My jsme měli v turnaj A Jana Veselého, kterému se dnes moc nedařilo a ač 5. nasazený se musel tentokrát spokojit se 16. místem a 5 body. Honzík má odehrána všechna kola, tak toto mu bude anulováno a příště to bude určitě lepší! V turnaji B hájil naše barvy Adam Slavík. Jeho startovní pozice byla na pátém místě, končil na 8. příčce se 6 body z 9 možných. Výkon odpovídal Adamovým současným možnostem. Ovšem v C skupině, poprvé na turnaji, Vojtěch Břeský, uhrál 5 bodů ze 7 možných a z chlapců bral "bramborovou" medaili, za svůj výkon zaslouží pochvalu. Kromě hry musel zvládnout spoustu úkonů, které s prvním turnajem souvisí (jak vyčíst zasedací pořádek, hlídat nemožné tahy, sáhnuto - táhnuto, nemít ostych na to upozornit, zavolat si rozhodčího....). Vše zvládl na výbornou. V této skupině dále startovala děvčata, která se postarala o medaile! Obě uhrála po 4,5 bodu ze 7 možných. První místo si uhrála Lenka Šťastná, celkově 6. místo a Terezka Slavíková obsadila místo druhé, horší jen o půl bodu pomocného hodnocení. Po celou dobu turnaje obě hrála na předních deskách, Lenka dvě kola dokonce na desce první.
Po celou dobu turnaje udržoval Bolek teplo v originálních kamnech, kiosek tentokrát provozoval Robin Hrdina se svojí sestřenicí, který nabízel běžný sortiment zboží. Za své výkony soutěžící obdrželi ve všech kategorií poháry a diplomy a každý si odvezl nějakou cenu.
Děkuieme pořadatelům za uspořádání šachového turnaje a já dále děkuji doprovodům a řidičům za dopravu dětí a dětem děkuji za šachové výkony, a především děkuji děvčatům za medailová umístění.
Zaznamenala: Marie Filipová