Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

O ŠACHOVÉHO KRÁLE A KRÁLOVNU HRADU LIPNICE 23.6.2019

O ŠACHOVÉHO KRÁLE A KRÁLOVNU HRADU LIPNICE 23.5.2019

 

 Již dlouhou dobu jsme byli panem Václavem Paulíkem pozváni na tento šachový turnaj a také jsme se sem moc těšili. Termín se křížil s KP mládeže v Mělníce, tak byla vypravena jen menší pětičlenná skupinka dětí z MěDDM Vlašim. Nad turnajem převzal záštitu starosta obce Lipnice nad Sázavou Ing. Zdeněk Rafaj. Losováním byl pověřen Karel V. Brodina, který svoji funkci zvládal na jedničku.

 

Na hradě Lipnici jsme byli všichni poprvé a museli jsme ocenit, že se tak veliké prostory postupně opravují a zpřístupňují veřejnosti. Hrálo se v sále, kam vedlo 70 schodů. Pořadatelé si pořádně "mákli", neboť jsem museli nastěhovat lavice a židle a lavičky zapůjčené v místní základní škole. Po celou dobu turnaje fungoval kiosek s běžným sortimentem zboží. Každý si našel své a myslím, že nikomu nic nechybělo.

Za šachovnice zasedlo celkem 104 šachistů a šachistek. Hrálo se tempem 2 x 15 minut na 9 kol. Naše děti hrály zhruba na své možnosti, ale na turnaji se jim moc líbilo. Fanda Jelínek uhrál 5/9, Katka Mrázková 4,5/9, Natálka Štanderová 4/9, Zdeněk Šťastný 2,5/9 a Lenka Šťastná 2/9.

Šachovým králem hradu Lipnice se stal Petr Brož z ŠK Světlá nad Sázavou s 8,5/9, šachovou královnou hradu Lipnice pak Julie Richterová z TJ Náměšť nad Oslavou s 6,5/9 bodů. Druhým v pořadí byl Tomáš Vojta s TJ Spartaku Vlašim 7,5/9 a třetím pak Vincze Roman z TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Za své výkony byli všichni hráči odměněni opravdu pěknými cenami. Cenový fond, který pořadatelé obstarali, byl určitě nad očekávání hráčů.

Děkuji velice pořadatelům, především panu Paulíkovi, za uspořádání tak pěkného turnaje, zcela určitě se sem budeme rádi vracet. Děkuji řidičům za dopravu dětí.

Zaznamenala: Marie Filipová

 

 

 

publikováno 24.6.2019