sálů a pak s jejich úklidem. Děkuji sponzorům, rodičům, prarodičům a trenérům, kteří děti na náš turnaj doprovodili. Do nového roku přeji všem přátelům šachu pevné zdraví, štěstí, pohodu a radost z dobře vykonávané práce s dětmi a mládeží.

Zaznamenala: Marie Filipová

publikováno 6.1.2020
vytvořilo Anawe