Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

BARČA SE POSTARALA O ZLATOU MEDAILI, KRYŠTOF BRAL BRONZ!

BARČA SE POSTARALA O ZLATOU MEDAILI, KRYŠTOF BRAL BRONZ!aa

Šest dětí z našich šachových kroužků, které pracují za podpory a pod vedením pracovníků Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi a tři z kroužků z Vlašimi se přes devítikolový seriál Regionální žákovské ligy probojovalo na Krajský přebor v šachu dětí do 16 let, který se letos odehrával v Mladé Boleslavi ve dnech 24. - 25. 6 2017 v Domově mládeže Střední odborné školy a Středního odborného učiliště.  Přálo i počasí, děti se mohly proběhnout před budovou a osvěžit u kašny.

Zastoupení jsme měli ve všech kategoriích. Největším medailovým želízkem byla v kategorii HD 10 Barbora Slavíková. Barča startovala ze třetí příčky, z dívek dokonce první. Tak si nepřejte medaili, že? Měla velice těžkou pozici. Na cestě turnajem potkala samé chlapce a dobře si s nimi poradila. Uhrála 6,5 bodu z 9 možných, hrála výkonem 1292 a skutečně je to zlato! Celkově 5. místo. V této kategorii startovalo 29 dětí. Pro úplnost hoši: 1. Pressler Tobias, 7 bodů, Říčany, 2. Langmaier Michal, Kralupy n.Vl., 7 bodů, 3. Sedmihradský Tomáš, Čelákovice také 7 bodů a i 4. Jan Síleš z Říčan 7 bodů. Tedy pěkná třenice. Dívky: 1. Barbora Slavíková, Vlašim 6,5 bodu, 2. Myšková Veronika, Říčany 5 bodů a 3. Eva Panušková, Sázava 4 body.

V kategorii HD 12 soutěžili dva naši zástupci. Devátý nasazený byl Jan Veselý, kterému chybělo pověstné štěstí. Škoda? Uhrál 4/7, hrál výkonem 1204 a nakonec skončil na 10. příčce. Je to v první třetině startovního pole (startovalo 34 šachistů), poměrně pěkné, ale bohužel, postup to není. Z 15. příčky startoval Adam Slavík. Adam mě mile překvapil. Odehrál pěkný turnaj, uhrál 4,5 bodu, hrál výkonem 1273, skončil na 8. příčce (první nepostupové místo), slíbila jsem Adamovi, že budeme žádat o divokou kartu, aby si na MČech mohl zahrát. V této kategorii hrál i Vojtěch Vopálka, kterému se příliš nedařilo, skončil na 33. místě s 1,5 bodem a hrál výkonem 855. V kategorii hochů 1. místo Němec Jáchym, Říčany 6,5 bodu, 2. Pecha Jan z Brandýs a 5,5 bodu a 3. Tibor Cuvala ze Zdic 5 bodů. Dívky: 1. (13.) Nikol Šmejkalová z Jinců 4 body, 2. (17.) Slavíková Nikol z Úval 3,5 bodu a 3. (22.) Marie Karpecká z Řevnic 3,5 bodu.

I v této kategorii jsme měli dva zástupce. Celkem zde startovalo 34 účastníků. Z 18. příčky startoval František Jelínek, který se na KP dostal díky přidělení divoké karty (byl 1. náhradníkem) a uhrál 4 body, hrál výkonem 1448, jeho konečná pozice nese číslo 13., na postup to není. Škoda, u Fandy jsem si byla postupem skoro jistá. Ve "čtrnáctkách" je konkurence velice silná, tak to nevyšlo. Z 20. pozice do tuhých bojů zasahoval Štěpán Filip. Štěpánovi se dařilo, hrál klidně, byl v pohodě, že má slušnou formou, jsem věděla a vyšlo mu to! Postupuje jako 6. z kraje, to je moc hezký výsledek. Dále se musím zmínit o Kryštofu Křížkovi, který odehrál také moc vydařený turnaj, jeho 5 bodů ho vyneslo na 3. příčku, a to byl 14. nasazený, hrál výkonem 1545. Dalším, kdo zde hrál byl i Filip Vopálka (dostal divokou kartu), uhrál 3 body, hrál výkonem 1264 a téměr kopíroval startovní pozici (23.), končil na 22. příčce. Hoši: 1. Popovský Ondřej, Buštěhrad 6,5 bodu, 2. Švejk Martin, Mladá Boleslav 6 bodů a 3. Kryštof Křížek, Vlašim, 5 bodů. Dívky: 1.(9.) Monika Strnadová, Říčany 4,5 bodu, 2. (18.) Steinová Kamila, Stamat, 3,5 bodu, 3. (25.) Kovaříková Eliška, Příbram, 3 body.

I v kategorii HD 16 jsme měli svého zástupce, a to Lukáše Zemana. Lukáš měl v poslední době dobrou formu a stabilně dobré výsledky, tak jsem očekávala útok na některé z postupových míst. Bohužel, to nevyšlo! Vyrovnanost startujících ve dvou třetinách startovního pole, věštila urputné boje. A také tomu tak bylo. Škoda hrubky v předposlední partii a ten postup by tam byl. Hoši: 1. Šulc Jakub, Dobrovice 6 bodů, 2. Kurek Pavel, Říčany 5,5 bodu a 3. Jan Heger Říčany 5 bodů. Dívky: 1. (13.) Hana Bartošová, Říčany 3,5 bodu a 2. (24.) Zuzana Rytířová, Mladá Boleslav 0.

Naši skupinu vedl Vojtěch Filip a s dětmi mu pomáhal Ing. Petr Zeman. Protože musel Vojta v neděli odjet, tak jsem ho přijela vystřídat já. Stejně jsem se doma nedokázala na nic soustředit a na děti stále myslela a sledovala jejich výsledky na internetu i telefonem. Oběma moc děkuji za dozor a rodičům děkuji za dopravu dětí.

Děkuji dětem za výkony a vzornou reprezentaci, Barunce za zlatou medaili. Ostudu v žádném případě neudělaly. Honza, Adam, Štěpán i Fanda jsou ve svých kategoriích jako mladší, tak si to budou moci v příštím roce zopakovat, pokud uspějí v RŽL a pokud budou poctivě trénovat! To ovšem platí pro všechny naše děti, které se v letošní sezóně na KP nepropracovaly.

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 28.6.2017
vytvořilo Anawe