Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

 

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

Dotace z Fondu hejtmana v roce 2019 byly poskytnuty na tyto projekty:

 

  • S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol 
  • Mezinárodní fotbalový turnaj Trofeo delfino 2019 v Itálii 
  • Léto pro holky a kluky v Domečku Vlašim 
  • S Domečkem Vlašim radostně do nového školního roku 2019 - 2020 

 

Dále poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na soutěže a přehlídky vyhlašované MŠMT na rok 2019: 

 

  • Pohár rozhlasu - okresní kola: 13.-14.5.2019

 

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

Badatelský klub Všeználek v 1. pololetí 2019-2020

Badatelský klub Všeználek v 1. pololetí 2019-2020aa

V rámci projektu ŠABLONY II. MŠMT za podpory EU, který realizuje Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi v letech 2018 – 2020 v rozsahu téměř 2 mil. korun, pracoval i Badatelský klub Všeználek a věnovali jsme se v něm bádání v kuchyni (nenáročné pokrmy – snídaně, svačinky, pomazánky, rychlá sladká i slaná jídla), ale učili jsme se i nakupovat.

V průběhu 16 setkání jsme s dětmi připravili: Palačinky snů, mini pizza šneky z listového těsta, americké lívance, vajíčkovou pomazánku – Dukan, kouzelné kakaové sušenky, kakaové sušenky – esíčka, studentské langoše, sušenky z ovesných vloček, novoroční vosí hnízda, medové perníky, sýrovo-šunkové šneky, exkluzivní čokoládové muffiny, kuřecí řízečky, jogurtový koláč s ovocem a drobenkou a nekynuté těsto na pizza šneky a pizzu. Jedno setkání jsme věnovali umění nakupování – sledování trvanlivosti zboží, přepočet ceny podle gramáže, odhad ceny a další náležitosti při nákupu.

Každé setkání představovalo 2 hodiny přípravy, 1,5 hodiny realizace a půl hodiny reflexe, celkem tedy 4 hodiny (ne vyučovací, ale 60ti minutové).

Cílem aktivit v tomto badatelském klubu bylo rozšiřování a získávání kompetencí k učení jako je pozorování, poznávání, třídění informací, odhadu, využívání informací k tvůrčím činnostem a práci s novými elektro spotřebiči. V oblasti kompetencí z oblasti sociální a personální s děti učily utváření dobré atmosféry, vzájemné spolupráci a učily se, aby byly k sobě i druhým ohleduplné. Učili jsme se k osvojování občanských kompetencí, kdy se učily děti chápat principy soutěže. Z oblasti kompetencí k řešení problémů jsme je učili řešit problémové situace, děti se učily řešit konkrétní rozhodnutí, vedli jsme je, aby byla vždy uvážlivá. Děti získávaly i kompetence k volnému času, aby jej trávily aktivně a rozvíjely své dovednosti, schopnosti a využívaly nadání. V neposlední řadě jsme rozvíjeli jejich smysly – zrak, čich, chuť a hmat.

Děti práce v tomto klubu velice bavila, docházka byla téměř stoprocentní, chyběly jen z důvodu nemoci. Reflexe s nimi byla prováděna vždy hned po ukončení činnosti po každém setkání. Rovněž tak na závěr každého setkání se dostavili pedagogové volného času, kteří zhodnotili provedenou práci. Všechna jídla, která byla připravována, dokáže každý účastník nyní připravit samostatně, bez jakékoli pomoci. Máme i zpětnou vazbu od rodičů, kdy téměř vždy jim děti chtěly doma dané jídlo připravit. Cíle práce badatelského klubu byli naplněny.

Klub vedla po celé pololetí Miroslava Ondráková, které děkuji za obětavou práci a za čas, který dětem věnovala. Ve druhém pololetí 2019-2020 povede klub Emilie Slabá.

Zaznamenala: Marie Filipová

 

 

publikováno 10.2.2020
vytvořilo Anawe