Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

HOLKY A KLUCI TVOŘILI Z BÍLÉ MOUKY

HOLKY A KLUCI TVOŘILI Z BÍLÉ MOUKY

Odborníkem z praxe byla ředitelka MŠ Pravonín Milena Hrubantová a pedagogem Marie Filipová trenérka Šachové školičky. Děti se aktivně zapojily k vyprávění paní ředitelky, která hovořila o zimě, radovánkách, básničkách a písničkách. Co se mouky týká, připomněli jsme si získané kompetence z projektového dne mimo SVČ z Ledčic, kde jsme se setkali s mletím mouky v dávné minulosti. Po vzpomínkovém vyprávění se děti pustily do plánované práce. Nejdříve si předkreslily obrázky ze zimní tématiky, pak na obrázek nanesly klovatinu, pěkně ji štětci rozetřely a posypaly dostatečně dětskou krupičkou. Přebývající krupičku sesypaly zpět do misek a tento polotovar daly na teplé místo usušit. Každý stihl 2 obrázky, někdo dokonce tři.

Další činností byla práce s pískovničkou, kam jsme nasypali rovněž dětskou krupičku, lopatkou ji pěkně uhladili a pak děti prsty do tenké vrstvy krupičky malovaly různorodé obrazce, takto se činnost opakovala více jak půl hodiny. Tato činnost je velice bavila a menší děti se k ní v průběhu projektového dne vrátily ještě jednou.

Básničky a písničky se zimní tématikou zněly šachovou klubovnou také hodně dlouho. Děti se předháněly v přenesu, a to jak jednotlivci, tak i ve skupinkách, a i všichni účastníci projektového dne dohromady. Také byla vyhrazena chvilka pro fotografa, který zachytil děti u nafukovacích svítících sněhuláků, kteří byli vhodnou, neokoukanou a zajímavou dekorací.

Potom následovala hra „Na kře“, přitom se děti velice vyřádily, moc je bavila, a navíc jim k pochodu okolo kry hrála hudba s dětskými písničkami. Takže byla při této činnosti velice pěkná nálada a děti si prozpěvovaly i tyto písničky. Hru jsme opakovali vícekrát, děti si stále přály opakování.

Nastal však čas, abychom naše krupičkové výkresy domalovali. Klovatina už byla zaschlá a nyní děti pracovaly se vodovými barvami a štětci, kdy velice rozředěnou barvou štětci „ťupaly“ na krupičkový obrázek. Barva se rozlévala po zrníčkách krupičky a vznikaly velice pěkné obrázky sněhuláků, rukavic, chaloupek, krmítek s ptáčky, iglú s pejsky a jiné. Děti měly ze svých obrázků velikou radost a práce je velice bavila. Vše vidíte na fotečkách.

Odkaz: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Projektovy_den_-_Tvoreni_z_mouky%2C_zveme_kluky%2C_zveme_holkybile/

Projektový den se velice vydařil, děti se zapojily do vyprávění o zimě, obilí, mletí mouky, výrobky z mouky a vlastnoručně se účastnily výroby obrázků z mouky, malovaní v mouce a pak i vybarvování krupičkových obrázků, zimu oslavily přednesem básniček a zpěvem písniček se zimní tématikou, projektový den jsme obohatili i zimní hrou, děti získaly spoustu nových kompetencí. Jednalo se o další velice vydařený projektový den.

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 7.2.2020