Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Projektový den Čertovské šachy - Šachová školička

Projektový den Čertovské šachy - Šachová školička

PROJEKTOVÝ DEN – ČERTOVSKÉ ŠACHY – ŠACHOVÁ ŠKOLIČKA 5.12.2019

       Městský den dětí a mládeže uspořádal v rámci projektu ŠABLONY II. – DOMEČEK výše uvedený projektový den, který se konal v prostorách Spolkového domu v Pravoníně a v šachové klubovně.

      Projektového dne se zúčastnilo 15 dětí z kroužku Šachová školička. Vlastní akci předcházela náročná příprava spojená s instalací kulis, které byly pojaty poněkud abstraktně a naším cílem bylo využít na výzdobu výrobky dětí z MŠ k danému tématu. Na výzdobu bylo dále využito obrázků, které v počítačovém programu vytvořil Lukáš Filip. Místní šachový klub zakoupil kostýmy pro Mikuláše, anděla a čerty a dětem dále daroval čertovské rohy a výslužku, na které se podílela i místní mateřská škola.

       Na realizaci se podílela nejen odbornice z praxe Milena Hrubantová a pedagog volného času Miroslava Ondráková, ale i spousta dalších pomocníků: Zuzana Moudrá, Marie Filipová, Vojtěch Filip, Helena Kůrová a děti z kroužku pokročilých šachistů: Filip Kůra a Štěpán Filip.

Fotogalerie

  

  Vlastní projektový den byl zahájen ve čtvrtek 5.12.2019 v 8.00 hodin. Nejdříve jsme děti proměnili v čertíky (dostaly svítící rohy), následovala přednáška o tradici  Mikuláše, čerta a anděla, ale děti byly seznámeny i s Vánocemi a zvyky s tímto obdobím spojené.

      Vlastní projektový den byl rozdělen do několika bloků. Děti byly rozděleny do 2 skupin a každá skupina měla své úkoly odpovídající věku. Po vyřešení třech úkolů následovala přestávka a děti se věnovaly svačince (ze školky měly tousty) a jedna z babiček dětem obstarala překrásné muffinky, které byly doplněny sušenými švestkami a brusinkovými bonbónky v čokoládě.

       Mezi dětmi po celou dobu programu procházel živý čert, ve kterém děti poznaly vedoucího kroužku a byly s ním velcí kamarádi, každý se ho na něco ptal.

        Poté si děti dodělaly své úkoly, kde řešily testy z pozornosti, myšlení, paměti, drobné motoriky, matematické testy, rozvoj řeči a okolní svět. Toto vše probíhalo v PEKELNÉ ŠKOLE.

        Dále děti malovaly zážitky z projektového dne, vymalovávaly čertovské omalovánky a vyrobily překrásný dlouhý papírový řetěz.

        Nenápadně se vytratila jak odbornice z praxe, tak i pedagožka a jedna z učitelek MŠ a převlékly se do kostýmů Mikuláše, anděla a čerta a přidaly se k hlavnímu pekelníkovi. Následovala spontánní beseda s dětmi, která nebrala konce a pak následovala nadílka. Děti přebíraly dárky a pak si ještě dlouhou dobu malovaly a přitom zpívaly čertovské a vánoční písničky, přednášely básničky o zimě a Vánocích.

        Poděkování náleží všem zúčastněným výše jmenovaným, ale i dalším učitelkám z mateřské školy.

Jednalo se o velice pěknou akci, fotografie přiblíží pozornému čtenáři atmosféru nejlépe:

https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Certovska_sachova_skolka_5.12.2019/

Zaznamenala: Marie Filipová

  

publikováno 10.12.2019