Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

O JINECKÉHO PĚŠCE

O JINECKÉHO PĚŠCEaa

V sobotu 21. 4. 2018 jsme se vydali pouze s dvěma dětmi mezi brdské kopečky do Jinec na šachy, kam už jsme dlouho slibovali panu Maršálkovi, duši jineckého šachu, návštěvu a účast na jejich turnaji. Počasí bylo přímo krásné, sluníčko svítilo od rána.
Jednalo se o předposlední turnaj Základního kola krajského přeboru žáků. Turnaj se konal v moc pěkných prostorách v Posádkovém domě armády Jince, hned vedle kasáren. Místo jsme našli bez problémů, parkování bylo blízko hrací místnosti. Děti měly možnost hrát si různé hry i venku před budovou, počasí tomu přálo. Posádkový dům armády je ve velice klidné lokalitě, v příjemném prostředí
byl klid nejen na hry venku, ale i na šachy uvnitř.


 

Celý turnaj organizovali a moderovali manželé Maršálkovi. Vše měli pěkně připravené. Hrálo se ve dvou místnostech v patře. Byla i možnost menšího občerstvení a pití v kuchyňce. V přízemí paní Maršálková připravila pro děti různé společenské hry, takže i zde mohly trávit čas mezi jednotlivými koly a nerušily v hracích místnostech.
Na turnaj přijelo celkem 35 šachistů a hráli v 6ti věkových kategoriích. Nebylo to však rozděleno jako u nás na A,B,C, ale hráli všichni dohromady. Domácí šachisté hráli do celkového seriálu turnajů, ze kterého postupují ti nejlepší, dle předem stanovených klíčů, na Krajský přebor. Hrálo se standardně na 7 kol švýcarským systémem, tempem 2x25.
Lenka Šťastná hrála celkem dobře, ale velice mě zklamalo, že hrála zbrkle a dvakrát prohrála na nemožné tahy! První partii vyhrála, druhou remizovala a najednou se jí vytratila pozornost, chybovala a hned ve třetí partii na to doplatila a prohrála. Zadařilo se ji vyhrát pak ještě dvakrát, takže dohromady uhrála 3,5 bodu, na které byla právem pyšná. Celkově skončila na 17. místě, a to je na Lenku pěkný výkon.
Zdeněk Šťastný hrál, řekla bych, na ,,své". První dvě kola hned prohrál, byl z toho dost rozmrzelý, pak se vzchopil a dařilo se. V předposledním kole byl na 9. příčce, ale bohužel mu byl do posledního kola nalosován absolutní vítěz turnaje (kterému gratulujeme) Jakub Dřevo a s tím prohrál, což ho odsunulo na celkové 13. místo. 4 bodíky za celý turnaj, to není špatné, je to více jak polovina, takže i Zdeněk slušný výkon.
Před vyhlášením paní Maršálková dětem dávala hádanky, aby je co nejvíce zabavila, než rozhodčí vše spočítali a připravili potřebné náležitosti k vyhlašování. Ceny byly pro všechny hráče, takže si každý přišel na své. Pro první tři vítěze měli připravené poháry a byl i putovní pohár za JINECKÉHO PĚŠCE, letos už 32. ročník, pro celkového vítěze, což byl již zmiňovaný Jakub Dřevo se 6 body.
Na turnaji se nám moc líbilo a budeme rádi, když budeme opět pozváni a zadaří se nám opět zajet (nebudou-li žádné kvalifikační turnaje u nás v regionu) na další ročník O JINECKÉHO PĚŠCE do Jinců a odvézt si alespoň nějaký diplom.

Zaznamenala: Lenka Šťastná

publikováno 23.4.2018
vytvořilo Anawe