Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

Důkaz, že v Badatelském klubu Všeználek, opravdu bádáme!

Důkaz, že v Badatelském klubu Všeználek, opravdu bádáme!

Do badatelského kroužku Všeználek, kde v tomto pololetí provozujeme vaření dochází 9 dětí, z toho 3 kluci a 6 děvčat.

Už jsme pekli palačinky, mini pizza roládky, americké lívance. Dělali jsme vajíčkovou pomazánku na topinky a naposledy 25.10.2019 si děti vybrali jeden z receptů, který jsme našli na internetu, a to KOUZELNÉ KAKAOVÉ SUŠENKY.

Cílem aktivit v badatelském klubu je rozšiřování a získávání kompetencí k učení (pozorování, poznávání, třídění informací, odhadu, využívání informací k tvůrčím činnostem, práce s novými elektro spotřebiči,). V oblasti kompetencí z oblasti sociální a personální se děti učí utvářet dobrou atmosféru, vzájemně spolupracují a učí se být k sobě ohleduplné. Klub zasahuje svojí činnosti i k osvojování občanských kompetencí, aby děti chápaly principy uplatnění se ve společnosti. Z oblasti kompetencí k řešení problémů je učíme řešit problémové situace, aby uměly řešit určitá rozhodnutí, která by měla být uvážlivá. Děti získávají kompetence k volnému času, kdy a kde tento volný čas aktivně stráví, rozvíjejí své dovednosti, schopnosti a nadání. V neposlední řadě jsou rozvíjeny smysly, jako je zrak, čich, chuť a hmat.

Tentokrát jsem se k dětem připojila a vařila s nimi. Vedoucí Klubu Miroslava Ondráková s dětmi probrala recept a suroviny, které jsou potřebné a děti si je došly do místního obchůdku nakoupit. Podle receptu jsme potřebovali na jednu dávku 125 g másla, 30 g cukru, 2 vejce, 45g hladké mouky, 10 g kakaa 2 lžičky vanilkového cukru a 1 lžičku prášku do pečiva a na ozdobu dortové zdobení. Troubu jsme si předehřáli na 175 stupňů. V míse ušlehali máslo s cukrem a pomalu přidávali vajíčka a vanilkový cukr. Poté jsme pomalu přimíchávali mouku a kakao a prášek do pečiva. Pohledem se nám zdálo těsto dost řídké, ale věřili jsme receptu a pokračovali. Na plechy jsme dali pečící papír, který jsme potřeli máslem a pomocí kávových lžiček jsme dělali z těsta (podle rad v receptu) kopečky a vylepšili dortovým zdobením a dali péct. Těsto se rozlilo a sušenky nebyly na pohled hezké a byly hodně mastné, ale byly dobré. Protože jsem u dětí ve Všeználku pomáhala, tak mě napadlo, že „kuchařinka“, která dala recept na internet udělala chybu a na místo 45 g hladké mouky má být 45 dkg hladké mouky. Druhou dávku jsme tedy zadělali s touto změnou a sušenky byly výborné a krásné. Dokonce jsme nemuseli používat lžičky, ale bylo možné v rukou uválet kuličky, které jsme opět vylepšili dortovými ozdůbkami. Vše vidíte na fotografiích. Každý ochutnal, moc nám všem chutnaly a také si odnesly děti sušenky domů, aby daly ochutnat rodičům. Následoval úklid nádobí a kuchyně.

Děti dnešní setkání velice bavilo, poprvé se stalo, že se něco nepodařilo napoprvé a byly rády, že se po opravě vše zdařilo a pak „rozumovaly“: „Mě se to zdálo divné, já to říkal, že to bylo řídké, bylo mi divné, že se sušenky v troubě rozlévaly a tak dále“. Bylo fajn, že jsme dnes v kuchyni opravdu bádali!

Zaznamenala: Marie Filipová

 

https://www.mddmvlasim.cz/fotogalerie-21/dukaz-ze-v-badatelskem-klubu-vseznalek-opravdu-1

publikováno 30.10.2019