Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

5. Mikulášský a vánoční rej na Domečku  Vlašim

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

FC Graffin Vlašim U9

FC Graffin Vlašim U9bb

Vlašimská přípravka FC Graffin Vlašim U9 se v neděli 19.4. v Poříčí nad Sázavou zúčastnila kvalifikačního turnaje na neoficiální "mistrovství ČR klubů" Ondrášovka Cup.

II. místo pro Graffin Vlašim na mezinárodní fotbalovém turnaji U10 (ročník 2005) ve Valašském Meziříčí 18.- 19.4.2014

II. místo pro Graffin Vlašim na mezinárodní fotbalovém turnaji U10 (ročník 2005) ve Valašském Meziříčí 18.- 19.4.2014ibb

V termínu 18.-19.4.2015 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje pro starší přípravky ročníku 2005 ve Valašském Meziříčí. Krásné prostředí, společný nástup ala olympijské hry, precizní organizace, hrálo se 5+1 na 4 hřištích současně, utkání trvala 20 minut, prostě radost z fotbalu. Do turnaje bylo přihlášeno 24 týmů zvučných jmen z Čech a Slovenska, rozdělených do 4 základních skupin (A, B, C, D) po 6 týmech. První 4 týmy z každé skupiny měli na druhý den zajištěn postup do dalších bojů o medaile, zbylé 2 týmy z každé skupiny hráli už jen o umístění.

Děti z pravonínských šachových kroužků v novém!

Děti z pravonínských šachových kroužků v novém!bb

Tento týden, hned po Velikonocích, ve čtvrtek (děti z Šachového království) a v pátek děti z ostatních šachových kroužků pracujících v Pravoníně, dostávaly trička s logem od Městského domu dětí a mládeže Vlašim. Děvčata "jahůdková" a hoši zelená. Vedoucí z ŠK Pravonín pro děti z mateřské školy ještě připravili překvapení a dívky dostaly k tričkům tylové sukýnky (vybíraly ze tří barev) a kluci riflové kraťasy. To bylo divení, vybírání a hlavně všichni projevili velikou radost z dárků a moc děkovali.

VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ V BENEŠOVĚ

VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ V BENEŠOVĚbb

prázdniny zahájily 2.4.2015 děti z Šachového klubu Pravonín spolu se svou vedoucí, účastí na šachovém turnaji v Benešově v Základní škole Dukelská Benešov.

      Domluvili jsme se, že tentokrát pojedou všichni bez rodičů a využijeme dopravu autobusy a přitom si uděláme společná posezení v cukrárně a hezky si  popovídáme o všem na co není na schůzkách čas a "utužíme partu" a více se seznámíme s novými šachisty, kteří začali
jezdit na turnaje.

Zumbamaraton

Zumbamaratonbb

29.3.2015 byl uspořádán I. ročník Zumbamaratonu pro maminky dívek, které chodí na kroužek ZUMBY, do DDM Vlašim pod vedením certifikované instruktorky Michaeli Krejčové. Maminky byly velice statečné a tančily celých 90min. Děvčata si pro ně připravila a natrénovala svoje choreografie. Zvolily jsme i ZUMBAMAMINKU pro rok 2015, kterou se stala pí. Černá. Věřím, že se i příští rok sejdeme v tak hojném a i možná větším počtu. Všem zúčastněným děkuji za skvělou atmosféru.

 

3. turnaj dodgeball

3. turnaj dodgeballbb

Říká se, že do třetice všeho dobrého. Po sobotním turnaji v dodgeballu to mohu jenom potvrdit. Sice účast nebyla oproti minulým turnajům tak valná, ale byla zase výrazně pestřejší. Do vlašimských končin totiž zavítalo družstvo z moravské Kopřivnice. Tyhle týpci skvěle reprezentovali Českou republiku na mistroství Evropy ve Vídni, kde v opravdu silné konkurenci obsadili nádherné třetí místo.

Krasobruslení

V neděli 29. března 2015 na zimním stadionu ve Vlašimi zakončily děti z kroužku krasobruslení  při MěDDM Vlašim  bruslařskou sezónu 2014/2015. Pod vedením trenérů Renaty Hanikýřové, Františka Hanikýře sen., Františka Hanikýře jun. a Míši Karellové předvedly úchvatné vystoupení plné nádherných krasobruslařských výkonů.

Krasobruslení (doc 2 444,50 kB)

Poděkování dramatickému kroužku

Poděkování dramatickému kroužkubb

      Děti z dramatického kroužku dne 14. 3. 2015 měly první vystoupení na opravdovém jevišti v Trhovém Štěpánově. Prostředí pro zahrání pohádky ,,Sněhurka a sedm trpaslíků“ se muselo nejdříve upravit.

Turnaj bez prohry pro FC Graffin Vlašim U9

Turnaj bez prohry pro FC Graffin Vlašim U9bb
Sezimovo Ústí bylo v sobotu 21.3. dějištěm turnaje FCT Cup pro ročník 2006. Turnaj, s mottem: "Není důležitý výsledek, ale
cesta, která k němu vede.", byl odlišný od ostatních turnajů v tom, že se nevyhlašovalo žádné pořadí.

ZBUZANY - 1.MÍSTO pro FC Graffin Vlašim

ZBUZANY - 1.MÍSTO pro FC Graffin Vlašimbb

V sobotu 15. března jela přípravka A - U 9 - ročník 2006 na další turnaj do Zbuzan u Prahy, kde se konal halový turnaj pro ročník 2006.

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2014/2015 MÁ VÍTĚZE - RICHARDA MLÁDKA!

REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA 2014/2015 MÁ VÍTĚZE - RICHARDA MLÁDKA!bb

V sobotu 21.3.2015 byl ukončen v Sázavě seriál šachových zápasů regionu SE. Již dávno je jasné, že tento systém srovnávání sil a bojování o postupy na krajský přebor, má své opodstatnění. Děti narozené v roce 2000 a mladší se v průběhu školního roku utkali v 9 kolech RŽL. Tato se v letošní sezóně pořádala v Sedlčanech, Pravoníně, Jílovém, Týnci n.S., Čerčanech, Říčanech, Vlašimi, Stříbrné Skalici a poslední kolo pak v Sázavě. Všem pořadatelům náleží velké poděkování, neboť připravit turnaj, kam se sjede okolo stovky dětí, není zas tak úplně jednoduché. Souvisí s tím opatření cenového fondu (většinou za pomoci sponzorů), pohárů, medailí, diplomů, ale sehnat i pomoc organizační - pořadatele. V našem regionu máme velké štěstí, že losování provádí vždy Petr Havelka, a tak máme o jednu velikou starost méně. Patří tedy poděkování i jemu a pak všem, kdož se podíleli na organizování jednotlivých turnajů.

VLAŠIMŠTÍ ŠACHISTÉ PŘIVEZLI Z MČR NEUVĚŘITELNÝCH 5 MEDAILÍ!

VLAŠIMŠTÍ ŠACHISTÉ PŘIVEZLI Z MČR NEUVĚŘITELNÝCH 5 MEDAILÍ!bb

        Při odjezdu na Mistrovství České republiky do Koutů nad Desnou, které se konalo ve dnech 7.-14.3.2015, věřil málokdo tomu, že se naše výprava vrátí hned s 5 tituly!

            Téměř všechny děti navštěvují šachové kroužky, které pracují pod hlavičkou Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi.

            Mistry ČR máme v kategorii H 12 (Jakub Voříšek) a D16 (Nela Pýchová), stříbrná byla v kategorii D 12 Petra Píšová a bronzové příčky obsadili v kategorii H14 Richard Mládek a v kategorii H18 Jiří Rýdl.

            Vítězové se zúčastní Mistrovství světa v Řecku a stříbrní Mistrovství Evropy v Chorvatsku a další si zahrají na Mistrovství EU.

Více na: www.sachyvlasim.cz

Fotečky: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/MCR_Kouty_nad_Desnou_2015/

jarní prázdniny s Domečkem na Zadově

jarní prázdninybb

Na letošní jarní prázdniny opět uspořádal MěDDM lyžařský zájezd na Šumavu.

RODINNÉ DVOJICE - 7. ročník - MINULOSTÍ!

RODINNÉ DVOJICE - 7. ročník - MINULOSTÍ!bb

       Nejprestižnější pravonínský turnaj ZIMNÍ TURNAJ aneb soutěží RODINNÉ DVOJICE, letos už 7. ročník, skončil. Tato soutěž si vyžádá vždy velmi náročnou přípravu, je to největší šachový turnaj v širokém okolí.  Stále máme na mysli  původní myšlenku vzniku tradice, a to aby se jedenkrát za rok sešli za šachovnicemi rodiče s dětmi, či další rodinní příslušníci, manželé, bratři, bratranci, sestřenice, strýcové a tetičky....a užili si společně hezký společný den, zastavili se, popovídali, vyměnili si zkušenosti, pohovořili s trenéry a vychovateli

Druhý blok vzdělávání

Druhý blok vzděláváníbb

           Druhý blok vzdělávání proběhl v avizovaném únorovém termínu a byl stejně vynikající jako ten první. Dobrali jsme učivo, pak se věnovali našim závěrečným pracím, abychom do svých domovů odjížděli s pocitem, že práci zvládneme. Minimálně bylo všem jasné, jak má naše „slohové cvičení“ vypadat.

    

Dodball turnaj - děti

Dodball turnaj - dětibb

Říkal mi David Novák,“ táta dočbólu“, že prý je potřeba tenhle sport dostat i mezi děti. No a kdo jiný by to měl udělat, než já. Tedy dobrá, obvolávám lidi, zajišťuju tělocvičnu a rezervuji termín na středu 18. února. Děti mají prázdniny, takže je jich spousta na horách, tak se trochu strachuju jaká bude účast. Uvidíme.

O POHÁR MĚSTA SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

O POHÁR MĚSTA SVĚTLÁ NAD SÁZAVOUbb

V sobotu 14. února 2015 vyrazila z šachového klubu Pravonín dětská pětičlenná výprava na turnaj O pohár města Světlá nad Sázavou, pořádaný místním šachovým klubem.  Pravonínské barvy tentokrát hájili Štěpán Filip, Fanda Jelínek, Filip Kůra, Petra Píšová a Lukáš Zeman. Přivítal nás krásný zrekonstruovaný společenský dům, do jehož prostor šachy krásně zapadly. Celkem 77 malých šachistů čekalo 9 kol, hraných švýcarským systémem, s časem 2x15 minut na partii.

FC Graffin Vlašim ročník 2006 - stříbné medaile z turnaje z Milovic

FC Graffin Vlašim ročník 2006 - stříbné medaile z turnaje z Milovicbb

V sobotu 31. ledna odehráli fotbalisté U9 úspěšně další halový turnaj. V prvním zápase rozstříleli 10:1

SK Jičín, v druhém porazili 5:0 Union Žižkov a v dalším FK Kolín vysoko 7:1. Zápas s MFK Chrudim

začali bojovně, ale bohužel po několika agresivních faulech od soupeře začali být trošku ustrašenější, takže

prohráli 1:3. Poslední zápas bylo vidět, že se z minulého zápasu ještě úplně nevzpamatovali, ale dokázali

zvítězit nad FK Viktoria Žižkov 2:0. Skončili tedy na krásném druhém místě. Těšit je mohlo, že se stali

týmem s největším počtem vstřelených branek a nejméně obdržených.

=

Vzdělávání pedagogů volného času -první blok

Vzdělávání pedagogů volného časubb

                O prodlouženém víkendu ve dnech 24. – 26. 1 2015 proběhlo na Městském domě dětí a mládeže (dále jen MěDDM)  VZDĚLÁVÁNÍ PEDGOGŮ VOLNÉHO ČASU. Novela Školského zákona ukládá, aby od 1.1.2015 všichni vedoucí zájmových útvarů MěDDM splňovali pedagogické vzdělání. Za tímto účelem uspořádalo vedení MěDDM tento kurz. Jedná se o Projekt K2 – Kvalita a konkurenceschopnost v neformálním vzdělávání (za finanční pomoci EU), který organizuje Národní institut dětí a mládeže Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy v Praze.

             

FC Graffin Vlašim ročník 2006 - stříbné medaile z turnaje z Benešova

FC Graffin Vlašim ročník 2006 - stříbné medaile z turnaje z Benešovabb

V sobotu 17. ledna odehráli fotbalisté U9 další halový turnaj a opět úspěšně. V prvním zápase nezaváhali a porazili domácí Benešov vysoko 5:0. Do druhého zápasu s Admirou A vstoupili vlažně a po rychlých akcích soupeře dvakrát inkasovali. Sice se snažili stav otočit, ale prohráli 2:3. Poté už nepřipustili žádné zaváhání a Jesenici porazili 4:0 a Admiru B 4:1. Skončili tedy na krásném druhém místě. Vojtěch Čičatka byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

 

=

Dodgeball

Dodgeballbb

Když jsme hledali posledního člena do našeho dodgeballového družstva, tak nám oslovená dívka odvětila po vzoru Jana Wericha: „ Za prvý nevím co to je a za druhý mě to uráží“ J. Je pravdou, že pár měsíců zpátky bych reagoval nejspíš stejně.  

SPOTOVCI OKRESU BENEŠOV VYHLÁŠENI ANEB ŠACHISTÉ MOHOU SLAVIT!

SPOTOVCI OKRESU BENEŠOV VYHLÁŠENI ANEB ŠACHISTÉ MOHOU SLAVIT!bb

              Ve čtvrtek 15.1.2015 proběhlo na galavečeru v městském divadle v Benešově  vyhlášení Sportovce okresu Benešov za rok 2014.  Šachisté z Vlašimi zde dosáhli historicky nejlepších úspěchů. Uspěla jak družstva dospělých, tak hlavně dětí, které jsou členy našich zájmových kroužků. Úspěchy sbírali i jednotlivci.

              Dospěláci se probojovali mezi republikovou elitu a v této sezóně  hrají 1.ligu a skončili v družstvech na 1.místě (hrají zde i odchovanci našich šachových kroužků).

              Extraligové družstvo mládeže, které bylo v roce 2014 Mistrem České republiky skončilo na 2.místě mezi mládežnickými kolektivy. Družstvo tvoří převážně děti z našich šachových kroužků.

              V jednotlivcích se Jakub Voříšek umístil na pěkném 5. místě.

              V hlasovací anketě o SPORTOVNÍ HVĚZDU okresu Benešov zvítězila Petra Píšová, která od čtenářů Benešovského deníku získala nejvíce hlasů. Petra navštěvuje šachové kroužky v Pravoníně.

              Všem srdečně blahopřejeme.

 

    

Turnaj fotbalistů U10

Turnaj fotbalistů U10bb

 U 10 „A“ odehráli úspěšný turnaj v Benešově

                První turnaj v novém roce, pouze po dvou trénincích v hale po zimních prázdninách, se nám vyvedl. Konečné třetí místo je zasloužené, vždyť našimi soupeři byli fotbalisté o rok starší.  

7. výročí založení Šachového klubu Pravonín

7. výročí založení Šachového klubu Pravonínbb

    Pravonínští šachisté slavili

       U příležitosti 7. výročí založení Šachového klubu Pravonín, které se datuje na 11.leden jsme pro děti uspořádali Oddílový šachový turnaj.

       Šachisté hráli ve čtyřech skupinách:

A: Filip Štěpán, Kůra Filip a Píšová Petra 

B: Duda Martin, Jelínek František, Slavík Adam, Slavíková Barbora a Zeman Lukáš

C: Duda Jan, Šťastný Zdeněk a Veselý Jan 

D: Brixí Lucie, Čápová Klára, Brzková Veronika, Šťastná Lenka, Škarych Michael a Škarydová Eliška

Přípravka FC Graffin Vlašim ročník 2006 - 3. místo

Přípravka FC Graffin Vlašim ročník 2006 - 3. místobb

Na halovém fotbalovém turnaji v Berouně v neděli 11.1. vybojovala přípravka ročník 2006 pod vedením trenérů Milana Knížka a Libora Jadamuse bronzové medaile. Ve skupině A kluci remízovali s FA AZ 2:2, porazili Povltavskou FA 3:1, vyhráli nad Berounem 4:1 a 5:1 nad TJ M. Podlesí. Ve skupině se tedy umístili na prvním místě a v semifinále se utkali s Drozdovem. Bohužel prohráli 1:2, měli spoustu šancí a trefovali pouze tyčky... O 3. místo se utkali s FA AZ a jasnou výhrou 5:1, tak získali zasloužené bronzové medaile. Hráčem turnaje byl vyhlášen Viktor Liška.

PUTOVNÍ POHÁR LETOS DO BRODCŮ

PUTOVNÍ POHÁR LETOS DO BRODCŮbb

         Po roční pauze opět uspořádal Šachový klub Pravonín SILVESTROVSKÝ TURNAJ, tedy 6.ročník. Dlouhé vánoční prázdniny a jejich smysluplné naplnění byly důvodem vzniku tohoto turnaje. Vytáhnout děti od počítačů, mobilů a tabletů a setkat se s kamarády při hře králů. Za vydatné pomoci Městského domu dětí a mládeže (cenový fond) a několika obětavých lidí a trenérů mohla vedoucí šachového klubu tento turnaj zahájit v 9.15 hodin dne 29.12.2014.

VÁNOČNÍ BESÍDKA V PRAVONÍNĚ

VÁNOČNÍ BESÍDKA V PRAVONÍNĚbb

        Na poslední předvánoční pátek, den našich schůzek, jsme se rozhodli uspořádat pro všechny děti z šachových kroužků VÁNOČNÍ BESÍDKU.

Důvodů bylo mnoho: 1. chtěli jsme dát dětem i trenérům a ostatním malé vánoční dárky

                                    2. chtěli jsme společně oslavit narozeniny všech, protože v průběhu roku na to nezbývá čas a někteří je slaví o prázdninách či víkendech

                                    3. chtěli jsme mezi nás pozvat šachového šéftrenéra a vedoucího Šachového oddílu z Vlašimi, který byl při této příležitosti požádán o provedení přednášky pro školní děti

                                     4. chtěli jsme vidět vystoupení děvčat taneční skupiny, která předvedla nová vystoupení s hudbou

                                     5. chtěli jsme se setkat s rodiči dětí a promluvit s nimi o důležitosti volnočasových aktivit jejich dětí

                                     7. chtěli jsme ocenit pilné luštitele šachových diagramů

                                     8. chtěli jsme, aby se potkali všichni šachisté, protože se na schůzkách v průběhu týdne míjí

a chtěli jsme si popřát překrásné svátky vánoční, pohodu, štěstí, zdraví a do nového roku hodně úspěchů a radosti.

          Toto vše bylo splněno na výtečnou! Překrásně a svátečně připravený malý sál vítal všechny příchozí a navozoval tu správnou vánoční atmosféru.

         

DO VLAŠIMI STŘÍBRNÁ MEDAILE Z TALENT CUPU 2014

DO VLAŠIMI STŘÍBRNÁ MEDAILE Z TALENT CUPU 2014bb

  Prodloužený předvánoční víkend 11.-14.12.2014 patřil šachovému svátku v Malenovicích. Sjeli se sem šachisté nejen z celého Česka , ale i celého Slovenska a sousedního Polska. Účast předčila očekávání pořadatelů, ale rekordní počet účastníků (153) je nijak nezaskočil. Hrálo se v prostorách Hotelu Petr Bezruč pod Lysou Horou, kde byli téměř všichni ubytováni a také se zde stravovali. Hned v úvodu musím pochválit provozovatele hotelu, neboť bydlení bylo pěkné, stravování výborné. Je vidět, že mají s podobnými akcemi zkušenosti a vařili jídla, která chutnají především dětem  a až na jedno jídlo (šunkofleky) odnášeli číšníci ze stolů talíře doslova „vymetené“!

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe