Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

 

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

Dotace z Fondu hejtmana v roce 2019 byly poskytnuty na tyto projekty:

 

  • S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol 
  • Mezinárodní fotbalový turnaj Trofeo delfino 2019 v Itálii 
  • Léto pro holky a kluky v Domečku Vlašim 
  • S Domečkem Vlašim radostně do nového školního roku 2019 - 2020 

 

Dále poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na soutěže a přehlídky vyhlašované MŠMT na rok 2019: 

 

  • Pohár rozhlasu - okresní kola: 13.-14.5.2019

 

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

VYDAŘENÉ PRVNÍ LUKAVECKO-PRAVONÍNSKÉ ŠACHOVÁNÍ

VYDAŘENÉ PRVNÍ LUKAVECKO-PRAVONÍNSKÉ ŠACHOVÁNÍbb

Nápad, který vznikl na poslední "Lukavecké věži" byl zrealizován v sobotu 24.6.2017 uspořádáním prvního z turnajů, který nesl název PRVNÍ LUKAVECKO-PRAVONÍNSKÉ ŠACHOVÁNÍ a další, který se uskuteční u nás se bude jmenovat DRUHÉ PRAVONÍNSKO-LUKAVECKÉ ŠACHOVÁNÍ a tak dále. Založili jsme tradici ve spolupráci se Základní školou Lukavec a Šachovým klubem Pravonín, resp. Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi, pod kterým všechny naše kroužky pracují. Jsme od sebe vzdáleni necelých 11 km a přesto my jsme kraj Středočeský a oni kraj Vysočina. Domluvili jsme se s paní vychovatelkou Marcelou Mrázkovou a šachovým trenérem dětí z Lukavce Pavlem Jiranem a společnými silami uspořádali tento, dnes možno napsat, vydařený turnaj. 

MISTROVSTVÍ ČR ŠKOLNÍCH TÝMŮ HOSTIL OPĚT ZLÍN

MISTROVSTVÍ ČR ŠKOLNÍCH TÝMŮ HOSTIL OPĚT ZLÍNbb

V nádherném prostředí Kongresového centra Zlín se konalo ve dnech 20.-21.6.2017 Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2017. Vlašimskou šachovou školu reprezentovala hned tři školní družstva, což považuji za vynikající prezentaci Vlašimi a okolí.

Musím připomenout, že všechny děti hrající za mladší a starší žáky pracují v šachových kroužcích Městského domu dětí a mládeže Vlašim, kde mají vynikající podmínky a velkou přízeň paní ředitelky Pavly Homolkové, která je na výsledky „šachových dětí“ pyšná.

Ročník 2006 FC Sellier & Bellot Vlašim

Ročník 2006 FC Sellier & Bellot Vlašimbb

Kluci skončili v mistrovské soutěži okresního přeboru mladších žáků 7+1 Celeano aasport.cz pro ročník 2004 a mladší na krásném 2.místě.

Kromě dohrávání zimní ligy a mistrovských utkání měli celou první půlku roku 2017 nabitou velmi zajímavými a kvalitně obsazenými turnaji.

Zhodnocení práce šachistů v Pravoníně

Zhodnocení práce šachistů v Pravoníněbb

LOUČENÍ SE ŠKOLNÍM ROKEM 2016-2017 A ZHODNOCENÍ PRÁCE NAŠICH ŠACHISTŮ

Pod vlivem hrdosti a radosti z výsledků, kterých naši svěřenci dosáhli při závěrečných zkouškách za uplynulý školní rok, nevím kde začít?

Úžasné množství práce, kterou naše děti odvedly při výuce v šachových kroužcích, muselo být oceněno. Někteří chodí do klubovny i třikrát týdně a vždy rády. Některé děti přijdou i mimo svůj kroužek, protože právě mají čas a zachtělo se jim zahrát si šachy. Nikdy nejsou odmítnuty, vždy se jim někdo z nás věnuje, dostanou operativně práci nebo se zapojí do práce v právě probíhajícím kroužku.

ŠACHY VE MĚSTĚ REKORDŮ

ŠACHY VE MĚSTĚ REKORDŮbb

Za mírně deštivého počasí jsme vyrazili do Pelhřimova, kde pořádali místní šachisté s Vyšší odbornou školou a Střední školou hotelovou Pelhřimov. Vše v rámci festivalu Pelhřimov - město rekordů a sportovního projektu ČUS "SPORTUJ S NÁMI" tradiční turnaj O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE, a to IV. ročník rapid šachu. Místo konání turnaje jsme velice rychle našli a dobře se nechalo i zaparkovat. Škola, ve které se konal turnaj propůjčila pěkné prostory jídelny. Zajištěno bylo stravování formou objednaných baget, ale byl otevřen i bufet, ve kterém bylo drobné občerstvení jako sladkosti, pití a káva.

O zábavu všech se zde do odpoledních hodin starali dvě ochotné paní z VZP. Pro děti měli omalovánky a různé skládačky, za jejichž složení a vyřešení děti dostávaly různé propagační ceny. Tento koutek využívala naše děvčata, jak jen to čas dovoloval. Dospělé doprovody mohly využít měření tlaku a tuku v těle.

V Táboře se soutěžilo o krále a královnu MŠ 2017

V Táboře se soutěžilo o krále a královnu MŠ 2017bb

 

V sobotu 10.6.107 se konala soutěž "O krále a královnu MŠ 2017". Tuto soutěž organizuje ŠACHklub Tábor pro děti z mateřských školek, které navštěvují šachové - figurkové školičky. Rádi do Tábora na soutěže předškoláků zajíždíme a také úzce spolupracuje s tímto šachovým klubem. Předáváme si zkušenosti a vzájemně se upozorňujeme na nové studijní materiály.

V letošním školním roce nám docházelo do kroužku předškoláků 18 dětí a 12 z nich by bezesporu úkoly zvládlo. Ostatní jsou ještě hodně mladí a jejich čas přijde příští rok! Ovšem jiné programy rodičů a také nemoci způsobily, že se turnaje zúčastnilo jen 6 předškoláčků. A ti ostatní jim mohou jen závidět, protože si to moc užili, rodiče s úžasem sledovali, co jejich malí šachisté dokáží. Turnaje se zúčastnili i sourozence Zemanovi (Tomáš a Daniel) hráči, kteří mají už zkušenosti z praktické hry a účastnili se nedávno M-ČR HD8, i Eliška Škarydová má za sebou spoustu rapidových partií.

Celkovým vítězem se stal Ondřej Černý z MŠ Vančurova Tábor se ziskem 78 bodů. Stal se králem MŠ. V dívkách vyhrála Eliška Škarydová z Pravonína. Eliška absolvovala tento turnaj již loni a protože pracovala poctivě v kroužcích, tak ji letos její výsledky vynesly na 1. místo. Moc blahopřejeme!

Zlato ze Salzburgu

Zlato ze Salzburgubb

Mezinárodní fotbalový turnaj Mozart Trophy v Salzburgu, který se uskutečnil ve dnech 2. - 4. června 2017, se neobešel bez účasti vlašimského týmu U9 FC Sellier & Bellot Vlašim. Po páteční prohlídce místního stadionu Red Bull Arena a nástupu všech zúčastněných týmů za rytmu naší státní hymny, jsme se těšili na sobotní utkání v základní skupině. Krásné slunečné počasí v místě turnaje nám přálo. Po přesvědčivých výhrách nad Centrum Sportu Asy I (Polsko) 4:1, ASV Petronell-Carnuntum (Rakousko) 4:0 a remíze se Sokolem Dolní Počernice (ČR) 0:0 jsme se usadili na prvním místě tabulky a postoupili do finálové skupiny. Po těžkých nedělních bojích s TJ Centropen Dačice (ČR) 5:1, SV Hirschstetten (Rakousko) 4:0 a remíze s TSV Neubiberg (Německo) 1:1 jsme jako výherci finálové skupiny postoupili do boje o zlato s místním týmem Lieferinger SV (Rakousko). Začalo pršet, ale ani podmáčený terén nás nezastavil. Prohrávali jsme 1:0, ale naši kluci zabojovali a nakonec vyrovnali na konečných 1:1. Následovaly penalty. Po infarktovém průběhu, kdy se kluci blýskli báječnými střelami a brankář perfektními zákroky, jsme nakonec vyhráli 4:3 na penalty a mohli jsme slavit. Máme ZLATO!!! Neporažení a celkové skóre 19:4. Nadšení neznalo mezí. Hoši, děkujeme.

Obrovský dík patří především našim trenérům za skvěle odvedenou práci, organizátorům za uskutečnění nádherného zážitku a hlavně rodičům za velikou podporu našich hráčů.

„Turnaj hraný na větším hřišti s větším míčem a ve formátu 6+1, to vše bylo pro nás nové a tak to vyvolávalo určité obavy, jak se s tím kluci vypořádají. Kupodivu hned od úvodního zápasu nebylo nic z toho znát a kluci se do toho pustili s velkou chutí. Oceňuji na klucích jejich bojovnost, vzájemnou podporu a pěkné akce, po kterých padaly góly. Vítězství v dramatickém finále turnaje bylo pro ně odměnou za toto vše,“ okomentoval vystoupení vlašimských kluků za trenéry Mirek Dub.

Sestava:

Filip Motyčka (6 gólů), Matěj Müller, Filip Hernandez (1 gól), Adam Kolman (3 góly), Štěpán Kocián, Marek Dub, Jiří Šneidr, Pavel Budil, Matyáš Kohout, Tobiáš Maršíček, Tomáš Krucký (1 gól), Lukáš Slabý (8 gólů), Jan Filip (4 góly)

Trenéři:

Roman Filip, Miroslav Dub, Michal Kolman

Trenér brankáře:

Vladimír Kout

Organizační tým:

Domeček (MěDDM Vlašim), Jiří Moudrý, Pavel Křížek

Sponzoři:

Bukostav, s.r.o., Jeno, s.r.o., Sellier & Bellot, a.s., Viking Mašek, a.s.

Šachy - MČR družstev starších žáků, dvojiček a jednotlivců - 55. ročník

Šachy - MČR družstev starších žáků, dvojiček a jednotlivců - 55. ročníkbb

Děti byly fantastické, turnaj si užily a tvořily sourodý kolektiv a moc se podporovaly. Je pro nás velkým úspěchem, když můžeme složit družstvo na takto prestižní turnaj v působnosti České republiky z dětí, které jsme si vychovaly od mateřské školky, věnovali jim stovky hodin poctivé práce a nyní se můžeme těšit z jejich výsledků. Startovalo 63 družstev a my skončili na 23. příčce, a to jen kapitánka a Lukáš Zeman jsou ve věku starších žáků. Všichni ostatní jsou mladší. Určitě je to příslib do budoucna a když na sobě zapracují, možná to bude za rok lepší!

Den dětí

Den dětíbb

Den dětí s MěDDM Vlašim

 

První červen tradičně patří dětem. Nejinak tomu bylo i letos na Den dětí ve Vlašimi. Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi si proto pro ně připravil akci. Ta se uskutečnila dopoledne ve fotbalovém areálu v Kollárově ulici. Akce se zúčastnily jak děti z mateřských školek, tak i děti z prvního stupně základních škol.

Bylo zde několik stanovišť, na kterých děti zkoušely své dovednosti a znalosti a poté za ně byly odměněny sladkostmi. Nachystán byl turnaj ve fotbale a ve vybíjené. Dále měly děti možnost vyzkoušet si hod na terč, skákání v pytli, chůzi na chůdách, střelbu ze vzduchové pušky, malování na obličej a mnoho dalšího. Nechyběli zde ani zástupci záchranných složek. Na akci se objevila městská polici Vlašim, policie ČR a SDH Vlašim. Rovněž oni měli dětem co nabídnout. Samozřejmostí byla nejen prohlídka služebních vozidel a vysvětlení, co se jak a k čemu používá, ale i ukázka dalšího vybavení policistů – pouta, obušky, neprůstřelné vesty, atp. Navíc byl připraven kvíz, puzzle a další hry s policejní tematikou.

Komu během soutěžení vyhládlo, ten si mohl dojít opéct buřty. Zaměstnanci MěDDM přichystali několik ohnišť a kdokoliv přišel, dostal buřta, kterého si mohl na ohni upéct.

Před obědem začaly postupně jednotlivé třídy areál opouštět a vracely se do svých škol. Na dětech byla vidět radost, že mohli školní den strávit mimo školní učebny a že si mohly užít spoustu zábavy.

Den dětí na stadionu FC Sellier & Bellot

Den dětí na stadionu FC Sellier & Bellotbb

Oslava dne dětí s Domečkem

Každoročně připravujeme pro všechny děti zábavné dopoledne při příležitosti jejich svátku. Letos tato oslava proběhla přesně ve čtvrtek 1. června ve sportovním areálu v Kollárově ulici ve Vlašimi. Děti jsme přivítali v 9 hodin dopoledne. Bylo nádherné počasí a krásně svítilo sluníčko. Pro děti jsme připravili různé netradiční soutěže, také možnost seznámit se s prací policie a hasičů. Ty starší mezi sebou soutěžili v kopané a vybíjené. Místo svačiny od maminky si děti opékaly špekáčky a to i ti nejmenší, neboť nám velmi ochotně s organizací pomáhali studentky a studenti středního odborného učiliště a střední odborné školy Zámek ve Vlašimi. Probíhalo zde také tradiční malování na obličej, takže se z dětí postupně stávaly kočky, pejsci, myšky, lvi a jiná zvířátka. Věříme, že si děti zábavné dopoledne patřičně užily. Děkujeme všem paním učitelkám, které se se svými třídami akce zúčastnili, a velké poděkování patří také všem našim sponzorům, bez jejichž pomoci bychom tyto akce nemohli pořádat.

                                                                                                      Váš Domeček

Zlatá srnčí trofej

Zlatá srnčí trofejbb

Výsledková listina

Jméno a příjmení

kategorie „ A“

okresního kola soutěže o Zlatou srnčí trofej konané v Neveklově 20. 5. 2017

 

Charvát Matouš Myslivecký kroužek Benešov 74 43 94 211 1

5 Prošek Mikuláš Myslivecký kroužek Benešov 76 39 58 173 2

3 Dvořáčková Valerie Myslivecký kroužek Votice 62 32 63 157 3

10 Kuželová Andrea Myslivecký kroužek Votice 63 31 55 149 4

4 Halík Pavel Myslivecký kroužek Benešov 69 33 46 148 5

9 Mecka Jan Myslivecký kroužek Vlašim 60 36 51 147 6

8 Neubergová Nela Myslivecký kroužek Benešov 72 29 41 142 7

2 Svoboda Richard Myslivecký kroužek Votice 68 33 40 141 8

11 Vnoučková Nikola Myslivecký kroužek Benešov 45 21 48 114 9

14 Peterková Anna Myslivecký kroužek Votice 51 21 31 103 10

6 Sloup David Myslivecký kroužek Votice 43 27 9 79 11

15 Bubeníková Julie ZŠ Neveklov 44 26 9 79 12

7 Strmiska Tomáš Myslivecký kroužek Votice 45 19 13 77 13

1 Holek Ondřej Myslivecký kroužek Votice 46 16 14 76 14

12 Dvořák Šimon Myslivecký kroužek Votice 36 23 16 75 15

16 Tlamichová Iveta ZŠ Neveklov 45 21 9 75 16

 

Ondrášovka CUP U12 finálový turnaj 2016/2017

Ondrášovka CUP U12 finálový turnaj 2016/2017bb

Máme za sebou další mezník jarní části naší žákovské fotbalové sezóny a to finálový turnaj Ondrášovka CUP pro U12, který se hrál v termínu 20.-21.5. 2017 v Rokycanech.

Samotná účast v turnaji je pro nás úspěchem, protože všech 24 mužstev včetně nás, muselo úspěšně projít náročnými kvalifikačními turnaji.

Účastnila se tak mužstva, které jsou oproti tomu našemu Vlašimskému, součástí sportovních středisek mládeže, hrají žákovské ligy a tím byla zajištěna jejich kvalita.

V BESKYDECH SE BOJOVALO O MISTRY ČESKÉ REPUBLIKY V ŠACHU

V BESKYDECH SE BOJOVALO O MISTRY ČESKÉ REPUBLIKY V ŠACHUbb

Otevřené Mistrovství České republiky dětí do 8 let se letos konalo až v Malenovicích jež jsou jednou z vesnic, které obklopují nejvyšší horu Beskyd v ČR. Dalšími slezskými obcemi jež leží na úpatí Lysé Hory (1323) je Krásná, Ostravice a Staré Hamry. Z Malenovic, kde jsme byli ubytováni a kde také naše děti hrály, je to na Lysou Horu 5 km. 

        Při rozhodování se nad tím, kdo by si měl jet MČR zahrát, jsme zohledňovali i velkou vzdálenost od nás. Reprezentovat nás odjela Natálie Štanderová, která je Krajskou přebornicí a dále sourozenci Daniel a Tomáš Zemanovi, kteří se velice zlepšují a v kroužku předškolních, svými výsledky, převyšují své vrstevníky. Doprovod dětem dělali rodiče hochů Zemanových, maminka Natálky a já.

Šachový turnaj DDM Jihlava OPEN 2017

Šachový turnaj DDM Jihlava OPEN 2017bb

Ani páteční večerní krupobití nás neodradilo, abychom  v sobotu 13. 5. 2017 brzy ráno vyrazili do Jihlavy na šachový turnaj, který pořádal DDM Jihlava. V poslední době se doslova „roztrhl“ pytel s turnaji, které pořádají domy dětí a mládeže, a protože naše děti všechny pracují v šachových kroužcích Domečku Vlašim, tak právě na tyto velice rádi zajíždíme. Škoda jen, že z organizačních důvodů, nemohlo jet dětí více. Turnaj se odehrával v ZŠ Kollárova. Ta se nachází na okraji města, takže nebyl problém s parkováním a my mohli nechat auto hned vedle budovy školy. Základní škola  propůjčila hezké prostory dvou pater na uskutečnění šachového turnaje. Hrálo se dole v jídelně, ale i v patře v dalších dvou malých třídách. Ve zbylých prostorách se nacházely třídy s volnočasovými aktivitami. V naučné kuchyňce bylo zajištěné občerstvení. Dámy byly připravené, měly napečené mufíny, šunkové záviny, mrkvové koláče a gulášová polévka také nechyběla. V dalších třídách si děti mohly hrát různé deskové hry nebo třeba stolní tenis, vybíjenou, košíkovou a tak podobně.

Rakousko 2017

Rakousko 2017bb

Divoká voda pro žáky

V ČESKÉM BRODĚ PROBĚHL JIŽ 20. MEMORIÁL PROFESORA PELIKÁNA

V ČESKÉM BRODĚ PROBĚHL JIŽ 20. MEMORIÁL PROFESORA PELIKÁNAbb

V ČESKÉM BRODĚ PROBĚHL JIŽ 20. MEMORIÁL PROFESORA PELIKÁNA

           Na cestu do Českého Brodu jsme si museli trošku přivstat, je to přece jen vzdálenější místo, kde se konal šachový turnaj. Místní šachisté pořádali již 20. ročník Memoriálu prof. Jaroslava Pelikána. Zajíždíme na tento turnaj celkem pravidelně.

           Hrálo se v Music Hall Liďák. Sál to byl prostorný, pořadatelé měli vše připravené, snad jen pozůstatky kouře z předešlé akce a málo světla vadilo některým hráčům. Přálo však počasí, tak se děti mohly proběhnout na prostranství před budovou.

Šachy - KP družstev mladších žáků 29.4.2017 - Říčany

Šachy - KP družstev mladších žáků 29.4.2017 - Říčanybb

O POSTUPY DRUŽSTEV MLADŠÍCH ŽÁKŮ SE BOJOVALO V ŘÍČANECH

     Do Říčan se dne 29.4.2017 sjelo 22 družstev mladších žáků a hrálo v nich 144 šachistů. Do utkání nastupovala šestičlenná družstva, složená z dětí registrovaných v jednom oddíle SŠS narozených 2005 nebo mladších s aspoň jedním žákem narozeným 2008 a mladším a alespoň jednou dívkou. Nastoupit mohl jeden host nebo jeden neregistrovaný hráč a dívka nemohla být nahrazena mladším žákem. Hrací tempo 2x20 minut + 10 sekund na tah, švýcarským systémem.

Natálka Štanderová krajskou přebornicí do 8 let

Natálka Štanderová krajskou přebornicí do 8 letbb

Pořádat šachový turnaj pro nejmenší šachisty dělá zajisté radost nejen nám v Pravoníně. Na malé bojovníky jsme se předem řádně připravovali a vytvořili jim hezké prostředí jak v hrací místnosti, tak i v přilehlých prostorách, kde si mohli o přestávkách hrát různé hry. Výzdobě jsme věnovali mimořádnou pozornost, chtěli jsme se pochlubit naší hezkou klubovnou a i činností (kroniky, panely, nástěnky).

Ve Spolkovém domě jsme 30.4.2017 přivítali 57 šachistů do 8 let. Protože to bylo v den čarodějnic, tak k nám i nějaké čarodějnice přiletěly (které, to vám napoví fotografie?). Přivítali jsme děti z 19 šachových klubů z celého Středočeského kraje. V úvodu se k dětem přimluvila starostka obce Pravonín paní Jana Lapáčková, která všem popřála hodně úspěchů. Funkci hlavního rozhodčího plnil pan Jiří Kotzot ze Sázavy, losoval tradičně Petr Havelka ze Sedlčan a rozhodovali dále naši trenéři Lukáš a Vojtěch Filipovi. Hrálo se 7 kol, tempem 2 x 20 minut + 10 sekund na každý tah. Prohrával 3 nemožný tah.

Spolupráce mladých hokejistů a ochránců přírody Vlašim

Spolupráce mladých hokejistů a ochránců přírody Vlašimbb

V pondělí 24. 4. se vydali nejmladší vlašimští hokejisté v doprovodu rodičů a trenérů do Vorlinského údolí, o které pečuje Český svaz ochránců přírody Vlašim.  Údolím protéká potok Orlina od rybníku Utopenec až k jeho ústí do řeky Blanice. Svahy údolí se zařezávají strmě do krajiny, místy údolí připomíná kaňon. Jsou zde ideální tréninkové podmínky, ale tentokrát jsme do krásné přírody nešli pouze sportovat, ale pomoci se zachováním jeho krásy i do budoucna. Sraz byl u školy Vorlina, kde si trenéři zavzpomínali na svá studentská léta a hurá do přírody. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a každá měla své území, které rozděloval Orlinský potok. Šli jsme proti proudu potoka přes Orlinskou nádrž až k rybníku Jírovec a cestou sebrali vše, co do přírody nepatří. Sesbíraný odpad jsme zde uložili na předem domluvené místo s p. Jakubem Vrňákem, zaměstnancem ochránců přírody Vlašim, který zajistil jeho následný odvoz. Tím naše spolupráce s ochránci ale nekončila. Na březích rybníka nás čekaly předem ořezané větve stromů, které jsme všechny nanosili na velkou hromadu a postupně je spálili. Protože nám po práci vyhládlo, využili jsme ohně k opečení buřtů, za které moc děkujeme pani ředitelce MDDM.                                                                                                   Vydali jsme se na cestu zpět ke škole. Počasí nám přálo, břicho jsme měli plné a ještě nadělali spoustu užitečné práce. Moc děkujeme ochráncům a trenérům za příjemné odpoledne a těšíme se na další povedené akcičky.

Mladí hokejisté Rytíři Vlašim

turnaj Pribináček - Velká cena Havlíčkova Brodu

turnaj Pribináček - Velká cena Havlíčkova Brodubb

NA PRIBINÁČKU SE NAŠI BLÝSKLI

         V sobotu 22.4.2017 vyrazila čtveřice hráčů pod hlavičkou TJ Spartak Vlašim na turnaj Pribináček -Velká cena Havlíčkova Brodu. V mladších žácích hráli Honza Veselý /nasazený jako třetí/ a Bára Slavíková  /8.nasazená/. Honzík si vedl velice dobře, ve druhém kole sice trochu zaváhal a vyhranou partii a nabídnutou remízu odmítl, soupeř Michal Edr získal převahu, měl dva bílé pěšce na 7. poli, ale tlačil ho čas a tak přijal nabídnutou remízu.V sedmém kole narazil na celkového vítěze Roberta Juna, který vyhrál všech 9 partií. V posledním kole svedl los proti sobě oba pravonínské hráče a Honza vyhrál a skončil druhý v mladších žácích i v kategorii H10. Bára Slavíková hrála také výborně, v 6.kole prohrála s vítězem Robertem Junem a v posledním Honzou Veselým. V mladších dívkách byla na1.místě, celkově 5. se sedmi body, kdy o pořadí rozhodovalo pomocné hodnocení.

 

Oddílový turnaj do 8 let - Pravonín

Oddílový turnaj do 8 let - Pravonínbb

UŽ VÍME KDO JE KRÁLEM A KRÁLOVNOU ŠK PRAVONÍN V OSMIČKÁCH

          Uspořádat oddílový turnaj dětí do osmi let, které navštěvují naše šachové kroužky, byla nutností. Děti jsou šikovné, některé (ani ne po roční práci) už jezdí na šachové turnaje a vedou si velice pěkně. Některé jsou už ostřílení šachisté a reprezentují i druhým rokem. Ovšem u některých jsme si museli vyzkoušet, zda vůbec vydrží hrát 7 kol. A protože budeme Krajský přebor dětí do 8 let pořádat za týden u nás v Pravoníně, tak chceme vyslat co nejvíce dětí, které si tento krajský přebor zahrají a zase je to posune zcela určitě dál. Deset dětí už jsem přihlásila a po dnešním turnaji jich přihlásíme ještě dalších pět.

          

Mistrovství České republiky ve střelbě

Mistrovství České republiky ve střelběbb

V sobotu 1.dubna přišla pro malé střelce z MěDDM Vlašim při SSK Vlašim dlouho očekávaná chvíle. Byl to vrchol jejich sezony Mistrovství České republiky ve střelbě ze vzduchových zbraní. Všichni byli natěšeni, i když u většiny převládala velká nervozita. Během roku odstříleli  mnoho závodů, na kterých dosahovali výborné výsledky, díky kterým se nominovali  na Mistrovství České republiky. Pro většinu z nich to byla jejich „první republika“.

ŠACHISTÉ BOJOVALI O VELIKONOČNÍHO BERÁNKA V KOLÍNĚ

ŠACHISTÉ BOJOVALI O VELIKONOČNÍHO BERÁNKA V KOLÍNĚbb

Velice rádi zajíždíme o velikonočních svátcích na turnaj O velikonočního beránka do Kolína. Letos to vyšlo na sobotu 15.4.2017. Pořadatelem byl Dům dětí a mládeže Kolín. Pan ředitel Luboš Votroubek - ředitel DDM Kolín se svými spolupracovnicemi a trenérem šachových kroužků Janem Kalíkem (duše tohoto turnaje) uspořádali za pomoci Jana Fialy a Ing Zdeňka Chybného moc hezký turnaj.

„O Frymíkův pohár“

„O Frymíkův pohár“bb

V sobotu 8. dubna 2017 ve Středisku volného času Klíč ve Frýdku-Místku uspořádala Beskydská šachová škola mezinárodní šachový turnaj pro děti 2008 a mladší.

            Turnaje se zúčastnilo 73 dětí, hrálo se 7 kol tempem 2x20 min. + 10s/tah a protože je tento turnaj vnímán jako příprava na MČR prohrávalo se již za dva nemožné tahy. Vzhledem k tomu, že naši synové na startovní listině patřili mezi nejmladší účastníky, bylo jasné, že jedeme za zkušenostmi a zahrát si královskou hru pro radost.

ŠACHOVÝ TURNAJ MDDM ÚVALY S NAŠÍ ÚČASTÍ

ŠACHOVÝ TURNAJ MDDM ÚVALY S NAŠÍ ÚČASTÍbb

     Potěšilo nás pozvání šachistů z MDDM Úvaly pod vedením Petra Slavíka a Jana Fialy na šachový turnaj, který pořádali v místní sokolovně 8.4.2017.

     Vypravilo se 6 dětí. Lukáš Zeman hrál ve starších žácích a ostatní Jan Veselý, Jakub Janda, Zdeněk Šťastný, Natálie Štanderová a Lenka Šťatná v mladších žácích. Celkem hrálo 65 dětí. Starších 29, z toho 2 dorostenci a 36 mladších žáků.

      Cestou nás potkalo několik objížděk, ale všichni dorazili včas. Podle harmonogramu se i zahajovalo, panu Fialovi šlo losování na jedničku, plynule. Děti se sjely z šachových klubů z Čelákovic, Milovic, Lysé nad Labem, Úval, Říčan, Rožďalovic, Kolína, Českého Brodu, Poděbrad, Sázavy, Čáslavy, Sadské a od nás z Pravonína.

Krajský přebor s postupy na Mistrovství Čech

Krajský přebor s postupy na Mistrovství Čechbb

NERATOVIČTÍ ZVLÁDLI KP RAPID NA JEDNIČKU!

     ... a není to apríl! Turnaj se konal 1.4.2017. Roman Burda vsadil na jistotu a přizval si k ruce tři velice šikovné mladíky a vše šlo tak, jak jít má! Zahajovalo se téměř na čas. Následovalo shrnutí nezbytných formalit a už si podávalo 130 šachistů ruce a zahajovalo první ze 7 kol Krajského přeboru mládeže v rapid šachu pro rok 2017 v kategoriích H,D 14, 12 a 10. Hrálo se ve Společenském domě v Neratovicích.  

BRAVURNĚ ZVLÁDNUTÉ FINÁLOVÉ KOLO RŽL 2016/2017

BRAVURNĚ ZVLÁDNUTÉ FINÁLOVÉ KOLO RŽL 2016/2017bb

           Připravuje-li se něco srdcem, tak to pak nemá chybu! Tak nějak jsem cítila atmosféru posledního 9. kola RŽL, které bylo spojeno s vyhlašováním výsledků v kategoriích H,D 16, 14, 12, 10 a 8 a samozřejmě s vyhlášením absolutního vítěze tohoto ročníku. Po shlédnutí startovní listiny tohoto závěrečného kola, myslím, že měl vítězství jasné předem a putovní pohár putoval opět do Vlašimi kam ho dovezl Jakub Vojta, kterému k vítězství letos stačilo 60 bodů. Z devíti možných kol jich odehrál 6. Moc mu blahopřejeme! Ovšem Kuba, ač dvanáctiletý kluk, hraje už jiné šachy, než které se hrají na RŽL a se soupeři moc práce nemá.

Zadov 2017 - Jarní prázdniny s Domečkem

Zadov 2017 - Jarní prázdniny s Domečkembb

O letošních jarních prázdninách, v termínu 4. – 11. 3. 2017, vyrazila opět partička děti i dospělých z vlašimského Domečku na své oblíbené místo na Šumavě – do penzionu Cihelny na Zadově,  vyřádit se na lyžích a snowboardech.

ŠACHISTÉ MěDDM NA TURNAJI KOSMONAUTŮ V PRAZE

ŠACHISTÉ MěDDM NA TURNAJI KOSMONAUTŮ V PRAZEbb

         Dnes, v sobotu 4.3.2017 vyjela do Prahy poměrně velká skupina šachistů z Pravonína, kteří pracují v šachových zájmových kroužcích Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, na Turnaj Kosmonautů do Prahy Smíchova.

         Reprezentovali nás hned 4 dvojice: 1. František Jelínek + Štěpán Filip, 2. Petra Píšová + Filip Kůra, 3. Adam Slavík + Jan Veselý a 4. Karel Vávra + Natálie Štanderová. 

Bohyně Caissa zaúřadovala!

Rodinné dvojice 9. ročník 2017bb

Hlášená sněhová plískanice se nekonala! Naopak po celý den nad Pravonínem na Benešovsku svítilo sluníčko a o to byl 9. ročník Rodinných dvojic v šachu krásnější. Akci pořádal místní Šachový klub ve spolupráci s Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi. Podporovaný mnoha sponzory a nezištnou pomocí rodičů dětí, které trenéři ŠK Pravonín vedou již desátým rokem.

 

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe