Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ŠACHU ŠKOLNÍCH TÝMŮ - ZLÍN 24. - 26.6.2024 PROPOZICE: Propozice-MČR-škol.-družstev-2024.pdf

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ŠACHU ŠKOLNÍCH TÝMŮ - ZLÍN 24. - 26.6.2024 PROPOZICE: Propozice-MČR-škol.-družstev-2024.pdf

Překrásné město Zlín hostilo od pondělí 24.6. do středy 26.6.2024 šachisty školních týmů z celé republiky, kteří hráli ve třech kategoriích, a to 1.-5. třída, kde se utkalo 32 družstev se 149 šachisty, druhý stupeň, tj. 6.-9. třídu zastupovalo 147 šachistů ve 32 týmech a pak hráli středoškoláci ve 30 družstvech a 137 šachisty. Právě za střední školy hráli i "naši" - studenti Obchodní akademie Vlašim. Startovali ze 13. pozice.

Družstvo bylo složeno takto: 1. šachovnice Jakub Vojta, 2. šachovnice Petra Píšová (navštěvovala naše kroužky po mnoho let a významně reprezentovala), 3. šachovnice Štěpán Filip, 4. šachovnice David Vršťala a náhradník Filip Kůra. Štěpán a Filip jsou mladými šachovými trenéry Domečku Vlašim, trénují Začátečníky B a svoji práci dělají k naší nejlepší spokojenosti. Tito kluci s Petrou hráli na MČR ve Zlíně za Základní školu Načeradec (vždy solidní umístění) a toto středoškolské družstvo hrálo ve Zlíně také už několikrát (i když v jiném složení) a nikdy ostudu neudělalo. Letos mělo na 1. šachovnici opravdu silného hráče, tak jsme doufali, že se zadaří! Ovšem, když si prohlédnete startovní listinu a kvalitu šachistů na předních šachovnicích, tak se šance našich hráčů o mnoho snížila. Nakonec končili na 21. místě a my jim děkujemem, že se "prali" o každý bodík!

Naši kamarádi z Benešova - Gymnázia Benešov ve složení: Stein Michael, Zeman Daniel, Blahoš Michal, Filip Šimon a Dinh Gia Bao hráli kategorii 6.-9. třída a startovali ze 17. místa, končili rovněž na 21. místě.

Petra s Filipem už si tuto soutěž zahráli naposledy, protože nedávno úspěšně odmaturovali a oba jsou už přijati na vysoké školy. Další tři šachisté z družstva si zahrají v následujícím školním roce znovu a na škole už připravují další šachisty, kteří jejich družstvo dopllní a dokonce mají připravené i družstvo "B".

Všem účastníkům Mistrovství České republiky školních týmů v šachu děkujeme za vzornou reprezentaci nejen škol okresu Benešov, ale i MěDDM Vlašim, jímž mnozí prošli v šachových kroužcích a nadále s Domečkem spolupracují jinou formou. Děkuji i všem doprovodům a některým rodičům, kteří děti dopravili, doprovázeli a starali se o ně.

STARTOVNÍ A VÝSLEDKOVÁ LISTINA: chess-results.com/tnr948311.aspx?lan=5

ODKAZ NA FOTOGRAFIE: www.rajce.idnes.cz/sachypravonin/album/mistrovstvi-skolnich-tymu-v-sachu-zlin-24-26-2024

Marie Filipová

publikováno 27.6.2024