Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

 

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

Dotace z Fondu hejtmana v roce 2019 byly poskytnuty na tyto projekty:

 

  • S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol 
  • Mezinárodní fotbalový turnaj Trofeo delfino 2019 v Itálii 
  • Léto pro holky a kluky v Domečku Vlašim 
  • S Domečkem Vlašim radostně do nového školního roku 2019 - 2020 

 

Dále poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na soutěže a přehlídky vyhlašované MŠMT na rok 2019: 

 

  • Pohár rozhlasu - okresní kola: 13.-14.5.2019

 

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

Červnové střílení v Českých Budějovicích

Červnové střílení v Českých Budějovicíchbb

Před koncem školního roku pořádalo SSK České Budějovice tradiční červnové střílení

Vltava se ZŠ Chotýšany

Vltava se ZŠ Chotýšanybb

„ Valím k zubaři, to tady zvládneš, ne?“ říkám Sígrovi, když dorazil na vlakovou zastávku do Postupic poslední účastník akce Vltava ze ZŠ Chotýšany. Jazykem přejíždím díru po vypadlé plombě, kterou jsem schroupal včera společně s celozrnnou bagetou. Křupala famózně. Sígr přikyvuje. Máme čas, než děti dorazí do Vyššího Brodu vlakem, my tam auty už dávno budeme. I s novým chrupem. Je pondělí 13.6. a parádní akce ZŠ Chotýšany ve spolupráci s Domečkem Vlašim (sekcí Zajdatour) se právě rozjíždí.

Na zastávce se potkáváme nakonec až po půl druhé, místo ve čtvrt na dvanáct. Nejprve ujel navazující spoj, a pak ten navázaný měl zpoždění. České dráhy – klasika. Alespoň se nám podařilo zamluvit restauraci na oběd a připravit věci na vodu. Na Vltavu sedáme kolem půl čtvrté, čas nás netlačí, pojedeme pouze 6,5 km. Lipno pouští uctivých 20 kubíků za vteřinu a tři rafty se vrhají vstříc novým dobrodružstvím. První jez prověřuje posádky, vlny krásně pohupují celým raftem a všichni projíždějí bez ztráty kytičky, pádla a sebevědomí. Pár následných peřejí posouvá lodě v rychlém tempu blíž a blíž kempu. Ještě překonáváme jez  Herbertov po dřevěné šupně a tábořiště U tří veverek je nadohled. Nedá se k němu dostat autem, a tak převážíme věci z druhého břehu na místní pramici. Stavíme stany a první překvapení na sebe nenechá dlouho čekat. Učitelka Jitka si půjčila stan od sousedů a ti jsou buď velcí vtipálci, nebo jim něco provedla. Plážový stan postrádá tropiko, ve střeše je rafinovaně zabudovaná nekrytá síťka a v ohybu podlážky díra. Tu se narychlo snaží zakrýt krosnou, takže jí nakonec prohodí celým stanem a otvor několikanásobně zvětší. Válíme se po louce v záchvatech smíchu a nakonec jí věnujeme vlastní stan. Večer zakončujeme u kytary a táboráku.

TUHÉ KRAJSKÉ BOJE NAD ŠACHOVNICEMI TENTOKRÁT V ŘÍČANECH

TUHÉ KRAJSKÉ BOJE NAD ŠACHOVNICEMI TENTOKRÁT V ŘÍČANECHbb

     O víkendu 25.-26.6.2016 se sjelo do říčanského Kulturního domu Labuť 133 šachistů, kteří postoupili z regionálních kol žákovských lig na Krajský přebor v šachu mládeže HD 10 – 16let.

      Z našich kroužků postoupilo hned 5 šachistů. Jan Veselý soutěžil v kategorii HD 10, dařilo se mu nejlépe a své nasazení si vylepšil o 3 příčky, uhrál krásných 6 bodů, hrál výkonem 1210 a v listopadu letošního roku si pojede zahrát do Harrachova Mistrovství Čech. Bude to jeho premiéra na tak prestižním klání. V kategorii HD 12 soutěžili hned tři šachisté, a to Štěpán Filip, František Jelínek a Filip Kůra. Veliké želízko v ohni byl Štěpán, první den mu vyšel velice pěkně, ale v neděli už se mu tak nedařilo. Jeho nasazení na trojce neudržel, skončil 12, uhrál 4 body, hrál výkonem 1267. V této kategorii postupuje jen 8 šachistů na „Čechy“, takže  letos zástupce mít nebudeme. Podobně si vedl František Jelínek, který své nasazení sice potvrdil, ale jeho 14. příčka, i když také 4 body a výkon 1292 na postup zkrátka nestačí. Oproti nasazení si polepšil o šestnáct příček Filip Kůra, který uhrál 3,5 bodu a hrál výkonem 1141. Svého zástupce jsme měli i v kategorii HD 14, kde naše barvy hájil Lukáš Zeman. Lukáš zaznamenal v letošním roce největší růst z našich šachistů, v kategorii je mladší, takže si ji zahraje i příští rok. Oproti nasazení si polepšil o 9 příček, uhrál 3,5 bodu a hrál výkonem 1256. I když máme letos jen jeden postup, tak musím kluky velice pochválit, bojovali jako lvi, nikdo z nich nehrál hůře jak na 50 % a musím podotknout, že na této úrovni už je konkurence veliká. Na Mistrovství Čech budou moci jet hrát od nás ještě Petra Píšová a Barbora Slavíková.

JAK JSME SE LOUČILI SE ŠKOLNÍM ROKEM 2015-2016?

JAK JSME SE LOUČILI SE ŠKOLNÍM ROKEM 2015-2016?bb

           Na 17. 6. 2016 jsme si naplánovali poslední šachovou schůzku všech našich 10 kroužků ve školním roce 2015/2016. Stejně jako na jeho zahájení, tak i nyní se sešly všechny naše děti a společně se doslova "vyřádily". Mile nás překvapilo překrásné tablo, které nám připravila vedoucí spolkového domu, našel se zde každý a některým obrázkům jsme se moc nasmáli.

           Občerstvení bylo v režii jedné z maminek, která od samého začátku připravovala tousty, pak jsme měli pizzu, zmrzlinku a něco sladkostí, pití co hrdlo ráčilo.

           Vyzkoušeli jsme si některé z her, které máme zakoupené za přispění hejtmana Středočeského kraje z Fondu hejtmana. Zatím jsme si hráli jen uvnitř, ale už se těšíme  až si se všemi pomůckami budeme moci hrát na hřišti a zahradě.

„O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“

„O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“bb

 V sobotu 11. 6. 2016 se konal v Pelhřimově v pořadí  III.  ročník turnaje „O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“. Zúčastnilo se ho 86 hráčů v různých věkových kategoriích. Jednalo se o přátelský turnaj, proto si mohli zahrát opravdu všichni.  Hrálo se v prostorách jídelny Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové Pelhřimov.

                  Zahájení proběhlo v 9:15 hod, hrálo se 9 kol, 2 x 15 minut bez rozdělení do skupin.  Jednotlivá kola na sebe celkem rychle navazovala a čas rychle utíkal. Krátké pauzy hráči trávili většinou občerstvováním v místním bufetu nebo pobíháním venku na dvorku školy.

                  Pořadatelé měli vše moc pěkně připravené a zorganizované,  upozornili nás na zajímavý program, konaný na místním náměstí k příležitosti festivalu Pelhřimov – město rekordů. Také hráče nalákali na sladkou odměnu po konci turnaje.

Vodácký výlet 6. ročník

Vodácký výlet 6. ročníkbb

Prší. Ha, takhle začínám snad každý článek. Musím na tom trochu zapracovat, jsem jak píšící rosnička. No, ale co dělat, když tomu tak je. Obzvlášť v Choceradech, kde to při nástupu na vodu bývá prostě tradice. Sázava se líně povaluje nad jezem a má barvu kakaa. To jí vybarvily přívalové deště. Vody ale není tolik, a tak na prvním jezu našeho společného splutí nejsou žádné problémy. Letos otvíráme tuto řeku skupinou šesťáků ze ZŠ Vorlina ve skromném počtu 14-ti kousků. Jedeme klasicky na plastových kánoích, v doprovodu dvou nafukovaček. 
Kolem třetí hodiny přijíždíme do kempu Kormorán, a jelikož se mraky roztrhaly, tak ještě trénujeme na malém stupínku plavání v divoké vodě pouze ve vestách. Na řadu tak přijdou i házečky a nácvik záchrany kamaráda. Vše, co by měl správný vodák znát.

O KRÁLE MATEŘSKÝCH ŠKOLEK

O KRÁLE MATEŘSKÝCH ŠKOLEKbb

První veřejný turnaj mají za sebou naše školičkové naděje Cecilka Burešová, Markétka Brzková, Eliška Škarydová, Natálka Štanderová a Lenka Šťastná, které se  v sobotu 4.6.2016 zúčastnili akce "O krále šachových školek"  v Táboře. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 dětí. Upřímně mohu konstatovat, že jsem počítala s daleko větší účastí. Přítomné přivítal pan Jaroslav Odehnal, který všechny seznámil s tím, jak vše bude probíhat.

„DVATISÍCEPĚTKY“ V REJŠICÍCH DRUHÉ!!!

„DVATISÍCEPĚTKY“ V REZŠICÍCH DRUHÉ!!!bb

Opět po delší době jsme se zúčastnili v sobotu 28.5.2016 turnaje, pořádaného Matějem Kocourkem v boleslavském kraji, a to v Rejšicích, v krásném areálu, na perfektním, velkém hřišti. Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým, poté zápasy o umístění, vždy po 18-ti minutách. Naše skupina zaručovala dobrou konfrontaci, měli jsme i zahraniční soupeře. První zápas se FC Spartakem Trnavou jsme zpočátku byli zakřiknutí, prvních pět minut jsme jenom koukali na soupeře, který dobře kombinoval, ale před bránu jsme je nepouštěli, my si zvykali na velké hřiště, začali si věřit a vyhrávat osobní souboje a dali pěkné branky po rychlých brejcích a akcích. Zápas vyrovnaný, soupeř se snažil hrát pohledný fotbal, my dobře bránili a v rychlosti podnikali protiútoky. Druhý zápas s polskou WKS Slask Wroclaw byl výsledkově jednoznačný, ale i tento soupeř nebyl špatný, museli jsme podstupovat tvrdé osobní souboje, naše koncovka byla parádní. Třetí zápas s pražskou FK Duklou Praha byl pro nás, podle toho co jsem slyšel z ochozů a od rozhodčích, nejlepším zápasem turnaje. Naši hráči šli na zápas z obavou, protože předcházející zápasy Dukly byly výborné, kluci výborně vybaveni individuálně, soupeře drtili nátlakovou hrou. My jsme předvedli proti Dukle jeden z nekvalitnějších zápasů jarní sezóny a zaslouženě vyhráli. Soupeře jsme napadali již v rozehrávce, který neměl vůbec čas se prosadit, skoro celý zápas se hrál na jejich polovině, my se zpočátku nemohli gólově prosadit, tyče, břevno, výborné zákroky brankáře, pak jsme se zaslouženě dočkali i branek. Poslední zápasy ve skupině a to s TJ Lokomotiva České Budějovice a SK Horní Měcholupy byly jednoznačné a vysoko vyhráli. Finále jsme hráli z vítězem z druhé skupiny, nám dobře známém týmu z Prahy, SK Nusle. Po delší přestávce jsme šli tedy na finále, které jsme, bohužel, „zaslouženě“ prohráli 1:0. Soupeř byl na nás perfektně připravený, porazil nás našimi zbraněmi, perfektně bránil a vyrážel k nebezpečným brejkům, zhušťoval střed hřiště a my se nemohli prosadit, málo jsme kombinovali, hráli jsme moc individuálně. Kluci to obrečeli, ale i takový je fotbal. Blahopřejeme vítězi, poprvé nás porazil, kluci      

FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy.

Fotbalová přípravka FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy.bb

Fotbalová přípravka FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy. Turnaj se hrál v Mozartově městě Salzburku, pořádaný agenturou Euro Sporting pod záštitou UEFA, ve sportovním areálu Salzachsee o svatodušních svátcích. Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu nástupem všech 74 zúčastněných týmů pěti kategorií z Německa, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Polska, Francie, Slovenska a České republiky.

Český Brod - Májový českobrodský pohár starší přípravky 2005 a mladší

FC Sellier & Bellot Vlašim ročník 2006

 

8.5. 2016 - 2. místo a 9. místo

 

 

 

 

 

 

 

V neděli 8. května jsme se poprvé zúčastnili turnaje pro starší přípravky 2005 a ml. na Májovém turnaji v Českém Brodě. Bojovaly tu naše dva týmy - červení 2. místo a bílí 9. místo z dvaceti zúčastněných klubů.

brankáři: František Suk a Pavel Tomčala

hráči: Vojtěch Čičatka, Jiří Filip, Daniel Jadamus, Antonín Jukl, Matěj Liška, Jakub Pešek, David Vlasák, Jonáš Zavadil, Per Matějovský, Vojtěch Hruška, Ondřej Krucký, Tomáš Benda

trenéři: Milan Knížek a Martin Liška

Rakouské řeky 2016

Rakouské řekybb

Jeden stupeň a husté sněžení. Zírám na předpověď letošního Rakouska pro žáky a nervozita se do mě zakusuje jako Otesánek do děvečky s trakařem. Svolávám krizovou poradu a řešíme náhradní termín. Vše je ale komplikované a letos prvně reálně hrozí, že tato ojedinělá akce bude zrušena.
Pár dní před odjezdem však počasí ukazuje svou vlídnější tvář, a tak ve čtvrtek 5. května odjíždíme směr Wildalpen zdolat divoké ledovcové řeky. Za volantem autobusu sedí opět pohodář Pavel, což je záruka skvělé jízdy i do těch nejzapadlejších nástupních míst, kam by se normální člověk neodvážil ani s autem, natož s autobusem.

 

ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ PRO PRAVONÍN!

ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ PRO PRAVONÍN!bb

Sobota 7.května 2016 byla dnem, kdy se hrál již 19. ročník turnaje mládeže - Memoriál prof. Jaroslava Pelikána, který byl hrán současně jako Základní kolo KP mládeže regionu SD - Polabí. A kde jsme hráli? No přece v Českém Brodě v zasedací místnosti hotelu Apeyron.   Šachisté byli rozděleni na Mladší žáky, Starší žáky a Juniory. Hrálo se tempem 2 x 20 minut na 7 kol, švýcarským systémem dle pravidel pro rapid šach. Turnaj zahájila paní Pelikánová a pak promluvil i místostarosta města Český Brod, který na závěr turnaje předával ceny.

           My jsme měli v nejmladší kategorii dva zástupce, a to Štěpána Filipa a Filipa Kůru, ve starších žácích reprezentoval Lukáš Zeman. Naši uspěli velice dobře. Štěpán kategorii mladších žáků vyhrál (6 bodů, výkon 1466), druhý skončil Filip, rovněž se 6 body, výkon 1415). Lukáš ve starších žácích skončil 4., ale před ním byla dívka a tak získal 3. místo, výkon 1412 a 4,5 bodu. Za své výkony vítězové obdrželi poháry, všichni medaile a knihu. Všechny dívky pak pamětní diplomy ke 110. výročí narození Věry Menšíkové a úplně všichni drobné sladkosti.

MÁME KRAJSKOU PŘEBORNICI V ŠACHU D8, JE JÍ BARBORA SLAVÍKOVÁ

MÁME KRAJSKOU PŘEBORNICI V ŠACHU D8, JE JÍ BARBORA SLAVÍKOVÁbb

          Těšíme se z velice hezkého výsledku Barunky Slavíkové, která v sobotu 30. 4. 2016 v Kamenici odehrála Krajský přebor dětí do 8 let. Dovezla zlatou medaili v dívkách (celkově skončila na pěkném 5. místě - startovala jako devátá). Poctivě pracuje v našem šachovém kroužku mírně pokročilých v Pravoníně, který je a  jako všechny další šachové kroužky významně podporován Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi a výsledky se začínají dostavovat! Bylo to padesát na padesát, zda vůbec na turnaj pojede. Postihla ji nějaká viróza, ale byla bez teploty, tak bojovat jela.

PRIBINÁČEK 2016 MINULOSTÍ

PRIBINÁČEK 2016 MINULOSTÍbb

          Termín 23.4.2016 byl v našem termínovém kalendáři dlouhou dobu. Víme o velkém zájmu o tento šachový turnaj v rapid šachu mládeže do 16 let, a proto přihláška pořadateli panu Václavu Paulíkovi putovala včas. Takové štěstí nemělo více jak 30 šachistů, kteří se hlásili později.  

          Hrálo se tradičně v Hotelu Slunce a tentokrát nejen ve velkém sále, ale i obou saloncích. Startovalo totiž 163 dětí z 33 míst!  Zúřadovat tolik hráčů a navíc bylo přihlášeno veliké množství těch, kdož startovali poprvé, není vůbec lehké.  To ocení hlavně ten, kdo turnaje pořádá.

          Úvod patřil "generalitě" a pár úvodních slov pronesli nejen zástupci sponzorů (Savencia, Coop, Hotel Slunce...), ale soutěžící a jejich doprovody přišel pozdravit senátor RNDr. Miloš Vystrčil, který vyzdvihl náročnou práci všech, kdož se mládeži v této oblasti věnují, označil ji za velice přínosnou a hra v šach je vlastně vynikající gymnastikou mozku, a to nejen dětem, prospívá. Ocenil organizátory a popřál všem ty nejlepší tahy. Stejně jako on i starosta města Havlíčkova Brodu Mgr. Jan Tencl je šachista. Hezkou přímluvu měl právě i pan starosta a pak už se mohlo začít.

Hledáme vedoucí

Městský dům dětí a mládeže hledá vedoucí pro cvičení maminek s dětmi roč. 2015.

TÝM FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM U 10 - ROČNÍK 2006 SE V SOBOTU 23.4. ZÚČASTNIL KVALIFIKACE ONDRÁŠOVKA CUP 2016 V POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU

TÝM FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM U 10 - ROČNÍK 2006 SE V SOBOTU 23.4. ZÚČASTNIL KVALIFIKACE ONDRÁŠOVKA CUP 2016  V POŘÍČÍ NAD SÁZAVOUbb

Kluci se umístili na krásném 7.místě z 22 zúčastněných týmů. Ze skupiny B postoupili ze 3.místa (pouze dvě prohry a jedna remíza). Ve zlaté skupině sehráli vyrovnaná utkání s postupujícími týmy ze skupiny A, ale už se tolik nedařilo (dvě výhry z osmi utkání), únava už byla znát. Přesto super odehraných všech 16 zápasů!!!!

brankáři: Tomáš Benda a Pavel Tomčala

hráči: Vojtěch Čičatka, Jiří Filip, Daniel Jadamus, Dominik Kudrna, Matěj Liška, Viktor Liška, Jakub Pešek, Matěj Rosenvald, Jonáš Zavadil

trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus

www.ondrasovkafotbal.cz/kvalifikace-2016/kvalifikace-2016-u10/vysledky-19/

SLAVNOSTNÍ ŠACHOVÁ SCHŮZKA

SLAVNOSTNÍ ŠACHOVÁ SCHŮZKAbb

            V letošním školním roce jsme se rozhodli realizovat při pátečních schůzkách vážné partie. Hrálo 8 pokročilých a mírně pokročilých šachistů ze zájmových útvarů MěDDM Vlašim, které provozujeme v Pravoníně.      

PROPOZICE: Oddílový turnaj ve vážných partiích se zápisem. Místo konání: klubovna ŠK Pravonín. Termíny konání:  od října 2015 do dubna 2016. Tempo: 60 minut. Rozlosování: každý s každým (14 kol). Rozhodčí: Marie Filipová. Rozbory partií: Lukáš a Vojtěch Filipovi.

Velikonoční tradice v Domečku

Velikonoční tradice v Domečkubb

Jako každoročně připravil MěDDM Vlašim pro děti z vlašimských základních škol v předvelikonočním období akce k připomenutí lidových tradic a zvyků spojených s příchodem jara a oslavou Velikonoc.

REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ „E“ V SEZÓNÉ 2015/2016 VYHRÁL ŠK PRAVONÍN

REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ „E“ V SEZÓNÉ 2015/2016 VYHRÁL ŠK PRAVONÍNbb

                          V neděli 3.4.2016 se odehrálo 10., předposlední, kolo Regionální soutěže E v sezóně 2015/2016 a v Pravoníně jsme hostili šachisty Stříbrné Skalice B. V družstvu hrají především trenéři z šachových kroužků MěDDM Vlašim a děti z jejich šachových kroužků. 

ŠACHISTÉ Z KROUŽKŮ MěDDM VLAŠIM SE NA KRAJI NEZTRATILI

ŠACHISTÉ Z KROUŽKŮ MěDDM VLAŠIM SE NA KRAJI NEZTRATILIbb

Letos jsme se, my z pravonínských šachových kroužků, rozhodli k účasti na Středočeském krajském přeboru v rapid šachu, který se konal v Neratovicích 2.4.2016. Cílem bylo otestovat kvalitu našich dětí (Lukáš Zeman, Štěpán Filip, Filip Kůra a Jan Veselý) v krajské konkurenci. Ve všech kategoriích naši šachisté soutěžili jako mladší a nepočítali jsme s žádnými postupy. Úkolem bylo, aby se naše děti umístily v horních polovinách startovních polí. A to se podařilo! Za Vlašim dále soutěžil Jakub Voříšek a Kryštof Křížek. Děti doprovázel trenér Lukáš Filip.

Velikonoční beránek zpět v šachovém kroužku v Pravoníně!

Velikonoční beránek zpět v šachovém kroužku v Pravoníně!bb


              V sobotu 26. 3. 2016 pořádal Dům dětí a mládeže v Kolíně třináctý ročník turnaje O velikonočního beránka. Krásný a prostorný sál se začal pomalu plnit, přijížděli hráči z různých šachových kroužků z blízkého i širokého okolí.  Kolem půl desáté proběhlo zahájení, rozlosování, děti zasedly za šachovnice a začalo se hrát.

           Jednotlivá kola na sebe navazovala bez dlouhých přestávek, takže nám čas plynul velice rychle. Po sedmém kole paní pořadatelka rozdala každému šachistovi lísteček s číslem a nejmladší účastník turnaje vylosoval výherce krásného dortu. Pak už následovalo vyhlášení výsledků vlastních turnajů.

Turnaj šachových nadějí ve Frýdku Místku

Turnaj šachových nadějí ve Frýdku Místkubb

NEJLEPŠÍ ČEŠKOU NA TURNAJI ŠACHOVÝCH NADĚJÍ V KATEGORII DÍVEK U 12 BYLA NAŠE PETRA PÍŠOVÁ

           Díky pěkným výsledkům, a to jak na přeborech ZŠ, tak i v RŽL a i na dalších turnajích, jsem nabídla starším dětem účast na mezinárodním Turnaji šachových nadějí ve Frýdku - Místku. Konal se sice o Velikonocích a děti přišly o tradiční velikonoční radovánky doma, ale to jim vynahradila veliká spousta zážitků na Moravě.  Dalším cílem, kromě zmíněné odměny, který tento turnaj plnil, bylo utužení vztahů tohoto družstva a dále pak získání osobních šachových úspěchů.

Malým střelcům z MěDDM opět zacinkaly medaile

Malým střelcům z MěDDM opět zacinkaly medailebb

V sobotu 27.2.2016 se děti ze střeleckého kroužku při MěDDM Vlašim zůčastnily střeleckého závodu v Hradci Králové - Memoriál A.Greplové.

HUMPOLECKÁ ZIMNÍ LIGA U 11

HUMPOLECKÁ  ZIMNÍ  LIGA U 11bb

        V rámci zimní přípravy se rozhodli trenéři Petr Kotora a Miloš Filip  družstva fotbalistů U11 (ročník 2005) přihlásit družstvo na Humpoleckou zimní ligu. Byli odehrány tři série zápasů a vše probíhalo takto:

         V neděli 31.1.2016 byl odehrán 1.turnaj v rámci tzv. Humpolecké zimní ligy. Hrálo se v krásném areálu místního klubu v Humpolci na UMT, na dvou hřištích každý s každým 7+1, pět zápasů, vždy po dvaceti minutách. My měli těžké rozlosování, první čtyři utkání za sebou, poslední zápas po dvacetiminutové přestávce, tedy pěkná porce, ale zvládli jsme to parádně, čtyři výhry a jedna remíza. Utkání byla se soupeři, které neznáme, kromě Havlíčkova Brodu, tedy výborná konfrontace z týmy kraje Vysočina. My odehráli dobrý turnaj, bylo vidět plno krásných akcí, gólů, kliček, narážeček a i plno osobních soubojů, všichni makali, moc všechny hráče chválíme. Do týmu perfektně zapadl nový hráč David Budil, který s námi objíždí některé zápasy a turnaje, i se prosadil střelecky. 

U10 (ročník 2006) pod vedením trenéra Milana Knížka odehráli úspěšně další halový turnaj.

Fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim přípravka U10 (ročník 2006) pod vedením trenéra Milana Knížka odehráli úspěšně další halový turnaj.bb

Na turnaji v nafukovací hale na umělé trávě ve Zbuzanech se hrálo na dvou hřištích, systémem 5 + 1, každý s každým. Vlašim přijela v devíti hráčích, střídala tak postupně po jednom hráči v obraně, záloze i útoku. 
První zápas byl ze strany rytířů velmi vydařený se spoustou šancí, porazili ČAFC Praha 5:0. A i následná utkání byla pro Vlašim vítězná. Jediné zaváhání přišlo s týmem velmi urostlých chlapců z Union Vršovice, kdy kluci prohráli 1:4. Poté si náladu spravili výhrou nad Viktoria Praha "A" a skončili tedy na druhém místě.

VÍTĚZEM REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY 2015/2016 JE JAKUB VOJTA

VÍTĚZEM REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY 2015/2016 JE JAKUB VOJTAbb

 

         K odehrání posledního kola se šachisté z regionu SE sjeli do Kulturního domu v Sázavě. Vše  probíhalo tradičně, příprava sálu, stavění šachovnice, okukování bohatého cenového fondu (tentokrát měl pan Kotzot připraveno velké množství pohárů a medailí). Připravovalo se vyhodnocení nejen 9. kola, ale i celého ročníku podle kategorií. Tradičně bez chyb a promtně losoval Petra Havelka. Áčko hrálo v patře v malé vinárničce a ostatní v přízemí v prostorném sále.

ČTYŘDENNÍ SOUSTŘEDĚNÍ FOTBALISTŮ 2005 SPLNILO ÚČEL!

ČTYŘDENNÍ SOUSTŘEDĚNÍ FOTBALISTŮ 2005 SPLNILO ÚČEL!bb

 Ve dnech 10.3. - 13.3.2016 jsme v rámci soustředění dali našim fotbalistům "trochu do těla". Pět tréninkových jednotek a dva přípravné zápasy během čtyř dnů! To byl velký příděl! Ale všichni si s tím poradili.  S prací týmu jsme byli oba (Petr Kotora a Miloš Filip - trenéři) velmi spokojeni. Všichni přistupovali k tréninku zodpovědně a  podařilo se rozhýbat všechny svaly na těle každého malého fotbalisty.

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe