Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

 

Příspěvek na projekt "S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol (pořádání karnevalů na ZŠ)"

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

Mezinárodní fotbalový turnaj E.ON 2015 - 9.místo

Mezinárodní fotbalový turnaj E.ON 2015 - 9.místobb

Třídenní (4.- 6. září) fotbalový turnaj E.ON Junior Cup pro hráče U11 se hrál v obci Roudné nedaleko Českých Budějovic pod patronací Jana Kollera. Samotného Velkého finále se zúčastnilo 40 týmů. Dvacet pět týmů, mezi nimiž jsme byli i my, nominovali pořadatelé, zbylých patnáct týmů si muselo účast zajistit v kvalifikačních turnajích. Sedmatřicet mužstev bylo z České republiky, dva týmy přijely z Monaka a účastníky doplnil slovenský ŠK Senec. Hrálo se systémem 5+1 na dvou minihřištích a výsledky se sčítaly. Na turnaji se představilo celkem 636 hráčů a během 402 zápasů bylo vstřeleno 3 112 gólů. Turnaj byl rozdělen na dvě základní skupiny po 20 týmech s následnou nadstavbou o konečné pořadí. 

FC Graffin Vlašim ročník 2006

FC Graffin Vlašim ročník 2006bb

Na poslední turnaj kluci vyjeli v neděli 21. června do Žďáru nad Sázavou. Ve skupině A nenašli soupeře a postoupili tak do nadstavbové části z prvního místa. 

Vodácký tábor 2015

Vodácký tábor 2015bb

Všímáte si, jak je člověk věčně nespokojený? Když prší, nadáváme, když svítí sluníčko, hudráme, že je nesnesitelné vedro. No dobrá, když je takový vedro, že i mouchy chodí pěšky, tak to není úplně košér. Pokud tedy nejste na vodáckém táboře. Tady se vedro léčí tou nejúčinnější metodou, a sice pravidelným koupáním. Ať už chtěným, nebo nechtěným. A to vážně zabírá.

Korsika - zájezd 2015

Korsika - zájezd 2015bb

Korsika od Domečku

SOUSTŘEDĚNÍ ŠACHOVÝCH KROUŽKŮ 2015

SOUSTŘEDĚNÍ ŠACHOVÝCH KROUŽKŮ 2015bb

Na základě loňských zkušeností jsme pro děti z pravonínských šachových kroužků, které pracují pod Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi, uspořádali dvě šachová soustředění pod pořadovými čísly 3. a 4.. Tato probíhala ve dne 7.-9.7. 2015 a 10.-12.7. 2015 ve Spolkovém domě v Pravoníně.

Vystoupení dramatického kroužku

Vystoupení dramatického kroužkubb

Pohádka Sůl nad zlato

 

Závěrečné vystoupení kroužku Zumby

Závěrečné vystoupení kroužku Zumbybb

   Kroužek Zumby pod vedením Míši Krejčové

Fotbalový turnaj o Putovní pohár starosty MČ Praha - Dubeč

Fotbalový turnaj o Putovní pohár starosty MČ Praha - Dubečbb

Dne 20.6.2015 se uskutečnil v Praze Dubči 8. ročník turnaje minipřípravek ročníku 2009, kde i my, FC Graffin Vlašim, jsme měli své zastoupení. Turnaj probíhal ve dvou skupinách po čtyřech týmech. Zápas se hrál 2x10 minut.  A kluci nás reprezentovali na výbornou.

ZÁVĚREČNÁ „KONTROLA“ VĚDOMOSTÍ V ŠACHOVÝCH KROUŽCÍCH V PRAVONÍNĚ

ZÁVĚREČNÁ „KONTROLA“ VĚDOMOSTÍ V ŠACHOVÝCH KROUŽCÍCH V PRAVONÍNĚbb

Po celoroční poctivé práci v šachových kroužcích se trenéři v Pravoníně rozhodli otestovat výsledky své práce a pro jednotlivé útvary připravili testy.          
Nejdříve prošli zkoušením ti nejmenší, a to děti z mateřské školy, které pracují v kroužku ŠACHOVÁ ŠKOLIČKA. Výuku ukončilo 12 dětí (ostatních 8 dětí nebylo hodnoceno, protože jsou ve věku 3 - 4 roky a zatím na kroužku malují a jen se s šachy seznamují a víceméně si s nimi hrají), a s ředitelkou MŠ jsme se dohodly, že vysvědčení dostanou jen ti, kteří zvládli plánované učivo) a 17. 6. 2015 na své poslední schůzce obdržely VYSVĚDČENÍ  s devíti známkami.  První tři si domů odnesly pamětní plakety, diplomy a všichni pak medaile a drobné dárečky. Testy pro tyto šachisty připravila Marie Filipová a také všechny děti v několika etapách vyzkoušela. Naši nejmenší znají základní pojmy (diagonála, řada, sloupec, šachovnice), znají postavení figur na šachovnici a jejich hodnotu. Umí tahat všemi figurami, umí dát šach všemi figurami a poznají, kterou figuru mohou "sezobnout".  Nejlépe si v tomto kroužku vedla Veronika Brzková, druhou nejlepší je Klárka Čápová a třetí Lenka Vosátková. V projektu s místní mateřskou školou budeme pokračovat i v novém školním roce 2015/2016.        

Závěrečná schůzka kroužku stolního tenisu

Závěrečná schůzka kroužku stolního tenisubb

Ve čtvrtek 18. 6. 2015 se konala na zahradě Domečku závěrečná schůzka kroužku stolního tenisu.

PRVNÍ VÁRKA PLASTOVÝCH VÍČEK ODESLÁNA!

PRVNÍ  VÁRKA  PLASTOVÝCH  VÍČEK  ODESLÁNA!bb

Ve čtvrtek 11.6.2015 byla odeslána do sběrny v Praze první várka nasbíraných plastových víček v rámci akce „SBÍRÁME VÍČKA PRO RADEČKA“,  které nám tam ochotně dopravil pan David Kůra (moc děkujeme). Do sběru se zapojilo veliké množství dětí i dospělých. Namátkou vyjmenuji několik nejpilnějších sběračů, kterými jsou děti z Mateřské školy Pravonín, Divišov, Základní školy Načeradec a ZŠ Dolákova z Prahy, děti z Šachového klubu Pravonín a Městského domu dětí a mládeže Vlašim a z místní restaurace v Pravoníně. Velikou část víček průběžně donášejí občané Pravonína a přilehlých vesnic. Víčka posílají občané z Vlašimi a širokého okolí.

          Všem moc děkujeme za přispění, děkuji všem, kdož pracují na sběrných místech a oznamuji, že sbíráme dál!

 

Závody atletických přípravek

Závody atletických přípravekbb

Ve čtvrtek 4. 6. 2015 se uskutečnily na atletickém stadionu Na Lukách

Sjíždění Sázavy

Sjíždění Sázavybb

Ještě jsme nevstřebali všechny zážitky z rakouských řek a už zase odjíždíme na vodu. Tentokrát třídenní Sázava pro sedmý ročník ZŠ Vorlina. Kombinace školního výletu a akce Domečku Vlašim funguje už několik let a žáci tak mají možnost si užít prodloužený víkend na této krásné řece. Začínáme klasicky v Choceradech a snad poprvé za 5 let nám na nástupním místě neprší. Vody je ale žalostně málo. Přes první jez, který za normálních stavů vytváří pěkný válec a prověřuje odolnost málo sehraných posádek, teče minimum. Tak žáky po nájezdu do koruny jezu pěkně ručně přetahujeme. Tento obrázek se dneska naskytne ještě třikrát, ještě že jsme svalnatí kluci :). Pod posledním jezem se Sázava příjemně rozběhne v několika peřejích vstříc našemu prvnímu tábořišti - Kormoránu. Přijíždíme lehce po druhé hodině, stavíme stany a po obědě následuje volné odpoledne. Zatím se Sígrem svážíme auta, kupujeme buřty na večer a kujeme pikle na noční hru. Ta se rozjíždí pro nic netušící děcka kolem deváté hodiny, kdy vyráží s Ivošem na vlak, který je zaveze pár kilometrů proti proudu. Tam už čekáme s loděmi, označujeme je svítícími proužky a čekáme na tmu. Měsíc svítí a je čas na strašidelný příběh o starém domě naproti přes řeku. Pak nasedáme do lodí a při mihotavém světle pochodní vyrážíme vstříc nočnímu dobrodružství.

Rakousko děti 2015

Rakousko děti 2015bb

„Musíme čekat vodu nejenom zespoda, ale i se shora“ nadhazuju to facebookové konverzace a řešíme mokrou variantu letošní divoké vody pro žáky. Je jasný, že bude pršet. A hodně! Narychlo sháníme párty stany, což se nakonec daří – takže díky Míro Brožíku, Markéto Pytlíková a Kaštane. Jsme připraveni. Ke grilu balíme velké pizza pánve, Luky přihodil plátno s projektorem a Jindráš bedničky. Tak si teda prš, budeme mít filmový maratón.

Večer před odjezdem mi volá Malej Irskej, že prý mu tu dovolenou nedali. Říkám mu, že je motyka, ale to je tak všechno, co se dá dělat. Ráno se tedy u autobusu schází 24 žáků z různých škol a 7 instruktorů. Autobusák Pavel situaci nepodcenil a přijel s obrovským zaplachtovaným vozíkem. Následuje klasické nakládací šílenství, hlášky typu: „dá se ten autobus přifouknout, nebo kam to jako všechno dáme?“ a po šesté hodině vyrážíme vstříc rakouskému dobrodružství. V autobuse se hraje na kytary a zpívá, takže začíná ta správná pohoda.

Rakousko 2015

Rakousko 2015bb

Je to zpátky hodně let. Jak říkají hospodské povídačky -  v dobách, kdy Mrtvé moře bylo jenom těžce nemocné, jsem se kdesi dočetl, že se jezdí Salza. Vzal jsem svou přítelkyni, laminátovou loď, nahodili jsme šusťáky a vydali se vstříc novému dobrodružství…bez výbavy, pudu sebezáchovy a zdravého rozumu. To, že jsme se tam málem zabili, snad rozepisovat nemusím.

Turnaj v Českém Brodě - 1. místo

Turnaj v Českém Brodě - 1. místobb

Na turnaji v Českém Brodě první z 22 týmů !!!

Dalšího dílčího úspěchu dosáhla v pátek 8.5.2015 na turnaji pro ročníky 2004 v Českém Brodě starší přípravka FC Graffin Vlašim - ročník 2005. Turnaje se zúčastnilo 22 týmů z kolínska, benešovska, kutnohorska, humpolecka, boleslavska a z Prahy. Turnaj byl velmi dobře organizován, snad jedinou, ale podstatnou výtku mám, neposekané hřiště, vyšší tráva, která dělala problémy dětem při vedení míče a přihrávce, to jediné je k zamyšlení pro další ročníky.

FC Graffin Vlašim U9

FC Graffin Vlašim U9bb

V pátek 1. května se přípravka FC Graffin Vlašim U9 zúčastnila Májového českobrodského turnaje. Čtyři skupiny po pěti účastnících bojovali o tři postupová místa do nadstavbových bojů. Klukům nakonec jeden soupeř nepřijel, takže odehráli pouze tři utkání v základní skupině D. Porazili 9:0 Český Brod B, dále 7:0 AFK Sadská a prohráli 2:3 s kluky z Kolína. Postoupili tedy z druhého místa a čekala je utkání s týmy ze skupiny C, protože již odehrané zápasy se dále započítavaly do tabulky. Zde zaváhali pouze se Slavojem Kladno 1:1, Nymburk porazili 3:0 a  3:1 i Tempo Praha. Pokračovali tak dále ve čtvrtfinálovém souboji s týmem z Říčan a zvítězili 2:1. V semifinále narazili opět na Slavoj Kladno a tentokrát i po úvodní vstřelené brance, bohužel prohráli 1:3. Kluci byli trošku smutní, ale trenéři i rodiče se snažili navodit příjemnou atmosféru a kluky vyhecovat k boji o bronzové medaile. O ty se kluci se ctí porvali opět s Kolínem a z posledních sil dokázali s výsledkem 1:0 zápas dotáhnout do vítězného konce. Umístili se tak na krásném třetím místě v turnaji, který měl celkem 19 účastníků. Turnaj odsýpal, nakonec se umoudřilo i počasí. Kluci byli důrazní, agresivní, výborně pracovali s míčem a vytvářeli si spoustu šancí. Neuchylovali se k účelovým, nakopávaným dlouhým míčům, ale prostě hráli fotbal!

brankář Tomáš Benda, hráči: Matěj Liška, Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Ondřej Krucký, Pavel Tomčala a Dominik Kudrna, trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus

 

BRONZOVÁ MEDAILE Z KRAJSKÉ PŘEBORU PUTUJE DO VLAŠIMI

BRONZOVÁ MEDAILE Z KRAJSKÉ PŘEBORU PUTUJE DO VLAŠIMIbb

             Naši  nejmenší odjeli letos bojovat o titul Krajského přeborníka dětí do 8 let do Poděbrad. Náš klub vyslal do této soutěže hned tři své zástupce: Barboru Slavíkovou, Vojtu Vopálku a Honzíka Veselého.  Měli jsme hned dvě želízka v ohni. Vojta byl čtvrtý nasazený, počítala jsem s medailí stoprocentně. Dívek hrálo jen sedm, čekala jsem tedy medailové umístění i u ní. Honzík jel na zkušenou, byl to jeho třetí start v životě, tak jsem projevila přání, aby skončil v první polovině startovního pole a já budu velice spokojená.

VELKÁ CENA HAVLÍČKOVA BRODU 2015 – PRIBINÁČEK – 10. ročník

VELKÁ CENA HAVLÍČKOVA BRODU  2015 – PRIBINÁČEK – 10. ročníkbb

            V sobotu 2. května 2015 se uskutečnil v Havlíčkově Brodě u pana Václava Paulíka, tradiční šachový turnaj PRIBINÁČEK 2015. Z našeho ŠK se zúčastnilo hned pět šachistů Lukáš Zeman, Adam Slavík, Filip Kůra, Štěpán Filip a Fanda Jelínek.

KRAJSKÝ PŘEBOR DRUŽSTEV MLADŠÍCH ŽÁKŮ V ŠACHU

KRAJSKÝ PŘEBOR DRUŽSTEV MLADŠÍCH ŽÁKŮ V ŠACHUbb

               Na první májový den (1.5.2015) byl stanoven termín konání Krajského přeboru družstev mladších žáků 2015, které se odehrávalo v Kulturním domě Labuť v Říčanech.  TJ Spartak Vlašim postavila dvě družstva ve složení:

„A“ Voříšek Jakub, Vojta Jakub, Skýpala Ondřej, Píšová Petra, Vopálka Filip a Vopálka Vojtěch 

„B“ František Jelínek, Štěpán Filip, Filip Kůra, Lukáš Zeman, Kryštof Křížek,  Adam Slavík a Barbora Slavíková.

              Čtyři šachisté z družstva A a všichni šachisté z družstva B jsou členy šachových kroužků, které pracují pod hlavičkou a za vydatné pomoci MěDDM Vlašim.

             

MČR Extraliga dorostu 2014/2015

MČR Extraliga dorostu 2014/2015bb

Šachové Extraligové družstvo dorostu z Vlašimi o víkendu 24. - 26. 4. 2015 odehrálo poslední sérii zápasů a ve Vlachovicích na Moravě obhajovalo loňský mistrovský titul.

FC Graffin Vlašim U9

FC Graffin Vlašim U9bb

Vlašimská přípravka FC Graffin Vlašim U9 se v neděli 19.4. v Poříčí nad Sázavou zúčastnila kvalifikačního turnaje na neoficiální "mistrovství ČR klubů" Ondrášovka Cup.

II. místo pro Graffin Vlašim na mezinárodní fotbalovém turnaji U10 (ročník 2005) ve Valašském Meziříčí 18.- 19.4.2014

II. místo pro Graffin Vlašim na mezinárodní fotbalovém turnaji U10 (ročník 2005) ve Valašském Meziříčí 18.- 19.4.2014ibb

V termínu 18.-19.4.2015 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje pro starší přípravky ročníku 2005 ve Valašském Meziříčí. Krásné prostředí, společný nástup ala olympijské hry, precizní organizace, hrálo se 5+1 na 4 hřištích současně, utkání trvala 20 minut, prostě radost z fotbalu. Do turnaje bylo přihlášeno 24 týmů zvučných jmen z Čech a Slovenska, rozdělených do 4 základních skupin (A, B, C, D) po 6 týmech. První 4 týmy z každé skupiny měli na druhý den zajištěn postup do dalších bojů o medaile, zbylé 2 týmy z každé skupiny hráli už jen o umístění.

Děti z pravonínských šachových kroužků v novém!

Děti z pravonínských šachových kroužků v novém!bb

Tento týden, hned po Velikonocích, ve čtvrtek (děti z Šachového království) a v pátek děti z ostatních šachových kroužků pracujících v Pravoníně, dostávaly trička s logem od Městského domu dětí a mládeže Vlašim. Děvčata "jahůdková" a hoši zelená. Vedoucí z ŠK Pravonín pro děti z mateřské školy ještě připravili překvapení a dívky dostaly k tričkům tylové sukýnky (vybíraly ze tří barev) a kluci riflové kraťasy. To bylo divení, vybírání a hlavně všichni projevili velikou radost z dárků a moc děkovali.

VELIKONOČNÍ ŠACHOVÝ TURNAJ V BENEŠOVĚ

VELIKONOČNÍ  ŠACHOVÝ  TURNAJ  V  BENEŠOVĚbb

prázdniny zahájily 2.4.2015 děti z Šachového klubu Pravonín spolu se svou vedoucí, účastí na šachovém turnaji v Benešově v Základní škole Dukelská Benešov.

      Domluvili jsme se, že tentokrát pojedou všichni bez rodičů a využijeme dopravu autobusy a přitom si uděláme společná posezení v cukrárně a hezky si  popovídáme o všem na co není na schůzkách čas a "utužíme partu" a více se seznámíme s novými šachisty, kteří začali
jezdit na turnaje.

Zumbamaraton

Zumbamaratonbb

29.3.2015 byl uspořádán I. ročník Zumbamaratonu pro maminky dívek, které chodí na kroužek ZUMBY, do DDM Vlašim pod vedením certifikované instruktorky Michaeli Krejčové. Maminky byly velice statečné a tančily celých 90min. Děvčata si pro ně připravila a natrénovala svoje choreografie. Zvolily jsme i ZUMBAMAMINKU pro rok 2015, kterou se stala pí. Černá. Věřím, že se i příští rok sejdeme v tak hojném a i možná větším počtu. Všem zúčastněným děkuji za skvělou atmosféru.

 

3. turnaj dodgeball

3. turnaj dodgeballbb

Říká se, že do třetice všeho dobrého. Po sobotním turnaji v dodgeballu to mohu jenom potvrdit. Sice účast nebyla oproti minulým turnajům tak valná, ale byla zase výrazně pestřejší. Do vlašimských končin totiž zavítalo družstvo z moravské Kopřivnice. Tyhle týpci skvěle reprezentovali Českou republiku na mistroství Evropy ve Vídni, kde v opravdu silné konkurenci obsadili nádherné třetí místo.

Krasobruslení

V neděli 29. března 2015 na zimním stadionu ve Vlašimi zakončily děti z kroužku krasobruslení  při MěDDM Vlašim  bruslařskou sezónu 2014/2015. Pod vedením trenérů Renaty Hanikýřové, Františka Hanikýře sen., Františka Hanikýře jun. a Míši Karellové předvedly úchvatné vystoupení plné nádherných krasobruslařských výkonů.

Krasobruslení (doc 2 444,50 kB)

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe