Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Projektový den - Pexesiáda

Pexesiáda

Pexesiáda dopadla na výbornou!

V rámci projektu Domeček Městského domu dětí a mládeže Vlašim uspořádal projektový den - PEXESIÁDU pro děti a mládež. Tato se uskutečnila 14.9.2019 ve Spolkovém domě v Pravoníně a pořádali ji šachisté. O úspěšný průběh se postaral pedagog Lukáš Filip a odbornice z praxe Ivana Filipová.

Vlastní realizaci předcházela pečlivá příprava spojená s výzdobou hracího prostoru, se kterou pomohla Zuzana Moudrá a pak vhodný výběr pexes, neboť se přihlásily děti rozdílného věku. Příprava diplomů, drobných cen, medailí a poháru pro vítěze, které nám daroval Šachový klub Pravonín z.s. a drobné ceny byly pořízeny i v rámci projektu. Malé občerstvení, výborná buchta, kterou darovala Lenka Šťastná a tousty od Marie Filipové.

Do soutěže byla zapojena tato pexesa: Safari, Dinosauři, ZOO Praha, Auta, Moje první pohádky, Moje první lesní zvířátka, Hračky, Pohádky, Krteček, Zvířata - savci, Hurvínek a Učíme se anglicky. Hrálo se po dobu 4 hodin, na 9 kol, každý s každým. Přestávky byly opravdu kratičké, jen na občerstvení.

Soutěž děti velice zaujala a bojovaly statečně. A v nejednom souboji zjistily, že nezáleží na věku, ale na pozornosti a nejednou se také stalo, že prvňák porazil čtvrťáka!

Soutěžící si procvičili nejen pozornost a paměť, ale načerpali i nové informace a znalosti z pexesových kartiček.

Jednotlivá kola dohrávaly děti různě, a tak pro ně byl připraven další doplňkový program, kdy malovaly zážitky z turnaje a vyráběly různé skládanky z papíru. Realizovaly tak zážitky ze hry, která jim nenásilnou formou rozšiřovala obzory. Děti velice bavila i tato činnost. Při této příležitosti je nutné zmínit, že organizátoři projektového dne citlivě vybrali i tyto aktivity a využili tak na sto procent čas věnovaný projektovému dnu.

Na vyhodnocení se dostavili rodiče dětí, kteří sledovali poslední rozhodující kolo a měli radost z toho, že se dětem soutěž líbila.

Vítězkou se stala Natálie Štanderová s plným počtem 9 bodů (nenašla soupeře, který by ji porazil!), druhý se umístil Jakub Čáp se 6,5 bodem a třetí místo obsadila Tereza Žížalová se 6 body.

Děkujeme všem, kdož přiložili ruku k uspořádání další úspěšné akce pro děti a děkujeme i MŠMT a EU za poskytnutí prostředků, které slouží k dalšímu vzdělávání dětí a mládeže a tím i k tvorbě volnočasových akcí a rozšiřování zálib dětí.

 

 

 

 

Album

 

publikováno 16.9.2019