Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

 

Příspěvek na projekt "S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol (pořádání karnevalů na ZŠ)"

 

Rimini Itálie pro účely fotbalu

        

Děkujeme

 

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

Natálka Štanderová krajskou přebornicí do 8 let

Natálka Štanderová krajskou přebornicí do 8 letbb

Pořádat šachový turnaj pro nejmenší šachisty dělá zajisté radost nejen nám v Pravoníně. Na malé bojovníky jsme se předem řádně připravovali a vytvořili jim hezké prostředí jak v hrací místnosti, tak i v přilehlých prostorách, kde si mohli o přestávkách hrát různé hry. Výzdobě jsme věnovali mimořádnou pozornost, chtěli jsme se pochlubit naší hezkou klubovnou a i činností (kroniky, panely, nástěnky).

Ve Spolkovém domě jsme 30.4.2017 přivítali 57 šachistů do 8 let. Protože to bylo v den čarodějnic, tak k nám i nějaké čarodějnice přiletěly (které, to vám napoví fotografie?). Přivítali jsme děti z 19 šachových klubů z celého Středočeského kraje. V úvodu se k dětem přimluvila starostka obce Pravonín paní Jana Lapáčková, která všem popřála hodně úspěchů. Funkci hlavního rozhodčího plnil pan Jiří Kotzot ze Sázavy, losoval tradičně Petr Havelka ze Sedlčan a rozhodovali dále naši trenéři Lukáš a Vojtěch Filipovi. Hrálo se 7 kol, tempem 2 x 20 minut + 10 sekund na každý tah. Prohrával 3 nemožný tah.

Spolupráce mladých hokejistů a ochránců přírody Vlašim

Spolupráce mladých hokejistů a ochránců přírody Vlašimbb

V pondělí 24. 4. se vydali nejmladší vlašimští hokejisté v doprovodu rodičů a trenérů do Vorlinského údolí, o které pečuje Český svaz ochránců přírody Vlašim.  Údolím protéká potok Orlina od rybníku Utopenec až k jeho ústí do řeky Blanice. Svahy údolí se zařezávají strmě do krajiny, místy údolí připomíná kaňon. Jsou zde ideální tréninkové podmínky, ale tentokrát jsme do krásné přírody nešli pouze sportovat, ale pomoci se zachováním jeho krásy i do budoucna. Sraz byl u školy Vorlina, kde si trenéři zavzpomínali na svá studentská léta a hurá do přírody. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a každá měla své území, které rozděloval Orlinský potok. Šli jsme proti proudu potoka přes Orlinskou nádrž až k rybníku Jírovec a cestou sebrali vše, co do přírody nepatří. Sesbíraný odpad jsme zde uložili na předem domluvené místo s p. Jakubem Vrňákem, zaměstnancem ochránců přírody Vlašim, který zajistil jeho následný odvoz. Tím naše spolupráce s ochránci ale nekončila. Na březích rybníka nás čekaly předem ořezané větve stromů, které jsme všechny nanosili na velkou hromadu a postupně je spálili. Protože nám po práci vyhládlo, využili jsme ohně k opečení buřtů, za které moc děkujeme pani ředitelce MDDM.                                                                                                   Vydali jsme se na cestu zpět ke škole. Počasí nám přálo, břicho jsme měli plné a ještě nadělali spoustu užitečné práce. Moc děkujeme ochráncům a trenérům za příjemné odpoledne a těšíme se na další povedené akcičky.

Mladí hokejisté Rytíři Vlašim

turnaj Pribináček - Velká cena Havlíčkova Brodu

turnaj Pribináček - Velká cena Havlíčkova Brodubb

NA PRIBINÁČKU SE NAŠI BLÝSKLI

         V sobotu 22.4.2017 vyrazila čtveřice hráčů pod hlavičkou TJ Spartak Vlašim na turnaj Pribináček -Velká cena Havlíčkova Brodu. V mladších žácích hráli Honza Veselý /nasazený jako třetí/ a Bára Slavíková  /8.nasazená/. Honzík si vedl velice dobře, ve druhém kole sice trochu zaváhal a vyhranou partii a nabídnutou remízu odmítl, soupeř Michal Edr získal převahu, měl dva bílé pěšce na 7. poli, ale tlačil ho čas a tak přijal nabídnutou remízu.V sedmém kole narazil na celkového vítěze Roberta Juna, který vyhrál všech 9 partií. V posledním kole svedl los proti sobě oba pravonínské hráče a Honza vyhrál a skončil druhý v mladších žácích i v kategorii H10. Bára Slavíková hrála také výborně, v 6.kole prohrála s vítězem Robertem Junem a v posledním Honzou Veselým. V mladších dívkách byla na1.místě, celkově 5. se sedmi body, kdy o pořadí rozhodovalo pomocné hodnocení.

 

Oddílový turnaj do 8 let - Pravonín

Oddílový turnaj do 8 let - Pravonínbb

UŽ VÍME KDO JE KRÁLEM A KRÁLOVNOU ŠK PRAVONÍN V OSMIČKÁCH

          Uspořádat oddílový turnaj dětí do osmi let, které navštěvují naše šachové kroužky, byla nutností. Děti jsou šikovné, některé (ani ne po roční práci) už jezdí na šachové turnaje a vedou si velice pěkně. Některé jsou už ostřílení šachisté a reprezentují i druhým rokem. Ovšem u některých jsme si museli vyzkoušet, zda vůbec vydrží hrát 7 kol. A protože budeme Krajský přebor dětí do 8 let pořádat za týden u nás v Pravoníně, tak chceme vyslat co nejvíce dětí, které si tento krajský přebor zahrají a zase je to posune zcela určitě dál. Deset dětí už jsem přihlásila a po dnešním turnaji jich přihlásíme ještě dalších pět.

          

Mistrovství České republiky ve střelbě

Mistrovství České republiky ve střelběbb

V sobotu 1.dubna přišla pro malé střelce z MěDDM Vlašim při SSK Vlašim dlouho očekávaná chvíle. Byl to vrchol jejich sezony Mistrovství České republiky ve střelbě ze vzduchových zbraní. Všichni byli natěšeni, i když u většiny převládala velká nervozita. Během roku odstříleli  mnoho závodů, na kterých dosahovali výborné výsledky, díky kterým se nominovali  na Mistrovství České republiky. Pro většinu z nich to byla jejich „první republika“.

ŠACHISTÉ BOJOVALI O VELIKONOČNÍHO BERÁNKA V KOLÍNĚ

ŠACHISTÉ BOJOVALI O VELIKONOČNÍHO BERÁNKA V KOLÍNĚbb

Velice rádi zajíždíme o velikonočních svátcích na turnaj O velikonočního beránka do Kolína. Letos to vyšlo na sobotu 15.4.2017. Pořadatelem byl Dům dětí a mládeže Kolín. Pan ředitel Luboš Votroubek - ředitel DDM Kolín se svými spolupracovnicemi a trenérem šachových kroužků Janem Kalíkem (duše tohoto turnaje) uspořádali za pomoci Jana Fialy a Ing Zdeňka Chybného moc hezký turnaj.

„O Frymíkův pohár“

„O Frymíkův pohár“bb

V sobotu 8. dubna 2017 ve Středisku volného času Klíč ve Frýdku-Místku uspořádala Beskydská šachová škola mezinárodní šachový turnaj pro děti 2008 a mladší.

            Turnaje se zúčastnilo 73 dětí, hrálo se 7 kol tempem 2x20 min. + 10s/tah a protože je tento turnaj vnímán jako příprava na MČR prohrávalo se již za dva nemožné tahy. Vzhledem k tomu, že naši synové na startovní listině patřili mezi nejmladší účastníky, bylo jasné, že jedeme za zkušenostmi a zahrát si královskou hru pro radost.

ŠACHOVÝ TURNAJ MDDM ÚVALY S NAŠÍ ÚČASTÍ

ŠACHOVÝ TURNAJ MDDM ÚVALY S NAŠÍ ÚČASTÍbb

     Potěšilo nás pozvání šachistů z MDDM Úvaly pod vedením Petra Slavíka a Jana Fialy na šachový turnaj, který pořádali v místní sokolovně 8.4.2017.

     Vypravilo se 6 dětí. Lukáš Zeman hrál ve starších žácích a ostatní Jan Veselý, Jakub Janda, Zdeněk Šťastný, Natálie Štanderová a Lenka Šťatná v mladších žácích. Celkem hrálo 65 dětí. Starších 29, z toho 2 dorostenci a 36 mladších žáků.

      Cestou nás potkalo několik objížděk, ale všichni dorazili včas. Podle harmonogramu se i zahajovalo, panu Fialovi šlo losování na jedničku, plynule. Děti se sjely z šachových klubů z Čelákovic, Milovic, Lysé nad Labem, Úval, Říčan, Rožďalovic, Kolína, Českého Brodu, Poděbrad, Sázavy, Čáslavy, Sadské a od nás z Pravonína.

Krajský přebor s postupy na Mistrovství Čech

Krajský přebor s postupy na Mistrovství Čechbb

NERATOVIČTÍ ZVLÁDLI KP RAPID NA JEDNIČKU!

     ... a není to apríl! Turnaj se konal 1.4.2017. Roman Burda vsadil na jistotu a přizval si k ruce tři velice šikovné mladíky a vše šlo tak, jak jít má! Zahajovalo se téměř na čas. Následovalo shrnutí nezbytných formalit a už si podávalo 130 šachistů ruce a zahajovalo první ze 7 kol Krajského přeboru mládeže v rapid šachu pro rok 2017 v kategoriích H,D 14, 12 a 10. Hrálo se ve Společenském domě v Neratovicích.  

BRAVURNĚ ZVLÁDNUTÉ FINÁLOVÉ KOLO RŽL 2016/2017

BRAVURNĚ ZVLÁDNUTÉ FINÁLOVÉ KOLO RŽL 2016/2017bb

           Připravuje-li se něco srdcem, tak to pak nemá chybu! Tak nějak jsem cítila atmosféru posledního 9. kola RŽL, které bylo spojeno s vyhlašováním výsledků v kategoriích H,D 16, 14, 12, 10 a 8 a samozřejmě s vyhlášením absolutního vítěze tohoto ročníku. Po shlédnutí startovní listiny tohoto závěrečného kola, myslím, že měl vítězství jasné předem a putovní pohár putoval opět do Vlašimi kam ho dovezl Jakub Vojta, kterému k vítězství letos stačilo 60 bodů. Z devíti možných kol jich odehrál 6. Moc mu blahopřejeme! Ovšem Kuba, ač dvanáctiletý kluk, hraje už jiné šachy, než které se hrají na RŽL a se soupeři moc práce nemá.

Zadov 2017 - Jarní prázdniny s Domečkem

Zadov 2017 - Jarní prázdniny s Domečkembb

O letošních jarních prázdninách, v termínu 4. – 11. 3. 2017, vyrazila opět partička děti i dospělých z vlašimského Domečku na své oblíbené místo na Šumavě – do penzionu Cihelny na Zadově,  vyřádit se na lyžích a snowboardech.

ŠACHISTÉ MěDDM NA TURNAJI KOSMONAUTŮ V PRAZE

ŠACHISTÉ MěDDM NA TURNAJI KOSMONAUTŮ V PRAZEbb

         Dnes, v sobotu 4.3.2017 vyjela do Prahy poměrně velká skupina šachistů z Pravonína, kteří pracují v šachových zájmových kroužcích Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, na Turnaj Kosmonautů do Prahy Smíchova.

         Reprezentovali nás hned 4 dvojice: 1. František Jelínek + Štěpán Filip, 2. Petra Píšová + Filip Kůra, 3. Adam Slavík + Jan Veselý a 4. Karel Vávra + Natálie Štanderová. 

Bohyně Caissa zaúřadovala!

Rodinné dvojice 9. ročník 2017bb

Hlášená sněhová plískanice se nekonala! Naopak po celý den nad Pravonínem na Benešovsku svítilo sluníčko a o to byl 9. ročník Rodinných dvojic v šachu krásnější. Akci pořádal místní Šachový klub ve spolupráci s Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi. Podporovaný mnoha sponzory a nezištnou pomocí rodičů dětí, které trenéři ŠK Pravonín vedou již desátým rokem.

 

POLOLETNÍ PRÁZDNINY A NÁSLEDUJÍCÍ VÍKEND PLNÝ ŠACHŮ!

POLOLETNÍ  PRÁZDNINY  A  NÁSLEDUJÍCÍ  VÍKEND  PLNÝ ŠACHŮ!bb

Děti z pravonínských šachových kroužků, pracující pod hlavičkou Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi se v posledních dnech zúčastnili hned tří kvalitních turnajů.

           Jeden z těchto turnajů byl uspořádán o pololetních prázdninách 3.2.2017 v Benešově. Do soutěže se přihlásilo 5 našich dětí, z toho hráli čtyři již z našich kroužků Začátečníků předškolních. Ty zkušenější reprezentoval Lukáš Zeman, který sehrál pěkný turnaj a z hochů skončil na pěkném 3. místě. Ti, méně zkušenější sbírali zkušenosti. Nejlépe se vedlo Tomáši Zemanovi, který končil se 3 body, dále 2,5 bodu uhrál Matouš Duda, 2 body Daniel Zeman a 1,5 bodu Vítek Duda. Celkem hrálo turnaj 57 šachistů. Atmostéru vykresluje spousta fotografií, které jsou připojeny k článku ve fotogalerii.

„O perníkovou chaloupku“

„O perníkovou chaloupku“bb

V sobotu 7.1. 2017 jsme se syny vyrazili na šachový turnaj, který se konal v Náměšti nad Oslavou, jehož pořadatelem byl DDM Radost ve spolupráci s firmou ALFIN-TRADING s.r.o. a byl hraný současně jako 3. ze série turnajů Ligy Vysočiny mládeže.

Dlouho jsme zvažovali, zda máme na turnaj přihlásit i naše dvojčata Tomáška s Daníčkem. Přeci jen na kroužek do Pravonína docházejí prvním rokem a jsou narozeni v listopadu 2010. S manželem jsme se dohodli, že to pojmeme jako rodinný výlet a zároveň tak klukům splníme sen, účastnit se na turnaji po boku staršího bratra Lukáše.

VYDAŘENÝ OSMÝ ROČNÍK SILVESTROVSKÉHOT TURNAJE V PRAVONÍNĚ

VYDAŘENÝ OSMÝ ROČNÍK SILVESTROVSKÉHOT TURNAJE V PRAVONÍNĚbb

          Historicky nejvyšší počet účastníků (52) si přijelo zahrát o vánočních prázdninách do Pravonína šachy. Již osmým rokem pořádáme příjemnou společenskou akci, kdy se setkají dětští šachisté, krátce po štědrém dnu, popovídají si o dárcích a u nás pak mají možnost vyhrát některou z hodnotných cen. Nemají ji zadarmo, musí odehrát 7 kol šachových partií, tempem 2 x 15 minut. Dětmi, hlavně chlapci je tento turnaj oblíbený, protože zde nehledíme na pohlaví a dívky musí pořádně zabrat, aby se vmísily do výsledkových listin na medailových místech mezi hochy.

          Měli jsme obavu z účasti, přihlášených bylo opravdu více (62), ale trochu řádí chřipka a hlavní překážkou bylo náledí, které náš okres postihlo večer před turnajem a vydrželo i celé dopoledne v den turnaje. K významnému ohrožení však nedošlo.

PŘEDVÁNOČNÍ ŠACHOVÁNÍ V ŘÍČANECH

PŘEDVÁNOČNÍ ŠACHOVÁNÍ V ŘÍČANECHbb

Regionální žákovská liga regionu SE nabrala v letošním školním roce neuvěřitelné tempo a k odehrání již 7. kola se sjeli šachisté do Kulturního domu Labuť do Říčan v sobotu 17.12.2016.

        Připravený sál se spoustou cen a i slavnostní vánoční stůl (vánočka, vánoční cukroví a jiné dobroty) byl k dispozici 112 dětem.

        V TOP skupině nejlepších 16 šachistů hrajících v malém sále. Od nás tři zástupci. Nejlépe si vedl Lukáš Zeman, který byl 13. nasazený a s 9 body obsadil pěkné 9. místo. Hrál výkonem 1459. Dvě remízy se silnějšími soupeři a v posledním kole vítězství nad Filipem Vopálkou (1404). Na místě 13. skončil Štěpán Filip (nasazen byl 11.). Štěpán se nemohl "chytit" až remíza ve 3. kole s Pavlem Zemenem mu dostala sebevědomí a v posledním kole porazil klubového kolegu Františka Jelínka. Štěpán si připsal 8 bodů a hrál výkonem 1404. Fandovi se nedařilo vůbec. Z našich byl nasazen nejvýše (8. příčka), ale skončil až na 15. místě. V prvním kole "opatrná taktická" remíza a pak už neuhrál nic. Celkově uhrál 6 bodů a hrál výkonem 1123. Fanda umí zahrát o hodně lépe!

Jubilejní desátý ročník

Jubilejní desátý ročníkbb

Jubilejní desátý ročník. To už je nějaký ten pátek, trošku jsme prošedivěli, ztloustli, ale badminton nám pořád jde. Alespoň na úrovni pořádání turnajů. A předvánoční čas se vždy nese ve znamení oblíbeného vlašimského turnaje, který pořádá Domeček a Spartak Vlašim.
Začalo se kategorií dětí, které navštěvují badmintonový kroužek pod Domečkem Vlašim. A k vidění byly vyrovnané zápasy a velmi obětavá hra. Především Štěpán Kapko dřel až na hranici svých sil, a tak výměny byly často zakončeny nějakou tou rybičkou, ve snaze vybrat zkrácený míč. A diváci jej odměňovali potleskem. Na vítězství to sice nestačilo, ale pohár za třetí místo si zaslouženě odnesl. Na druhém místě o jediný bodík skončil Jáchym Vyhnal a šampiónkou se stala nadějná hráčka Julie Saturková.

VYDAŘENÁ VÁNOČNÍ BESÍDKA ŠACHISTŮ

VYDAŘENÁ VÁNOČNÍ BESÍDKA ŠACHISTŮbb

Předvánoční setkání šachistů a jejich rodičů jsme připravovali několik dnů dopředu a vyplatilo se to. Krásně připravený sál a klubovna plná her, rozložené plastové šachy a i vánoční výzdoba děti i jejich doprovody překvapila.

        Chybělo sedm dětí, které byly buď nemocné nebo měly jiný program. Nepřítomná byla také paní učitelka (kroužek předškoláků) Mirka Ondráková, která je na plánované operaci a my všichni jí přejeme brzké uzdravení.

         Po celou dobu setkání se sály linuly vánoční melodie a koledy. Atmosféra byla moc pěkná. Děti se hned hrnuly ke hrám, nejvíce je bavilo hrát si s plastovými šachy. Deskové hry, trojšachy, čtyřšachy, grabolo, člověče nezlob se, dáma, šachy, kvarteta, domino a i jiné karetní hry šly z ruky do ruky.

Veliký úspěch vlašimského šachu

Veliký úspěch vlašimského šachubb

        Ve středu 14. 12. 2016 se konalo Krajské kolo školních čtyřčlenných družstev v rapid šachu. Soutěžilo se ve třech kategoriích, a to I. mladší žáci, II. starší žáci a III. střední školy.

        Naše (Domečkové) šachové kroužky reprezentovalo 11 šachistů. V nejmladší kategorii byla Vlašim reprezentována školním družstvem ZŠ Vorlina. Družstvo bylo složeno z Jakuba Vojty, Adama Slavíka, Barbory Slavíkové, Vojtěchem Vopálkou a Matějem Fialou. Sourozenci Slavíkovi navštěvují šachové kroužky jak na Vorlině u pana učitele Iva Hradeckého, tak i šachové kroužky v Pravoníně pod vedením bratrů Lukáše a Vojtěcha Filipa. Ostatní tři šachisté navštěvují kroužek na ZŠ Vorlina. Děti obsadily druhou příčku za ZŠ Stará Boleslav a zajistily si účast na Mistrovství České republiky. Celkem zde hrálo 12 školních družstev.

LUKÁŠŮV NÁVRAT DO ÁČKA!

LUKÁŠŮV NÁVRAT DO ÁČKA!bb

Další kolo RŽL, již šesté, bylo odehráno ve Stříbrné Skalici v Sokolovně, kde Bolek Studzinský rozpálil oba výkonné kotle na dřevo a do sálu se postupně nahrnulo neuvěřitelných 115 šachistů.

         Nejlepší šestnáctku si odvedl pan Jiří Kocourek do místní knihovny, kde zasedli k odehrání čtyř šachových partií. V tomto turnaji jsme dnes měli dva zástupce, a to Františka Jelínka (10.nasazený) a Štěpána Filipa (13. nasazený). Fanda byl nejdříve přehrán Jakubem Vojtou z Vlašimi a Pavlem Zemenem z Říčan. Pak se "chytil" a na své konto si připsal dvě vítězství nad Davidem Hamplem a Klárkou Kocourkovou. Celkem tedy uhrál 9 bodů, hrál výkonem 1563. Náš druhý zástupce Štěpán zahájil dvěma remízkami, a to s Hankou Bartošovou z Říčan a domácím Janem Hegerem. Následovala prohra s Václavem Bartošem a v kole posledním porazil Kryštofa Křížka. I Štěpán uhrál 9 bodů, hrál výkonem 1524. Celkovým vítězem turnaje "A" se stal Jakub Vojta z Vlašimi, 2. místo Václav Bartoš z Říčan a 3. místo Vojtěch Dudek z Brodců: Dívky: 1. Monika Strnadová - Říčany, 2. Hana Bartošová - Říčany, 3. Klára Kocourková - Sedlčany.

NAŠI PŘEDŠKOLÁČCI SOUTĚŽILI

NAŠI PŘEDŠKOLÁČCI SOUTĚŽILIbb

            V pondělí 14.11.2016 od 15.00 hodin se uskutečnil první šachový turnaj a prověrka vědomostí za uplynulé dva měsíce členů zájmového kroužku MěDDM Vlašim, a to Začátečníků předškolních. Do kroužku chodí 14 šikovných dětí a na turnaj se moc těšily.  Vlastní soutěž absolvovalo 11 dětí (začala nám řádit nějaká jednodenní chřipka).

            Každý měl připraven vlastní stůl, aby děti nelákalo opisování a my zjistili, kde mají mezery a co je máme doučit. Za úkol měly vyznačit písemně na šachovnici řadu, sloupec, dlouhé šikmé řady (diagonály), nejkratší šikmé řady, tahy střelcem, dámou, jezdcem a králem. Dále měly vyznačit na prázdnou šachovnici postavení všech pěšců z obou království. Celkem bylo 12 různých obrázků k doplňování.

            Závěr je asi takový, že zhruba polovina dětí zná téměř vše, co jsme je učili (vyskytly se jen drobné chyby), s druhou polovinou musíme zopakovat tahy jezdcem (tam byly největší nedostatky).

ZLATÁ PETRUŠKA A STŘÍBRNÁ BARUŠKA

ZLATÁ PETRUŠKA A STŘÍBRNÁ BARUŠKAbb

      Pilně, ostatně jako vždycky, jsme se na turnaj připravovali, myslím, že byli všichni spokojeni. 

          Při této příležitosti děkuji všem maminkám, které obsluhovaly po celý den. Velký dík patří i všem těm, kdož přispěli k přípravě prostor a pak i úklidu celého Spolkového domu. Děkuji za pomoc i rozhodčím, kteří po celý den rozhodovali "nemožňáky" na partiích našich nejmenších. Díky příspěvku Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, který byl spolupořadatelem dnešního turnaje byl i pěkný cenový fond.

Podzimní úspěchy družstva FC Sellier & Bellot ročník 2006.

Podzimní úspěchy družstva FC Sellier & Bellot ročník 2006.bb

Závěr podzimu se vydařil

V pátek 28. října se družstvo FC Sellier & Bellot Vlašim ročník 2006 rozdělil opět na dva týmy a zúčastnil se turnajů Matěje Kocourka nedaleko od sebe. 

REGIONÁLNÍ PŘEBOR ŠKOL V ŠACHU 2016-2017

REGIONÁLNÍ PŘEBOR ŠKOL V ŠACHU 2016-2017bb

Stejně jako minulá léta i letos se zúčastnily děti ze Základní školy a Mateřské školy Načeradec Regionálního přeboru škol. Trošku jsme zestárli, a tak letos poprvé startovali za starší žáky. Všichni členové družstva pracují v šachových kroužcích, které organizuje Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi a klubovnu mají ve Spolkovém domě v Pravoníně.

      Turnaj se uskutečnil 3.11.2016 v pěkném prostředí Městského divadla Na Poště v Benešově. Pořadatelem byl Dům dětí a mládeže Benešov, AŠSK Benešov a Kulturní a informační centru Benešov, p.o..

      Startovala čtyřčlenná družstva, hrálo se tempem 2 x 15 minut ve třech kategoriích. Hodnocení olympijským způsobem. Hlavním rozhodčím byl tradičně Oldřich Sládek, pořadatelskou službu a veškerou organizaci zajišťovala Iva Růžičková z DDM Benešov.

      Střední školy regionu Benešov a Kutná Hora obeslala tento přebor jen 4 družstvy a z toho dvě startovala jen o 3 hráčích. Zde se hrálo dvoukolově každý s každým. Vítězné družstvo Gymnázia Vlašim nemělo v soutěži srovnatelné soupeře a přesvědčivě si odneslo první příčku a 23 bodů. Na druhém místě skončilo Gymnázium Benešov 15,5 bodu, 3. příčku obsadili hráči VOŠ a SZeŠ Benešov, kteří získali 7,5 bodu. Poslední 4. příčku obsadilo družstvo SPŠ Vlašim se 2 body.

SKÓROVALA JEN BARUNKA!

SKÓROVALA JEN BARUNKA!bb

Rekordních 111 šachistů zavítalo do stařičké sokolovny ve Vraném nad Vltavou, kde pořadatelé z TJ Medvědi Zvole, v čele s paní Strakovou, pořádali 5.11.2016 4. kolo Regionální žákovské ligy 2016-2017. Ceny měli pořadatelé pěkné, děti měly z čeho vybírat.

          V áčku nám hráli dva šachisté, v béčku 5 a v céčku 3. Hlavně ve druhém turnaji jsme pomýšleli na nějakou medaili, a to tím spíše, že Fanda Jelínek byl prvním nasazeným a v dívkách jsme spoléhali na Barunku Slavíkovou. Předešlu, že jen Barča nezklamala!

Olympiáda mládeže v Karlových Varech

Olympiáda mládeže v Karlových Varechbb

V disciplíně vzduchová puška vleže

mladí střelci z Vlašimi opět bodovali.

ZDÁ SE, ŽE ZAČÍNÁME SKLÍZET...

ZDÁ SE, ŽE ZAČÍNÁME SKLÍZET...bb

Třetí kolo Regionální žákovské ligy pořádala ŠŠ Stamat v Ondřejově. Naše výprava měla tentokrát 10 šachistů. Po rozlosování 92 šachistů, hráli naši v áčku dva, v béčku 4 a v cečku rovněž 4 šachisté.

            Hrálo se v rekonstruované tělocvičně, kde byla spousta sportovního náčiní, veliký hendikep pro nás dozor. Děti byly k neudržení. Chyběly i prostory pro doprovody. Pokud jsme chtěli mít děti na očích, tak jsme museli posedávat po lavičkách, ti troufalejší si opatřili židle z pódia. Je mi jasné, že to byla nouzová situace, neboť původně se mělo hrát v Čerčanech, ale tam je škola v rekonstrukci, tak to nešlo. Vše ostatní bylo jako obvykle, jen pana Havelku zaskočila aktualizace Windows 10, která si "vzpomněla" v nejméně vhodnou dobu! Záchrana v podobě Zdeňka Hergera na sebe nenechala dlouho čekat, a tak jsme začali jen s malým skluzem. Cenový fond byl obvyklý, jaký Stamat mívá.

U 11 - fotbal

U 11 - fotbalbb

V úterý 11.října se na hřišti v Braníku odehrála kvalifikace ročníku 2006 skupiny B Ondrášovka Cup 2017. Kluci pětkrát zvítězili a čtyřikrát remizovali. Turnajem tedy prošli bez jediné porážky a pouze se dvěma obdrženými brankami. Celkově skončili na 2.místě a tím si tedy zajistili postup do hlavního celorepublikového turnaje, který se bude konat 20.-21.5.2017 v Ústí nad Labem.

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe