Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Myslivecký kroužek Koloušci Vlašim ve vedení okresního kola

Myslivecký kroužek Koloušci Vlašim ve vedení okresního kola

Jedním z kroužků při MDDM ve Vlašimi je i Myslivecký kroužek Koloušci, jehož členové se pravidelně schází nejen v prostorách Domečku, ale především v přírodě. K veškerým praktickým činnostem patří trocha teorie, kterou zábavnou formou dění v přírodě dětem přibližujeme. Celý rok jsme se připravovali na naši vrcholnou akci, a to soutěž Zlatá srnčí trofej, která má již 53. ročník a je nejstarší přírodovědnou soutěží v ČR.

Dne 20. května se v Neveklově konalo Okresní kolo této soutěže. Ihned po slavnostním zahájení za zvuků lesnic vyrazili soutěžící plnit jednotlivé disciplíny sestávající z teoretického testu mysliveckých znalostí, praktické části - poznávačky mysliveckých trofejí, potřeb a exponátů. Nejtěžší část, a to nakonec je venkovní stezka zaměřená na znalosti z oblasti dendrologie, botaniky a pobytových stop zvěře. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo celkem 118 mladých myslivců a přátel přírody.

Členové mysliveckého kroužku Koloušci při MDDM Vlašim zde prokázali výtečné znalosti a všichni se umístili na předních místech ve svých kategoriích. O jejich širokých znalostech vypovídá i to, že zvítězili ve všech třech kategoriích. V kategorii „0“ (MŠ, 1. - 2. třída) se na 1. místě umístil Matěj Kunc, 2. místo obsadila Brigita Luňáčková, v kategorii „A“ (3. - 5. třída) nekompromisně vyhrál s velkým vědomostním rozdílem Vojtěch Luňáček a 1. místo mezi nejstaršími žáky kategorie „B“ (6. - 9. třída) obhájil Jan Mecka. Vítězové mají právo reprezentovat náš okres na Národním kole, které se vždy koná v různých koutech naší republiky, ale v letošním roce Národní kolo proběhne na Jizbici pod Blaníkem.

Blahopřejeme všem zúčastněným ke krásnému umístění a děkujeme za celoroční poctivou práci. Děkujeme i vedení MDDM za pěkné prostředí, kde se můžeme scházet a veškeré podmínky, které nám nabízí. Odměnou je reprezentace našich dětí v Národním kole.

Vedoucí kroužku Slavatovi

 

publikováno 19.6.2023