Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

Reportáže z konaných akcí

DRUHÉ PRAVONÍNSKO - LUKAVECKÉ ŠACHOVÁNÍ A PŘÁTELSKÝ TURNAJ NEJMLADŠÍ MLÁDEŽE 9.12.2017aa

Slíbili jsme si s dětmi z Lukavce, že jim oplatíme jejich pozvání, které jsme realizovali v červnu letošního roku na šachovém turnaji v Lukavci.

Protože jsme mezitím navázali ještě spolupráci se Základní školou U svatého Štěpána z Prahy 2, tak se nabízelo uspořádat turnaje dva. Spolu s panem Hrbkem z Prahy bylo naším cílem uvést do soutěžního rytmu ty nejmenší děti.

Obě akce byli pořádána za významné pomoci Městského domu dětí a mládeže a část byla financována i z Fondu hejtmanky Středočeského kraje, za což velice děkujeme.

V turnaj "A" hrály děti ročníků 2003-2008 + mladší s jakýmkoliv rapidovým elem. Soutěžilo 25 šachistů. Spanilou jízdu předvedl Filip Vopálka (1391), který nedaroval soupeřům ani půl bodíku! Bral plný počet bodů - 7 (výkon 2056)! Dnes se v sále nenašel žádný přemožitel a Filip se z vítězství upřímně radoval. Druhé místo obsadil Štěpán Filip, který uhrál 5,5 bodu a hrál výkonem 1489. Bronzová příčka náležela Lukáši Zemanovi, který zaznamenal také 5,5 bodu, hrál výkonem 1436. Nejlepší dívkou se stala Barbora Slavíková, která uhrála 5 bodů a hrála výkonem 1303. Na stříbrné příčce končila Natálie Štanderová, která uhrála 4 body a hrála výkonem 1174. Dosud všichni z MěDDM Vlašim. Bronzovou příčku v dívkách obsadila Johana Hrbková ze ZŠ U svatého Štěpána z Prahy, která uhrála také 4 body, ale měla horší pomocné hodnocení.

Druhý turnaj nazvaný Přátelský turnaj nejmladší mládeže vyhrál Matěj Fiala ze ZŠ Vorlina Vlašim, který uhrál plný počet 7 bodů. Druhý z hochů skončil Richard Čajka ze ZŠ U svatého Štěpána Praha, který uhrál 5 bodů a třetí byl domácí Vítek Duda se 4,5 bodem. Dívky na medailových místech pracují všechny v kroužcích MěDDM Vlašim. Nejlepší dívkou se stala s 5 body Eliška Škarydová, druhou (ještě školková) Tereza Slavíková, rovněž s 5 body a třetí pak Lenka Šťastná se 3,5 bodem.

Děti z Lukavce si doma na kroužku jistě zhodnotí paní vychovatelka Marcela Mrázová, která k nám děti dovezla školním autobusem. Hrálo jich 9. Všichni v turnaji "A", protože v Lukavci mají kroužek až od 4. třídy. Budou-li častěji hrát na soutěžích, tak přijde zlepšení velice rychle.

Naši kamarádi z Prahy, které trénuje pan Přemysl Hrbek si jistě své hodnocení provedou doma také. Při loučení s námi, pan Hrbek říkal, že si hezky zahráli, děkovali za hezký turnaj a v březnu pojedeme hrát zase my do Prahy. Díky Johance Hrbkové a Richardu Čejkovi si odvezli do Prahy i poháry a medaile za pěkná umístění.

Děkuji všem, kdož se na uspořádání turnaje podíleli, jak organizací, přípravou, tak i prací v kiosku a na úklidu, ještě jednou veliký dík. Děkuji rozhodčím Vladimíru Horákovi, Lukáši a Vojtovi Filipovým. Rovněž děkuji za materiální pomoc Městskému domu dětí a mládeže ve Vlašimi a Středočeskému kraji, děkuji i dalším sponzorům, bez jejichž pomoci bychom turnaje pořádat nemohli.

Zaznamenala: Marie Filipová