Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

ODDÍLOVÉ ŠACHOVÉ TURNAJE – PROSINEC 2019

ODDÍLOVÉ ŠACHOVÉ TURNAJE – PROSINEC 2019

Šachoví trenéři se rozhodli v měsíci prosinci uspořádat pro děti z šachových kroužků ODDÍLOVÉ TURNAJE. Celkem jich bylo uspořádáno 5.

Kroužek ZAČÁTEČNÍKŮ B, který se schází vždy v pondělí a ve středu, uspořádal svůj oddílový turnaj jen jeden. Děti dle připravených diagramů a pomůcek odpovídaly na 10 otázek, čímž bylo shrnuto učivo za uplynulé období. Soutěžilo 8 dětí. Nejlépe si vedla Lada Vopálková a získala 75 bodů, druhé místo obsadila Veronika Čápová s 71 bodem a o třetí příčku se dělila dvě děvčata Nikola Ondráková a Teodora Vajcová se 69 body. Dětem se soutěž moc líbila.

Oddílového turnaje POKROČILÝCH se, díky velké „marodce“ zúčastnili jen 4 šachisté, kteří odehráli bleskový turnaj na 2 x 15 minut a 2x každý s každým. Nejlepšího výsledku dosáhla Petra Píšová, druhé místo obsadil Jan Veselý a třetí příčku Filip Kůra. Pokročilí šachisté si turnaj velice užili.

ZAČÁTEČNÍCI A odehráli svůj oddílový turnaj také ve čtyřech hráčích. Tento kroužek se schází dvakrát do týdne, odehráli jeden turnaj. Zvítězil Jakub Čáp, který získal plný počet bodů, druhou a třetí příčku obsadili děleně dva šachisté, a to Nela Hejná a Matěj Žížala. Podle výsledků je patrné, že boj o druhou příčku byl tuhý.

Kroužky MÍRNĚ POKROČILÝCH navštěvuje nejvíce dětí (některé dochází do obou kroužků, jiní jen do jednoho z nich), rozhodli jsme proto uspořádat oddílové turnaje dva. Prvního se zúčastnilo 12 šachistů, hrálo se tempem 2 x 5 minut. Do posledního kola nebylo jasné, kdo zvítězí, průběžné výsledky byly velice vyrovnané. Nakonec zvítězil Matěj Duda, který měl stejně bodů jako druhá Lenka Šťastná, ale vzájemný zápas vyhrál Matěj, tak si 1. místo zasloužil. Třetí místo obsadil Jakub Čáp.

Druhý turnaj MÍRNĚ POKROČILÝCH se odehrával tempem 2 x 6 minut a zúčastnilo se ho 10 dětí. V tomto turnaji byl boj o přední příčky také napínavý. Stejně bodů uhrála Lenka Šťastná a Daniel Zeman, ale protože Lenka vzájemný zápas vyhrála, tak se vyhoupla na 1. místo, Dan skončil druhý a třetí místo Vojta Břeský. Tento turnaj se nám dost protáhl, neboť zdatnější šachisté hráli do posledních vteřin, o každý bod se sváděl velký boj.

Dětem se turnaje velice líbily, soutěží rády, o čemž svědčí i veliké účasti na turnajích, které pořádáme doma, ale i se pilně účastní Regionální žákovské ligy regionu SE a i turnajů mimo náš Středočeský kraj. Organizování těchto turnaje klade vyšší nároky na trenéry, ale oni nemají problém je dětem připravovat.

Za své výkony obdrželi soutěžící drobné ceny od sponzorů.

 

Zaznamenal: Marie Filipová

 

publikováno 16.12.2019