Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Projektový den – Puzzle – 11.6.2020

Projektový den – Puzzle – 11.6.2020

Další z projektových dnů pořádaný v rámci projektu DOMEČEK, který je spolufinancován Evropskou unií byl uspořádán 11.6.2020 kroužkem nejmenších šachistů – Šachové školičky. Projektový den byl uspořádán ve Spolkovém domě v Pravoníně od 9.00 hodin. Funkci odborníka zastávala Milena Hrubantová – ředitelka z místní mateřské školy, pedagogem byl Lukáš Filip a významnou pomoc zajistil po organizační stránce učitelky z mateřské školy a vedoucí kroužku Marie Filipová.

Cílem projektového dne bylo vysvětlit dětem podstatu hry puzzle, jak postupovat při skládání, na co si dávat pozor a upozornit je na logické postupy při skládání.

Děti pracovaly ve dvou skupinách a celkem se zúčastnilo 13 dětí. Starší děti už jedním kurzem puzzle prošly, takže jsme v rámci projektového dne zorganizovali turnaj, kde byly zužitkovány všechny dříve získané znalosti. Druhá skupinka byla složena s nejmladších dětí, některé se setkaly s puzzle poprvé. Zde byl zrealizován podrobný výklad s individuálním přístupem ke každému.

V průběhu projektového dne byly rozvíjeny dovednosti z matematiky, zeměpisu, výtvarné oblasti. Byla procvičována paměť, logický úsudek, odhad, rychlost, získávání orientace, představivosti a logiky.

V kategorii starších soutěžilo 8 dětí, a to systémem „pavouka“. O pozice na předních čtyřech místech probíhali veliké boje, rozhodovalo je pár dílků skládačky. Zvítězil Matěj Žížala, druhé místo obsadila Veronika Čápová a třetí příčku pak obsadila Lada Vopálková.

Skupina mladších dětí pracovala v 5 dětech, kterým se věnovali pomocníci, kteří asistovali při projektovém dnu Miroslava Ondráková, Naděžda Vašíčková, Zuzana Moudrá a Marie Filipová. Tyto děti puzzle velice bavilo a dokázaly se soustředit tak, že každý za dobu projektového dne dva obrázky. Po malé přestávce si pak vybarvovaly obrázky.

Za své výkony obdržely děti odměny (knihy, plyšáky a háčkované sovičky) a každý obdržel diplom.

Byly naplněny veškeré cíle akce a nezbývá než poděkovat všem, kdož se přičinili k uspořádání projektového dne, který se opravdu vydařil. Soutěžící skupina dětí aktivně spolupracovala, splněn byl bezezbytku naplánovaný program. U malých byla nutná improvizace, která byla perfektně zvládnuta. Spolupráce pedagoga volného času, odborníka z praxe a asistenta pedagoga naplnila v plném rozsahu 3 S, tj. společně naplánovat, společně připravit a společně zrealizovat a i společně zhodnotit akci. Děkujeme tímto všem zainteresovaným, tzn. pořadatelům, odborníkovi z praxe, pedagogům, MěDDM Vlašim, MŠMT a EU za to, že poskytuje finance na pořádání takovýchto akcí.

Atmosféru, napětí, radost, to vše čerpejte z fotografií: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Projektovy_den_-_Puzzle_11.06.2020/

Zaznamenala: Marie Filipová

publikováno 12.6.2020