Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

 

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

Dotace z Fondu hejtmana v roce 2019 byly poskytnuty na tyto projekty:

 

  • S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol 
  • Mezinárodní fotbalový turnaj Trofeo delfino 2019 v Itálii 
  • Léto pro holky a kluky v Domečku Vlašim 
  • S Domečkem Vlašim radostně do nového školního roku 2019 - 2020 

 

Dále poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na soutěže a přehlídky vyhlašované MŠMT na rok 2019: 

 

  • Pohár rozhlasu - okresní kola: 13.-14.5.2019

 

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

VELKOPOPOVIČTÍ SVOJI PRVNÍ "ŽÁKOVSKOU" ZVLÁDLI NA JEDNIČKU

VELKOPOPOVIČTÍ SVOJI PRVNÍ

Šachový klub Říčany 1925 se rozhodl tentokrát uspořádat 7. kolo RŽL v Sokolovně ve Velkých Popovicích v čele s hlavním organizátorem Robertem Presslerem. Hned v úvodu konstatuji, že ji zvládli k největší spokojenosti všech účastníků. Áčko hrálo v jedné z tělocvičen odděleně a v klidu, v hlavním sále se utkali šachisté béčka a céčka, kde byl i dostatek míst pro doprovody, ty mohli posedávat i na balkónech, kde byla také umístěna prostorná šatna. V přízemí byl v provozu kiosek a většina účastníků využila předem zaslané nabídky na pizzu.

Krajský přebor nejmenších šachistů

Krajský přebor nejmenších šachistůbb

KRAJSKÝM PŘEBORNÍKEM PRO ROK 2018 SE STAL JAKUB MLÝNEK A KRAJSKOU PŘEBORNICÍ SOPHIA DAY

Pohár města Benešova a Mistrovství Středočeského kraje.

Pohár města Benešova a Mistrovství Středočeského kraje.bb

V sobotu 20.1.2018 se mladí střelci z MěDDM a SSK Vlašim zúčastnili závodu O Pohár města Benešova, který se zároveň konal jako Mistrovství Středočeského kraje ve VzPu (vzduchová puška) a VzPi (vzduchová pistole).

Šachy - Lukavecká věž 15.ročník

Šachy - Lukavecká věž 15.ročníkbb

Přátelská atmosféra, vřelé přijetí, pěkné ceny, vynikající občerstvení, tak můžeme hodnotit patnáctý ročník Lukavecké věže.

ŠACHOVÝ VÍKEND DĚTÍ ZE ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ MěDDM VLAŠIM

ŠACHOVÝ VÍKEND DĚTÍ ZE ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ MěDDM VLAŠIMbb

V našem regionu se žádný vhodný turnaj pro děti v sobotu 27.1.2018 nekonal, tak jsme "vyrazili" k sousedům do Kouřimi, kde Šachový spolek Kostelec nad Černými Lesy a ZŠ Kouřim pořádali jubilejní 10. ročník dětského šachového turnaje. Hrálo se v zrekonstruovaném sále Městského úřadu "Na Střelnici". Pozdravit nás přišla i paní starostka. Pořadatelům se turnaj vydařil. Návštěvnost byla velká, hrálo se ve třech kategoriích, a to dorostenci, starší a mladší žáci. Tempo 2 x 20 minut, švýcarem

Ukončení roku 2017 a s chutí do dalších závodů v novém roce 2018

Ukončení roku 2017 a s chutí do dalších závodů v novém roce 2018bb

Mladí střelci z MěDDM Vlašim při SSK Vlašim ukončili rok 2017 o víkendu 16. a 17 12.

V sobotu 16.12. se střílelo třetí a poslední kolo Duklácké mládežnické ligy v Plzni. Zde v kategorii VzPu do 12 let obsadila celkové 9. místo Sára Strnadová a 11.místo obsadil David Hejný.

Šachy - Středočeský krajský přebor družstev mládeže

Šachy - Středočeský krajský přebor družstev mládežebb

Šachové družstvo složené z dětí MěDDM vítězem KP mládeže ve skupině C.

V SOBOTU 6. 1. 2018 ŠACHISTÉ MěDDM SOUTĚŽILI NA DVOU FRONTÁCH!

V SOBOTU 6. 1. 2018 ŠACHISTÉ MěDDM SOUTĚŽILI NA DVOU FRONTÁCH!bb

Na další, již 6. kolo Regionální žákovské ligy 2017/2018 se do Říčan dostavilo 134 šachistů, čímž byla pokořena účast z Čerčan. Hráno bylo tradičně v Kulturním domě Labuť ve velkém sále (béčko a cečko) a "A" turnaj se odehrával v přísálí. Tentokrát v béčku hráli i 4 šachisté z družebního šachového klubu z Německa. Musím předeslat, že v Říčanech nápor šachistů zvládli s grácií a předvedli výbornou organizaci. Po celou dobu soutěže fungoval kiosek a před polednem i restaurace v přilehlých prostorách.

Vánoční vystoupení dramatického kroužku z Měddm Vlašim

Dne 20.12.2017 děti z dramatického kroužku z Domečku ve spolupráci s 2 .A ZŠ Vlašim Sídliště zahrály svým spolužákům ze školy pohádku O šípkové Růžence, zatancovaly pásmo tanečků, přednesly zimní básničky a s ostatními dětmi si zazpívaly koledy. Všichni jsme se tak báječně připravili na nadcházející vánoční období.

Zdraví děti z dramatického kroužku a jejich vedoucí Jana Jeništová a Jana Filipová

SILVESTROVSKÝ TURNAJ V PRAVONÍNĚ PO DEVÁTÉ!

SILVESTROVSKÝ TURNAJ V PRAVONÍNĚ PO DEVÁTÉ!bb

Filip Vojta, Hrdina Robin, Rýdl Jiří, Hrdina Robin, Rýdl Jiří, Zvolenský David, Žilavý Jan, Vojta Jakub, Zvolenský David - to jsou vítězové jednotlivých ročníků Silvestrovských turnajů v Pravoníně od roku 2008 (2013 se nekonal). 9, 28, 32,47, 51, 37, 44, 52 a 69 to jsou počty hráčů v jednotlivých ročnících. S nostalgií si člověk připomíná vítěze, ale i účastníky, kteří na naše turnaje jezdí a vracejí se nebo už jejich výsledky sledujeme v jiných soutěžích.

TÁBORSKÁ VĚŽ S NAŠÍ ÚČASTÍ A DVĚMA PĚKNÝMI VÝSLEDKY

TÁBORSKÁ VĚŽ S NAŠÍ ÚČASTÍ A DVĚMA PĚKNÝMI VÝSLEDKYbb

Tradičně a v obvyklém čase, tedy 27.12.2017, uspořádal Šachový oddíl Sokol Tábor, pod vedením Aloise Bartoše a Milana Brokovce šachový turnaj TÁBORSKÁ VĚŽ, letos jubilejní 60. ročník, hraný jako memoriál JUDr. Václava Rajlicha. Hrálo se v příjemných prostorách bývalé Jihočeské Univerzity Tábor. Účastníci měli možnost využít k občerstvení přilehlou restauraci, čímž bylo postaráno o všechny přítomné, aby nikomu nic nechybělo.

O VÁNOČNÍHO KAPRA 23.12.2017 PRAHA - SMÍCHOV

O VÁNOČNÍHO KAPRA 23.12.2017 PRAHA - SMÍCHOVbb

V sobotu 23. 12. 2017 jsme se vypravili na 22. ročník šachového turnaje „O Vánočního kapra“. Turnaj se konal v zasedacím sále Úřadu MČ Praha 5 Smíchov. Hrálo se ve dvou kategoriích. Mladší žáci se sjeli v počtu 94, hráli 9 kol tempem 2 x 20 minut. Starších hráčů bylo 24. Hráli pouze 7 kol tempem 2 x 25 minut. Z náš klub reprezentoval jen Jan Veselý a hrál kategorii mladších.

Turnaj začal s mírným časovým zpožděním. Organizátoři ale vše dobře zvládli a jednotlivá kola na sebe poměrně plynule navazovala.

Volejbalový turnaj v Čerčanech

Volejbalový turnaj v Čerčanechbb

Dne 3.12.2017 se uskutečnil volejbalový turnaj , kterého se zúčastnily i děti ze ŽŠ Vorlina. ZŠ Vorlina obsadila první 3 místa. Dále se naše družstva umístila na 5.a 8.míéstě. Akce byla moc hezká a dobře zorganizovaná. Děti byly nadšené.

POSLEDNÍ KOLO RŽL V ROCE 2017 SE KONALO VE STŘÍBRNÉ SKALICI

POSLEDNÍ KOLO RŽL V ROCE 2017 SE KONALO VE STŘÍBRNÉ SKALICIbb

Do Stříbrné Skalice se v sobotu 16.12.2017 sjelo 109 šachistů z celého regionu SE. Neodehrávalo se nic mimořádného, dokonce i ve Stříbrné Skalici praskala místní sokolovna ve švech. Ostatně tak je to nyní ve všech prostorách, kde se RŽL pořádají. Máme sice radost, že šachy hraje čím dál více dětí, ale pomalu to bude někde problém. Výborně fungující kiosek, který nabízel široký sortiment občerstvení přišel v chladném počasí vhod. Děti se odměňovaly za své výkony párkem v rohlíku, či palačinkou opravdu pilně a i dospěláci využívali výborného občerstvení. O to, aby byli všichni spokojeni se staral vzorně Bolek Studzinski. Losování a průběžné vtipné glosy mezi koly měl v popisu práce Petr Havelka.

Další úspěšné závody mladých střelců.

Další úspěšné závody mladých střelců.bb

O víkendu 2.12.2017 se někteří mladí střelci z MěDDM Vlašim a SSK Vlašim zúčastnili závodu O pohár ředitele DDM Kolín. Tento rok se mladým střelcům opravdu velmi daří. V silně obsazeném závodě si v kategorii VzPu 20 ran vleže do 12 let s oporou vystřílel zlatou medaili Václav Provazník. Pěkné osmé místo v nabité konkurenci obsadila jeho setra Karolína. V kategorii VzPu 30 ran vleže do 12 let získal také zlatou medaili David Hejný s nástřelem 315,0 bodu. Skvělé šesté místo obsadila z SSK Vlašim Sára Strnadová s nástřelem 311,9 bodu. V kategorii VzPu 30 ran vleže do 14 let získal skvělé druhé místo Matyáš Kahoun s nástřelem 317,8 bodu. Je to jeho druhý letošní nejvyšší nástřel. Závodu v Kolíně se zúčastnilo celkem 82 střelců z celé ČR.

DRUHÉ PRAVONÍNSKO - LUKAVECKÉ ŠACHOVÁNÍ A PŘÁTELSKÝ TURNAJ NEJMLADŠÍ MLÁDEŽE 9.12.2017

DRUHÉ PRAVONÍNSKO - LUKAVECKÉ ŠACHOVÁNÍ A PŘÁTELSKÝ TURNAJ NEJMLADŠÍ MLÁDEŽE 9.12.2017bb

Slíbili jsme si s dětmi z Lukavce, že jim oplatíme jejich pozvání, které jsme realizovali v červnu letošního roku na šachovém turnaji v Lukavci.

Šachy - Krajské kolo přeboru školních týmů.

Šachy - Krajské kolo přeboru školních týmů.bb

TITULY KRAJSKÝCH PŘEBORNÍKŮ VE VŠECH TŘECH KATEGORIÍCH PATŘÍ PODBLANICKÉMU KRAJI!

DĚVČATA Z ŠACHOVÝCH KROUŽKŮ MĚDDM DOVEZLA Z ČERČAN TŘI MEDAILE!

DĚVČATA Z ŠACHOVÝCH KROUŽKŮ MĚDDM DOVEZLA Z ČERČAN TŘI MEDAILE!bb

Čtvrté kolo Regionální žákovské ligy se konalo v Základní škole v Čerčanech v místní jídelně. Sjelo se 128 šachistů a ještě tak na sedmdesát lidí doprovodu a pořadatelů, není tedy divu, že jídelna praskala ve švech. Pohodlně se však všichni vešli a s malým zpožděním (není divu, zúřadovat takové množství dětí a mnoho jich hrálo poprvé) bylo zahájeno. Po celou dobu fungoval kiosek s širokým sortimentem zboží.

V turnaji "A", který se hrál v malé jídelně, jsme měli dva zástupce Lukáše Zemana a Františka Jelínka. Dnes se klukům moc nedařilo a tak si na svá konta připsali jen 7 bodů.

Další úspěch mladých střelců

Další úspěch mladých střelcůbb

Další úspěchy ověnčené medailemi opět získali mladí střelci a střelkyně

Svatomartinské slavnosti

Svatomartinské slavnostibb

V sobotu 11. 11. 2017 v odpoledních hodinách proběhly v parku již desáté Svatomartinské slavnosti. Celý den bylo pěkné počasí, odpoledne se bohužel počasí pokazilo. Krátce před začátkem slavností se k zemi začaly pomalu snášet drobné dešťové kapky, které postupně nabývaly na intenzitě. I přesto účastníkům patří velké poděkování, že jsme se opět sešli v hojném počtu. Dlouhý zástup dětí s lampiony se vydal k Čínskému pavilonu, který byl jak pro malé tak i velké účastníky krásně nasvícený. Poté jsme se vydali na zpáteční cestu k zámku, kde pokračoval další program. Seznámili jsme se s legendou o sv. Martinovi, zopakovali si některé zvyky a tradice a hlavně netrpělivě očekávali příjezd svatého Martina na koni. Jako každý rok, tak i letos se nám jej podařilo přivolat známou pranostikou: „Na svatého Martina kouřívá se z komína. A na svatou Kateřinu zalezeme pod peřinu“.

DVA POSTUPY NA KRAJSKÝ PŘEBOR ŠKOLNÍCH DRUŽSTEV V ŠACHU

DVA POSTUPY NA KRAJSKÝ PŘEBOR ŠKOLNÍCH DRUŽSTEV V ŠACHUbb

V pondělí 13.11.2017 se konalo Regionální kolo žákovských družstev. Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to mladší žáci, starší žáci a střední školy. Do divadla v Hotelu Pošta v Benešově se sjel rekordní počet čtyřčlenných družstev ze škol - 25!

Bohatý šachový víkend 4. a 5. 11. 2017

Bohatý šachový víkend 4. a 5. 11. 2017bb

Tento víkend byl na šachové turnaje opravdu bohatý. Děti MěDDM Vlašim soustředěné v šachových kroužcích v Pravoníně se zúčastnily tří akcí. V sobotu se v Jihlavě hrál turnaj s názvem O JIHLAVSKÝ KOLÁČ. Naše barvy tam odjeli hájit sourozenci Tomáš a Daniel Zemanovi. Hrálo zde 128 dětí. Naši hráli v mladších žácích, kde startovalo 54 šachistů. Celkově se umístili Tomáš na 17. a Dan na 18. místě. Ale Tomášových 5,5 bodu ho vyneslo na 3. příčku ve své kategorii a Dan obsadil místo čtvrté. Moc klukům blahopřejeme.

Mladým střelcům z MěDDM při SSK Vlašim opět cinkaly medaile.

Mladým střelcům z MěDDM při SSK Vlašim opět cinkaly medaile.bb

 

Obrovského úspěchu dosáhli o víkendu 14. a 15. října mladí střelci z MěDDM při SSK Vlašim. V sobotu na Olympiádě mládeže v Karlových Varech zvítězil v kategorii do 14ti let Matyáš Kahoun a David Hejný zvítězil v kategorii do 12ti let.. A protože úspěchů není nikdy dost tak hned druhý den v neděli se zúčastnili prvního kola Liberecké vzduchovkové ligy kde se každoročně sjíždějí mladí střelci z celé ČR. Asi si kluci nechtěli kazit víkend a tak zde v kategorii VzPu do 14 let Matyáš Kahoun zvítězil a David Hejný jen o pouhou jednu desetinu bodu obsadil druhé místo. Oběma patří velká gratulace a poděkovaní za reprezentaci MěDDM a SSK Vlašim. J.K

JUBILEJNÍ 10. ŽÁKOVSKÁ LIGA V PRAVONÍNĚ...

JUBILEJNÍ 10. ŽÁKOVSKÁ LIGA V PRAVONÍNĚ...bb

je minulostí a děti, nás trenéry, odměnily pěknými výkony. Děkujeme!

V Pravoníně jsme uvítali, pro nás na jubilejní 10. Regionální žákovské lize, rekordní počet šachistů, kteří u nás RŽL kdy hráli. Ano, první RŽL jsme uspořádali již 22. 11. 2008. Bylo to v Kulturním domě ve velkém sále. Zde si můžete připomenout všechny turnaje, které jsme dosud uspořádali: www.sachypravonin.cz/turnaje-sk-pravonin/.

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V ŠACHU ZAHÁJENA!

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA  V ŠACHU ZAHÁJENA!bb

Prázdniny skončili, školáci se zabydleli ve svých základních školách a šachistům začala nová sezóna 2017-2018. V tomto školním je čeká celkem 9 regionálních kol, kde budou poměřovat své šachové umění a budou bojovat o postupy na Krajský přebor ve svých kategoriích.

Tradičně jsme zahajovali v Sedlčanech. Hráli jsme v KD Josefa Suka v sobotu 30.9.2017.

Nábor v rámci projektu „Pojď hrát hokej“

Nábor v rámci projektu „Pojď hrát hokej“bb

HC Rytíři Vlašim pořádali ve spolupráci s ČSLH nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let. Ten se uskutečnil v pondělí 18. září 2017 na ZS ve Vlašimi a byl součástí akce ČSLH „Týden hokeje“. Jednalo se již o druhý nábor organizovaný svazem v rámci projektu „Pojď hrát hokej“, který se ve Vlašimi konal. Na vlašimský zimní stadion dorazilo vyzkoušet si hokej více než 30 dětí.

Mladí střelci ze střeleckého kroužku MěDDM Vlašim

Mladí střelci ze střeleckého kroužku MěDDM Vlašimbb

Mladí střelci ze střeleckého kroužku MěDDM Vlašim při SSK Vlašim úspěšně ukončili střeleckou sezonu ze vzduchových zbraní závodem v Českých Budějovicích.. Zde se koncem června konal poslední vzduchovkový závod, kterého se zúčastnili někteří střelci ze střeleckého kroužku.

Beachvolejbalový turnaj smíšených dvojic

Beachvolejbalový turnaj smíšených dvojicbb

Letošní 12. ročník beachového turnaje smíšených dvojic hostí 12 dvojic. Což je stylové, příští rok jich bude nejspíš 13 J. Za vším opět stojí nadšenci z Domečku Vlašim (sekcí Zajdatour) a i přesto, že má Vlašim pouze jeden kurt, vše nasvědčuje tomu, že to bude povedený turnaj.

 

Letní šachové soustředění 2017

Letní šachové soustředění 2017bb

LETNÍ ŠACHOVÉ SOUSTŘEDĚNÍ 2017 V PRAVONÍNĚ

Stejně jako v minulých letech uspořádal Městský dům dětí a mládeže Vlašim ve spolupráci s Šachovým klubem Pravonín, kde pracuje 10 šachových kroužků od kategorie předškolních dětí po pokročilé Letní šachové soustředění. Považujeme za nutné některé oblasti výuky "vypilovat", potřebují více času, ale hlavně se schází děti z více kroužků a utužují tak partu. Letos jsme navíc zařadili více poznávacích zájezdů a naplánovali soustředění zase trošku jiné. Tím, že trávíme s dětmi více času, lépe je poznáváme a těchto znalostí pak využíváme při jejich výuce.

BARČA SE POSTARALA O ZLATOU MEDAILI, KRYŠTOF BRAL BRONZ!

BARČA SE POSTARALA O ZLATOU MEDAILI, KRYŠTOF BRAL BRONZ!bb

Šest dětí z našich šachových kroužků, které pracují za podpory a pod vedením pracovníků Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi a tři z kroužků z Vlašimi se přes devítikolový seriál Regionální žákovské ligy probojovalo na Krajský přebor v šachu dětí do 16 let, který se letos odehrával v Mladé Boleslavi ve dnech 24. - 25. 6 2017 v Domově mládeže Střední odborné školy a Středního odborného učiliště.  Přálo i počasí, děti se mohly proběhnout před budovou a osvěžit u kašny.

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe