Každé setkání představovalo 2 hodiny přípravy, 1,5 hodiny realizace a půl hodiny reflexe, celkem tedy 4 hodiny (ne vyučovací, ale 60ti minutové).
Cílem aktivit v tomto badatelském klubu bylo rozšiřování a získávání kompetencí k učení jako je pozorování, poznávání, třídění informací, odhadu, využívání informací k tvůrčím činnostem a práci s novými elektro spotřebiči. V oblasti kompetencí z oblasti sociální a personální s děti učily utváření dobré atmosféry, vzájemné spolupráci a učily se, aby byly k sobě i druhým ohleduplné. Učili jsme se k osvojování občanských kompetencí, kdy se učily děti chápat principy soutěže. Z oblasti kompetencí k řešení problémů jsme je učili řešit problémové situace, děti se učily řešit konkrétní rozhodnutí, vedli jsme je, aby byla vždy uvážlivá. Děti získávaly i kompetence k volnému času, aby jej trávily aktivně a rozvíjely své dovednosti, schopnosti a využívaly nadání. V neposlední řadě jsme rozvíjeli jejich smysly – zrak, čich, chuť a hmat.
Děti práce v tomto klubu velice bavila, docházka byla téměř stoprocentní, chyběly jen z důvodu nemoci. Reflexe s nimi byla prováděna vždy hned po ukončení činnosti po každém setkání. Rovněž tak na závěr každého setkání se dostavili pedagogové volného času, kteří zhodnotili provedenou práci. Všechna jídla, která byla připravována, dokáže každý účastník nyní připravit samostatně, bez jakékoli pomoci. Máme i zpětnou vazbu od rodičů, kdy téměř vždy jim děti chtěly doma dané jídlo připravit. Cíle práce badatelského klubu byli naplněny.
Klub vedla po celé pololetí Miroslava Ondráková, které děkuji za obětavou práci a za čas, který dětem věnovala. Ve druhém pololetí 2019-2020 povede klub Emilie Slabá.
Zaznamenala: Marie Filipová