Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

JUBILEJNÍ 10. ŽÁKOVSKÁ LIGA V PRAVONÍNĚ...

JUBILEJNÍ 10. ŽÁKOVSKÁ LIGA V PRAVONÍNĚ...aa

je minulostí a děti, nás trenéry, odměnily pěknými výkony. Děkujeme!

V Pravoníně jsme uvítali, pro nás na jubilejní 10. Regionální žákovské lize, rekordní počet šachistů, kteří u nás RŽL kdy hráli. Ano, první RŽL jsme uspořádali již 22. 11. 2008. Bylo to v Kulturním domě ve velkém sále. Zde si můžete připomenout všechny turnaje, které jsme dosud uspořádali: www.sachypravonin.cz/turnaje-sk-pravonin/.

V pořadí 2. kolo RŽL 2017-2018 se uskutečnilo 14. 10. 2017 v Pravoníně. I když nebylo zrovna šachové počasí, neboť sluníčko ozařovalo podzimní krajinu o stošest. Zaznamenali jsme rekordní počet účastníků, a to 110.

Turnaj A se odehrál v šachové klubovně, kde měli hráči klid na své čtyři partie hrané švýcarem, tempem 2 x 30 minut + 10s/tah. V šestnáctičlenné TOP skupině měl Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi (pod kterým pracují všechny naše šachové kroužky) 4 zástupce. O medaile se postarala děvčata Petra Píšová o zlatou a Barbora Slavíková o stříbrnou. I kluci Lukáš Zeman a Štěpán Filip odvedli pěkné výsledky.

V turnaji B hrálo 48 dětí, z toho z MěDDM 7. I v tomto turnaji jsme brali medaili, a to za 3. příčku Filipa Vopálky (1234), startoval jako šestý a končil čtvrtý (z chlapců na 3. místě), uhrál 7,5 bodu. Honzík Veselý (1149) si oproti nasazení polepšil o šest příček a končil s 6,5 body na 9. místě. Vojta Vopálka (1200) si zase oproti nasazení o dvě příčky pohoršil. Ve výsledkové listině je na 11. příčce. Úspěšný turnaj odehrál Kája Vávra (1084). Jeho startovní pozice číslo 30 byla překonána o 18 příček, končil dvanáctý a uhrál 6,5 bodu. Opačný výsledek zaznamenal Adam Slavík (1307), který nesl velkou zodpovědnost, protože startoval z prvního místa, ovšem neměl svůj den! Adam uhrál 6 bodů a skončil jako devatenáctý. Natálka Štanderová (1059) se nemohla "utrhnout", některé partie i oplakala, ale nakonec 29. místo a 5 bodů. Jen jí vadilo, že jí někdo "vyfoukl" cenu, kterou si vyhlédla. Podíváme-li se na info o Michalu Škarydovi (1100), tak si pomyslím, že první čtyři kola byl snad na dovolené! Samé nuly! Chytil se až v pátem kole a pak už bodoval. Uhrál 5 bodů, končil na 33. místě.

I v turnaji C (hrálo 48 šachistů) byla medaile! Dokonce stříbrná! Spanilou jízdu, jakou předvedl Daniel Zeman, to se jen tak nevidí! A jakou upřímnou radost měl, vůbec se nebál starších spoluhráčů, zkrátka předvedl příkladný výkon! V turnaji C měl MěDDM 14 zástupců. Využili jsme domácího prostředí a "vypravili" na jejich první RŽL nových šest dětí. I když skončili na konci výsledkové listiny, tak si pěkně zahráli, nějaký bodík získali a hlavně nasáli šachovou turnajovou atmosféru. Všem se na turnaji moc líbilo. Nyní už budou vědět jak to chodí, opadne počáteční nejistota a příště to bude určitě lepší. A nyní krátké zhodnocení našich dětí. Velikou pochvalu si zaslouží Daniel Zeman (1000). Jeho výkon byl od samého začátku do konce, výborný. Prohrál jen v předposledním kole s vítězem. Uhrál 6 bodů a hrál výkonem 1312. Zdeněk Šťastný (1042) si o pět příček oproti nasazení pohoršil, uhrál 5 bodů. U Zdeňka je nejvyšší čas, aby poskočil do turnaje B. Jakub Janda (1000) chodí do kroužku krátce, musí jezdit po turnajích, aby získal zkušenosti a také musí trénovat doma. Uhrál 3,5 bodu a skončil na 24. místě. Eliška Škarydová (1000), stejně jako její brácha Míša, neměla svůj den! Eliška uhrála 2 body a skončila na 31. příčce. Sany Bauer (1014) chodí do kroužku jen jedenkrát za týden a je to znát, měl by tedy více potrénovat doma. Na turnaje jezdí moc rád, tentokrát 3 body (ale umí zahrát lépe) a 32. místo. Tomáš Zeman (1000) uhrál 3 body a umístil se na 34. příčce. Tomáška musíme naučit, aby se soustředil na partii a nehrál jako "blesk"! Lenka Šťastná (1000) se namíchala mezi úplné začátečníky, její výkon nebyl opravdu dobrý! Lenka se musí soustředit, je to taková "treperenda", která vidí všechno okolo, o všem ví, ale zůstat pozorná půl hodiny nad partií, bylo tentokrát nad její síly! Již vícekrát dokázala, že zahrát umí, tentokrát to nevyšlo. Uhrála jen 2 body, a to byl jeden za volno a skončila na 39. místě! Lepší jak Lenka hrála začátečnice Tereza Slavíková (1000), která uhrála 2,5 bodu. Terka pokazila v koncovce dvě partie, chvátala s maty a neměla ochráněné figurky, ale to postupně nacvičíme. Po dvou bodech z těch nejmenších uhráli Jakub Čáp (z toho 1 za volno), Simona Ondráková - oba body ze hry, Nela Hejná (z toho 1 za volno). Dan Vopálka uhrál 1,5 bodu, ale vynechal poslední dvě kola, protože dostal vysokou teplotu a musel jet domů. Jsem přesvědčená, že by ještě nějaký bod uhrál. Po jednom bodíku ze hry zaznamenali Patrik Heřmánek a Jan Hejzlar. Všem děkuji za statečnost.

V neposlední řadě děkuji vedení MěDDM za poskytnutí cen do turnaje a na oplátku děti předvedly krásné výsledky a Domečku zcela určitě ostudu neudělaly.

Výsledky jednotlivých turnajů: www.chess-results.com/tnr305828.aspx?lan=5&art=0&wi=821

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 16.10.2017
vytvořilo Anawe