Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

Beachvolejbalový turnaj smíšených dvojic

Beachvolejbalový turnaj smíšených dvojicaa

Letošní 12. ročník beachového turnaje smíšených dvojic hostí 12 dvojic. Což je stylové, příští rok jich bude nejspíš 13 J. Za vším opět stojí nadšenci z Domečku Vlašim (sekcí Zajdatour) a i přesto, že má Vlašim pouze jeden kurt, vše nasvědčuje tomu, že to bude povedený turnaj.

 

Trošku nám do toho strká drápy ošklivé počasí. Když přijíždím v zamračeném sobotním ránu připravit hřiště, jde proti mně jakási slečna s bruslemi. Prohodíme si společně udivené pohledy, když před ní stojím v tílku a pantoflích, zachumlá se do teplé bundy a poklidným krokem míří k zimnímu stadionu. Tak sláva, beachový kurt nám nezamrznul, ale zima je teda pořádná.
Sobota se nese ve znamení zápasů ve skupinách, které nakonec vyhrají nováčci turnaje, dvě pražské dvojice. Předvádějí velice kvalitní volejbal a vlašimská esa tak končí až na dalších příčkách tabulek. Každopádně jsou k vidění vyrovnané zápasy, ale žádné velké překvapení se nekoná. Vše probíhá v poklidné a přátelské atmosféře, na hráčích je vidět, že si turnaj užívají. K celkové pohodě přispívá i večerní posezení s kytarou v hospůdce Na koupáku, které se nakonec protáhne až do ranních hodin. Klasika:).
V neděli se dohrávají zbývající dva zápasy ze skupiny B a jdeme na vyřazovací boje v play off pavouku. Tady každá prohra znamená konec v turnaji, a tak je potřeba nedělat zbytečné chyby a soustředit se na hru. Což se favoritům daří a postupně se prokousávají pavoukem až do semifinále. Občas je potřeba na pár chvil přerušit zápas kvůli dešti, ale jinak počasí docela vychází. Dokonce nám svítí i sluníčko. Chvilku. V prvním semifinále na sebe naráží favorizovaní vítězové skupiny - Šárka Návratová s Vláďou Matěnou a pětinásobný vítěz tohoto turnaje David Zeman s Mončou Slabou. A je na co koukat. Vynikající výměny se libí i divákům, kteří ženou domácího bijce směrem k finále. Ale to nejde tak snadno, po dvou odehraných setech musí rozhodnout tie-break. A vstup do něj Monče s Davidem vůbec nevychází, při výměně stran už prohrávají 8:0 a vše se zdá ztraceno. Neskutečná vůle a odhodlání je však vrátí do zápasu, a nakonec svou snahu zúročí vítězstvím 15:13. Takový obrat ještě vlašimský kurt nezažil.
V druhém semifinále pak společně s beachovou partnerkou Janou Walterovou, potkáváme vítěze druhé skupiny Ivču Kahánkovou a Martina Nevluda a je nám jasné, že v tomto zápase můžeme jenom překvapit. A to se nám skutečně daří, po několika nepřesnostech a chybách soupeře se nám podaří vyhrát první set a dostáváme pražskou dvojici pod tlak a ve druhé sadě se jim nedaří dostat do optimálního tempa. Vyhráváme 2:0 na sety a postupujeme do finále. Ač by to málo kdo předvídal, finále bude opět vlašimské. První set vychází lépe nám a především díky tvrdém servisu Jany vítězíme 21:17, ve druhém nastává velká přetahovaná a nevyužitých několik matchballů nás posílá do třetího setu. Jsme o malý krůček napřed a nakonec se ujímáme vedení 14:12, chybí nám opět jediný vítězný balón na vítězství v turnaji. Několik nevynucených chyb nás ale odsuzuje k druhému místu. Škoda, bylo to hodně blízko. Ale Monča s Davidem vyhrávají zaslouženě.
Díky všem účastníkům za krásný dvoudenní turnaj, pohodovou atmosféru a Pavle Homolkové za podporu.

Luboš Zajíček

publikováno 6.9.2017
vytvořilo Anawe