Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmanky Středočeského kraje:

 

Příspěvek na projekt "S Domečkem karnevalovým krokem do všech základních škol (pořádání karnevalů na ZŠ)"

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

LUKÁŠŮV NÁVRAT DO ÁČKA!

LUKÁŠŮV NÁVRAT DO ÁČKA!bb

Další kolo RŽL, již šesté, bylo odehráno ve Stříbrné Skalici v Sokolovně, kde Bolek Studzinský rozpálil oba výkonné kotle na dřevo a do sálu se postupně nahrnulo neuvěřitelných 115 šachistů.

         Nejlepší šestnáctku si odvedl pan Jiří Kocourek do místní knihovny, kde zasedli k odehrání čtyř šachových partií. V tomto turnaji jsme dnes měli dva zástupce, a to Františka Jelínka (10.nasazený) a Štěpána Filipa (13. nasazený). Fanda byl nejdříve přehrán Jakubem Vojtou z Vlašimi a Pavlem Zemenem z Říčan. Pak se "chytil" a na své konto si připsal dvě vítězství nad Davidem Hamplem a Klárkou Kocourkovou. Celkem tedy uhrál 9 bodů, hrál výkonem 1563. Náš druhý zástupce Štěpán zahájil dvěma remízkami, a to s Hankou Bartošovou z Říčan a domácím Janem Hegerem. Následovala prohra s Václavem Bartošem a v kole posledním porazil Kryštofa Křížka. I Štěpán uhrál 9 bodů, hrál výkonem 1524. Celkovým vítězem turnaje "A" se stal Jakub Vojta z Vlašimi, 2. místo Václav Bartoš z Říčan a 3. místo Vojtěch Dudek z Brodců: Dívky: 1. Monika Strnadová - Říčany, 2. Hana Bartošová - Říčany, 3. Klára Kocourková - Sedlčany.

NAŠI PŘEDŠKOLÁČCI SOUTĚŽILI

NAŠI PŘEDŠKOLÁČCI SOUTĚŽILIbb

            V pondělí 14.11.2016 od 15.00 hodin se uskutečnil první šachový turnaj a prověrka vědomostí za uplynulé dva měsíce členů zájmového kroužku MěDDM Vlašim, a to Začátečníků předškolních. Do kroužku chodí 14 šikovných dětí a na turnaj se moc těšily.  Vlastní soutěž absolvovalo 11 dětí (začala nám řádit nějaká jednodenní chřipka).

            Každý měl připraven vlastní stůl, aby děti nelákalo opisování a my zjistili, kde mají mezery a co je máme doučit. Za úkol měly vyznačit písemně na šachovnici řadu, sloupec, dlouhé šikmé řady (diagonály), nejkratší šikmé řady, tahy střelcem, dámou, jezdcem a králem. Dále měly vyznačit na prázdnou šachovnici postavení všech pěšců z obou království. Celkem bylo 12 různých obrázků k doplňování.

            Závěr je asi takový, že zhruba polovina dětí zná téměř vše, co jsme je učili (vyskytly se jen drobné chyby), s druhou polovinou musíme zopakovat tahy jezdcem (tam byly největší nedostatky).

ZLATÁ PETRUŠKA A STŘÍBRNÁ BARUŠKA

ZLATÁ PETRUŠKA A STŘÍBRNÁ BARUŠKAbb

      Pilně, ostatně jako vždycky, jsme se na turnaj připravovali, myslím, že byli všichni spokojeni. 

          Při této příležitosti děkuji všem maminkám, které obsluhovaly po celý den. Velký dík patří i všem těm, kdož přispěli k přípravě prostor a pak i úklidu celého Spolkového domu. Děkuji za pomoc i rozhodčím, kteří po celý den rozhodovali "nemožňáky" na partiích našich nejmenších. Díky příspěvku Městského domu dětí a mládeže ve Vlašimi, který byl spolupořadatelem dnešního turnaje byl i pěkný cenový fond.

Podzimní úspěchy družstva FC Sellier & Bellot ročník 2006.

Podzimní úspěchy družstva FC Sellier & Bellot ročník 2006.bb

Závěr podzimu se vydařil

V pátek 28. října se družstvo FC Sellier & Bellot Vlašim ročník 2006 rozdělil opět na dva týmy a zúčastnil se turnajů Matěje Kocourka nedaleko od sebe. 

REGIONÁLNÍ PŘEBOR ŠKOL V ŠACHU 2016-2017

REGIONÁLNÍ PŘEBOR ŠKOL V ŠACHU 2016-2017bb

Stejně jako minulá léta i letos se zúčastnily děti ze Základní školy a Mateřské školy Načeradec Regionálního přeboru škol. Trošku jsme zestárli, a tak letos poprvé startovali za starší žáky. Všichni členové družstva pracují v šachových kroužcích, které organizuje Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi a klubovnu mají ve Spolkovém domě v Pravoníně.

      Turnaj se uskutečnil 3.11.2016 v pěkném prostředí Městského divadla Na Poště v Benešově. Pořadatelem byl Dům dětí a mládeže Benešov, AŠSK Benešov a Kulturní a informační centru Benešov, p.o..

      Startovala čtyřčlenná družstva, hrálo se tempem 2 x 15 minut ve třech kategoriích. Hodnocení olympijským způsobem. Hlavním rozhodčím byl tradičně Oldřich Sládek, pořadatelskou službu a veškerou organizaci zajišťovala Iva Růžičková z DDM Benešov.

      Střední školy regionu Benešov a Kutná Hora obeslala tento přebor jen 4 družstvy a z toho dvě startovala jen o 3 hráčích. Zde se hrálo dvoukolově každý s každým. Vítězné družstvo Gymnázia Vlašim nemělo v soutěži srovnatelné soupeře a přesvědčivě si odneslo první příčku a 23 bodů. Na druhém místě skončilo Gymnázium Benešov 15,5 bodu, 3. příčku obsadili hráči VOŠ a SZeŠ Benešov, kteří získali 7,5 bodu. Poslední 4. příčku obsadilo družstvo SPŠ Vlašim se 2 body.

SKÓROVALA JEN BARUNKA!

SKÓROVALA JEN BARUNKA!bb

Rekordních 111 šachistů zavítalo do stařičké sokolovny ve Vraném nad Vltavou, kde pořadatelé z TJ Medvědi Zvole, v čele s paní Strakovou, pořádali 5.11.2016 4. kolo Regionální žákovské ligy 2016-2017. Ceny měli pořadatelé pěkné, děti měly z čeho vybírat.

          V áčku nám hráli dva šachisté, v béčku 5 a v céčku 3. Hlavně ve druhém turnaji jsme pomýšleli na nějakou medaili, a to tím spíše, že Fanda Jelínek byl prvním nasazeným a v dívkách jsme spoléhali na Barunku Slavíkovou. Předešlu, že jen Barča nezklamala!

Olympiáda mládeže v Karlových Varech

Olympiáda mládeže v Karlových Varechbb

V disciplíně vzduchová puška vleže

mladí střelci z Vlašimi opět bodovali.

ZDÁ SE, ŽE ZAČÍNÁME SKLÍZET...

ZDÁ SE, ŽE ZAČÍNÁME SKLÍZET...bb

Třetí kolo Regionální žákovské ligy pořádala ŠŠ Stamat v Ondřejově. Naše výprava měla tentokrát 10 šachistů. Po rozlosování 92 šachistů, hráli naši v áčku dva, v béčku 4 a v cečku rovněž 4 šachisté.

            Hrálo se v rekonstruované tělocvičně, kde byla spousta sportovního náčiní, veliký hendikep pro nás dozor. Děti byly k neudržení. Chyběly i prostory pro doprovody. Pokud jsme chtěli mít děti na očích, tak jsme museli posedávat po lavičkách, ti troufalejší si opatřili židle z pódia. Je mi jasné, že to byla nouzová situace, neboť původně se mělo hrát v Čerčanech, ale tam je škola v rekonstrukci, tak to nešlo. Vše ostatní bylo jako obvykle, jen pana Havelku zaskočila aktualizace Windows 10, která si "vzpomněla" v nejméně vhodnou dobu! Záchrana v podobě Zdeňka Hergera na sebe nenechala dlouho čekat, a tak jsme začali jen s malým skluzem. Cenový fond byl obvyklý, jaký Stamat mívá.

U 11 - fotbal

U 11 - fotbalbb

V úterý 11.října se na hřišti v Braníku odehrála kvalifikace ročníku 2006 skupiny B Ondrášovka Cup 2017. Kluci pětkrát zvítězili a čtyřikrát remizovali. Turnajem tedy prošli bez jediné porážky a pouze se dvěma obdrženými brankami. Celkově skončili na 2.místě a tím si tedy zajistili postup do hlavního celorepublikového turnaje, který se bude konat 20.-21.5.2017 v Ústí nad Labem.

Fotbal - U11

Fotbal - U11bb

Ve středu 28. září se FC Sellier & Bellot Vlašim U11 zúčastnil se dvěma týmy turnaje v Kochánkách. Hrálo se ve dvou skupinách po šesti a dále už jen o celkové umístění křížem mezi skupinami. Kluci všechny zápasy (jeden zápas měl nakonec hrací dobu 22 minut místo 15) odmakali naplno. Vlašim skončila na 2. a 11. místě. Matěj Rosenvald vyhlášen nejlepším střelcem turnaje

=

FC SELLIER & BELLOT U 11

FC SELLIER & BELLOT U 11bb

V Radonicích u Prahy se 12. září kluci zúčastnili silně obsazeného turnaje J. Maška. Hrálo se ve dvou skupinách po sedmi a poté následovaly boje o konečné umístění křížem mezi skupinami, semifinále a finále. Vlašim se dvěma týmy sehrála vyrovnaná utkání s týmy AC Sparta Praha, SC Xaverov Praha a dalšími, někdy bohužel chybělo trochu štěstí. Kluci vše odmakali naplno, jeden tým měl jednoho hráče na střídání a druhý byl bez možnosti vystřídat. Nakonec obsadili 4. a 11. místo. Mikuláš Čížek byl vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje.

=

DRUHÉ KOLO RŽL PRO PRAVONÍNSKÉ DĚTI TENTOKRÁT BEZ MEDAILE...

DRUHÉ KOLO RŽL PRO PRAVONÍNSKÉ DĚTI TENTOKRÁT BEZ MEDAILE...bb

 

Startovní a výsledková listina: http://www.chessresults.com/tnr240297.aspx?lan=5&art=1&rd=4&wi=821

Fotečky: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/2._kolo_RZL_28.9.2016-2017_Tynec_nad_Sazavou/

Výsledky podle kategorií: 2016-2017 ŘZL kategorie po 2. kole.pdf

         Šestičlenná skupinka dětí z pravonínských šachových kroužků vyrazila ve středu o státním svátku 28.9.2016 sbírat bodíky do regionální soutěže do Týnce nad Sázavou. "Juklovci" zde připravili pěkný turnaj. Hrálo 89 šachistů. Vše probíhalo bez problémů a již v 15.00 hodin jsme se rozjížděli do svých domovů.

Zpráva z náboru do šachových kroužků 2016-2017

Zpráva z náboru do šachových kroužků 2016-2017bb

                 Na detašovaném pracovišti ve Spolkovém domě v Pravoníně, se rozeběhlo 10 šachových kroužků. Nábor není ještě úplně ukončen, ale už dnes můžeme konstatovat, že zájem je ještě větší, než tomu bylo v loňském školním roce.

Druhé kolo RŽL

Druhé kolo RŽLbb

pro pravonínské děti tentokrát bez medaile

Nábor do kroužku šachů - Pravonín

Nábor do kroužku šachů - Pravonínbb

   Na detašovaném pracovišti ve Spolkovém domě v Pravoníně, se rozeběhlo 10 šachových kroužků. Nábor není ještě úplně ukončen, ale už dnes můžeme konstatovat, že zájem je ještě větší, než tomu bylo v loňském školním roce.

                Kroužky pokročilých šachistů probíhají v úterý, ve středu a v pátek. Přihlášeno je 5 šachistů, většina z nich bude docházet do všech třech kroužků. Mírně pokročilí zatím pracují  ve čtyřčlenné skupině, a to v úterý a v pátek. I zde ve většině navštěvují děti kroužky po oba dva dny. Další skupinu tvoří Začátečníci školní, kteří se schází v úterý a v pátek a prozatím po oba dny dochází 9 šachistů. Začátečníci předškolní tvoří, k našemu překvapení 12 ti člennou skupinu a po oba dny, tedy pondělí a středu navštěvují všichni. I v letošním roce jsme otevřeli Šachovou školičku, kam dochází každý čtvrtek dopoledne 20 dětí z místní mateřské školy a pracujeme především podle vlastních osnov, ale čerpali jsme i z Evropského projektu Figurka.

                Některé děti nemohou navštěvovat přímo svůj kroužek v daný den, tak přijíždí jindy, připojí se k právě vyučovanému kroužku a trenéři operativně dané dítě zaměstnají dle jeho schopností.

                Trenéři dětem během prázdnin, za přispění štědrého sponzora, zajistili nové klubové dresy, které všem moc sluší a budou v nich vyjíždět na regionální a přátelské soutěže a turnaje.

                Výuku zajišťují Lukáš a Vojtěch Filipovi, Marie Filipová, Miroslava Ondráková a Pavla Homolková.

                Více z bohaté fotogalerie www.sachypravonin.cz.

Zaznamenala: Marie Filipová

ŠTĚPÁN FILIP UHRÁL PĚKNÝ VÝSLEDEK V ÁČKU

ŠTĚPÁN FILIP UHRÁL PĚKNÝ VÝSLEDEK V ÁČKUbb

Startovní a výsledkové listiny: http://chess-results.com/tnr238544.aspx?lan=5&art=4&wi=821

         Činnost ve školním roce 2016/2017 jsme zahájili v Pravoníně v pátek 16.9.2016 a hned následující den se konalo v Sedlčanech 1. kolo Regionální žákovské ligy ročníku 2016/2017. Od nás se na tento turnaj vypravilo hned 6 šachistů.

        Do áčka byl nominován Lukáš Zeman (1437) a Štěpán Filip (1377). Zde, ostatně jako v minulých letech, hrálo 16 TOP šachistů (řazeno podle rapidového ela). Podstatně lépe se dařilo desátému nasazenému Štěpánovi Filipovi, který uhrál 2,5 respektive 10 bodů. Prohrál jen s Václavem Bartošem. Porazil Terezu Pravdovou, ale i Antonína Peška (1425) z Milovic. Remizoval s Pavlem Kurkem (1477). S jeho výkonem jsme spokojení. Méně se dařilo Lukáši Zemanovi, který měl startovní číslo 7 a v poslední době zaznamenal pěkný výkonnostní skok. Rozjezd se mu sice nepodařil, ale není nic ztraceno, máme před sebou ještě 8 kol RŽL. Lukáš uhrál jen bod, respektive bodů 7, porazil Terezu Pravdovou. Na další soupeře (Vitvar Lukáš, Pravda Petr, Pešek Antonín) tentokrát nestačil, já však pevně věřím, že příští turnaj bude o mnoho lepší. Cekovým vítězem "A" turnaje se stal Lukáš Zvolenský z Brodců (bez porážky-plný počet bodů 13), druhou příčku obsadil Václav Bartoš z Říčan a třetí Vojtěch Štěpán rozvněž z Brodců. Z dívek skončila první (celkově druhá) Hanka Bartošová z Říčan, druhá pak Klárka Kocourková ze Sedlčan (celkově třetí) a třetí pak Tereza Pravdová z Říčan (celkově 16.).

Petra Píšová naší nejlepší reprezentantkou

Petra Píšová naší nejlepší reprezentantkoubb

 

         V našich šachových kroužcích v Pravoníně pracuje hodně šikovných dětí, které dosahují výborných výsledků na okresní, regionální, krajské, ale i republikové úrovni. Bezesporu nejlepší z nich je Petra Píšová, která v současné době navštěvuje 6. třídu základní školy.

Turnaj - Pražský Braník - Memorial Pepíka Kroha

Turnaj - Pražský Braník - Memorial Pepíka Krohabb
Po sobotním turnaji ve Vlašimi byl ročník 2006 přihlášen na neděli 28.8. na turnaj do pražského Braníka na Memoriál Pepíka Kroha. Turnaj se hrál na dvou hřištích současně 1x14 min, každý s každým. Klukům se dařilo a ve své skupině prohráli těsně pouze s pražským Motorletem a v semifinále po velkém boji a šancích na obou stranách se Slavií Praha. O bronzové medaile se utkali s Admirou Praha a zvítězili až v penaltovém rozstřelu. Fotbalový víkend byl tedy ukončen 3. místem ze 14 týmů.
 
z webu ABC Braník: Hrálo se za parného dne, ale přesto bylo vidět na všech, že si turnaj užívají a hrají naplno a tak historicky druhý ročník Memoriálu Pepíka Kroha už má svého vítěze. Stala se jím SK Slavia Praha, na druhém místě skončil Motorlet a třetí příčku obsadili hoši z Vlašimi. 

Při slavnostním zakončení turnaje jsme všichni společně vypustili 200 modrobílých balonků – tam nahoru pro Pepu…

Skupina B
Vlašim : Bohemians 2007 2:0
Vlašim : Boston Kluky       4:0
Vlašim : Motorlet Praha     1:2
Vlašim : Podolí                    9:0
Vlašim : Tempo Praha        2:0
Vlašim: ABC Braník            5:0
Čtvrfinále
Vlašim : Tempo Praha        2:0 
Semifinále
Vlašim : Slavia Praha          0:2
o 3.- 4. místo
Vlašim : Admira Praha        2:1 (výhra v penaltovém rozstřelu)
Mikuláš Čížek, Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Viktor Liška, Adam Růžička, Dominik Kudrna, Matěj Rosenvald, Jan Franěk, David Vlasák, Tomáš Benda
trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus
 

Fotbalový turnaj O pohár starosty města Vlašim pro ročník 2006

Fotbalový turnaj O pohár starosty města Vlašim pro ročník 2006bb
V sobotu 27. srpna proběhl v areálu Na Lukách další ročník velmi kvalitně obsazeného fotbalového turnaje O pohár starosty města Vlašim pro ročník 2006. Celkem 13 týmů bylo rozdělěno do dvou skupin A a B. Kluci z přípravky 2006 FC Sellier & Bellot Vlašim hráli se dvěma týmy. Základní skupiny modří i bílí s přehledem vyhráli. Bohužel v dalších bojích se jim už tolik nedařilo. Modří v boji o semifinále prohráli 0:1 s Táborskem a bílí po velkém boji podlehli Unionu Vršovice až v penaltovém rozstřelu. Nakonec tedy kluci skončili na 6. a 7. místě. 
Pavel Tomčala, Mikuláš Čížek, Ondřej Máca, Petr Matějovský, Vojtěch Čičatka, Tomáš Benda, Adam Růžička, Jonáš Zavadil, Jan Franěk, Dominik Kudrna, Viktor Liška, Matěj Rosenvald, Jakub Pešek, Matěj Liška, David Vlasák, Daniel Jadamus, Jiří Filip
trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus

Fotbalové soustředění 2016 - ročník 2006

Fotbalové soustředění 2016 - ročník 2006bb
Na závěr soustředění se kluci v sobotu 13.8. zúčastnili výborně obsazeného turnaje v Říčanech. Po remíze s Xaverovem a prohrách se Slavií, Bohemians a Hradcem Králové, porazili Duklu Praha. Dále pak v zápasech o umístěni zvítězili nad Mladou Boleslaví a poté v utkání o 9.místo podlehli Dukle Praha. 
I když bojovali, tak na nich byla znát únava z celého týdne (dvě přátelská utkání a třífázové tréninky.....) ��⚽��

Živé šachy 7. 8. 2016

Živé šachy 7. 8. 2016bb

V Olympijském parku ožily šachy. Návštěvníci viděli partie naslepo

7.8.2016 

Vodácký tábor 2016 - Starší

Vodácký tábor 2016 - Staršíbb

Vodácký tábor

aneb čertovsky chladná zábava

Program je od toho, aby se mohl libovolně měnit. Obzvlášť, když se vám do vodáckého tábora připlete tak veliká událost, jako je olympiáda. Proto se v našich hlavách zrodil přímo ďábelský plán. Jedno je jasné, necháme ho jako veliké překvapení pro účastníky. Zaprvé  je dobré, když budou přemýšlet nad tím, co je čeká, a za druhé by nás rodiče zabili, kdyby dopředu věděli, co chystáme.

 

Červnové střílení v Českých Budějovicích

Červnové střílení v Českých Budějovicíchbb

Před koncem školního roku pořádalo SSK České Budějovice tradiční červnové střílení

Vltava se ZŠ Chotýšany

Vltava se ZŠ Chotýšanybb

„ Valím k zubaři, to tady zvládneš, ne?“ říkám Sígrovi, když dorazil na vlakovou zastávku do Postupic poslední účastník akce Vltava ze ZŠ Chotýšany. Jazykem přejíždím díru po vypadlé plombě, kterou jsem schroupal včera společně s celozrnnou bagetou. Křupala famózně. Sígr přikyvuje. Máme čas, než děti dorazí do Vyššího Brodu vlakem, my tam auty už dávno budeme. I s novým chrupem. Je pondělí 13.6. a parádní akce ZŠ Chotýšany ve spolupráci s Domečkem Vlašim (sekcí Zajdatour) se právě rozjíždí.

Na zastávce se potkáváme nakonec až po půl druhé, místo ve čtvrt na dvanáct. Nejprve ujel navazující spoj, a pak ten navázaný měl zpoždění. České dráhy – klasika. Alespoň se nám podařilo zamluvit restauraci na oběd a připravit věci na vodu. Na Vltavu sedáme kolem půl čtvrté, čas nás netlačí, pojedeme pouze 6,5 km. Lipno pouští uctivých 20 kubíků za vteřinu a tři rafty se vrhají vstříc novým dobrodružstvím. První jez prověřuje posádky, vlny krásně pohupují celým raftem a všichni projíždějí bez ztráty kytičky, pádla a sebevědomí. Pár následných peřejí posouvá lodě v rychlém tempu blíž a blíž kempu. Ještě překonáváme jez  Herbertov po dřevěné šupně a tábořiště U tří veverek je nadohled. Nedá se k němu dostat autem, a tak převážíme věci z druhého břehu na místní pramici. Stavíme stany a první překvapení na sebe nenechá dlouho čekat. Učitelka Jitka si půjčila stan od sousedů a ti jsou buď velcí vtipálci, nebo jim něco provedla. Plážový stan postrádá tropiko, ve střeše je rafinovaně zabudovaná nekrytá síťka a v ohybu podlážky díra. Tu se narychlo snaží zakrýt krosnou, takže jí nakonec prohodí celým stanem a otvor několikanásobně zvětší. Válíme se po louce v záchvatech smíchu a nakonec jí věnujeme vlastní stan. Večer zakončujeme u kytary a táboráku.

TUHÉ KRAJSKÉ BOJE NAD ŠACHOVNICEMI TENTOKRÁT V ŘÍČANECH

TUHÉ KRAJSKÉ BOJE NAD ŠACHOVNICEMI TENTOKRÁT V ŘÍČANECHbb

     O víkendu 25.-26.6.2016 se sjelo do říčanského Kulturního domu Labuť 133 šachistů, kteří postoupili z regionálních kol žákovských lig na Krajský přebor v šachu mládeže HD 10 – 16let.

      Z našich kroužků postoupilo hned 5 šachistů. Jan Veselý soutěžil v kategorii HD 10, dařilo se mu nejlépe a své nasazení si vylepšil o 3 příčky, uhrál krásných 6 bodů, hrál výkonem 1210 a v listopadu letošního roku si pojede zahrát do Harrachova Mistrovství Čech. Bude to jeho premiéra na tak prestižním klání. V kategorii HD 12 soutěžili hned tři šachisté, a to Štěpán Filip, František Jelínek a Filip Kůra. Veliké želízko v ohni byl Štěpán, první den mu vyšel velice pěkně, ale v neděli už se mu tak nedařilo. Jeho nasazení na trojce neudržel, skončil 12, uhrál 4 body, hrál výkonem 1267. V této kategorii postupuje jen 8 šachistů na „Čechy“, takže  letos zástupce mít nebudeme. Podobně si vedl František Jelínek, který své nasazení sice potvrdil, ale jeho 14. příčka, i když také 4 body a výkon 1292 na postup zkrátka nestačí. Oproti nasazení si polepšil o šestnáct příček Filip Kůra, který uhrál 3,5 bodu a hrál výkonem 1141. Svého zástupce jsme měli i v kategorii HD 14, kde naše barvy hájil Lukáš Zeman. Lukáš zaznamenal v letošním roce největší růst z našich šachistů, v kategorii je mladší, takže si ji zahraje i příští rok. Oproti nasazení si polepšil o 9 příček, uhrál 3,5 bodu a hrál výkonem 1256. I když máme letos jen jeden postup, tak musím kluky velice pochválit, bojovali jako lvi, nikdo z nich nehrál hůře jak na 50 % a musím podotknout, že na této úrovni už je konkurence veliká. Na Mistrovství Čech budou moci jet hrát od nás ještě Petra Píšová a Barbora Slavíková.

JAK JSME SE LOUČILI SE ŠKOLNÍM ROKEM 2015-2016?

JAK JSME SE LOUČILI SE ŠKOLNÍM ROKEM 2015-2016?bb

           Na 17. 6. 2016 jsme si naplánovali poslední šachovou schůzku všech našich 10 kroužků ve školním roce 2015/2016. Stejně jako na jeho zahájení, tak i nyní se sešly všechny naše děti a společně se doslova "vyřádily". Mile nás překvapilo překrásné tablo, které nám připravila vedoucí spolkového domu, našel se zde každý a některým obrázkům jsme se moc nasmáli.

           Občerstvení bylo v režii jedné z maminek, která od samého začátku připravovala tousty, pak jsme měli pizzu, zmrzlinku a něco sladkostí, pití co hrdlo ráčilo.

           Vyzkoušeli jsme si některé z her, které máme zakoupené za přispění hejtmana Středočeského kraje z Fondu hejtmana. Zatím jsme si hráli jen uvnitř, ale už se těšíme  až si se všemi pomůckami budeme moci hrát na hřišti a zahradě.

„O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“

„O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“bb

 V sobotu 11. 6. 2016 se konal v Pelhřimově v pořadí  III.  ročník turnaje „O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE“. Zúčastnilo se ho 86 hráčů v různých věkových kategoriích. Jednalo se o přátelský turnaj, proto si mohli zahrát opravdu všichni.  Hrálo se v prostorách jídelny Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové Pelhřimov.

                  Zahájení proběhlo v 9:15 hod, hrálo se 9 kol, 2 x 15 minut bez rozdělení do skupin.  Jednotlivá kola na sebe celkem rychle navazovala a čas rychle utíkal. Krátké pauzy hráči trávili většinou občerstvováním v místním bufetu nebo pobíháním venku na dvorku školy.

                  Pořadatelé měli vše moc pěkně připravené a zorganizované,  upozornili nás na zajímavý program, konaný na místním náměstí k příležitosti festivalu Pelhřimov – město rekordů. Také hráče nalákali na sladkou odměnu po konci turnaje.

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe