Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

Badminton

Badmintonbb 

Prý pátý ročník, alespoň to tvrdí Petr Zeman, když sedíme a mudrcujeme po kolikáté se hrají ve Vlašimi čtyřhry v badmintonu. Je to vcelku jedno, hlavně, že se podařilo turnaj zorganizovat. Bývá to rok od roku větší a vychytanější. Pořadateli jsou Domeček Vlašim ve spolupráci se Spartakem a letos poprvé se nám podařilo sehnat sponzorský dar v podobě tabletu. Takže díky i tobě, Mílo Štětino.

Turnaj proběhl v neděli 18.5. a letos se těšil velké účasti. Přijeli hráči dokonce až ze Slaného a věkové rozpětí účastníků bylo až neuvěřitelné. V kategorii děti, která měla rekordních 5 dvojic, nastoupili žáci prvního stupně základní školy a na druhé straně škály byl Pepa Koranda, hráč s neskutečným nasazením pro hru, který letos oslavil 73 let! Hrálo se ve 4 kategoriích – děti, ženy, mixy a chlapi.

Díky dobré organizaci běžela hra v pohodovém tempu a kolem poledne se vyhlašovala kategorie žen – ve které vyhrála Kristýna Zoulová s Pavlínou Hruškovou a kategorie dětí – Týna Filipová s Annou Štorcovou. Poté následovalo velké losování všech účastníků o věnovaný tablet a šťastná výherkyně si ho odvezla do Slaného. Ještě, než se rozehrály zbylé dvě kategorie, došlo na dovednostní badmintonové soutěže, při kterých se trefovala krabice od bonbónů. Příjemné zpestření přineslo spousty vedlejších cen v podobě čokolád (pro děti), lahví (pro dospělé) a balení plzeňského piva (pro Pepu J ).

Nejvíce obsazenou kategorií byly mixy – 9 párů. Nejlepší dvojicí byli podle předpokladů David Novák a Kristýna Zoulová. Nejvyrovnanější byla poslední skupina mužů, kde se mi společně s Karlem Štorcem podařilo prolomit několikaletou smůlu třetích míst a turnaj poprvé vyhrát.

Díky všem zúčastněným a lidem, kteří se na turnaji podíleli a na podzim se budu těšit na obhajobu prvního místa v singlech.

Luboš Zajíček

PRIBINÁČEK V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ VYHRÁL LETOS OPĚT VOJTA FILIP ANEB PRAVONÍNSKÝ URAGÁN!

PRIBINÁČEK V HAVLÍČKOVĚ BRODĚ VYHRÁL LETOS OPĚT VOJTA FILIP ANEB PRAVONÍNSKÝ URAGÁN!bb 

Docela početná skupina šachistů z vlašimska se rozhodla "pršavou" sobotu 17.5.2014 strávit v Havlíčkově Brodě. Proč? No protože naši pozornost upoutalo vřelé pozvání od pana Václava Paulíka - duše místního šachu. Již několikrát jsme zde hráli a moc se nám tady líbilo. Pravda, lákal nás i hodnotný cenový fond.

Zahrát si a obhájit loňské vítězství se rozhodl i Vojta Filip, nostalgicky naposledy v dané kategorii - nějak nám ty děti stárnou! Pravonínské děti (Filipa Kůru, Lukáše Zemana, Františka Jelínka, Adama Slavíka a Štěpána Filipa) doplnil Kubík Vojta z Vlašimi, kterého k tomuto místu váží rodinné vazby. Vždyť také v průběhu turnaje losoval tři hráče a jeho maminka Martina předávala knihy od svého tatínka pana Drašnera, též vynikajícího šachisty.

Hrálo se tradičně v hotelu Slunce, švýcarským systémem na 9 kol 2 x 15 minut na partii. Odstartováno bylo s mírným zpožděním, ale již šesté kolo se hrálo na plánovaný čas. Za šachovnice se posadilo 129 hráčů.

Největšího úspěchu dosáhl Vojta Filip, obsadil 1. místo a získal plný počet 9 bodů, ač musel při svých partiích přehrát i takového Vítka Kratochvíla, či Davida Mičulku. Jeho výkon 2317 mluví za vše. Vojta byl středem pozornosti nejen pro fotografy, ale i všechny děti z kroužku (některé trénuje), když dohrály, tak postávaly u jeho stolu a pozorovaly jeho hru. Na závěr poskytl i kratičký rozhovor pro Českou televizi a můžeme ho vidět příští měsíc v pořadu V šachu.

Jakub Vojta opět zářil! Celkově 5. místo (svoji kategorii vyhrál) a jeho celkových 7 bodů! Vynikající výkon, nechal za sebou hráče i s elem nad 1700. Hrál výkonem 1489 a byl se svým působením v Havlíčkově Brodě spokojen.

Mile překvapil Filip Kůra, uhrál pěkných 5 bodů, jeho výkon 1174 a celkově 45. místo - spokojenost. Určitě si v rapid elu polepší. Filip byl zde, v Havlíčkově Brodě uvolněný, bez trémy a také to bylo na jeho hře znát.

Rovněž tak 5 bodů (1 - volno) si odvezl Lukáš Zeman, hrál na výkon 1038 a v celkovém pořadí obsadil 55. příčku. Lukáš si odehrál jedno derby, a to s Filipem Kůrou. Doprovázeli ho prarodiče a hlavně dědeček bedlivě sledoval jeho hru a oba měli z výkonu Lukáše radost.

Fanda Jelínek, kterého dovezl brácha a také z něho nespustil oči, uhrál tentokrát 4,5 bodu, výkon 1176 a celkově 62. místo ve výsledkové listině. Fandu musím pochválit, že se zde choval vzorně, z některých proher byl otrávený, tolik chtěl vyhrávat, ale někdy se nedaří, příště to bude lepší, uvidíš!

Velice pěkný výkon podal Adam Slavík, tentokrát poprvé bez rodičů. Dovezl se se Zemanovými. Všichni jsme přestávky trávili pohromadě, a tak neměl čas si stýskat. Adámek uhrál vynikajících 4,5 bodu 50 %, výkon 1046 a 73. místo. A to měl v poslední partii smůlu, že přehlédl jednotahový mat. Mohlo to být ještě lepší! Jen tak dál!

Zklamaný z výsledku byl Štěpán Filip, který uhrál tentokrát 4 body, výkon 1044 a 79. místo. Ale ani toto není špatné. Ovšem Štěpánek dneska nehrál rapid, ale bleskovku a nebyl k zastavení! I on si zahrál jedno derby, a to s Adamem Slavíkem, které vyhrál.

Vyhodnocení probíhalo trošku jinak, než jsme zvyklí u nás. Nastoupili nejdříve první tři a pak se vyhodnocovala všechna první místa všech kategorií, pak druhá a pak třetí místa.

Umístění dle kategorií:

H 16: Filip Vojtěch 1. místo (hrálo 11 chlapců)

H 12: Lukáš Zeman 16. místo (hrálo 27 chlapců)

H 10: Vojta Jakub 1. místo (hrálo 55 chlapců)

Kůra Filip 10. místo

Jelínek František 14. místo

Slavík Adam 18. místo

Filip Štěpán 21. místo

Všichni byli velice spokojeni s pohostinností pořadatele. V průběhu turnaje dostaly všechny děti pribináčky, nanuky a pak byly další nanuky a limonády losovány.

Z cen za své výkony byli všichni nadšeni. Mimochodem Vojta Filip vyhrál tablet. Dále zde měli foťák, mobil, sluchátka, stavebnice, míče, dárkové balíčky, sportovní náčiní a tak dále. Podívejte se na fotečky. Vítězové navíc dostali poháry, medaile a diplomy.

V neposlední řadě děkuji všem, kdož šachisty na turnaj dopravili a s napětím sledovali jejich výkony.

Velice vás všechny obdivuji a děkuji za vzornou reprezentaci nejen ŠK Pravonín, MěDDM Vlašim, ale i celého TJ Spartaku Vlašim. Veřejně a jmenovitě jsme zde byli - my vlašimští - pochváleni za Mistry republiky v Extralize. Vysoko zde byla prezentována a oceněna naše vzorná práce s mládeží, a to těší, že?

Za rok zase nashle na Pribináčkovi. Bylo nám u vás hezky!

NAŠI NEJROZTOMILEJŠÍ ŠACHISTÉ SOUTĚŽILI...

NAŠI NEJROZTOMILEJŠÍ ŠACHISTÉ SOUTĚŽILI...bb 

 

   Právě Pravonín měl tu čest uspořádat Krajský přebor v šachu dětí do 8 let 2014. Navíc to bylo v době (3.5.2014), kdy je naše prostorná náves osázená kaštany, obsypána tisíci bílých květů, které doslova září a voní po celé vesnici. Pravda, že někteří z rodičů, kteří si byli naši náves prohlédnout hubovali na tak poničený zámek, ovšem co naděláme s italskou firmou, která se k žádnému budování nemá!

Turnaj přijela pozdravit paní ředitelka Městského domu dětí a mládže ve Vlašimi (pod jehož hlavičkou pracují všechny šachové kroužky z vlašimska, jež jsou jejím prostřednictvím plně materiálně zajištěny) Pavla Homolková, která vydatně přispěla do cenového fondu. Děkujeme.

Přivítat děti a jejich doprovody přišla, jako pokaždé, paní starostka Jana Lapáčková, která je milovnicí historie a vždy má připraveno nějaké pěkné vyprávění, na které se těšíme i my dospělí.

Ale zpět k šachům. Sjelo se z blízkého i širokého okolí 36 nejmenších a nejroztomilejších šachistů a porovnávali své šachové umění a bojovali o pěkné ceny. Jsou to děti z mateřských školek nebo prvních či druhých tříd základních škol a odváději veliký kus práce, ke které se staví s velkou zodpovědností a to je na nich nejkrásnější.

Na turnaj jsme se zodpovědně připravovali, protože na prvních turnajích těch nejmenších nejvíce záleží. Tvrdím, že tyto malé "prcky" musíme nejdříve naučit šachy milovat a pilnou prací a trpělivostí se výsledky dostaví vždycky. Nesmí je při těchto prvních tazích nic odradit. Proto, když jsem viděla u kohokoliv slzičky (a že jich bylo!) hned jsem se snažila jejich první neúspěchy rozptýlit, aby na nepovedené partie co nejdříve zapoměli.

Hráli jsme v pěkně vyzdobeném sále, pro doprovody byl k dispozici celý spodní sál a navíc děti po odehrání svých partií chodili do naší klubovny, kde jsme pro ně měli připraveno k odpočinku spoustu jiných společenských her. Nechybělo občerstvení, kdy naše pravidelné pomocnice nabízely široký sortiment dobrot.

Hrálo se na 2 x 15 minut na sedm kol. V turnaji jsme i my z Pravonína měli tři želízka v ohni. Vítězem krajského přeboru se stal Jakub Beran ze Sokola Bakov nad Jizerou. Jako jediný uhrál plných 7 bodů. Stříbrnou příčku obsadil Jáchym Šmolík z Šachového oddílu Figurka z Říčan, ten uhrál 6 bodů. Třetí z chlapců byl Tomáš Tutr z Šachového klubu Velvary. Nejlepší z dívek (celkově třetí) se umístila Maruška Karpecká z ŠK Řevnice s 5 body. Ta jistě udělala radost nejen svému tatínkovi, který ji doprovázel, ale i panu Janu Paukertovi, jež je "otcem" této soutěže osmiletých dětí a založil věru moc hezkou tradici. Stříbrná z dívek byla Nikol Slavíková z Úval, která získala 2 body a třetí naše Barunka Slavíková, která uhrála také 2 body. Všem srdečně blahopřejeme.

Ani naši kluci z klubu se neztratili. Adam Slavík uhrál pěkných 5 bodů a v posledním kole hrál na první šachovnici a bojoval o medailové umístění. Do posledního kola mu ovšem los přinesl vítěze turnaje, na něhož však nestačil. Ovšem, Adámku, výsledek je to moc pěkný a za 6. celkové, resp. 5. místo mezi kluky, se stydět nemusíš. Druhý z našich chlapců byl Vojtěch Vopálka, který se umístil na 12. příčce se 4 body. I on skončil v první polovině startovní listiny a navíc Vojtík si bude moci tento turnaj zopakovat příští rok. A to by bylo, aby to nezacinkalo!!!

Do organizace se zapojili všichni naši trenéři, kterým touto cestou děkuji. Velice děkuji rozhodčím, panu Horákovi, Havelkovi a Matějovskému. Moc děkuji i našim dorostencům (bývalých členů klubu), kteří se nejen přišli na malé šachisty podívat, ale i pomohli s úklidem. Nebylo to poprvé a já si toho moc vážím.

Myslím, že se turnaj vydařil a že děti i jejich doprovody byli spokojeni a rádi se budou k nám do Pravonína vracet.

Sepsala: Marie Filipová

Cvič.maminek s dětmi - opékání vuřtů

Cvič.maminek s dětmi - opékání vuřtůbb 

Než došlo k vlastnímu zapálení ohýnku a opékání buřtíků, musely děti absolvovat čarodějnickou učnickou zkoušku - let na koštěti, hod ohnivou koulí, lovení bonbonů v košíku plném hadů a pavouků, uvařit a vypít kouzelný lektvar :-)

 

 

MLADÍ MYSLIVCI NA STŘELNICI

MLADÍ MYSLIVCI NA STŘELNICIbb 

Střelectví je nedílnou součástí myslivosti. Jedná se ovšem o věc velice nebezpečnou, která s sebou nese velká rizika, a tudíž je potřeba, aby každý myslivec dbal na dodržování bezpečné střelby a manipulace se zbraní, aby tak předešel možnosti ohrozit život svůj či ostatních. Zároveň je třeba dobře ovládat techniku střelby, aby zvěř při zásahu střelou netrpěla a okamžitě zhasla a právě toto vše je potřeba dětem, jako budoucím myslivcům, co nejdříve začít vštěpovat. A proto jsme s mysliveckým kroužkem vyrazili na střelnici, kde se děti měly možnost se vším seznámit.

Nejprve jsme 28. března 2014 zavítali na střelnici, která se nachází v budově internátu SPŠ v Luční ulici ve Vlašimi. Zde si děti vyzkoušely střelbu ze sportovní vzduchovky na pevný terč a zároveň se naučily zacházet se zbraní. Druhou návštěvu střelnice jsme uspořádali 25. dubna 2014, a to na střelnici Na Spravedlnosti ve Vlašimi. Zde děti (hlavně ty starší) vyměnily vzduchovku za malorážku a poté si také vyzkoušely střelbu z brokovnice na asfaltové holuby, tedy střílely na pohyblivý cíl. Tuto střelbu perfektně zvládla Natálka Slavatová, která svými bezchybnými zásahy předčila i chlapce.

Obě návštěvy nám pomohl zorganizovat a hlavně zajistit p. Zdeněk Krejča, kterému tímto děkuji za ochotu a čas, který nám věnoval. Doufám, že na střelnici budeme moci zavítat i příště, aby se děti mohly dále zdokonalovat.

Iva Holadová

vedoucí mysliveckého kroužku

FC Graffin Vlašim - fotbal

FC Graffin Vlašim - fotbalbb 

 

Mladší přípravka U9 (ročník 2005)

Hodnocení podzimní a halové sezóny 2013-2014, výhled pro jarní část.

Vážení sportovní přátelé.

Halová sezóna a přípravné období 2013-2014 malých fotbalistů a fotbalistek FC GRAFFIN Vlašim U9 (ročníku 2005) skončilo k 31.3.2014 a je tak správný čas poohlédnout se a zhodnotit její průběh a připomenout podzimní část. Co do počtu a kvality odtrénovaných jednotek, co do počtu a kvality odehraných turnajů jí musím hodnotit velmi úspěšně. Halovou se letos nedá v pravém smyslu slova nazvat a to díky výjimečně teplému počasí, kterému jsme přizpůsobili tréninky a také díky tomu, že jsme se rozhodli v hale jako takové odehrát minimum turnajů. Trénovali jsme venku a turnaje jsme vybírali hlavně ty, které byli na umělce a v nafukovačce. Pro nás je nejdůležitější to, že se děti jak herně, fyzicky tak i dovednostně posunuli dopředu, že si zopakovali, vyzkoušeli a naučili hodně nových věcí. Také rozdělení mužstva na dvě skupiny i pro zimní turnaje funguje. Každá skupina má své, výkonnostně bližší turnaje a při absenci některých dětí obě mužstva vhodně doplňujeme. U tréninků platí, že jejich velká část je společná.

Něco málo ze statistiky skončené halové sezóny.

Termín listopad 2013 až březen 2014.

Z 18 hráčů ročníku se všichni zapojili jak do tréninků tak i turnajů.

Absolvovali jsme celkem 42 tréninkových jednotek po 1,5 hodině.

Odehráli jsme úctyhodných 24 halových turnajů.

Skupina A jich odehrála 13 a skupina B jich odehrála 11.

Turnaj nás stojí na startovném průměrně 1 200Kč!!!

Skupina A

Trenéři: Kotora Petr, Filip Miloš

Hráči: Fialová Zuzka, Cettl Martin, Říha Ferda, Kameník Šimon, Pajk Lukáš, Filip Štěpán, Kotora Jan, Vopálka Filip

A skupina má našlápnuto, bez problémů zvládne hrát se staršími ročníky, což praktikujeme opravdu často. Herně, kombinačně a individuálně si vede velmi dobře, daří se jí střílet i hodně branek což je ta nejlepší motivace.

Podzimní část:

31.8.2013 - so - turnaj v Praze Braníku - r.2004 - 8.místo

7.9.2013 - so - turnaj v Milíně (pořádá Příbram) - r.2005 - 1.místo

8.9.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj ve Vlašimi - 1.místo

15.9.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj v Pravoníně - 1.místo

29.9.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj v Ratměřicích - 1.místo

6.10.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj v Pravoníně - 1.místo

12.10.2013 - so - turnaj v Chotětově u Ml.Boleslavi - r.2005 - 1.místo

13.10.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj v Ratměřicích - 1.místo

28.10.2013 - po - turnaj FK Zdětín u Benátek nad Jizerou - 1.místo

Halová sezóna

24.11.2013 - ne - S - centrum Benešov (UMT)- r.2004 - 3.místo

1.12.2013 - ne - turnaj v Jesenici (hala) - r.2004 - 5.místo

8.12.2013 - ne - turnaj v Říčanech (hala Fialka) - r.2003-2004 - 4.místo

15.12.2013 - ne - turnaj VÁNOČNÍ ABC STYX CUP PRAHA - r.2005 - 3.místo

11.1.2014 - so - S - centrum Benešov (UMT) - r.2005 - 1.místo

18.1.2014 - so - S - centrum Benešov (UMT) - r.2004 - 3.místo

19.1.2014 - ne - turnaj ve Zruči n/Sáz. (hala) - r.2005 - 1.místo

25.1.2014 - so - hala Radlice (pořádá Motorlet - hala) - r.2005 - 1.místo

2.2.2014 - ne - dopoledne - turnaj v Praze 10 Na Ovčíně (UMT) - r.2005 - 1.místo

2.3.2014 - ne - S - centrum Benešov (UMT) - r.2004 - 3.místo

9.3.2014 - ne - turnaj v Benátkách n/J. (UMT) - r.2005 - 1.místo

16.3.2014 - ne - turnaj v Benátkách n/J. (UMT) - r.2005 - 2.místo

30.3.2014 - ne - miniturnaj v Benešově (Benešov 04 2x, Vlašim 04, Vlašim 05) - 1.místo

Skupina B

Trenéři: Poustka Pavel, Houdek Petr

Hráči: Poustka Jan, Houdek Lukáš, Brejda Martin, Vojta Jakub, Peška Martin, Opavová Klaudie, Kuntoš Roman, Sklenička Michal, Kůra Filip, Kahoun Josef a benjamínci - Opava Rýša a Poustková Megí

U B skupiny je vidět velké zlepšení. Kolektivní pojetí hry v kombinaci s dovedností hráčů přináší své ovoce v podobě radosti z fotbalu a medailí.

Podzimní část:

31.8.2013 - so - turnaj na Xaverově - r.2005 - 9.místo

8.9.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj v Olbramovicích - 3.místo

15.9.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj v Jírovicích (Benešov) - 2.místo

29.9.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj ve Voticích - 4.místo

5.10.2013 - so - turnaj v Pečkách - r. 2005 - 2006 - 5.místo

6.10.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj ve Vlašimi (2006) - 1.místo

13.10.2013 - ne - OFS Benešov – turnaj ve Vlašimi (2005) - 1.místo

Halová sezóna

23.11.2013 - so - S - centrum Benešov (UMT) - r. 2005 - 3.místo

30.11.2013 - so - turnaj v Říčanech (hala Fialka) - r.2005 - 5.místo

8.12.2013 - ne - turnaj v Jesenici (hala) - r.2005 - 6.místo

22.12.2013 - ne - vánoční turnaj v Humpolci (hala) - r.2005 - 3.místo

18.1.2014 - so - Ostředský halový turnaj v Sázavě - r.2003 - 8.místo

19.1.2014 - ne - turnaj ve Zruči n/Sáz. (hala) - r.2005 - 3.místo

25.1.2014 - so - turnaj v Sázavě (hala) - r.2005 - 2.místo

9.2.2014 - ne - turna j v S-centru Benešov (UMT) - r.2005 - 2.místo

1.3.2014 - so - turnaj v Jesenici (hala) - r.2005 - 7.místo

8.3.2014 - so - S - centrum Benešov (UMT) - r. 2005 - 5.místo

29.3.2014 - so - turnaj v Bystřici u Benešova (hala) - r.2005 - 3.místo

Pokud bych měl hodnotit hráče a hráčky obou skupin, musím jen chválit. Další rok tréninků přispěl k rozvoji pohybových aktivit, k tomu, že jsme fotbalovější, silnější, máme lepší koordinaci pohybů a fyzičku. Získávají potřebné fotbalové návyky, na kterých jak s trenéry věříme, budou moci v budoucnu stavět.

Pro jarní část sezóny máme v plánu v rámci soutěže pod OFS vyhrát přeborníka okresu.

Budeme nadále trénovat společně, skupina A, B a to 3x v týdnu (Po, St, Čt) na hřišti ul.Kollárova (UMT a částečně i hlavní hřiště). Většina dětí se účastní přípravy s okresním výběrem U9 na Ondrášovka Cup jako i tradičního turnaje MC Donald´s. Osobním úspěchem Zuzky Fialové je hostování u mužstva děvčat při AC Sparta Praha.

Závěrem musím děkovat. Klukům i holkám, s jakou vervou se účastní tréninků a zápasů. Rodičům, že nás podporují, že jsou dětem oporou, že nám drží palce a moc fandí. Zástupcům FC Graffin, Domečku Vlašim, především ředitelce Pavle Homolkové a sponzorům, tedy těm, kteří velkou měrou přispívají k tomu, že máme kvalitní sportovní zázemí. Jsme hrdí na to, jak je dobře reprezentujeme. Trenérům, Miloši Filipovi, Pavlu Poustkovi s Petrem Houdkem, že se o naše malé borce dobře starají. Pokladním, paní Cettlové a Poustkové, že se starají o správu financí v jednotlivých skupinách. Opravdu velké poděkování patří Miloši Filipovi za precizní zprávu našich www stránek, podívejte se k nám:

http://minipripravkavlasim2005.webnode.cz/.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť

Za FC GRAFFIN Vlašim

Petr Kotora

Hlavní trenér U9 (ročník 2005)

Závody kočárků 2014

Závody kočárků 2014bb 

Květná neděle patřila ve Vlašimi závodům kočárků ve sportovní chůzi

V neděli 13. dubna 2014 v 15.00 odstartoval na 40 místech v České republice 3. ročník celorepublikových závodů kočárků ve sportovní chůzi. Letos podruhé se tato akce uskutečnila i v zámeckém parku Vlašim. Hlavním organizátorem závodů je každoročně Občanské sdružení Strollering – Život v pohybu, ve Vlašimi ve spolupráci s Městským domem dětí a mládeže.

Cílem akce bylo motivovat rodiče na mateřské dovolené k pravidelnému pohybu se svými dětmi, i když jsou teprve v kočárku. Během sportovního odpoledne měli zároveň možnost seznámit se s dalšími maminky a tatínky nejmenších dětí, vyměnit si zkušenosti a navázat nová přátelství. Tuto příležitost využilo více než 30 rodičů se svými potomky. Celkově strávilo příjemné odpoledne v zámeckém parku více než 60 lidí.

Podstatou samotných závodů byla chůze s kočárkem na předem vyznačené trase v co nejrychlejším čase. Závodilo se ve třech kategoriích: maminky, tatínkové a celé rodiny. Ti nejlepší se postupně probojovali přes základní kola až do velkého finále. V kategorii maminek získala první místo Jana Dotlačilová z Radošovic, v kategorii tatínků nejlépe zafinišoval Jiří Pavelka z Vlašimi a v rodinné kategorii putovalo vítězství znovu k Dotlačilovým. Všichni účastnící závodů kočárků obdrželi pěkné ceny od sponzorů akce (Nestlé, kosmetika EONE, MěDDM Vlašim, VZP) kterým tímto moc děkuji za podporu.

Součástí akce byl i doprovodný program – velikonoční výtvarná dílnička pro děti, závody ve slalomu s dětským kočárkem, nácvik společné taneční choreografie s kočárky a závěrečná diskotéka. Účastníci měli také možnost seznámit se s produkty firmy Tupperware, pojišťovny Wustenrot a nechat si změřit krevní tlak a tělesný tuk u stánku VZP. Nechybělo ani občerstvení, zajištěné Restaurací U Blanických rytířů. Celý průběh akce výborným způsobem zdokumentovali přítomní fotografové, členové vlašimského fotoklubu.

Závody kočárků byly nejen sportovní společenskou událostí, ale i akcí dobročinnou. Každý účastník uhradil při registraci startovné ve výši 50 Kč, polovina celého výdělku (400 Kč) byla poslána na konto Centra Paraple.

Věřím, že všichni účastníci i organizátoři závodů kočárků ve sportovní chůzi si tuto akci užili a v dalších letech se do závodů opět rádi zapojí

Mladší přípravka C fotbal

Mladší přípravka C fotbalbb 

Letošní halová sezóna 2013-2014 fotbalistů ročníku 2006 (mladší přípravka C) byla velmi úspěšná. Účast na sedmi turnajích jistě pomohla nejen spestřit zimní přípravu, poznat a porovnat síly s jinými mužstvy v různých halách a na různých površích, ale také stmelit kluky dohromady. Fotbal je týmová hra a utužování kolektivu i mimo zápasy jistě klukům prospělo. A platí, že je důležitý sportovní růst a rozvoj dovedností a medailové umístění je jen bonbónkem a jen hráče podpoří v dalším snažení. Žádný z turnajů nebyl neúspěšný, kluci bojovali, zdokonalovali se a zúročili dovednosti naučené na tréninku. Získali 1. místo v Berouně (25.1. 2014), 2. místo v Benešově (16.11. 2013), 3. misto v Benešově (1.3. 2014), Zbuzanech (8.3. 2014) a Jesenici (22.3. 2014) a 4. místo ve Zbuzanech (7.12. 2013) a 6. místo na Motorletu (14.12. 2013). 

Nyní se připravují na nadcházející jarní část soutěže OFS Benešov pro mladší přípravku (ročník 2005 a ml.). Hrát se bude opět turnajově od druhé poloviny dubna do konce května. Již víme, že soupeři budou mužstva z Benešova (Jírovice), Netvořic a Pravonína. Kluci se tedy těší na další utkání.

Mladší přípravka C 

trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus

hráči: Tomáš Benda, Jan Čadil, Vojtěch Čičatka, Daniel Dvořák, Filip Chabada, Daniel Jadamus, Lukáš Kadleček, Ondřej Krucký, Jakub Pešek, Jakub Sviták, Pavel Tomčala, Kryštof Zajíček, Robin Zajíček, Jonáš Zavadil

=

Přípravka C roč.2006 - Jesenice u Prahy

Přípravka C roč.2006 - Jesenice u Prahybb 

Fotbalová mladší přípravka C ročník 2006 ukončila svou zimní halovou sezónu v sobotu 22.3. turnajem v Jesenici u Prahy. Turnaj byl rozdělený do dvou skupin. Kluci měli ve skupině B - Zeleneč, Sedlčany a Sázavu. Prohráli jen se Zelenčí, takže do dalších bojů šli z druhého místa ze skupiny. Zápas s domácí Jesenicí (vítězem skupiny A) o finále se jim nevydařil, ale poté si spravili chuť a v souboji o 3. - 4. místo vítěznou branku vstřelil Jan Čadil. Takže kluci uspěli i na svém posledním halovém turnaji v sezóně a získali bronz. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Tomáš Benda.

trenéři: Milan Knížek a Libor Jadamus

foto: horní řada - Pavel Tomčala, Daniel Jadamus, Jakub Sviták, Robin Zajíček, Jan Čadil

dolní řada - Jakub Pešek, Kryštof Zajíček, Jonáš Zavadil, Vojtěch Čičatka

ležící - brankář Tomáš Benda

Fotbalový turnaj ve Zbuzanech přípravka C ročník 2006

Fotbalový turnaj ve Zbuzanech přípravka C ročník 2006bb 

V sobotu 8.3. se mladší přípravka C ročník 2006 zúčastnila odpoledního halového fotbalového turnaje ve Zbuzanech u Prahy. Kluci sehráli velmi vyrovnaná utkání se všemi soupeři ve skupině (nakonec bylo pět mužstev místo šesti a hrací doba se tak prodloužila na 1 x 14 min.), i když měli na střídání pouze jednoho hráče. Bohužel tentokrát se jim nedařilo střílet góly a byla to škoda, protože skvěle bránili. Prohráli jen s FK Pardubice a s SK Slavia Praha. Ale následné výhry nad týmy Aritma Praha a ČAFC Praha jim zajistily zasloužené krásné 3. místo. Tomáš Benda byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

hráči: Tomáš Benda (brankář), Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Jakub Sviták, Pavel Tomčala

trenéři: Milan Knížek, Libor Jadamus

fotografie hráči: horní řada - Pavel Tomčala, Jakub Pešek, Vojtěch Čičatka, Jakub Sviták

 dolní řada - Daniel Jadamus, Tomáš Benda

fotografie hráči s trenéry: horní řada - Libor Jadamus a Milan Knížek

prostřední řada - Pavel Tomčala, Jakub Pešek, Vojtěch Čičatka, Jakub Sviták

dolní řada - Daniel Jadamus, Tomáš Benda

Fotbalový turnaj U12

Fotbalový turnaj U12bb 

V sobotu 8. 3. 2014 se v areálu Na Lukách ve Vlašimi uskutečnil fotbalový turnaj U12. Turnaje se zúčastnilo osm ligových mužstev - AC Sparta Praha, ABC Braník, Tempo Praha, FK Náchod, MFK Chrudim, FK Kolín a dvě mužstva FC Graffin Vlašim. Vítězem turnaje se po náročných utkáních stalo mužstvo AC Sparta Praha. Naši kluci obsadili krásné čtvrté a osmé místo.

Turnaj se konal za příznivého počasí a tak si malí fotbalisté turnaj užili a v odpoledních hodinách unavení, ale spokojení odjížděli do svých domovů.  Velké poděkování patří paní Pavle Homolkové z MěDDM Vlašim a panu Jaroslavu Svobodovi z FC Graffin Vlašim, kteří  pro turnaj zajistili poháry, medaile a sladké odměny. Děkuji také všem, kteří se na přípravě a realizaci turnaje podíleli. 

=

 

Vystoupení dramatického kroužku

Vystoupení dramatického kroužkubbDne 12.3.2014 vystoupily děti hudebně-dramatického kroužku z MěDDM Vlašim v prostorách Domečku se svou pohádkou Čert a Káča.

Stolní tenis

Stolní tenisbbDěvčátka z přípravky stolního tenisu při MěDDM Vlašim dosáhli skvělého úspěchu , když v tomto roce zvítězila v soutěži Divize žen . Zleva Bošinová Aneta , Lajdová Karolína , Pytlíková Tereza a Pěnkavová Kristýna 

Fotbalový turnaj - mladší přípravka C

Fotbalový turnaj - mladší přípravka Cbb 

Mladší přípravka C ročník 2006 se v sobotu 1.3. zúčastnila halového turnaje S - centrum Cup 2014 v Benešově. Kluci prohráli pouze dva zápasy a jednou remízovali. Body jim tentokrát stačili na krásné třetí místo.

brankář: Tomáš Benda

hráči: Jan Čadil, Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Lukáš Kadleček, Ondřej Krucký, Jakub Pešek, Pavel Tomčala a Jonáš Zavadil

trenéři: Milan Knížek, Libor Jadamus

=

 

Strašidelná školní noc

Strašidelná školní nocbb 

Staré české pořekadlo říká, že je potřeba čas od času vyhrabat kostlivce ze skříně. Ovšem, když se pořekadlo změní v realitu a místo skříně se do toho zapojí stará zapomenutá školní chodba, dostává situace zcela jiný význam. No a nedej bože, když je u toho 30 dětí z šestého ročníku ZŠ Vorlina. Ale to hodně předbíhám, hezky pěkně od začátku o nejděsivější noci, kterou tato škola za dobu své dlouhé existence pamatuje.

Na začátku bylo slovo…ehm…tedy pokud nechci parafrázovat Bibli, tak těch slov bylo víc. A sice příběh o zedníkovi, který stavěl v sedmdesátých letech naší školu, bohužel se mu stalo něco zlého a jeho duch dodnes způsobuje v budově školy nevysvětlitelné jevy. Kromě toho, že samovolně zhasíná a rozsvěcuje světla, bouchá na dveře a budí z poklidného spánku celou rodinu Kořínkovic, tak mě každopádně požírá z pracovny ICT propisky, protože jinak si nedokážu představit, kam mi pravidelně mizí J . Ale jinak je to duch hodný, spořádaný, nikomu neubližuje, pouze se nám snaží cosi sdělit. Co by to tak mohlo být, se v noci z 21.2. na 22.2. rozhodlo prozkoumat 30 žáků šestého ročníku, když se rozhodli přespat ve škole.

Vše začalo pohodovými soutěžemi jako je prděná, motaná, závod ve spacákách a všichni se pod vedením Elišky Langrové, Hanky Kotkové a mojí maličkosti skvěle bavili. K super atmosféře přispěla i objednaná pizza, hromada brambůrek, sušenek a různých nápojů. No prostě takové malé švédské stoly. Pak se ale přiblížila jedenáctá hodina a rozvířila dosud poklidnou hladinu paranormálních jevů. Nejprve to odneslo několik mobilů a tabletů, jenž přestaly z ničeho nic fungovat a při vyprávění příběhu o mrtvém zedníkovi se začala zhasínat světla v hudebně, kde žáci měli noclehárnu, rozezněl se školní zvonek a korunu tomu všemu dalo hlasité bušení na dveře. Rychle jsem přiskočil a dveře otevřel, zíral jsem však do tmavé školní chodby, nikdo tam nebyl. Neodradilo nás to a společně s Hankou jsme šli připravit trasu, kterou si každý účastník musel projít. Potemnělé zákoutí šaten vyčarovalo v mihotavém světle svíček tajuplné stíny a nainstalovaná kamera s nočním režimem měla zaznamenat cokoliv neobvyklého. Zanedlouho vyrazila po trase první trojice a za hlasitého křiku trasu nedokončila, vyběhla po jiných schodech a ve zděšených tvářích jsem četl, že se dole stalo něco děsivého. Odvedl jsem skupinku do počítačové pracovny a na jejich připomínky, že toho ducha  viděli jsem pouze pokýval  hlavou. Věděl jsem, že tam je. Další průzkumníci na tom byli hodně podobně a jedné trojici se dokonce v úleku podařilo skopnout kameru. Naštěstí náraz dostal pouze stativ a kameře se nic nestalo.  Nakonec  cestu odvahy dokončili všichni, a když jsme se vraceli zpátky, na zemi  ležel starý notes v černých deskách.

„ Tohle po nás odněkud vypadlo“ bědovala Sára, když mi ho předávala „bála jsem se ho sebrat“.

V osvětlené hudebně jsme zjistili, že se jedná o starý deník, který měl na vnitřní straně desek přilepený klíč. Začetli jsme se do řádků psaných tužkou údajně v roce 1973 a četli příběh o stavění naší školy, strachu a nejspíš i vraždě. Skutečně se jednalo o deník mrtvého zedníka a po několika stránkách jsme pochopili, že ten klíč bude pasovat k nějakým kovovým dveřím, nejspíš někde v šatně. Nastala otázka? Chceme vůbec nějaké dveře otvírat, a co tam proboha najdeme? Zvědavost nakonec přeprala strach a vyrazili jsme hledat správný zámek, do kterého bude klíč pasovat. To se nám po chvilce zkoušení formou pokus omyl povedlo a před zraky všech zúčastněných jsme otevřeli starou nepoužívanou chodbu plnou pavučin. A tam se pod nánosem prachu skrývalo to, čeho jsme se obávali nejvíc. Lidské tělo zbavené veškerých tkání, vlastně už jenom kostra oblečená do starých zednických věcí a s předměty, o kterých jsme četli v deníku. Stará petrolejová lampa,  časopis Dikobraz z roku 1971 a další několik desítek let staré relikvie.

Po prohlédnutí jsem zavřel dveře a vytočil číslo na státní policii. Netrvalo dlouho a na místo dorazil policista, provedl výslech přítomných, zapsal si potřebná fakta a zapečetil místnost, aby druhý den mohlo přijet kriminální oddělení z Prahy provést expertízu. Několik minut po něm přispěchal z domova i pan ředitel a museli jsme slíbit, že se k místu činu nepřiblížíme.

No a jelikož bylo již po jedné hodině v noci, tak jsme se odebrali do hudebny, pustili si animovaný film na usnutí a hlavou nám probíhala hromada myšlenek. Dá se vlastně věřit tomu, co člověk vidí, nebo to všechno byl jen nachystaný klam několika nadšenců? Někdy je těžké dopídit se pravdy a dokázat číst mezi řádky. Možná až příliš těžké…

 

Luboš Zajíček

 

Turnaj v kuželkách pro děti

Turnaj v kuželkách pro dětibb 

 

V pondělí 10.2. proběhl na kuželně druhý ročník turnaje pro děti. Hráčů se sešlo 34 a jejich věková škála byla opravdu rozmanitá. Nejmladšímu bylo pouhých 5 let a svůj kuželkářský um přišly vyzkoušet i 16-ti leté hráčky. Na začátku se vylosovaly skupiny, ve kterých se utkal každý s každým a dva nejlepší postupovali do vyřazovacího povouka. Tam už každý prohraný zápas znamenal konec v turnaji a tak o velké emoce nebyla nouze... Postávající diváci po okrajích drah fandili takovým způsobem, že to vypadalo, že do olympijského programu přibyla nová disciplína. Až kolem 17:00 se dostalo na finále. Tam se probojoval Roman Šilha a Veronika Vencelová. První dráhu vyhrál Roman s obrovským přehledem 58:28 a rozdíl třiceti kuželek mu mohl zaručit klid na dráze druhé. Tam se ovšem Verča rozjela takovým způsobem, že zaskočený Roman pouze sledoval s otevřenou pusou její finálový unik. Dva hody před koncem už vedl pouze o jedinou kuželku. Nakonec těsný náskok udržel a právem přijal ceny za první místo. Na třetím místě pak skončil Peter Vavro.

Díky všem, co pomohli s organizací: Pavla Homolková, Láďa Procházka, Láďa Procházka ml. a i samotní hráči, kteří obsluhovali kuželky, když jsem zapisoval výsledky.

Luboš Zajíček

Šachový turnaj o jarních prázdninách na Domečku

Šachový turnaj o jarních prázdninách na Domečkubb

PRVNÍ DVĚ MÍSTA Z TURNAJE NA DOMEČKU PATŘÍ PRAVONÍNSKÝM ŠACHISTŮM

Tradiční Prázdninový šachový turnaj na Domečku se konal v pátek 14.2.2014. Pro příště je na zvážení, zda takovýto turnaj pořádat o prázdninách, hodně dětí bylo s rodiči buď na horách nebo své volno trávily u prarodičů mimo Vlašim.

Do klubovny v Domečku "dorazilo" 7 dětí, z toho bylo 5 z pravonínských šachových kroužků, 2 šachisté z šachového kroužku Iva Hradeckého. Rozlosování a funkci rozhodčího plnil Vojtěch Filip.

Pro děti byly MěDDM Vlašim připraveny poháry, medaile a plaketky na památku. Věcné ceny dovezla paní Marie Filipová z Pravonína a paní ředitelka MěDDM Pavla Homolková přidala ještě něco sladkostí.

Hrál každý s každým na 2 x 10 minut. Bylo několik zajímavých momentů i zvratů a nakonec se stal vítězem Štěpán Filip z Pravonína. Druhý skončil Filip Kůra také z Pravonína a třetí příčku obsadil Jan Žirovnický (měl stejný počet bodů jako druhý, ale Filip dokázal v prvním kole porazit vítěze, a to rozhodlo o pořadí).

Ceny předávala dětem paní ředitelka Pavla Homolková a velice je pochválila,a to nejen za podané výkony, ale i za to, že pravidelně dochází do šachových kroužků a že jezdí na pořádané turnaje do širokého okolí a poděkovala všem za vzornou reprezentaci MěDDM.

Na závěr si Vojta Filip s dětmi zahrál tolik milovanou simultánku. Poděkování patří především Vojtovi, který svůj prázdninový den věnoval šachovým dětem, ale i paní ředitelce, která mezi děti přišla a věnovala ceny do cenového fondu, vedoucí ŠK Pravonín za a doprovod dětí z Pravonína na turnaj, ale i rodičům, kteří děti své přivezli.

Úterní sluníčka- tvořivé dopoledne

Úterní sluníčka- tvořivé dopolednebb 

Cílem tohoto cvičení byla účast v soutěži knižního vydavatelství. Kdy bylo úkolem vytvořit stavebnici z ruliček od toaletního papíru.

Výsledkem našeho snažení je trojúhelníček sýru a myšky (každé dítě si vytvořilo svou, sýr byl společným dílem).

Všechny náležitosti jsem do soutěže odeslala, do soutěže jsme se zapsali pod Vaším jménem tedy Domeček.

 

Fotbalový turnaj - mladší přípravka

Fotbalový turnaj - mladší přípravkabb

Mladší přípravka C ročník 2006 se v sobotu 25.1. zúčastnila svého třetího halového turnaje v této zimní sezóně, v Berouně. Klukům vyšel vstup do turnaje ve skupině A výhrou nad FK Louny 2:1. Vyhráli i nad Královým Dvorem 5:0 a těsně prohráli s FK Motorletem "A" 1:2. Postoupili pak dál ze druhého místa do skupiny o 1. - 4. místo (mužstva, která se umístila ve skupině A a ve skupině B na 1. a 2. místě) a již nenašli přemožitele. Započítali se jim tři body za vítězství nad FK Louny ze základní skupiny a porazili Spartak Příbram 5:0 a FK Motorlet "B" 4:0. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Jakub Pešek a nejlepším střelcem Daniel Jadamus se 6 brankami.

brankář: Tomáš Benda

hráči: Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Jakub Sviták, Pavel Tomčala a Jonáš Zavadil

trenéři: Milan Knížek, Libor Jadamus

 

Turnaj smíšených dvojic v kuželkách

Turnaj smíšených dvojic v kuželkáchbb 

Pětka. V žákovské knížce sice způsobuje zděšení nejprve žáků, posléze rodičů, ale na začátku letáku zvoucí na turnaj v kuželkách je celkem fajn. V podstatě takové malé výročí. V sobotu  11.1.2014 se sešlo 14 smíšených dvojic, aby si tu pětku pořádně užily.

Účastníci byli převážně z obou vlašimských lig, včetně reprezentantů našeho města a tak se dalo tušit, že se bude hrát opravdu na velké úrovni. V soubojích ve skupinách se stanovilo postupové kritérium do pavouka, ve kterém již každá prohra znamenala konec v turnaji. Hodně vyrovnané zápasy nakonec poslaly do finále Olinu Pazderovou s Láďou Štorcem proti Ivě a Láďovi Hlaváčkovi. Za parádní atmosféry se odehrál zápas, ve kterém druhá jmenovaná dvojice předvedla lepší výkon a po zásluze se stala vítězi 5. ročníku.

Po vyhlášení výsledků  včetně speciální  kategorie miss a playboy turnaje přišly na řadu kytary a večerní zábava.

turnaj 2.tříd v hokeji

turnaj 2.třídbbHokejový turnaj 2.tříd

Tradiční maškarní karneval

Tradiční maškarní karnevalbb 

Již tradičně pořádá v lednu Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi maškarní karneval, který se v letošním roce konal v neděli 19.1. v KD Blaník. I přes krásné počasí, které spíše lákalo k procházkám v přírodě, se karnevalu zúčastnilo velmi mnoho dětí společně se svými rodiči či prarodiči. Děti v různých tradičních či velmi originálních maskách si mohly zatančit, zazpívat si, zarecitovat báseň či zúčastnit se různých soutěží. Za všechny tyto aktivity dostávaly sladkosti a drobné dárky. Věříme, že jsme společně zažili báječné odpoledne a děkujeme touto cestou všem, kteří se s námi na přípravě a realizaci maškarního karnevalu podíleli.

Vánoční volejbalový turnaj

Vánoční volejbalový turnajbb 

Ve středu 18. 12. 2013 proběhl na ZŠ Vorlina vánoční volejbalový turnaj žáků II. stupně, kteří navštěvují zájmový kroužek odbíjené při MěDDM. Domeček nakoupil pro účastníky ceny, o které svedli volejbalisti velký boj. Turnaje se zúčastnilo 26 dětí.

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Vánoční turnaj ve stolním tenisebb 

Na dvaadvaceti zelených a modrých stolech se ve vlašimské hale rozjel již 14. ročník Vánočního stolnotenisového turnaje, který je pořádán hlavně pro děti a příchozí hráče, kteří pinkají hlavně pro radost. Výhry a body nejsou tolik důležité. A proto turnaj Luboš Pěnkava, jinak reprezentační trenér českých juniorů, hlavně zakládal a také si připravil motto, kterého se stále drží a vychází mu: „Prožitek ze hry a dárečky pro každého". Ano, každý z hrajících přítomných, ať je první nebo poslední, si odnese nějaký z mnoha dárků, které jsou během celého odpoledne pod stromečkem. Ti nejlepší ze čtyř kategorií získávají i poháry.

Letos do haly zavítalo 118 hráčů, od profíků (mohli nastoupit jen hráči jen po okresní přebor) po nejmenší. Velkou radost udělala Pěnkavovi účast 32 „Mrňat". „Je vidět, že to malé děti chytilo, chtějí sportovat a nesedí jen doma, což je strašně důležité," měl radost.

Ještě před začátkem bojů ve skupinách byla přichystána jako vždy exhibice, ve které má zakladatel vždy připravený nějaký bonbónek. Letos to byl trojnásobný mistr Evropy juniorů z Ostravy Tomáš Polanský, který na mistrovství přidal k výhře v družstvech, jednotlivcích a ve čtyřhře ještě stříbro ve smíšené čtyřhře. A kdo si myslíte, že byl jeho trenérem? Ano, Luboš Pěnkava. „Při jeho koučování jsem neprohrál ani jeden zápas," pochlubil se Pěnkava a zavzpomínal při sledování plátna, na kterém byla v hale cesta za zlatem promítána: „Bylo to něco neskutečného a o tom sní každý trenér."

S Polanským nastoupila v exhibici i reprezentantka Kateřina Pěnkavová. „Ráda se sem vracím, vidím tu známé, které jsem třeba celý rok neviděla a taťkovi bych pomoc na turnaji nikdy neodmítla," má jasno hráčka extraligového Hodonína. Zbylými dvěma v exhibici byli hráči Kotlářky Praha – mladý talentovaný obranář a reprezentant Stanislav Kučera a zkušený několikanásobný mistr republiky ve čtyřhře Petr Kaucký.

Po tříhodinových kláních, ve kterým se rozhodlo o vítězích kategorií Mrňata, Naděje, Příchozí a Profi se většina hráčů zapojila ještě do tradiční obíhačky, která se běhá okolo celé haly a průběžným vypadáváním hráčů se okruh zužuje. Moderátor, starosta Vlašimi Luděk Jeništa, byl nadšený z výkonu hráčů, hlavně po fyzické stránce. Všichni byli zpocení a nikdo nechtěl vypadnout. „Klobouk dolů před vámi," kvitoval starosta a posledních osm, kteří si to o vítěze nejprve rozdali mezi o sebou v malém setu do pěti a následně ve čtyřech malou obíhačkou, odměnil.

Na závěr se všichni posadili u stromečku, při vyhlášení si vybrali dárky a spokojeně odešli domů, i když už byla pokročilá doba (21.30). „Všechno proběhlo ve vánoční atmosféře, tak jako vždy, v klidu a v pohodě, bez problémů a slz," byl spokojený Luboš Pěnkava.

Mrňata (32 hráčů): 1. Jakub Kaucký, 2. Michaela Janoušková, 3. Jan Košťálek a Štěpán Krunert.

Naděje (16): 1. Kristýna Pěnkavová, 2. Aneta Bošinová, 3. Tereza Pytlíková a Karolína Lajdová.

Příchozí (55): 1. David Limberk, 2. Tomáš Horák, 3. Jan Hájek a Miroslav Hrach.

Profíci (14): 1. Vladimír Táborský ml., 2. Stanislav Netolický, 3. Barbora Polívková a Michal Kašpar.

Vyhlášeny ceny Benešovského deníku o nejúspěšnější sportovce roku 2013 Benešovska.

vyhlášeny ceny Benešovského deníku o nejúspěšnější sportovce roku 2013 Benešovska.bb 

Soutěž má svá daná pravidla. O titulu a držitelích všech umístění, kromě kategorie Sportovní hvězda Benešovského deníku, o níž rozhodují sami čtenáři, rozhodla šestičlenná komise. Její složení? Aktivní nebo už pouze pasivní sportovci. Starosta a místostarosta Benešova Jaroslav Hlavnička a Tomáš Podhola, radní Luboš Balata, kantor a trenér Jindřich Slunečko, sportovní redaktor a šéfredaktor Benešovského deníku Pavel Šimáček a Zdeněk Kellner.

V kategorii - Kolektiv mládež - se na krásném 5.místě umístila z padesáti nominovaných týmů přípravka HBT Vlašim, která v červnu roku 2013 vybojovala v konkurenci dvaceti týmů na Mistrovství České republiky 1.místo.

HBT Vlašim reprezentovali: 
MATĚJ BLICHA, JOSEF BURDA, ZUZANA ČERNÁ, VÁCLAV ČIČATKA, VOJTĚCH ČIČATKA, NIKOLA DÝCKOVÁ, PETR FORMÁNEK, JOSEF HEJNÝ, KRISTINA KALTOUNKOVÁ, MATYÁŠ MILEC, VÍT NOVÁK, JAN PECHAR, MAREK PEŠEK, TOMÁŠ RAJGL, JOSEF VOSÁTKA, PETR ŘÍHA, ADAM SRDÍNKO, DANIEL ŠTORC
trenéři: Václav Čičatka, Petr Říha, kustod: Josef Burda
http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/nejuspesnejsim-sportovcem-roku-2013-je-libor-podmol-vicemistr-sveta-fmx-20140107.html

=

7. ročník badmintonového Vánočního turnaje

7. ročník badmintonového Vánočního turnajebb 

Já to loni říkal. Dokonce jsem to jsem i psal. A ono se to naplnilo. Skoro. Jsem Sibyla. J

Zdobení stromečků

Zdobení stromečkůbb

V překrásném předvánočním čase se na Husově náměstí ve Vlašimi sešly malé děti z mateřských a základních škol z Vlašimi i blízkého okolí.  

Předvánoční turnaj stolní tenis

Předvánoční turnaj stolní tenisbb 

Dne 11.12. 2013 se konal ve sportovní hale předvánoční turnaj přípravky stolního tenisu při MěDDM ve Vlašimi. Turnaj proběhl ve skvělé atmosféře a hráči si odnesli spoustu krásný cen . Moc děkujeme za pomoc a sponzorskému daru Domečku a firmě DAS , která nám také nakoupila spoustu krásných cen . Kategorii nejmladších ovládl v dovednostních soutěží Jakub Strnad , v kategorii kroužku zvítězila Denisa Linhartová a v nejsilnější kategorii kroužku při MěDDM/SKST Vlašim zvítězila Anička Matějovská .Také bychom rádi poděkovali za pomoc s organizací ředitelce Domečku Pavle Homolkové a trenérům Daně Bayerová a Danielu Miffkovi .

=

 

Dokopná

DokopnábbFotbalisté U12 - ukončení podzimní sezóny. Jinak tito hoši hrají zimní pražskou ligu.

Mikulášská KD Blaník

Mikulášská KD BlaníkbbDne 5.12.2013 proběhla jako každý rok Mikulášská nadílka pro naše nejmenší.
Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe