Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

 

Příspěvek na projekt "S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol (pořádání karnevalů na ZŠ)"

 

Rimini Itálie pro účely fotbalu

        

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

U 11 - fotbal

U 11 - fotbalbb

V úterý 11.října se na hřišti v Braníku odehrála kvalifikace ročníku 2006 skupiny B Ondrášovka Cup 2017. Kluci pětkrát zvítězili a čtyřikrát remizovali. Turnajem tedy prošli bez jediné porážky a pouze se dvěma obdrženými brankami. Celkově skončili na 2.místě a tím si tedy zajistili postup do hlavního celorepublikového turnaje, který se bude konat 20.-21.5.2017 v Ústí nad Labem.

Fotbal - U11

Fotbal - U11bb

Ve středu 28. září se FC Sellier & Bellot Vlašim U11 zúčastnil se dvěma týmy turnaje v Kochánkách. Hrálo se ve dvou skupinách po šesti a dále už jen o celkové umístění křížem mezi skupinami. Kluci všechny zápasy (jeden zápas měl nakonec hrací dobu 22 minut místo 15) odmakali naplno. Vlašim skončila na 2. a 11. místě. Matěj Rosenvald vyhlášen nejlepším střelcem turnaje

=

FC SELLIER & BELLOT U 11

FC SELLIER & BELLOT U 11bb

V Radonicích u Prahy se 12. září kluci zúčastnili silně obsazeného turnaje J. Maška. Hrálo se ve dvou skupinách po sedmi a poté následovaly boje o konečné umístění křížem mezi skupinami, semifinále a finále. Vlašim se dvěma týmy sehrála vyrovnaná utkání s týmy AC Sparta Praha, SC Xaverov Praha a dalšími, někdy bohužel chybělo trochu štěstí. Kluci vše odmakali naplno, jeden tým měl jednoho hráče na střídání a druhý byl bez možnosti vystřídat. Nakonec obsadili 4. a 11. místo. Mikuláš Čížek byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

=

DRUHÉ KOLO RŽL PRO PRAVONÍNSKÉ DĚTI TENTOKRÁT BEZ MEDAILE...

DRUHÉ KOLO RŽL PRO PRAVONÍNSKÉ DĚTI TENTOKRÁT BEZ MEDAILE...bb

 

Startovní a výsledková listina: http://www.chessresults.com/tnr240297.aspx?lan=5&art=1&rd=4&wi=821

Fotečky: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/2._kolo_RZL_28.9.2016-2017_Tynec_nad_Sazavou/

Výsledky podle kategorií: 2016-2017 ŘZL kategorie po 2. kole.pdf

         Šestičlenná skupinka dětí z pravonínských šachových kroužků vyrazila ve středu o státním svátku 28.9.2016 sbírat bodíky do regionální soutěže do Týnce nad Sázavou. "Juklovci" zde připravili pěkný turnaj. Hrálo 89 šachistů. Vše probíhalo bez problémů a již v 15.00 hodin jsme se rozjížděli do svých domovů.

Zpráva z náboru do šachových kroužků 2016-2017

Zpráva z náboru do šachových kroužků 2016-2017bb

                 Na detašovaném pracovišti ve Spolkovém domě v Pravoníně, se rozeběhlo 10 šachových kroužků. Nábor není ještě úplně ukončen, ale už dnes můžeme konstatovat, že zájem je ještě větší, než tomu bylo v loňském školním roce.

Druhé kolo RŽL

Druhé kolo RŽLbb

pro pravonínské děti tentokrát bez medaile

Nábor do kroužku šachů - Pravonín

Nábor do kroužku šachů - Pravonínbb

   Na detašovaném pracovišti ve Spolkovém domě v Pravoníně, se rozeběhlo 10 šachových kroužků. Nábor není ještě úplně ukončen, ale už dnes můžeme konstatovat, že zájem je ještě větší, než tomu bylo v loňském školním roce.

                Kroužky pokročilých šachistů probíhají v úterý, ve středu a v pátek. Přihlášeno je 5 šachistů, většina z nich bude docházet do všech třech kroužků. Mírně pokročilí zatím pracují  ve čtyřčlenné skupině, a to v úterý a v pátek. I zde ve většině navštěvují děti kroužky po oba dva dny. Další skupinu tvoří Začátečníci školní, kteří se schází v úterý a v pátek a prozatím po oba dny dochází 9 šachistů. Začátečníci předškolní tvoří, k našemu překvapení 12 ti člennou skupinu a po oba dny, tedy pondělí a středu navštěvují všichni. I v letošním roce jsme otevřeli Šachovou školičku, kam dochází každý čtvrtek dopoledne 20 dětí z místní mateřské školy a pracujeme především podle vlastních osnov, ale čerpali jsme i z Evropského projektu Figurka.

                Některé děti nemohou navštěvovat přímo svůj kroužek v daný den, tak přijíždí jindy, připojí se k právě vyučovanému kroužku a trenéři operativně dané dítě zaměstnají dle jeho schopností.

                Trenéři dětem během prázdnin, za přispění štědrého sponzora, zajistili nové klubové dresy, které všem moc sluší a budou v nich vyjíždět na regionální a přátelské soutěže a turnaje.

                Výuku zajišťují Lukáš a Vojtěch Filipovi, Marie Filipová, Miroslava Ondráková a Pavla Homolková.

                Více z bohaté fotogalerie www.sachypravonin.cz.

Zaznamenala: Marie Filipová

ŠTĚPÁN FILIP UHRÁL PĚKNÝ VÝSLEDEK V ÁČKU

ŠTĚPÁN FILIP UHRÁL PĚKNÝ VÝSLEDEK V ÁČKUbb

Startovní a výsledkové listiny: http://chess-results.com/tnr238544.aspx?lan=5&art=4&wi=821

         Činnost ve školním roce 2016/2017 jsme zahájili v Pravoníně v pátek 16.9.2016 a hned následující den se konalo v Sedlčanech 1. kolo Regionální žákovské ligy ročníku 2016/2017. Od nás se na tento turnaj vypravilo hned 6 šachistů.

        Do áčka byl nominován Lukáš Zeman (1437) a Štěpán Filip (1377). Zde, ostatně jako v minulých letech, hrálo 16 TOP šachistů (řazeno podle rapidového ela). Podstatně lépe se dařilo desátému nasazenému Štěpánovi Filipovi, který uhrál 2,5 respektive 10 bodů. Prohrál jen s Václavem Bartošem. Porazil Terezu Pravdovou, ale i Antonína Peška (1425) z Milovic. Remizoval s Pavlem Kurkem (1477). S jeho výkonem jsme spokojení. Méně se dařilo Lukáši Zemanovi, který měl startovní číslo 7 a v poslední době zaznamenal pěkný výkonnostní skok. Rozjezd se mu sice nepodařil, ale není nic ztraceno, máme před sebou ještě 8 kol RŽL. Lukáš uhrál jen bod, respektive bodů 7, porazil Terezu Pravdovou. Na další soupeře (Vitvar Lukáš, Pravda Petr, Pešek Antonín) tentokrát nestačil, já však pevně věřím, že příští turnaj bude o mnoho lepší. Cekovým vítězem "A" turnaje se stal Lukáš Zvolenský z Brodců (bez porážky-plný počet bodů 13), druhou příčku obsadil Václav Bartoš z Říčan a třetí Vojtěch Štěpán rozvněž z Brodců. Z dívek skončila první (celkově druhá) Hanka Bartošová z Říčan, druhá pak Klárka Kocourková ze Sedlčan (celkově třetí) a třetí pak Tereza Pravdová z Říčan (celkově 16.).

Petra Píšová naší nejlepší reprezentantkou

Petra Píšová naší nejlepší reprezentantkoubb

 

         V našich šachových kroužcích v Pravoníně pracuje hodně šikovných dětí, které dosahují výborných výsledků na okresní, regionální, krajské, ale i republikové úrovni. Bezesporu nejlepší z nich je Petra Píšová, která v současné době navštěvuje 6. třídu základní školy.

Turnaj - Pražský Braník - Memorial Pepíka Kroha

Turnaj - Pražský Braník - Memorial Pepíka Krohabb
Po sobotním turnaji ve Vlašimi byl ročník 2006 přihlášen na neděli 28.8. na turnaj do pražského Braníka na Memoriál Pepíka Kroha. Turnaj se hrál na dvou hřištích současně 1x14 min, každý s každým. Klukům se dařilo a ve své skupině prohráli těsně pouze s pražským Motorletem a v semifinále po velkém boji a šancích na obou stranách se Slavií Praha. O bronzové medaile se utkali s Admirou Praha a zvítězili až v penaltovém rozstřelu. Fotbalový víkend byl tedy ukončen 3. místem ze 14 týmů.
 
z webu ABC Braník: Hrálo se za parného dne, ale přesto bylo vidět na všech, že si turnaj užívají a hrají naplno a tak historicky druhý ročník Memoriálu Pepíka Kroha už má svého vítěze. Stala se jím SK Slavia Praha, na druhém místě skončil Motorlet a třetí příčku obsadili hoši z Vlašimi. 

Při slavnostním zakončení turnaje jsme všichni společně vypustili 200 modrobílých balonků – tam nahoru pro Pepu…

Skupina B
Vlašim : Bohemians 2007 2:0
Vlašim : Boston Kluky       4:0
Vlašim : Motorlet Praha     1:2
Vlašim : Podolí                    9:0
Vlašim : Tempo Praha        2:0
Vlašim: ABC Braník            5:0
Čtvrfinále
Vlašim : Tempo Praha        2:0 
Semifinále
Vlašim : Slavia Praha          0:2
o 3.- 4. místo
Vlašim : Admira Praha        2:1 (výhra v penaltovém rozstřelu)
Mikuláš Čížek, Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Viktor Liška, Adam Růžička, Dominik Kudrna, Matěj Rosenvald, Jan Franěk, David Vlasák, Tomáš Benda
trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus
 

Fotbalový turnaj O pohár starosty města Vlašim pro ročník 2006

Fotbalový turnaj O pohár starosty města Vlašim pro ročník 2006bb
V sobotu 27. srpna proběhl v areálu Na Lukách další ročník velmi kvalitně obsazeného fotbalového turnaje O pohár starosty města Vlašim pro ročník 2006. Celkem 13 týmů bylo rozdělěno do dvou skupin A a B. Kluci z přípravky 2006 FC Sellier & Bellot Vlašim hráli se dvěma týmy. Základní skupiny modří i bílí s přehledem vyhráli. Bohužel v dalších bojích se jim už tolik nedařilo. Modří v boji o semifinále prohráli 0:1 s Táborskem a bílí po velkém boji podlehli Unionu Vršovice až v penaltovém rozstřelu. Nakonec tedy kluci skončili na 6. a 7. místě. 
Pavel Tomčala, Mikuláš Čížek, Ondřej Máca, Petr Matějovský, Vojtěch Čičatka, Tomáš Benda, Adam Růžička, Jonáš Zavadil, Jan Franěk, Dominik Kudrna, Viktor Liška, Matěj Rosenvald, Jakub Pešek, Matěj Liška, David Vlasák, Daniel Jadamus, Jiří Filip
trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus

Fotbalové soustředění 2016 - ročník 2006

Fotbalové soustředění 2016 - ročník 2006bb
Na závěr soustředění se kluci v sobotu 13.8. zúčastnili výborně obsazeného turnaje v Říčanech. Po remíze s Xaverovem a prohrách se Slavií, Bohemians a Hradcem Králové, porazili Duklu Praha. Dále pak v zápasech o umístěni zvítězili nad Mladou Boleslaví a poté v utkání o 9.místo podlehli Dukle Praha. 
I když bojovali, tak na nich byla znát únava z celého týdne (dvě přátelská utkání a třífázové tréninky.....) ��⚽��

Živé šachy 7. 8. 2016

Živé šachy 7. 8. 2016bb

V Olympijském parku ožily šachy. Návštěvníci viděli partie naslepo

7.8.2016 

Vodácký tábor 2016 - Starší

Vodácký tábor 2016 - Staršíbb

Vodácký tábor

aneb čertovsky chladná zábava

Program je od toho, aby se mohl libovolně měnit. Obzvlášť, když se vám do vodáckého tábora připlete tak veliká událost, jako je olympiáda. Proto se v našich hlavách zrodil přímo ďábelský plán. Jedno je jasné, necháme ho jako veliké překvapení pro účastníky. Zaprvé  je dobré, když budou přemýšlet nad tím, co je čeká, a za druhé by nás rodiče zabili, kdyby dopředu věděli, co chystáme.

 

Červnové střílení v Českých Budějovicích

Červnové střílení v Českých Budějovicíchbb

Před koncem školního roku pořádalo SSK České Budějovice tradiční červnové střílení

Vltava se ZŠ Chotýšany

Vltava se ZŠ Chotýšanybb

„ Valím k zubaři, to tady zvládneš, ne?“ říkám Sígrovi, když dorazil na vlakovou zastávku do Postupic poslední účastník akce Vltava ze ZŠ Chotýšany. Jazykem přejíždím díru po vypadlé plombě, kterou jsem schroupal včera společně s celozrnnou bagetou. Křupala famózně. Sígr přikyvuje. Máme čas, než děti dorazí do Vyššího Brodu vlakem, my tam auty už dávno budeme. I s novým chrupem. Je pondělí 13.6. a parádní akce ZŠ Chotýšany ve spolupráci s Domečkem Vlašim (sekcí Zajdatour) se právě rozjíždí.

Na zastávce se potkáváme nakonec až po půl druhé, místo ve čtvrt na dvanáct. Nejprve ujel navazující spoj, a pak ten navázaný měl zpoždění. České dráhy – klasika. Alespoň se nám podařilo zamluvit restauraci na oběd a připravit věci na vodu. Na Vltavu sedáme kolem půl čtvrté, čas nás netlačí, pojedeme pouze 6,5 km. Lipno pouští uctivých 20 kubíků za vteřinu a tři rafty se vrhají vstříc novým dobrodružstvím. První jez prověřuje posádky, vlny krásně pohupují celým raftem a všichni projíždějí bez ztráty kytičky, pádla a sebevědomí. Pár následných peřejí posouvá lodě v rychlém tempu blíž a blíž kempu. Ještě překonáváme jez  Herbertov po dřevěné šupně a tábořiště U tří veverek je nadohled. Nedá se k němu dostat autem, a tak převážíme věci z druhého břehu na místní pramici. Stavíme stany a první překvapení na sebe nenechá dlouho čekat. Učitelka Jitka si půjčila stan od sousedů a ti jsou buď velcí vtipálci, nebo jim něco provedla. Plážový stan postrádá tropiko, ve střeše je rafinovaně zabudovaná nekrytá síťka a v ohybu podlážky díra. Tu se narychlo snaží zakrýt krosnou, takže jí nakonec prohodí celým stanem a otvor několikanásobně zvětší. Válíme se po louce v záchvatech smíchu a nakonec jí věnujeme vlastní stan. Večer zakončujeme u kytary a táboráku.

TUHÉ KRAJSKÉ BOJE NAD ŠACHOVNICEMI TENTOKRÁT V ŘÍČANECH

TUHÉ KRAJSKÉ BOJE NAD ŠACHOVNICEMI TENTOKRÁT V ŘÍČANECHbb

     O víkendu 25.-26.6.2016 se sjelo do říčanského Kulturního domu Labuť 133 šachistů, kteří postoupili z regionálních kol žákovských lig na Krajský přebor v šachu mládeže HD 10 – 16let.

      Z našich kroužků postoupilo hned 5 šachistů. Jan Veselý soutěžil v kategorii HD 10, dařilo se mu nejlépe a své nasazení si vylepšil o 3 příčky, uhrál krásných 6 bodů, hrál výkonem 1210 a v listopadu letošního roku si pojede zahrát do Harrachova Mistrovství Čech. Bude to jeho premiéra na tak prestižním klání. V kategorii HD 12 soutěžili hned tři šachisté, a to Štěpán Filip, František Jelínek a Filip Kůra. Veliké želízko v ohni byl Štěpán, první den mu vyšel velice pěkně, ale v neděli už se mu tak nedařilo. Jeho nasazení na trojce neudržel, skončil 12, uhrál 4 body, hrál výkonem 1267. V této kategorii postupuje jen 8 šachistů na „Čechy“, takže  letos zástupce mít nebudeme. Podobně si vedl František Jelínek, který své nasazení sice potvrdil, ale jeho 14. příčka, i když také 4 body a výkon 1292 na postup zkrátka nestačí. Oproti nasazení si polepšil o šestnáct příček Filip Kůra, který uhrál 3,5 bodu a hrál výkonem 1141. Svého zástupce jsme měli i v kategorii HD 14, kde naše barvy hájil Lukáš Zeman. Lukáš zaznamenal v letošním roce největší růst z našich šachistů, v kategorii je mladší, takže si ji zahraje i příští rok. Oproti nasazení si polepšil o 9 příček, uhrál 3,5 bodu a hrál výkonem 1256. I když máme letos jen jeden postup, tak musím kluky velice pochválit, bojovali jako lvi, nikdo z nich nehrál hůře jak na 50 % a musím podotknout, že na této úrovni už je konkurence veliká. Na Mistrovství Čech budou moci jet hrát od nás ještě Petra Píšová a Barbora Slavíková.

JAK JSME SE LOUČILI SE ŠKOLNÍM ROKEM 2015-2016?

JAK JSME SE LOUČILI SE ŠKOLNÍM ROKEM 2015-2016?bb

           Na 17. 6. 2016 jsme si naplánovali poslední šachovou schůzku všech našich 10 kroužků ve školním roce 2015/2016. Stejně jako na jeho zahájení, tak i nyní se sešly všechny naše děti a společně se doslova "vyřádily". Mile nás překvapilo překrásné tablo, které nám připravila vedoucí spolkového domu, našel se zde každý a některým obrázkům jsme se moc nasmáli.

           Občerstvení bylo v režii jedné z maminek, která od samého začátku připravovala tousty, pak jsme měli pizzu, zmrzlinku a něco sladkostí, pití co hrdlo ráčilo.

           Vyzkoušeli jsme si některé z her, které máme zakoupené za přispění hejtmana Středočeského kraje z Fondu hejtmana. Zatím jsme si hráli jen uvnitř, ale už se těšíme  až si se všemi pomůckami budeme moci hrát na hřišti a zahradě.

„O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“

„O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“bb

 V sobotu 11. 6. 2016 se konal v Pelhřimově v pořadí  III.  ročník turnaje „O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“. Zúčastnilo se ho 86 hráčů v různých věkových kategoriích. Jednalo se o přátelský turnaj, proto si mohli zahrát opravdu všichni.  Hrálo se v prostorách jídelny Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové Pelhřimov.

                  Zahájení proběhlo v 9:15 hod, hrálo se 9 kol, 2 x 15 minut bez rozdělení do skupin.  Jednotlivá kola na sebe celkem rychle navazovala a čas rychle utíkal. Krátké pauzy hráči trávili většinou občerstvováním v místním bufetu nebo pobíháním venku na dvorku školy.

                  Pořadatelé měli vše moc pěkně připravené a zorganizované,  upozornili nás na zajímavý program, konaný na místním náměstí k příležitosti festivalu Pelhřimov – město rekordů. Také hráče nalákali na sladkou odměnu po konci turnaje.

Vodácký výlet 6. ročník

Vodácký výlet 6. ročníkbb

Prší. Ha, takhle začínám snad každý článek. Musím na tom trochu zapracovat, jsem jak píšící rosnička. No, ale co dělat, když tomu tak je. Obzvlášť v Choceradech, kde to při nástupu na vodu bývá prostě tradice. Sázava se líně povaluje nad jezem a má barvu kakaa. To jí vybarvily přívalové deště. Vody ale není tolik, a tak na prvním jezu našeho společného splutí nejsou žádné problémy. Letos otvíráme tuto řeku skupinou šesťáků ze ZŠ Vorlina ve skromném počtu 14-ti kousků. Jedeme klasicky na plastových kánoích, v doprovodu dvou nafukovaček. 
Kolem třetí hodiny přijíždíme do kempu Kormorán, a jelikož se mraky roztrhaly, tak ještě trénujeme na malém stupínku plavání v divoké vodě pouze ve vestách. Na řadu tak přijdou i házečky a nácvik záchrany kamaráda. Vše, co by měl správný vodák znát.

O KRÁLE MATEŘSKÝCH ŠKOLEK

O KRÁLE MATEŘSKÝCH ŠKOLEKbb

První veřejný turnaj mají za sebou naše školičkové naděje Cecilka Burešová, Markétka Brzková, Eliška Škarydová, Natálka Štanderová a Lenka Šťastná, které se  v sobotu 4.6.2016 zúčastnili akce "O krále šachových školek"  v Táboře. Celkem se soutěže zúčastnilo 12 dětí. Upřímně mohu konstatovat, že jsem počítala s daleko větší účastí. Přítomné přivítal pan Jaroslav Odehnal, který všechny seznámil s tím, jak vše bude probíhat.

„DVATISÍCEPĚTKY“ V REJŠICÍCH DRUHÉ!!!

„DVATISÍCEPĚTKY“ V REZŠICÍCH DRUHÉ!!!bb

Opět po delší době jsme se zúčastnili v sobotu 28.5.2016 turnaje, pořádaného Matějem Kocourkem v boleslavském kraji, a to v Rejšicích, v krásném areálu, na perfektním, velkém hřišti. Hrálo se ve dvou skupinách každý s každým, poté zápasy o umístění, vždy po 18-ti minutách. Naše skupina zaručovala dobrou konfrontaci, měli jsme i zahraniční soupeře. První zápas se FC Spartakem Trnavou jsme zpočátku byli zakřiknutí, prvních pět minut jsme jenom koukali na soupeře, který dobře kombinoval, ale před bránu jsme je nepouštěli, my si zvykali na velké hřiště, začali si věřit a vyhrávat osobní souboje a dali pěkné branky po rychlých brejcích a akcích. Zápas vyrovnaný, soupeř se snažil hrát pohledný fotbal, my dobře bránili a v rychlosti podnikali protiútoky. Druhý zápas s polskou WKS Slask Wroclaw byl výsledkově jednoznačný, ale i tento soupeř nebyl špatný, museli jsme podstupovat tvrdé osobní souboje, naše koncovka byla parádní. Třetí zápas s pražskou FK Duklou Praha byl pro nás, podle toho co jsem slyšel z ochozů a od rozhodčích, nejlepším zápasem turnaje. Naši hráči šli na zápas z obavou, protože předcházející zápasy Dukly byly výborné, kluci výborně vybaveni individuálně, soupeře drtili nátlakovou hrou. My jsme předvedli proti Dukle jeden z nekvalitnějších zápasů jarní sezóny a zaslouženě vyhráli. Soupeře jsme napadali již v rozehrávce, který neměl vůbec čas se prosadit, skoro celý zápas se hrál na jejich polovině, my se zpočátku nemohli gólově prosadit, tyče, břevno, výborné zákroky brankáře, pak jsme se zaslouženě dočkali i branek. Poslední zápasy ve skupině a to s TJ Lokomotiva České Budějovice a SK Horní Měcholupy byly jednoznačné a vysoko vyhráli. Finále jsme hráli z vítězem z druhé skupiny, nám dobře známém týmu z Prahy, SK Nusle. Po delší přestávce jsme šli tedy na finále, které jsme, bohužel, „zaslouženě“ prohráli 1:0. Soupeř byl na nás perfektně připravený, porazil nás našimi zbraněmi, perfektně bránil a vyrážel k nebezpečným brejkům, zhušťoval střed hřiště a my se nemohli prosadit, málo jsme kombinovali, hráli jsme moc individuálně. Kluci to obrečeli, ale i takový je fotbal. Blahopřejeme vítězi, poprvé nás porazil, kluci      

FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy.

Fotbalová přípravka FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy.bb

Fotbalová přípravka FC Sellier & Bellot Vlašim U 10 se zúčastnila 14.-15. května 2016 mezinárodního turnaje Mozart Trophy. Turnaj se hrál v Mozartově městě Salzburku, pořádaný agenturou Euro Sporting pod záštitou UEFA, ve sportovním areálu Salzachsee o svatodušních svátcích. Slavnostní zahájení proběhlo v sobotu nástupem všech 74 zúčastněných týmů pěti kategorií z Německa, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Polska, Francie, Slovenska a České republiky.

Český Brod - Májový českobrodský pohár starší přípravky 2005 a mladší

FC Sellier & Bellot Vlašim ročník 2006

 

8.5. 2016 - 2. místo a 9. místo

 

 

 

 

 

 

 

V neděli 8. května jsme se poprvé zúčastnili turnaje pro starší přípravky 2005 a ml. na Májovém turnaji v Českém Brodě. Bojovaly tu naše dva týmy - červení 2. místo a bílí 9. místo z dvaceti zúčastněných klubů.

brankáři: František Suk a Pavel Tomčala

hráči: Vojtěch Čičatka, Jiří Filip, Daniel Jadamus, Antonín Jukl, Matěj Liška, Jakub Pešek, David Vlasák, Jonáš Zavadil, Per Matějovský, Vojtěch Hruška, Ondřej Krucký, Tomáš Benda

trenéři: Milan Knížek a Martin Liška

Rakouské řeky 2016

Rakouské řekybb

Jeden stupeň a husté sněžení. Zírám na předpověď letošního Rakouska pro žáky a nervozita se do mě zakusuje jako Otesánek do děvečky s trakařem. Svolávám krizovou poradu a řešíme náhradní termín. Vše je ale komplikované a letos prvně reálně hrozí, že tato ojedinělá akce bude zrušena.
Pár dní před odjezdem však počasí ukazuje svou vlídnější tvář, a tak ve čtvrtek 5. května odjíždíme směr Wildalpen zdolat divoké ledovcové řeky. Za volantem autobusu sedí opět pohodář Pavel, což je záruka skvělé jízdy i do těch nejzapadlejších nástupních míst, kam by se normální člověk neodvážil ani s autem, natož s autobusem.

 

ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ PRO PRAVONÍN!

ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ PRO PRAVONÍN!bb

Sobota 7.května 2016 byla dnem, kdy se hrál již 19. ročník turnaje mládeže - Memoriál prof. Jaroslava Pelikána, který byl hrán současně jako Základní kolo KP mládeže regionu SD - Polabí. A kde jsme hráli? No přece v Českém Brodě v zasedací místnosti hotelu Apeyron.   Šachisté byli rozděleni na Mladší žáky, Starší žáky a Juniory. Hrálo se tempem 2 x 20 minut na 7 kol, švýcarským systémem dle pravidel pro rapid šach. Turnaj zahájila paní Pelikánová a pak promluvil i místostarosta města Český Brod, který na závěr turnaje předával ceny.

           My jsme měli v nejmladší kategorii dva zástupce, a to Štěpána Filipa a Filipa Kůru, ve starších žácích reprezentoval Lukáš Zeman. Naši uspěli velice dobře. Štěpán kategorii mladších žáků vyhrál (6 bodů, výkon 1466), druhý skončil Filip, rovněž se 6 body, výkon 1415). Lukáš ve starších žácích skončil 4., ale před ním byla dívka a tak získal 3. místo, výkon 1412 a 4,5 bodu. Za své výkony vítězové obdrželi poháry, všichni medaile a knihu. Všechny dívky pak pamětní diplomy ke 110. výročí narození Věry Menšíkové a úplně všichni drobné sladkosti.

MÁME KRAJSKOU PŘEBORNICI V ŠACHU D8, JE JÍ BARBORA SLAVÍKOVÁ

MÁME KRAJSKOU PŘEBORNICI V ŠACHU D8, JE JÍ BARBORA SLAVÍKOVÁbb

          Těšíme se z velice hezkého výsledku Barunky Slavíkové, která v sobotu 30. 4. 2016 v Kamenici odehrála Krajský přebor dětí do 8 let. Dovezla zlatou medaili v dívkách (celkově skončila na pěkném 5. místě - startovala jako devátá). Poctivě pracuje v našem šachovém kroužku mírně pokročilých v Pravoníně, který je a  jako všechny další šachové kroužky významně podporován Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi a výsledky se začínají dostavovat! Bylo to padesát na padesát, zda vůbec na turnaj pojede. Postihla ji nějaká viróza, ale byla bez teploty, tak bojovat jela.

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe