Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

 

Příspěvek na projekt "S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol (pořádání karnevalů na ZŠ)"

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

Vodácký výlet 6. ročník

Vodácký výlet 6. ročníkbb

Prší. Ha, takhle začínám snad každý článek. Musím na tom trochu zapracovat, jsem jak píšící rosnička. No, ale co dělat, když tomu tak je. Obzvlášť v Choceradech, kde to při nástupu na vodu bývá prostě tradice. Sázava se líně povaluje nad jezem a má barvu kakaa. To jí vybarvily přívalové deště. Vody ale není tolik, a tak na prvním jezu našeho společného splutí nejsou žádné problémy. Letos otvíráme tuto řeku skupinou šesťáků ze ZŠ Vorlina ve skromném počtu 14-ti kousků. Jedeme klasicky na plastových kánoích, v doprovodu dvou nafukovaček. 
Kolem třetí hodiny přijíždíme do kempu Kormorán, a jelikož se mraky roztrhaly, tak ještě trénujeme na malém stupínku plavání v divoké vodě pouze ve vestách. Na řadu tak přijdou i házečky a nácvik záchrany kamaráda. Vše, co by měl správný vodák znát.

O KRÁLE MATEŘSKÝCH ŠKOLEK

O KRÁLE MATEŘSKÝCH ŠKOLEKbb

První veřejný turnaj mají za sebou naše školičkové naděje Cecilka Burešová, Markétka Brzková, Eliška Škarydová, Natálka Štanderová a Lenka Šťastná, které se  v sobotu 4.6.2016 zúčastnili akce "O krále šachových školek"  v Táboře. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 dětí. Upřímně mohu konstatovat, že jsem počítala s daleko větší účastí. Přítomné přivítal pan Jaroslav Odehnal, který všechny seznámil s tím, jak vše bude probíhat.

„DVATISÍCEPĚTKY“ V REJŠICÍCH DRUHÉ!!!

„DVATISÍCEPĚTKY“ V REZŠICÍCH DRUHÉ!!!bb

Opět po delší době jsme se zúčastnili v sobotu 28.5.2016 turnaje, pořádaného Matějem Kocourkem v boleslavském kraji, a to v Rejšicích, v krásném areálu, na perfektním, velkém hřišti. Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým, poté zápasy o umístění, vždy po 18-ti minutách. Naše skupina zaručovala dobrou konfrontaci, měli jsme i zahraniční soupeře. První zápas se FC Spartakem Trnavou jsme zpočátku byli zakřiknutí, prvních pět minut jsme jenom koukali na soupeře, který dobře kombinoval, ale před bránu jsme je nepouštěli, my si zvykali na velké hřiště, začali si věřit a vyhrávat osobní souboje a dali pěkné branky po rychlých brejcích a akcích. Zápas vyrovnaný, soupeř se snažil hrát pohledný fotbal, my dobře bránili a v rychlosti podnikali protiútoky. Druhý zápas s polskou WKS Slask Wroclaw byl výsledkově jednoznačný, ale i tento soupeř nebyl špatný, museli jsme podstupovat tvrdé osobní souboje, naše koncovka byla parádní. Třetí zápas s pražskou FK Duklou Praha byl pro nás, podle toho co jsem slyšel z ochozů a od rozhodčích, nejlepším zápasem turnaje. Naši hráči šli na zápas z obavou, protože předcházející zápasy Dukly byly výborné, kluci výborně vybaveni individuálně, soupeře drtili nátlakovou hrou. My jsme předvedli proti Dukle jeden z nekvalitnějších zápasů jarní sezóny a zaslouženě vyhráli. Soupeře jsme napadali již v rozehrávce, který neměl vůbec čas se prosadit, skoro celý zápas se hrál na jejich polovině, my se zpočátku nemohli gólově prosadit, tyče, břevno, výborné zákroky brankáře, pak jsme se zaslouženě dočkali i branek. Poslední zápasy ve skupině a to s TJ Lokomotiva České Budějovice a SK Horní Měcholupy byly jednoznačné a vysoko vyhráli. Finále jsme hráli z vítězem z druhé skupiny, nám dobře známém týmu z Prahy, SK Nusle. Po delší přestávce jsme šli tedy na finále, které jsme, bohužel, „zaslouženě“ prohráli 1:0. Soupeř byl na nás perfektně připravený, porazil nás našimi zbraněmi, perfektně bránil a vyrážel k nebezpečným brejkům, zhušťoval střed hřiště a my se nemohli prosadit, málo jsme kombinovali, hráli jsme moc individuálně. Kluci to obrečeli, ale i takový je fotbal. Blahopřejeme vítězi, poprvé nás porazil, kluci      

FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy.

Fotbalová přípravka FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy.bb

Fotbalová přípravka FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy. Turnaj se hrál v Mozartově městě Salzburku, pořádaný agenturou Euro Sporting pod záštitou UEFA, ve sportovním areálu Salzachsee o svatodušních svátcích. Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu nástupem všech 74 zúčastněných týmů pěti kategorií z Německa, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Polska, Francie, Slovenska a České republiky.

Český Brod - Májový českobrodský pohár starší přípravky 2005 a mladší

FC Sellier & Bellot Vlašim ročník 2006

 

8.5. 2016 - 2. místo a 9. místo

 

 

 

 

 

 

 

V neděli 8. května jsme se poprvé zúčastnili turnaje pro starší přípravky 2005 a ml. na Májovém turnaji v Českém Brodě. Bojovaly tu naše dva týmy - červení 2. místo a bílí 9. místo z dvaceti zúčastněných klubů.

brankáři: František Suk a Pavel Tomčala

hráči: Vojtěch Čičatka, Jiří Filip, Daniel Jadamus, Antonín Jukl, Matěj Liška, Jakub Pešek, David Vlasák, Jonáš Zavadil, Per Matějovský, Vojtěch Hruška, Ondřej Krucký, Tomáš Benda

trenéři: Milan Knížek a Martin Liška

Rakouské řeky 2016

Rakouské řekybb

Jeden stupeň a husté sněžení. Zírám na předpověď letošního Rakouska pro žáky a nervozita se do mě zakusuje jako Otesánek do děvečky s trakařem. Svolávám krizovou poradu a řešíme náhradní termín. Vše je ale komplikované a letos prvně reálně hrozí, že tato ojedinělá akce bude zrušena.
Pár dní před odjezdem však počasí ukazuje svou vlídnější tvář, a tak ve čtvrtek 5. května odjíždíme směr Wildalpen zdolat divoké ledovcové řeky. Za volantem autobusu sedí opět pohodář Pavel, což je záruka skvělé jízdy i do těch nejzapadlejších nástupních míst, kam by se normální člověk neodvážil ani s autem, natož s autobusem.

 

ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ PRO PRAVONÍN!

ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ PRO PRAVONÍN!bb

Sobota 7.května 2016 byla dnem, kdy se hrál již 19. ročník turnaje mládeže - Memoriál prof. Jaroslava Pelikána, který byl hrán současně jako Základní kolo KP mládeže regionu SD - Polabí. A kde jsme hráli? No přece v Českém Brodě v zasedací místnosti hotelu Apeyron.   Šachisté byli rozděleni na Mladší žáky, Starší žáky a Juniory. Hrálo se tempem 2 x 20 minut na 7 kol, švýcarským systémem dle pravidel pro rapid šach. Turnaj zahájila paní Pelikánová a pak promluvil i místostarosta města Český Brod, který na závěr turnaje předával ceny.

           My jsme měli v nejmladší kategorii dva zástupce, a to Štěpána Filipa a Filipa Kůru, ve starších žácích reprezentoval Lukáš Zeman. Naši uspěli velice dobře. Štěpán kategorii mladších žáků vyhrál (6 bodů, výkon 1466), druhý skončil Filip, rovněž se 6 body, výkon 1415). Lukáš ve starších žácích skončil 4., ale před ním byla dívka a tak získal 3. místo, výkon 1412 a 4,5 bodu. Za své výkony vítězové obdrželi poháry, všichni medaile a knihu. Všechny dívky pak pamětní diplomy ke 110. výročí narození Věry Menšíkové a úplně všichni drobné sladkosti.

MÁME KRAJSKOU PŘEBORNICI V ŠACHU D8, JE JÍ BARBORA SLAVÍKOVÁ

MÁME KRAJSKOU PŘEBORNICI V ŠACHU D8, JE JÍ BARBORA SLAVÍKOVÁbb

          Těšíme se z velice hezkého výsledku Barunky Slavíkové, která v sobotu 30. 4. 2016 v Kamenici odehrála Krajský přebor dětí do 8 let. Dovezla zlatou medaili v dívkách (celkově skončila na pěkném 5. místě - startovala jako devátá). Poctivě pracuje v našem šachovém kroužku mírně pokročilých v Pravoníně, který je a  jako všechny další šachové kroužky významně podporován Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi a výsledky se začínají dostavovat! Bylo to padesát na padesát, zda vůbec na turnaj pojede. Postihla ji nějaká viróza, ale byla bez teploty, tak bojovat jela.

PRIBINÁČEK 2016 MINULOSTÍ

PRIBINÁČEK 2016 MINULOSTÍbb

          Termín 23.4.2016 byl v našem termínovém kalendáři dlouhou dobu. Víme o velkém zájmu o tento šachový turnaj v rapid šachu mládeže do 16 let, a proto přihláška pořadateli panu Václavu Paulíkovi putovala včas. Takové štěstí nemělo více jak 30 šachistů, kteří se hlásili později.  

          Hrálo se tradičně v Hotelu Slunce a tentokrát nejen ve velkém sále, ale i obou saloncích. Startovalo totiž 163 dětí z 33 míst!  Zúřadovat tolik hráčů a navíc bylo přihlášeno veliké množství těch, kdož startovali poprvé, není vůbec lehké.  To ocení hlavně ten, kdo turnaje pořádá.

          Úvod patřil "generalitě" a pár úvodních slov pronesli nejen zástupci sponzorů (Savencia, Coop, Hotel Slunce...), ale soutěžící a jejich doprovody přišel pozdravit senátor RNDr. Miloš Vystrčil, který vyzdvihl náročnou práci všech, kdož se mládeži v této oblasti věnují, označil ji za velice přínosnou a hra v šach je vlastně vynikající gymnastikou mozku, a to nejen dětem, prospívá. Ocenil organizátory a popřál všem ty nejlepší tahy. Stejně jako on i starosta města Havlíčkova Brodu Mgr. Jan Tencl je šachista. Hezkou přímluvu měl právě i pan starosta a pak už se mohlo začít.

Hledáme vedoucí

Městský dům dětí a mládeže hledá vedoucí pro cvičení maminek s dětmi roč. 2015.

TÝM FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM U 10 - ROČNÍK 2006 SE V SOBOTU 23.4. ZÚČASTNIL KVALIFIKACE ONDRÁŠOVKA CUP 2016 V POŘÍČÍ NAD SÁZAVOU

TÝM FC SELLIER & BELLOT VLAŠIM U 10 - ROČNÍK 2006 SE V SOBOTU 23.4. ZÚČASTNIL KVALIFIKACE ONDRÁŠOVKA CUP 2016  V POŘÍČÍ NAD SÁZAVOUbb

Kluci se umístili na krásném 7.místě z 22 zúčastněných týmů. Ze skupiny B postoupili ze 3.místa (pouze dvě prohry a jedna remíza). Ve zlaté skupině sehráli vyrovnaná utkání s postupujícími týmy ze skupiny A, ale už se tolik nedařilo (dvě výhry z osmi utkání), únava už byla znát. Přesto super odehraných všech 16 zápasů!!!!

brankáři: Tomáš Benda a Pavel Tomčala

hráči: Vojtěch Čičatka, Jiří Filip, Daniel Jadamus, Dominik Kudrna, Matěj Liška, Viktor Liška, Jakub Pešek, Matěj Rosenvald, Jonáš Zavadil

trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus

www.ondrasovkafotbal.cz/kvalifikace-2016/kvalifikace-2016-u10/vysledky-19/

SLAVNOSTNÍ ŠACHOVÁ SCHŮZKA

SLAVNOSTNÍ ŠACHOVÁ SCHŮZKAbb

            V letošním školním roce jsme se rozhodli realizovat při pátečních schůzkách vážné partie. Hrálo 8 pokročilých a mírně pokročilých šachistů ze zájmových útvarů MěDDM Vlašim, které provozujeme v Pravoníně.      

PROPOZICE: Oddílový turnaj ve vážných partiích se zápisem. Místo konání: klubovna ŠK Pravonín. Termíny konání:  od října 2015 do dubna 2016. Tempo: 60 minut. Rozlosování: každý s každým (14 kol). Rozhodčí: Marie Filipová. Rozbory partií: Lukáš a Vojtěch Filipovi.

Velikonoční tradice v Domečku

Velikonoční tradice v Domečkubb

Jako každoročně připravil MěDDM Vlašim pro děti z vlašimských základních škol v předvelikonočním období akce k připomenutí lidových tradic a zvyků spojených s příchodem jara a oslavou Velikonoc.

REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ „E“ V SEZÓNÉ 2015/2016 VYHRÁL ŠK PRAVONÍN

REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ „E“ V SEZÓNÉ 2015/2016 VYHRÁL ŠK PRAVONÍNbb

                          V neděli 3.4.2016 se odehrálo 10., předposlední, kolo Regionální soutěže E v sezóně 2015/2016 a v Pravoníně jsme hostili šachisty Stříbrné Skalice B. V družstvu hrají především trenéři z šachových kroužků MěDDM Vlašim a děti z jejich šachových kroužků. 

ŠACHISTÉ Z KROUŽKŮ MěDDM VLAŠIM SE NA KRAJI NEZTRATILI

ŠACHISTÉ Z KROUŽKŮ MěDDM VLAŠIM SE NA KRAJI NEZTRATILIbb

Letos jsme se, my z pravonínských šachových kroužků, rozhodli k účasti na Středočeském krajském přeboru v rapid šachu, který se konal v Neratovicích 2.4.2016. Cílem bylo otestovat kvalitu našich dětí (Lukáš Zeman, Štěpán Filip, Filip Kůra a Jan Veselý) v krajské konkurenci. Ve všech kategoriích naši šachisté soutěžili jako mladší a nepočítali jsme s žádnými postupy. Úkolem bylo, aby se naše děti umístily v horních polovinách startovních polí. A to se podařilo! Za Vlašim dále soutěžil Jakub Voříšek a Kryštof Křížek. Děti doprovázel trenér Lukáš Filip.

Velikonoční beránek zpět v šachovém kroužku v Pravoníně!

Velikonoční beránek zpět v šachovém kroužku v Pravoníně!bb


              V sobotu 26. 3. 2016 pořádal Dům dětí a mládeže v Kolíně třináctý ročník turnaje O velikonočního beránka. Krásný a prostorný sál se začal pomalu plnit, přijížděli hráči z různých šachových kroužků z blízkého i širokého okolí.  Kolem půl desáté proběhlo zahájení, rozlosování, děti zasedly za šachovnice a začalo se hrát.

           Jednotlivá kola na sebe navazovala bez dlouhých přestávek, takže nám čas plynul velice rychle. Po sedmém kole paní pořadatelka rozdala každému šachistovi lísteček s číslem a nejmladší účastník turnaje vylosoval výherce krásného dortu. Pak už následovalo vyhlášení výsledků vlastních turnajů.

Turnaj šachových nadějí ve Frýdku Místku

Turnaj šachových nadějí ve Frýdku Místkubb

NEJLEPŠÍ ČEŠKOU NA TURNAJI ŠACHOVÝCH NADĚJÍ V KATEGORII DÍVEK U 12 BYLA NAŠE PETRA PÍŠOVÁ

           Díky pěkným výsledkům, a to jak na přeborech ZŠ, tak i v RŽL a i na dalších turnajích, jsem nabídla starším dětem účast na mezinárodním Turnaji šachových nadějí ve Frýdku - Místku. Konal se sice o Velikonocích a děti přišly o tradiční velikonoční radovánky doma, ale to jim vynahradila veliká spousta zážitků na Moravě.  Dalším cílem, kromě zmíněné odměny, který tento turnaj plnil, bylo utužení vztahů tohoto družstva a dále pak získání osobních šachových úspěchů.

Malým střelcům z MěDDM opět zacinkaly medaile

Malým střelcům z MěDDM opět zacinkaly medailebb

V sobotu 27.2.2016 se děti ze střeleckého kroužku při MěDDM Vlašim zůčastnily střeleckého závodu v Hradci Králové - Memoriál A.Greplové.

HUMPOLECKÁ ZIMNÍ LIGA U 11

HUMPOLECKÁ  ZIMNÍ  LIGA U 11bb

        V rámci zimní přípravy se rozhodli trenéři Petr Kotora a Miloš Filip  družstva fotbalistů U11 (ročník 2005) přihlásit družstvo na Humpoleckou zimní ligu. Byli odehrány tři série zápasů a vše probíhalo takto:

         V neděli 31.1.2016 byl odehrán 1.turnaj v rámci tzv. Humpolecké zimní ligy. Hrálo se v krásném areálu místního klubu v Humpolci na UMT, na dvou hřištích každý s každým 7+1, pět zápasů, vždy po dvaceti minutách. My měli těžké rozlosování, první čtyři utkání za sebou, poslední zápas po dvacetiminutové přestávce, tedy pěkná porce, ale zvládli jsme to parádně, čtyři výhry a jedna remíza. Utkání byla se soupeři, které neznáme, kromě Havlíčkova Brodu, tedy výborná konfrontace z týmy kraje Vysočina. My odehráli dobrý turnaj, bylo vidět plno krásných akcí, gólů, kliček, narážeček a i plno osobních soubojů, všichni makali, moc všechny hráče chválíme. Do týmu perfektně zapadl nový hráč David Budil, který s námi objíždí některé zápasy a turnaje, i se prosadil střelecky. 

U10 (ročník 2006) pod vedením trenéra Milana Knížka odehráli úspěšně další halový turnaj.

Fotbalisté FC Sellier & Bellot Vlašim přípravka U10 (ročník 2006) pod vedením trenéra Milana Knížka odehráli úspěšně další halový turnaj.bb

Na turnaji v nafukovací hale na umělé trávě ve Zbuzanech se hrálo na dvou hřištích, systémem 5 + 1, každý s každým. Vlašim přijela v devíti hráčích, střídala tak postupně po jednom hráči v obraně, záloze i útoku. 
První zápas byl ze strany rytířů velmi vydařený se spoustou šancí, porazili ČAFC Praha 5:0. A i následná utkání byla pro Vlašim vítězná. Jediné zaváhání přišlo s týmem velmi urostlých chlapců z Union Vršovice, kdy kluci prohráli 1:4. Poté si náladu spravili výhrou nad Viktoria Praha "A" a skončili tedy na druhém místě.

VÍTĚZEM REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY 2015/2016 JE JAKUB VOJTA

VÍTĚZEM REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÉ LIGY 2015/2016 JE JAKUB VOJTAbb

 

         K odehrání posledního kola se šachisté z regionu SE sjeli do Kulturního domu v Sázavě. Vše  probíhalo tradičně, příprava sálu, stavění šachovnice, okukování bohatého cenového fondu (tentokrát měl pan Kotzot připraveno velké množství pohárů a medailí). Připravovalo se vyhodnocení nejen 9. kola, ale i celého ročníku podle kategorií. Tradičně bez chyb a promtně losoval Petra Havelka. Áčko hrálo v patře v malé vinárničce a ostatní v přízemí v prostorném sále.

ČTYŘDENNÍ SOUSTŘEDĚNÍ FOTBALISTŮ 2005 SPLNILO ÚČEL!

ČTYŘDENNÍ SOUSTŘEDĚNÍ FOTBALISTŮ 2005 SPLNILO ÚČEL!bb

 Ve dnech 10.3. - 13.3.2016 jsme v rámci soustředění dali našim fotbalistům "trochu do těla". Pět tréninkových jednotek a dva přípravné zápasy během čtyř dnů! To byl velký příděl! Ale všichni si s tím poradili.  S prací týmu jsme byli oba (Petr Kotora a Miloš Filip - trenéři) velmi spokojeni. Všichni přistupovali k tréninku zodpovědně a  podařilo se rozhýbat všechny svaly na těle každého malého fotbalisty.

FC Graffin Vlašim ročník 2006

FC Graffin Vlašim ročník 2006bb

Stříbrné medaile pro FC Graffin Vlašim U10 na turnaji ve Zbuzanech 13.2.

 

FC Graffin Vlašim : Viktorka Žižkov 1:0

FC Graffin Vlašim : SC Xaverov 3:2

FC Graffin Vlašim : TJ Sokol Olšany 1:0

FC Graffin Vlašim : FC Viktoria Plzeň 2:0

FC Graffin Vlašim : FK Ústí nad Labem 1:2

FC Graffin Vlašim : ČAFC Praha B 3:0

 

 

 

 

 

FC Graffin Vlašim ročník 2006

FC Graffin Vlašim ročník 2006bb

V neděli 17. ledna kluci odehráli halový turnaj v Berouně. Skončili na krásném 3.místě.

FC Graffin Vlašim : TJ Ligmet Milín 4:0

FC Graffin Vlašim : TJ Ruzyně 2:0

FC Graffin Vlašim : FK Baník Sokolov 2:5

FC Graffin Vlašim : FA AZ 2007 5:1

FC Graffin Vlašim : FA AZ 2006 1:1

FC Graffin Vlašim : Union Cerhovice 3:0


 

MOC HEZKÉ VÝSLEDKY ZE ŽÁKOVSKÉ V KAMENICI

MOC HEZKÉ VÝSLEDKY ZE ŽÁKOVSKÉ V KAMENICIbb

                O první březnové sobotě 5. 3. 2016 a ve stínu MČR mládeže, které se začalo hrát v Koutech nad Desnou, vyrazila početná skupina vlašimských šachistů, organizovaných v zájmových kroužcích Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, do Kulturního střediska v Kamenici. Ještě nikdy jsme v tomto sále nehráli a hned v úvodu musím konstatovat, že se jednalo  o vynikající prostory pro konání této soutěže. Áčko hrálo v klídku na balkoně, málokdo odhalil cestu k nim a tím šachistům pořadatelé vytvořili perfektní podmínky pro hru šestnácti nejlepších šachistů z našeho regionu. I ve velikém prostorném sále se pohodlně rozplynulo 99 dětí hrajících turnaje B a C. Oddělené prostory pro doprovody v přísálí i na galerii, v ústraní kiosek a přilehlá restaurace, vytvořily podmínky pro nás nehrající na vysoké úrovni, ale hlavně nebyly děti v sále nikým rušeny. Od nás trenéři doprovázeli hned 10 dětí.

Šachisté z domů dětí porovnávali své šachové umění.

Šachisté z domů dětí porovnávali své šachové umění.bb

Poslední prázdninovou sobotu 27. 2. 2016 strávili Štěpán Filip a František Jelínek se svými trenéry na šachovém turnaji pro mládež, kde reprezentovali Městský dům dětí a mládeže Vlašim,  který pořádal Šachový klub MDDM Úvaly pod záštitou starosty Úval Mgr. Petra Boreckého. 

Rodinné dvojice 2016

Rodinné dvojice 2016 v šacháchbb

To nám to utíká! Zdá se to jako včera, kdy jsme v Pravoníně uspořádali první ročník Zimního turnaje, resp. Rodinných dvojic, který hrálo 26 nadšenců (trochu jiným systémem) a on už se v sobotu 20.2.2016 konal 8. ročník!

         Pořadatelé přivítali 59 dvojic v příjemném prostředí Společenského domu Obce Pravonín a pod záštitou Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, pod kterým všechny naše šachové kroužky pracují, uspořádal Šachový klub Pravonín tuto krásnou společenskou akci. Poměřují zde své šachové umění rodiče či prarodiče s dětmi, sourozenci, sestřenice, bratranci, strýcové a tetičky. Za finančního přispění všech soutěžících, kteří se složili na cenový fond, ale i nezbytných sponzorů, kterých máme jedenáct, jsme mohli připravit právě tuto akci.

        Letošní ročník měl vysokou úroveň. Soutěžilo zde hned 9 dvojic, které měli ve svém součtu elo 4000 a více. Letos zůstal putovní pohár skoro doma, vyhráli jej otec a syn Tomáš a Jakub Vojtovi z Vlašimi. Uhráli 12,5 bodu ze 14 možných, následovali je obhájci titulu z loňska otec a syn Doležalové 11,5/14 z Říčan. Třetí příčku obsadili otec a syn Rýdlovi z Prahy, kdy syn Jiří reprezentuje Vlašim nejen na republikové, ale i mezinárodní úrovni.

Jarní prázdniny s Domečkem na horách – Šumava, Zadov, chata Cihelny

O letošních jarních prázdninách děti z vlašimského Domečku opět vyrazily na své oblíbené místo na Šumavě vyřádit se na lyžích a snowbordech.

FOTBALOVÝ TURNAJ NADĚJÍ VLAŠIM 2016

FOTBALOVÝ TURNAJ NADĚJÍ VLAŠIM 2016bb

V sobotu 23.1.2016 se uskutečnil ve sportovní hale ve Sporthotelu ve Vlašimi Fotbalový turnaj nadějí, určený pro děti narozené v roce 2009 a mladší. Turnaje se kromě domácího týmu FC Graffin Vlašim zúčastnily týmy SK Benešov, SK Votice, SK Slavia Praha, FC MAS Táborsko a FK Kolín. Hrálo se systémem 4+1, každý s každým, na jeden poločas v délce 15-ti minut.

Vlašimští fotbalisté prošli turnajem bez ztráty bodu a zcela po zásluze si z turnaje odnesli zlaté medaile.

Pelhřimovský turnaj mládeže

Pelhřimovský turnaj mládežebb

 V sobotu 23. 1. 2016 se konal Pelhřimovský turnaj mládeže. Zúčastnilo se ho 97 dětí z různých krajů, nejen z Vysočiny, ale i jiných zemí. Jedna účastnice byla ze Slovenska z Žiliny. Turnaj se konal v budově Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové Pelhřimov.

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe