Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Na šachovém turnaji - O pohár Mistra Jana, který se konal ve dnech 14.-17.4.2022 v Táboře se naši šachisté neztratili!

DVA NAŠI ŠACHISTÉ TRÁVILI VĚTŠINU VELIKONOC V TURNAJI V TÁBOŘE

Po delší coronavirové přestávce uspořádali naši přátelé z Šachklubu Tábor VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ 2022 – „O POHÁR MISTRA JANA“. Turnaj se konal ve dnech 14.-17.4.2022, byl se zápočtem na Elo FIDE a hrálo se v prostorách Stření průmyslové školy Tábor, kde byli naši šachisté i ubytováni. Formou snídaňového bufetu se i zde stravovali. Na večeře chodili do města.

Hlavním pořadatelem byl Bc. Jaroslav Kadlec, zeť pana Jaroslava Odehnala, který v průběhu covidu zemřel a my na něj moc vzpomínáme. Byl nám velikým rádcem s prací s tou nejmenší drobotinou v mateřských školách. Několikrát jsme s našimi školkovými dětmi v Táboře soutěžili a dovezli jsme si spoustu pěkných umístění a cen a mnoho nápadů k výuce, které stále využíváme. Děkujeme.

Pořadatelé uspořádali 4 souběžné turnaje. A – Kotnov, B – Lužnice, C – Jordán a D – Velikonoční. Hrálo se tempem 2 x 60 minut s přídavkem 30 sekund/tah a se zápisem.

V turnaji C – Jordán nás reprezentoval Štěpán Filip (elo 1294), byl nasazen na 21. místě (celkem hrálo v tomto turnaji 28 šachistů) a ze 7 možných bodů uhrál 3,5 bodu, tedy 50% úspěšnost. Dokázal porazit Zdeňka Baumbruka z Chebu (1575) a Jiřího Hladkého z Brna (1479). Remízové partie uhrál s Markem Garabikem (1461) a Bohdanem Trčkou (1489). Jeho působení nebylo špatné, hrál výkonem 1517, oproti nasazení si polepšil, končil na 15. místě, ale sám se svým výkonem prý spokojen nebyl.

V turnaj D – Velikonočním, kde hrálo 21 šachistů hrál náš Vojta Břeský (elo 1092), který si vedl velice pěkně, nasazen byl sedmý, končil na výborném 5. místě, výkonem 1191, tzn., že si polepšil. Jeho výhra s Janem Šíleným (1168), byla pěkná.

Klukům se na vícedenním turnaji moc líbilo. Ubytování i stravování chválili. Organizace byla bez chybičky. Jen ještě dodám, že v turnaji A – Kotnov hrálo 20 šachistů a v turnaji B – Lužnice dokonce 26 šachistů. V táboře se tedy sešlo celkem 95 šachistů různého věku.

Děkuji touto cestou všem, kdož se postarali o dopravu dětí a pak i jejich dozor po celou dobu turnaje a děkuji i organizátorům za uspořádání pěkného turnaje v době Velikonoc. Děkujeme.

Zaznamenala: Marie Filipová

publikováno 19.4.2022