Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

Krajský přebor nejmenších šachistů

Krajský přebor nejmenších šachistůaa

KRAJSKÝM PŘEBORNÍKEM PRO ROK 2018 SE STAL JAKUB MLÝNEK A KRAJSKOU PŘEBORNICÍ SOPHIA DAY

Kubík je členem TJ Jawy Brodce a Sophinka je ze Zdib. Oběma srdečně blahopřejeme k jejich výkonům. Kubík odjížděl z Pravonína neporažený, uhrál plný počet 7 bodů, Sophie zaznamenala 4,5 bodu a celkově končila na 7. příčce.

Tradičně jsme se na turnaj těchto nejmenších šachistů připravovali s veškerou odpovědností, aby se u nás všichni cítili co nejlépe a také byla vyvinuta veliká snaha na získání finančních prostředků, aby si za své výkony odvezly děti i hezké ceny. To vše se snad povedlo, ale zaskočila nás situace "nadpřirozená", a to chřipka!!! Chřipka, která řádí i v našem Středočeském kraji. Včera večer bylo na startovní listině ještě 43 účastníků a dnes jich za šachovnice zasedlo jen 33. Jen od nás bylo připraveno ke startu 14 malých šachistů a nakonec jich startovalo jen 8. Škoda to je, ale co můžeme nadělat proti "řádění" přírody? Chvilku jsme čekali na opozdilce, ale krátce po deváté hodině bylo zahájeno a Krajský přebor dětí do 8 let mohl začít.

Hrálo se 10.2.2018 švýcarským systémem na 7 kol, tempem hry 2 x 20 minut bez zápisu. O pořadí rozhodovaly body, střední Buchholz, Buchholz, Sonneborn-Berger. Nemožnými tahy se to jen hemžilo, takže hlavní rozhodčí Vladimír Horák, losovatel Petr Havelka a jejich pomocníci Lukáš a Vojtěch Filipovi, Ondřej Matějovský a Jiří Kotzot měli napilno. Ovšem nějaký závažný problém řešen být nemusel. Odehrání 7 kol mělo celkem svižné tempo, jen na pár šachovnicích se dohrávalo na plný čas. V klubovně měly děti připraveny různé hry a omalovánky, tak se zabavovaly tam a pak i v dolním sále, kde byl v provozu kiosek s širokou nabídkou občerstvení.

V průběhu turnaje k nám zavítaly maškary, aby děti pozdravily, neboť Pravonínem dnes procházel maškarní průvod, který pořádaly pravonínské spolky, nechyběla ani tradiční česká zabíjačka se všemi zabíjačkovými specialitami, takže si tam doprovody dětí odskočili nakoupit dobroty domů. Děti se s maškarami vyfotily, nejvíce se jím líbil medvěd.

Dohráno bylo krátce po 13.15 hodině, pak chvilka na psaní diplomů a už nás čekalo to nejlepší - vyhlášení výsledků. Krajským přeborníkem se stal Jakub Mlýnek z TJ Jawa Brodce, který dnes nebyl překonán a zaznamenal plných 7 bodů! Druhé místo obsadil s 6 body Ondřej Mruškovič z ŠK Zdice a třetí místo, k naší veliké radosti obsadil domácí Daniel Zeman s 5 body. Krajskou přebornicí se stala Sophia Day ze Zdib se 4,5 body (celkově 7. místo), 2. místo obsadila Jolana Štědrová z TJ Kavalier Sázava se 4 body (celkově 10.) a 3. místo Linda Kubíčková (celkově 12. místo) z ŠK Spartak Čelákovice, rovněž se 4 body. Vítězové obdrželi za své výkony pěkné poháry, medaile, diplomy a překrásné šachové dortíky z rodinné cukrárny od Bayerů z Vlašimi. Dále jsme vyhlašeli nejúspěšnější chlapce a dívky ročníků 2010, 2011 a 2012. Plaketu, medaili, diplom a šampíčko si odvezl Jakub Mlýnek, Ondřej Mruškovič a domácí Dan Vopálka, za dívky pak Sophia Day a Jolana Štědrová, za ročník 2012 nehrála žádná dívka. Poté, podle pořadí si docházely děti pro pamětní list, pamětní medaili a vybíraly si cenu a ještě si vybíraly některý z balonků z výzdoby.

Všechny naše děti nám udělaly radost. Spokojenost jsem viděla i na ostatních dětech, myslím, že se jim u nás líbilo. Někteří rodiče nám vyjádřili pochvalu už v průběhu turnaje a po něm také. Děkujeme za ocenění. Podařilo se nám sehnat prostředky na ceny a odměny od Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, od Středočeského krajského úřadu z Fondu hejtmanky, od Vlašimských městských lesů Vlašim s.r.o. a tak to bylo jednodušší. Dáváme velký důraz na turnaje těchto nejmenších dětí, je to pro ně i taková vzpruha a "nakopnutí" k další práci. Takto malí človíčci nedokáží ještě vyhodnotit to, že jim jsou šachy prospěšné i v dalších životních disciplínách, ti to ještě berou přes to materiální ohodnocení (smějící se smajlík).

Děkuji touto cestou všem, kdož byli nápomocni, a to nejen jako rozhodčí, ale všichni, kdož pomohli připravovat prostory, kdož je pak také pomohli uklidit. Děkuji děvčatům v kiosku za nezištnou celodenní práci, děkuji jim i za napečení buchet. Děkuji i Obecnímu úřadu Pravonín za bezplatný pronájem prostor.

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 12.2.2018
vytvořilo Anawe