Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

 

Příspěvek na projekt "S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol (pořádání karnevalů na ZŠ)"

 

Rimini Itálie pro účely fotbalu

        

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

Sjíždění Sázavy

Sjíždění Sázavybb

Ještě jsme nevstřebali všechny zážitky z rakouských řek a už zase odjíždíme na vodu. Tentokrát třídenní Sázava pro sedmý ročník ZŠ Vorlina. Kombinace školního výletu a akce Domečku Vlašim funguje už několik let a žáci tak mají možnost si užít prodloužený víkend na této krásné řece. Začínáme klasicky v Choceradech a snad poprvé za 5 let nám na nástupním místě neprší. Vody je ale žalostně málo. Přes první jez, který za normálních stavů vytváří pěkný válec a prověřuje odolnost málo sehraných posádek, teče minimum. Tak žáky po nájezdu do koruny jezu pěkně ručně přetahujeme. Tento obrázek se dneska naskytne ještě třikrát, ještě že jsme svalnatí kluci :). Pod posledním jezem se Sázava příjemně rozběhne v několika peřejích vstříc našemu prvnímu tábořišti - Kormoránu. Přijíždíme lehce po druhé hodině, stavíme stany a po obědě následuje volné odpoledne. Zatím se Sígrem svážíme auta, kupujeme buřty na večer a kujeme pikle na noční hru. Ta se rozjíždí pro nic netušící děcka kolem deváté hodiny, kdy vyráží s Ivošem na vlak, který je zaveze pár kilometrů proti proudu. Tam už čekáme s loděmi, označujeme je svítícími proužky a čekáme na tmu. Měsíc svítí a je čas na strašidelný příběh o starém domě naproti přes řeku. Pak nasedáme do lodí a při mihotavém světle pochodní vyrážíme vstříc nočnímu dobrodružství.

Rakousko děti 2015

Rakousko děti 2015bb

„Musíme čekat vodu nejenom zespoda, ale i se shora“ nadhazuju to facebookové konverzace a řešíme mokrou variantu letošní divoké vody pro žáky. Je jasný, že bude pršet. A hodně! Narychlo sháníme párty stany, což se nakonec daří – takže díky Míro Brožíku, Markéto Pytlíková a Kaštane. Jsme připraveni. Ke grilu balíme velké pizza pánve, Luky přihodil plátno s projektorem a Jindráš bedničky. Tak si teda prš, budeme mít filmový maratón.

Večer před odjezdem mi volá Malej Irskej, že prý mu tu dovolenou nedali. Říkám mu, že je motyka, ale to je tak všechno, co se dá dělat. Ráno se tedy u autobusu schází 24 žáků z různých škol a 7 instruktorů. Autobusák Pavel situaci nepodcenil a přijel s obrovským zaplachtovaným vozíkem. Následuje klasické nakládací šílenství, hlášky typu: „dá se ten autobus přifouknout, nebo kam to jako všechno dáme?“ a po šesté hodině vyrážíme vstříc rakouskému dobrodružství. V autobuse se hraje na kytary a zpívá, takže začíná ta správná pohoda.

Rakousko 2015

Rakousko 2015bb

Je to zpátky hodně let. Jak říkají hospodské povídačky -  v dobách, kdy Mrtvé moře bylo jenom těžce nemocné, jsem se kdesi dočetl, že se jezdí Salza. Vzal jsem svou přítelkyni, laminátovou loď, nahodili jsme šusťáky a vydali se vstříc novému dobrodružství…bez výbavy, pudu sebezáchovy a zdravého rozumu. To, že jsme se tam málem zabili, snad rozepisovat nemusím.

Turnaj v Českém Brodě - 1. místo

Turnaj v Českém Brodě - 1. místobb

Na turnaji v Českém Brodě první z 22 týmů !!!

Dalšího dílčího úspěchu dosáhla v pátek 8.5.2015 na turnaji pro ročníky 2004 v Českém Brodě starší přípravka FC Graffin Vlašim - ročník 2005. Turnaje se zúčastnilo 22 týmů z kolínska, benešovska, kutnohorska, humpolecka, boleslavska a z Prahy. Turnaj byl velmi dobře organizován, snad jedinou, ale podstatnou výtku mám, neposekané hřiště, vyšší tráva, která dělala problémy dětem při vedení míče a přihrávce, to jediné je k zamyšlení pro další ročníky.

FC Graffin Vlašim U9

FC Graffin Vlašim U9bb

V pátek 1. května se přípravka FC Graffin Vlašim U9 zúčastnila Májového českobrodského turnaje. Čtyři skupiny po pěti účastnících bojovali o tři postupová místa do nadstavbových bojů. Klukům nakonec jeden soupeř nepřijel, takže odehráli pouze tři utkání v základní skupině D. Porazili 9:0 Český Brod B, dále 7:0 AFK Sadská a prohráli 2:3 s kluky z Kolína. Postoupili tedy z druhého místa a čekala je utkání s týmy ze skupiny C, protože již odehrané zápasy se dále započítavaly do tabulky. Zde zaváhali pouze se Slavojem Kladno 1:1, Nymburk porazili 3:0 a  3:1 i Tempo Praha. Pokračovali tak dále ve čtvrtfinálovém souboji s týmem z Říčan a zvítězili 2:1. V semifinále narazili opět na Slavoj Kladno a tentokrát i po úvodní vstřelené brance, bohužel prohráli 1:3. Kluci byli trošku smutní, ale trenéři i rodiče se snažili navodit příjemnou atmosféru a kluky vyhecovat k boji o bronzové medaile. O ty se kluci se ctí porvali opět s Kolínem a z posledních sil dokázali s výsledkem 1:0 zápas dotáhnout do vítězného konce. Umístili se tak na krásném třetím místě v turnaji, který měl celkem 19 účastníků. Turnaj odsýpal, nakonec se umoudřilo i počasí. Kluci byli důrazní, agresivní, výborně pracovali s míčem a vytvářeli si spoustu šancí. Neuchylovali se k účelovým, nakopávaným dlouhým míčům, ale prostě hráli fotbal!

brankář Tomáš Benda, hráči: Matěj Liška, Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Ondřej Krucký, Pavel Tomčala a Dominik Kudrna, trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus

 

BRONZOVÁ MEDAILE Z KRAJSKÉ PŘEBORU PUTUJE DO VLAŠIMI

BRONZOVÁ MEDAILE Z KRAJSKÉ PŘEBORU PUTUJE DO VLAŠIMIbb

             Naši  nejmenší odjeli letos bojovat o titul Krajského přeborníka dětí do 8 let do Poděbrad. Náš klub vyslal do této soutěže hned tři své zástupce: Barboru Slavíkovou, Vojtu Vopálku a Honzíka Veselého.  Měli jsme hned dvě želízka v ohni. Vojta byl čtvrtý nasazený, počítala jsem s medailí stoprocentně. Dívek hrálo jen sedm, čekala jsem tedy medailové umístění i u ní. Honzík jel na zkušenou, byl to jeho třetí start v životě, tak jsem projevila přání, aby skončil v první polovině startovního pole a já budu velice spokojená.

VELKÁ CENA HAVLÍČKOVA BRODU 2015 – PRIBINÁČEK – 10. ročník

VELKÁ CENA HAVLÍČKOVA BRODU 2015 – PRIBINÁČEK – 10. ročníkbb

            V sobotu 2. května 2015 se uskutečnil v Havlíčkově Brodě u pana Václava Paulíka, tradiční šachový turnaj PRIBINÁČEK 2015. Z našeho ŠK se zúčastnilo hned pět šachistů Lukáš Zeman, Adam Slavík, Filip Kůra, Štěpán Filip a Fanda Jelínek.

KRAJSKÝ PŘEBOR DRUŽSTEV MLADŠÍCH ŽÁKŮ V ŠACHU

KRAJSKÝ PŘEBOR DRUŽSTEV MLADŠÍCH ŽÁKŮ V ŠACHUbb

               Na první májový den (1.5.2015) byl stanoven termín konání Krajského přeboru družstev mladších žáků 2015, které se odehrávalo v Kulturním domě Labuť v Říčanech.  TJ Spartak Vlašim postavila dvě družstva ve složení:

„A“ Voříšek Jakub, Vojta Jakub, Skýpala Ondřej, Píšová Petra, Vopálka Filip a Vopálka Vojtěch 

„B“ František Jelínek, Štěpán Filip, Filip Kůra, Lukáš Zeman, Kryštof Křížek,  Adam Slavík a Barbora Slavíková.

              Čtyři šachisté z družstva A a všichni šachisté z družstva B jsou členy šachových kroužků, které pracují pod hlavičkou a za vydatné pomoci MěDDM Vlašim.

             

MČR Extraliga dorostu 2014/2015

MČR Extraliga dorostu 2014/2015bb

Šachové Extraligové družstvo dorostu z Vlašimi o víkendu 24. - 26. 4. 2015 odehrálo poslední sérii zápasů a ve Vlachovicích na Moravě obhajovalo loňský mistrovský titul.

FC Graffin Vlašim U9

FC Graffin Vlašim U9bb

Vlašimská přípravka FC Graffin Vlašim U9 se v neděli 19.4. v Poříčí nad Sázavou zúčastnila kvalifikačního turnaje na neoficiální "mistrovství ČR klubů" Ondrášovka Cup.

II. místo pro Graffin Vlašim na mezinárodní fotbalovém turnaji U10 (ročník 2005) ve Valašském Meziříčí 18.- 19.4.2014

II. místo pro Graffin Vlašim na mezinárodní fotbalovém turnaji U10 (ročník 2005) ve Valašském Meziříčí 18.- 19.4.2014ibb

V termínu 18.-19.4.2015 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje pro starší přípravky ročníku 2005 ve Valašském Meziříčí. Krásné prostředí, společný nástup ala olympijské hry, precizní organizace, hrálo se 5+1 na 4 hřištích současně, utkání trvala 20 minut, prostě radost z fotbalu. Do turnaje bylo přihlášeno 24 týmů zvučných jmen z Čech a Slovenska, rozdělených do 4 základních skupin (A, B, C, D) po 6 týmech. První 4 týmy z každé skupiny měli na druhý den zajištěn postup do dalších bojů o medaile, zbylé 2 týmy z každé skupiny hráli už jen o umístění.

Děti z pravonínských šachových kroužků v novém!

Děti z pravonínských šachových kroužků v novém!bb

Tento týden, hned po Velikonocích, ve čtvrtek (děti z Šachového království) a v pátek děti z ostatních šachových kroužků pracujících v Pravoníně, dostávaly trička s logem od Městského domu dětí a mládeže Vlašim. Děvčata "jahůdková" a hoši zelená. Vedoucí z ŠK Pravonín pro děti z mateřské školy ještě připravili překvapení a dívky dostaly k tričkům tylové sukýnky (vybíraly ze tří barev) a kluci riflové kraťasy. To bylo divení, vybírání a hlavně všichni projevili velikou radost z dárků a moc děkovali.

VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ V BENEŠOVĚ

VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ V BENEŠOVĚbb

prázdniny zahájily 2.4.2015 děti z Šachového klubu Pravonín spolu se svou vedoucí, účastí na šachovém turnaji v Benešově v Základní škole Dukelská Benešov.

      Domluvili jsme se, že tentokrát pojedou všichni bez rodičů a využijeme dopravu autobusy a přitom si uděláme společná posezení v cukrárně a hezky si  popovídáme o všem na co není na schůzkách čas a "utužíme partu" a více se seznámíme s novými šachisty, kteří začali
jezdit na turnaje.

Zumbamaraton

Zumbamaratonbb

29.3.2015 byl uspořádán I. ročník Zumbamaratonu pro maminky dívek, které chodí na kroužek ZUMBY, do DDM Vlašim pod vedením certifikované instruktorky Michaeli Krejčové. Maminky byly velice statečné a tančily celých 90min. Děvčata si pro ně připravila a natrénovala svoje choreografie. Zvolily jsme i ZUMBAMAMINKU pro rok 2015, kterou se stala pí. Černá. Věřím, že se i příští rok sejdeme v tak hojném a i možná větším počtu. Všem zúčastněným děkuji za skvělou atmosféru.

 

3. turnaj dodgeball

3. turnaj dodgeballbb

Říká se, že do třetice všeho dobrého. Po sobotním turnaji v dodgeballu to mohu jenom potvrdit. Sice účast nebyla oproti minulým turnajům tak valná, ale byla zase výrazně pestřejší. Do vlašimských končin totiž zavítalo družstvo z moravské Kopřivnice. Tyhle týpci skvěle reprezentovali Českou republiku na mistroství Evropy ve Vídni, kde v opravdu silné konkurenci obsadili nádherné třetí místo.

Krasobruslení

V neděli 29. března 2015 na zimním stadionu ve Vlašimi zakončily děti z kroužku krasobruslení  při MěDDM Vlašim  bruslařskou sezónu 2014/2015. Pod vedením trenérů Renaty Hanikýřové, Františka Hanikýře sen., Františka Hanikýře jun. a Míši Karellové předvedly úchvatné vystoupení plné nádherných krasobruslařských výkonů.

Krasobruslení (doc 2 444,50 kB)

Poděkování dramatickému kroužku

Poděkování dramatickému kroužkubb

      Děti z dramatického kroužku dne 14. 3. 2015 měly první vystoupení na opravdovém jevišti v Trhovém Štěpánově. Prostředí pro zahrání pohádky ,,Sněhurka a sedm trpaslíků“ se muselo nejdříve upravit.

Turnaj bez prohry pro FC Graffin Vlašim U9

Turnaj bez prohry pro FC Graffin Vlašim U9bb
Sezimovo Ústí bylo v sobotu 21.3. dějištěm turnaje FCT Cup pro ročník 2006. Turnaj, s mottem: "Není důležitý výsledek, ale
cesta, která k němu vede.", byl odlišný od ostatních turnajů v tom, že se nevyhlašovalo žádné pořadí.

ZBUZANY - 1.MÍSTO pro FC Graffin Vlašim

ZBUZANY - 1.MÍSTO pro FC Graffin Vlašimbb

V sobotu 15. března jela přípravka A - U 9 - ročník 2006 na další turnaj do Zbuzan u Prahy, kde se konal halový turnaj pro ročník 2006.

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2014/2015 MÁ VÍTĚZE - RICHARDA MLÁDKA!

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2014/2015 MÁ VÍTĚZE - RICHARDA MLÁDKA!bb

V sobotu 21.3.2015 byl ukončen v Sázavě seriál šachových zápasů regionu SE. Již dávno je jasné, že tento systém srovnávání sil a bojování o postupy na krajský přebor, má své opodstatnění. Děti narozené v roce 2000 a mladší se v průběhu školního roku utkali v 9 kolech RŽL. Tato se v letošní sezóně pořádala v Sedlčanech, Pravoníně, Jílovém, Týnci n.S., Čerčanech, Říčanech, Vlašimi, Stříbrné Skalici a poslední kolo pak v Sázavě. Všem pořadatelům náleží velké poděkování, neboť připravit turnaj, kam se sjede okolo stovky dětí, není zas tak úplně jednoduché. Souvisí s tím opatření cenového fondu (většinou za pomoci sponzorů), pohárů, medailí, diplomů, ale sehnat i pomoc organizační - pořadatele. V našem regionu máme velké štěstí, že losování provádí vždy Petr Havelka, a tak máme o jednu velikou starost méně. Patří tedy poděkování i jemu a pak všem, kdož se podíleli na organizování jednotlivých turnajů.

VLAŠIMŠTÍ ŠACHISTÉ PŘIVEZLI Z MČR NEUVĚŘITELNÝCH 5 MEDAILÍ!

VLAŠIMŠTÍ ŠACHISTÉ PŘIVEZLI Z MČR NEUVĚŘITELNÝCH 5 MEDAILÍ!bb

        Při odjezdu na Mistrovství České republiky do Koutů nad Desnou, které se konalo ve dnech 7.-14.3.2015, věřil málokdo tomu, že se naše výprava vrátí hned s 5 tituly!

            Téměř všechny děti navštěvují šachové kroužky, které pracují pod hlavičkou Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi.

            Mistry ČR máme v kategorii H 12 (Jakub Voříšek) a D16 (Nela Pýchová), stříbrná byla v kategorii D 12 Petra Píšová a bronzové příčky obsadili v kategorii H14 Richard Mládek a v kategorii H18 Jiří Rýdl.

            Vítězové se zúčastní Mistrovství světa v Řecku a stříbrní Mistrovství Evropy v Chorvatsku a další si zahrají na Mistrovství EU.

Více na: www.sachyvlasim.cz

Fotečky: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/MCR_Kouty_nad_Desnou_2015/

jarní prázdniny s Domečkem na Zadově

jarní prázdninybb

Na letošní jarní prázdniny opět uspořádal MěDDM lyžařský zájezd na Šumavu.

RODINNÉ DVOJICE - 7. ročník - MINULOSTÍ!

RODINNÉ DVOJICE - 7. ročník - MINULOSTÍ!bb

       Nejprestižnější pravonínský turnaj ZIMNÍ TURNAJ aneb soutěží RODINNÉ DVOJICE, letos už 7. ročník, skončil. Tato soutěž si vyžádá vždy velmi náročnou přípravu, je to největší šachový turnaj v širokém okolí.  Stále máme na mysli  původní myšlenku vzniku tradice, a to aby se jedenkrát za rok sešli za šachovnicemi rodiče s dětmi, či další rodinní příslušníci, manželé, bratři, bratranci, sestřenice, strýcové a tetičky....a užili si společně hezký společný den, zastavili se, popovídali, vyměnili si zkušenosti, pohovořili s trenéry a vychovateli

Druhý blok vzdělávání

Druhý blok vzděláváníbb

           Druhý blok vzdělávání proběhl v avizovaném únorovém termínu a byl stejně vynikající jako ten první. Dobrali jsme učivo, pak se věnovali našim závěrečným pracím, abychom do svých domovů odjížděli s pocitem, že práci zvládneme. Minimálně bylo všem jasné, jak má naše „slohové cvičení“ vypadat.

    

Dodball turnaj - děti

Dodball turnaj - dětibb

Říkal mi David Novák,“ táta dočbólu“, že prý je potřeba tenhle sport dostat i mezi děti. No a kdo jiný by to měl udělat, než já. Tedy dobrá, obvolávám lidi, zajišťuju tělocvičnu a rezervuji termín na středu 18. února. Děti mají prázdniny, takže je jich spousta na horách, tak se trochu strachuju jaká bude účast. Uvidíme.

O POHÁR MĚSTA SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

O POHÁR MĚSTA SVĚTLÁ NAD SÁZAVOUbb

V sobotu 14. února 2015 vyrazila z šachového klubu Pravonín dětská pětičlenná výprava na turnaj O pohár města Světlá nad Sázavou, pořádaný místním šachovým klubem.  Pravonínské barvy tentokrát hájili Štěpán Filip, Fanda Jelínek, Filip Kůra, Petra Píšová a Lukáš Zeman. Přivítal nás krásný zrekonstruovaný společenský dům, do jehož prostor šachy krásně zapadly. Celkem 77 malých šachistů čekalo 9 kol, hraných švýcarským systémem, s časem 2x15 minut na partii.

FC Graffin Vlašim ročník 2006 - stříbné medaile z turnaje z Milovic

FC Graffin Vlašim ročník 2006 - stříbné medaile z turnaje z Milovicbb

V sobotu 31. ledna odehráli fotbalisté U9 úspěšně další halový turnaj. V prvním zápase rozstříleli 10:1

SK Jičín, v druhém porazili 5:0 Union Žižkov a v dalším FK Kolín vysoko 7:1. Zápas s MFK Chrudim

začali bojovně, ale bohužel po několika agresivních faulech od soupeře začali být trošku ustrašenější, takže

prohráli 1:3. Poslední zápas bylo vidět, že se z minulého zápasu ještě úplně nevzpamatovali, ale dokázali

zvítězit nad FK Viktoria Žižkov 2:0. Skončili tedy na krásném druhém místě. Těšit je mohlo, že se stali

týmem s největším počtem vstřelených branek a nejméně obdržených.

=

Vzdělávání pedagogů volného času -první blok

Vzdělávání pedagogů volného časubb

                O prodlouženém víkendu ve dnech 24. – 26. 1 2015 proběhlo na Městském domě dětí a mládeže (dále jen MěDDM)  VZDĚLÁVÁNÍ PEDGOGŮ VOLNÉHO ČASU. Novela Školského zákona ukládá, aby od 1.1.2015 všichni vedoucí zájmových útvarů MěDDM splňovali pedagogické vzdělání. Za tímto účelem uspořádalo vedení MěDDM tento kurz. Jedná se o Projekt K2 – Kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání (za finanční pomoci EU), který organizuje Národní institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v Praze.

             

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe