Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil výtahy

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

 

 

logo 1 střed.kraje

Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

 

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

 

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi 

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

 

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

        

Děkujeme

 

 

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Dokumenty

Reportáže z konaných akcí

MěDDM / Reportáže z konaných akcí

Vystoupení dramatického kroužku

Vystoupení dramatického kroužkubbDne 12.3.2014 vystoupily děti hudebně-dramatického kroužku z MěDDM Vlašim v prostorách Domečku se svou pohádkou Čert a Káča.

Stolní tenis

Stolní tenisbbDěvčátka z přípravky stolního tenisu při MěDDM Vlašim dosáhli skvělého úspěchu , když v tomto roce zvítězila v soutěži Divize žen . Zleva Bošinová Aneta , Lajdová Karolína , Pytlíková Tereza a Pěnkavová Kristýna 

Fotbalový turnaj - mladší přípravka C

Fotbalový turnaj - mladší přípravka Cbb 

Mladší přípravka C ročník 2006 se v sobotu 1.3. zúčastnila halového turnaje S - centrum Cup 2014 v Benešově. Kluci prohráli pouze dva zápasy a jednou remízovali. Body jim tentokrát stačili na krásné třetí místo.

brankář: Tomáš Benda

hráči: Jan Čadil, Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Lukáš Kadleček, Ondřej Krucký, Jakub Pešek, Pavel Tomčala a Jonáš Zavadil

trenéři: Milan Knížek, Libor Jadamus

=

 

Strašidelná školní noc

Strašidelná školní nocbb 

Staré české pořekadlo říká, že je potřeba čas od času vyhrabat kostlivce ze skříně. Ovšem, když se pořekadlo změní v realitu a místo skříně se do toho zapojí stará zapomenutá školní chodba, dostává situace zcela jiný význam. No a nedej bože, když je u toho 30 dětí z šestého ročníku ZŠ Vorlina. Ale to hodně předbíhám, hezky pěkně od začátku o nejděsivější noci, kterou tato škola za dobu své dlouhé existence pamatuje.

Na začátku bylo slovo…ehm…tedy pokud nechci parafrázovat Bibli, tak těch slov bylo víc. A sice příběh o zedníkovi, který stavěl v sedmdesátých letech naší školu, bohužel se mu stalo něco zlého a jeho duch dodnes způsobuje v budově školy nevysvětlitelné jevy. Kromě toho, že samovolně zhasíná a rozsvěcuje světla, bouchá na dveře a budí z poklidného spánku celou rodinu Kořínkovic, tak mě každopádně požírá z pracovny ICT propisky, protože jinak si nedokážu představit, kam mi pravidelně mizí J . Ale jinak je to duch hodný, spořádaný, nikomu neubližuje, pouze se nám snaží cosi sdělit. Co by to tak mohlo být, se v noci z 21.2. na 22.2. rozhodlo prozkoumat 30 žáků šestého ročníku, když se rozhodli přespat ve škole.

Vše začalo pohodovými soutěžemi jako je prděná, motaná, závod ve spacákách a všichni se pod vedením Elišky Langrové, Hanky Kotkové a mojí maličkosti skvěle bavili. K super atmosféře přispěla i objednaná pizza, hromada brambůrek, sušenek a různých nápojů. No prostě takové malé švédské stoly. Pak se ale přiblížila jedenáctá hodina a rozvířila dosud poklidnou hladinu paranormálních jevů. Nejprve to odneslo několik mobilů a tabletů, jenž přestaly z ničeho nic fungovat a při vyprávění příběhu o mrtvém zedníkovi se začala zhasínat světla v hudebně, kde žáci měli noclehárnu, rozezněl se školní zvonek a korunu tomu všemu dalo hlasité bušení na dveře. Rychle jsem přiskočil a dveře otevřel, zíral jsem však do tmavé školní chodby, nikdo tam nebyl. Neodradilo nás to a společně s Hankou jsme šli připravit trasu, kterou si každý účastník musel projít. Potemnělé zákoutí šaten vyčarovalo v mihotavém světle svíček tajuplné stíny a nainstalovaná kamera s nočním režimem měla zaznamenat cokoliv neobvyklého. Zanedlouho vyrazila po trase první trojice a za hlasitého křiku trasu nedokončila, vyběhla po jiných schodech a ve zděšených tvářích jsem četl, že se dole stalo něco děsivého. Odvedl jsem skupinku do počítačové pracovny a na jejich připomínky, že toho ducha  viděli jsem pouze pokýval  hlavou. Věděl jsem, že tam je. Další průzkumníci na tom byli hodně podobně a jedné trojici se dokonce v úleku podařilo skopnout kameru. Naštěstí náraz dostal pouze stativ a kameře se nic nestalo.  Nakonec  cestu odvahy dokončili všichni, a když jsme se vraceli zpátky, na zemi  ležel starý notes v černých deskách.

„ Tohle po nás odněkud vypadlo“ bědovala Sára, když mi ho předávala „bála jsem se ho sebrat“.

V osvětlené hudebně jsme zjistili, že se jedná o starý deník, který měl na vnitřní straně desek přilepený klíč. Začetli jsme se do řádků psaných tužkou údajně v roce 1973 a četli příběh o stavění naší školy, strachu a nejspíš i vraždě. Skutečně se jednalo o deník mrtvého zedníka a po několika stránkách jsme pochopili, že ten klíč bude pasovat k nějakým kovovým dveřím, nejspíš někde v šatně. Nastala otázka? Chceme vůbec nějaké dveře otvírat, a co tam proboha najdeme? Zvědavost nakonec přeprala strach a vyrazili jsme hledat správný zámek, do kterého bude klíč pasovat. To se nám po chvilce zkoušení formou pokus omyl povedlo a před zraky všech zúčastněných jsme otevřeli starou nepoužívanou chodbu plnou pavučin. A tam se pod nánosem prachu skrývalo to, čeho jsme se obávali nejvíc. Lidské tělo zbavené veškerých tkání, vlastně už jenom kostra oblečená do starých zednických věcí a s předměty, o kterých jsme četli v deníku. Stará petrolejová lampa,  časopis Dikobraz z roku 1971 a další několik desítek let staré relikvie.

Po prohlédnutí jsem zavřel dveře a vytočil číslo na státní policii. Netrvalo dlouho a na místo dorazil policista, provedl výslech přítomných, zapsal si potřebná fakta a zapečetil místnost, aby druhý den mohlo přijet kriminální oddělení z Prahy provést expertízu. Několik minut po něm přispěchal z domova i pan ředitel a museli jsme slíbit, že se k místu činu nepřiblížíme.

No a jelikož bylo již po jedné hodině v noci, tak jsme se odebrali do hudebny, pustili si animovaný film na usnutí a hlavou nám probíhala hromada myšlenek. Dá se vlastně věřit tomu, co člověk vidí, nebo to všechno byl jen nachystaný klam několika nadšenců? Někdy je těžké dopídit se pravdy a dokázat číst mezi řádky. Možná až příliš těžké…

 

Luboš Zajíček

 

Turnaj v kuželkách pro děti

Turnaj v kuželkách pro dětibb 

 

V pondělí 10.2. proběhl na kuželně druhý ročník turnaje pro děti. Hráčů se sešlo 34 a jejich věková škála byla opravdu rozmanitá. Nejmladšímu bylo pouhých 5 let a svůj kuželkářský um přišly vyzkoušet i 16-ti leté hráčky. Na začátku se vylosovaly skupiny, ve kterých se utkal každý s každým a dva nejlepší postupovali do vyřazovacího povouka. Tam už každý prohraný zápas znamenal konec v turnaji a tak o velké emoce nebyla nouze... Postávající diváci po okrajích drah fandili takovým způsobem, že to vypadalo, že do olympijského programu přibyla nová disciplína. Až kolem 17:00 se dostalo na finále. Tam se probojoval Roman Šilha a Veronika Vencelová. První dráhu vyhrál Roman s obrovským přehledem 58:28 a rozdíl třiceti kuželek mu mohl zaručit klid na dráze druhé. Tam se ovšem Verča rozjela takovým způsobem, že zaskočený Roman pouze sledoval s otevřenou pusou její finálový unik. Dva hody před koncem už vedl pouze o jedinou kuželku. Nakonec těsný náskok udržel a právem přijal ceny za první místo. Na třetím místě pak skončil Peter Vavro.

Díky všem, co pomohli s organizací: Pavla Homolková, Láďa Procházka, Láďa Procházka ml. a i samotní hráči, kteří obsluhovali kuželky, když jsem zapisoval výsledky.

Luboš Zajíček

Šachový turnaj o jarních prázdninách na Domečku

Šachový turnaj o jarních prázdninách na Domečkubb

PRVNÍ DVĚ MÍSTA Z TURNAJE NA DOMEČKU PATŘÍ PRAVONÍNSKÝM ŠACHISTŮM

Tradiční Prázdninový šachový turnaj na Domečku se konal v pátek 14.2.2014. Pro příště je na zvážení, zda takovýto turnaj pořádat o prázdninách, hodně dětí bylo s rodiči buď na horách nebo své volno trávily u prarodičů mimo Vlašim.

Do klubovny v Domečku "dorazilo" 7 dětí, z toho bylo 5 z pravonínských šachových kroužků, 2 šachisté z šachového kroužku Iva Hradeckého. Rozlosování a funkci rozhodčího plnil Vojtěch Filip.

Pro děti byly MěDDM Vlašim připraveny poháry, medaile a plaketky na památku. Věcné ceny dovezla paní Marie Filipová z Pravonína a paní ředitelka MěDDM Pavla Homolková přidala ještě něco sladkostí.

Hrál každý s každým na 2 x 10 minut. Bylo několik zajímavých momentů i zvratů a nakonec se stal vítězem Štěpán Filip z Pravonína. Druhý skončil Filip Kůra také z Pravonína a třetí příčku obsadil Jan Žirovnický (měl stejný počet bodů jako druhý, ale Filip dokázal v prvním kole porazit vítěze, a to rozhodlo o pořadí).

Ceny předávala dětem paní ředitelka Pavla Homolková a velice je pochválila,a to nejen za podané výkony, ale i za to, že pravidelně dochází do šachových kroužků a že jezdí na pořádané turnaje do širokého okolí a poděkovala všem za vzornou reprezentaci MěDDM.

Na závěr si Vojta Filip s dětmi zahrál tolik milovanou simultánku. Poděkování patří především Vojtovi, který svůj prázdninový den věnoval šachovým dětem, ale i paní ředitelce, která mezi děti přišla a věnovala ceny do cenového fondu, vedoucí ŠK Pravonín za a doprovod dětí z Pravonína na turnaj, ale i rodičům, kteří děti své přivezli.

Úterní sluníčka- tvořivé dopoledne

Úterní sluníčka- tvořivé dopolednebb 

Cílem tohoto cvičení byla účast v soutěži knižního vydavatelství. Kdy bylo úkolem vytvořit stavebnici z ruliček od toaletního papíru.

Výsledkem našeho snažení je trojúhelníček sýru a myšky (každé dítě si vytvořilo svou, sýr byl společným dílem).

Všechny náležitosti jsem do soutěže odeslala, do soutěže jsme se zapsali pod Vaším jménem tedy Domeček.

 

Fotbalový turnaj - mladší přípravka

Fotbalový turnaj - mladší přípravkabb

Mladší přípravka C ročník 2006 se v sobotu 25.1. zúčastnila svého třetího halového turnaje v této zimní sezóně, v Berouně. Klukům vyšel vstup do turnaje ve skupině A výhrou nad FK Louny 2:1. Vyhráli i nad Královým Dvorem 5:0 a těsně prohráli s FK Motorletem "A" 1:2. Postoupili pak dál ze druhého místa do skupiny o 1. - 4. místo (mužstva, která se umístila ve skupině A a ve skupině B na 1. a 2. místě) a již nenašli přemožitele. Započítali se jim tři body za vítězství nad FK Louny ze základní skupiny a porazili Spartak Příbram 5:0 a FK Motorlet "B" 4:0. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Jakub Pešek a nejlepším střelcem Daniel Jadamus se 6 brankami.

brankář: Tomáš Benda

hráči: Vojtěch Čičatka, Daniel Jadamus, Jakub Pešek, Jakub Sviták, Pavel Tomčala a Jonáš Zavadil

trenéři: Milan Knížek, Libor Jadamus

 

Turnaj smíšených dvojic v kuželkách

Turnaj smíšených dvojic v kuželkáchbb 

Pětka. V žákovské knížce sice způsobuje zděšení nejprve žáků, posléze rodičů, ale na začátku letáku zvoucí na turnaj v kuželkách je celkem fajn. V podstatě takové malé výročí. V sobotu  11.1.2014 se sešlo 14 smíšených dvojic, aby si tu pětku pořádně užily.

Účastníci byli převážně z obou vlašimských lig, včetně reprezentantů našeho města a tak se dalo tušit, že se bude hrát opravdu na velké úrovni. V soubojích ve skupinách se stanovilo postupové kritérium do pavouka, ve kterém již každá prohra znamenala konec v turnaji. Hodně vyrovnané zápasy nakonec poslaly do finále Olinu Pazderovou s Láďou Štorcem proti Ivě a Láďovi Hlaváčkovi. Za parádní atmosféry se odehrál zápas, ve kterém druhá jmenovaná dvojice předvedla lepší výkon a po zásluze se stala vítězi 5. ročníku.

Po vyhlášení výsledků  včetně speciální  kategorie miss a playboy turnaje přišly na řadu kytary a večerní zábava.

turnaj 2.tříd v hokeji

turnaj 2.třídbbHokejový turnaj 2.tříd

Tradiční maškarní karneval

Tradiční maškarní karnevalbb 

Již tradičně pořádá v lednu Městský dům dětí a mládeže ve Vlašimi maškarní karneval, který se v letošním roce konal v neděli 19.1. v KD Blaník. I přes krásné počasí, které spíše lákalo k procházkám v přírodě, se karnevalu zúčastnilo velmi mnoho dětí společně se svými rodiči či prarodiči. Děti v různých tradičních či velmi originálních maskách si mohly zatančit, zazpívat si, zarecitovat báseň či zúčastnit se různých soutěží. Za všechny tyto aktivity dostávaly sladkosti a drobné dárky. Věříme, že jsme společně zažili báječné odpoledne a děkujeme touto cestou všem, kteří se s námi na přípravě a realizaci maškarního karnevalu podíleli.

Vánoční volejbalový turnaj

Vánoční volejbalový turnajbb 

Ve středu 18. 12. 2013 proběhl na ZŠ Vorlina vánoční volejbalový turnaj žáků II. stupně, kteří navštěvují zájmový kroužek odbíjené při MěDDM. Domeček nakoupil pro účastníky ceny, o které svedli volejbalisti velký boj. Turnaje se zúčastnilo 26 dětí.

Vánoční turnaj ve stolním tenise

Vánoční turnaj ve stolním tenisebb 

Na dvaadvaceti zelených a modrých stolech se ve vlašimské hale rozjel již 14. ročník Vánočního stolnotenisového turnaje, který je pořádán hlavně pro děti a příchozí hráče, kteří pinkají hlavně pro radost. Výhry a body nejsou tolik důležité. A proto turnaj Luboš Pěnkava, jinak reprezentační trenér českých juniorů, hlavně zakládal a také si připravil motto, kterého se stále drží a vychází mu: „Prožitek ze hry a dárečky pro každého". Ano, každý z hrajících přítomných, ať je první nebo poslední, si odnese nějaký z mnoha dárků, které jsou během celého odpoledne pod stromečkem. Ti nejlepší ze čtyř kategorií získávají i poháry.

Letos do haly zavítalo 118 hráčů, od profíků (mohli nastoupit jen hráči jen po okresní přebor) po nejmenší. Velkou radost udělala Pěnkavovi účast 32 „Mrňat". „Je vidět, že to malé děti chytilo, chtějí sportovat a nesedí jen doma, což je strašně důležité," měl radost.

Ještě před začátkem bojů ve skupinách byla přichystána jako vždy exhibice, ve které má zakladatel vždy připravený nějaký bonbónek. Letos to byl trojnásobný mistr Evropy juniorů z Ostravy Tomáš Polanský, který na mistrovství přidal k výhře v družstvech, jednotlivcích a ve čtyřhře ještě stříbro ve smíšené čtyřhře. A kdo si myslíte, že byl jeho trenérem? Ano, Luboš Pěnkava. „Při jeho koučování jsem neprohrál ani jeden zápas," pochlubil se Pěnkava a zavzpomínal při sledování plátna, na kterém byla v hale cesta za zlatem promítána: „Bylo to něco neskutečného a o tom sní každý trenér."

S Polanským nastoupila v exhibici i reprezentantka Kateřina Pěnkavová. „Ráda se sem vracím, vidím tu známé, které jsem třeba celý rok neviděla a taťkovi bych pomoc na turnaji nikdy neodmítla," má jasno hráčka extraligového Hodonína. Zbylými dvěma v exhibici byli hráči Kotlářky Praha – mladý talentovaný obranář a reprezentant Stanislav Kučera a zkušený několikanásobný mistr republiky ve čtyřhře Petr Kaucký.

Po tříhodinových kláních, ve kterým se rozhodlo o vítězích kategorií Mrňata, Naděje, Příchozí a Profi se většina hráčů zapojila ještě do tradiční obíhačky, která se běhá okolo celé haly a průběžným vypadáváním hráčů se okruh zužuje. Moderátor, starosta Vlašimi Luděk Jeništa, byl nadšený z výkonu hráčů, hlavně po fyzické stránce. Všichni byli zpocení a nikdo nechtěl vypadnout. „Klobouk dolů před vámi," kvitoval starosta a posledních osm, kteří si to o vítěze nejprve rozdali mezi o sebou v malém setu do pěti a následně ve čtyřech malou obíhačkou, odměnil.

Na závěr se všichni posadili u stromečku, při vyhlášení si vybrali dárky a spokojeně odešli domů, i když už byla pokročilá doba (21.30). „Všechno proběhlo ve vánoční atmosféře, tak jako vždy, v klidu a v pohodě, bez problémů a slz," byl spokojený Luboš Pěnkava.

Mrňata (32 hráčů): 1. Jakub Kaucký, 2. Michaela Janoušková, 3. Jan Košťálek a Štěpán Krunert.

Naděje (16): 1. Kristýna Pěnkavová, 2. Aneta Bošinová, 3. Tereza Pytlíková a Karolína Lajdová.

Příchozí (55): 1. David Limberk, 2. Tomáš Horák, 3. Jan Hájek a Miroslav Hrach.

Profíci (14): 1. Vladimír Táborský ml., 2. Stanislav Netolický, 3. Barbora Polívková a Michal Kašpar.

Vyhlášeny ceny Benešovského deníku o nejúspěšnější sportovce roku 2013 Benešovska.

vyhlášeny ceny Benešovského deníku o nejúspěšnější sportovce roku 2013 Benešovska.bb 

Soutěž má svá daná pravidla. O titulu a držitelích všech umístění, kromě kategorie Sportovní hvězda Benešovského deníku, o níž rozhodují sami čtenáři, rozhodla šestičlenná komise. Její složení? Aktivní nebo už pouze pasivní sportovci. Starosta a místostarosta Benešova Jaroslav Hlavnička a Tomáš Podhola, radní Luboš Balata, kantor a trenér Jindřich Slunečko, sportovní redaktor a šéfredaktor Benešovského deníku Pavel Šimáček a Zdeněk Kellner.

V kategorii - Kolektiv mládež - se na krásném 5.místě umístila z padesáti nominovaných týmů přípravka HBT Vlašim, která v červnu roku 2013 vybojovala v konkurenci dvaceti týmů na Mistrovství České republiky 1.místo.

HBT Vlašim reprezentovali: 
MATĚJ BLICHA, JOSEF BURDA, ZUZANA ČERNÁ, VÁCLAV ČIČATKA, VOJTĚCH ČIČATKA, NIKOLA DÝCKOVÁ, PETR FORMÁNEK, JOSEF HEJNÝ, KRISTINA KALTOUNKOVÁ, MATYÁŠ MILEC, VÍT NOVÁK, JAN PECHAR, MAREK PEŠEK, TOMÁŠ RAJGL, JOSEF VOSÁTKA, PETR ŘÍHA, ADAM SRDÍNKO, DANIEL ŠTORC
trenéři: Václav Čičatka, Petr Říha, kustod: Josef Burda
http://benesovsky.denik.cz/zpravy_region/nejuspesnejsim-sportovcem-roku-2013-je-libor-podmol-vicemistr-sveta-fmx-20140107.html

=

7. ročník badmintonového Vánočního turnaje

7. ročník badmintonového Vánočního turnajebb 

Já to loni říkal. Dokonce jsem to jsem i psal. A ono se to naplnilo. Skoro. Jsem Sibyla. J

Zdobení stromečků

Zdobení stromečkůbb

V překrásném předvánočním čase se na Husově náměstí ve Vlašimi sešly malé děti z mateřských a základních škol z Vlašimi i blízkého okolí.  

Předvánoční turnaj stolní tenis

Předvánoční turnaj stolní tenisbb 

Dne 11.12. 2013 se konal ve sportovní hale předvánoční turnaj přípravky stolního tenisu při MěDDM ve Vlašimi. Turnaj proběhl ve skvělé atmosféře a hráči si odnesli spoustu krásný cen . Moc děkujeme za pomoc a sponzorskému daru Domečku a firmě DAS , která nám také nakoupila spoustu krásných cen . Kategorii nejmladších ovládl v dovednostních soutěží Jakub Strnad , v kategorii kroužku zvítězila Denisa Linhartová a v nejsilnější kategorii kroužku při MěDDM/SKST Vlašim zvítězila Anička Matějovská .Také bychom rádi poděkovali za pomoc s organizací ředitelce Domečku Pavle Homolkové a trenérům Daně Bayerová a Danielu Miffkovi .

=

 

Dokopná

DokopnábbFotbalisté U12 - ukončení podzimní sezóny. Jinak tito hoši hrají zimní pražskou ligu.

Mikulášská KD Blaník

Mikulášská KD BlaníkbbDne 5.12.2013 proběhla jako každý rok Mikulášská nadílka pro naše nejmenší.

ODDÍLOVÝ ČERTOVSKÝ TURNÁJEK V ŠACHU - PRAVONÍN

ODDÍLOVÝ ČERTOVSKÝ TURNÁJEK V ŠACHU - PRAVONÍNbb 
Páteční schůzky 29.11.2013 jsem pojali poněkud netradičně a pro děti, za vydatné pomoci Městského domu dětí a mládeže, byl uspořádán Oddílový čertovský turnájek.
 

    

Zdobení stromečku v Domově důchodců

Zdobení stromečku v Domově důchodcůbbDne 29.11.2013 kroužek roztleskávaček pod vedením Leily Seidlové a Anety Hanusové zdobil stromeček v Domově důchodců.

Mikulášská na ledě

Mikulášská na leděbb

V pondělí 2.12.2013 proběhla mikulášská na ledě pro naše nejmenší ze školičky bruslení. Pro velký zájem byla školička bruslení prodloužena ještě o pondělí 2.12. a 9.12. vždy od 17.30 do 18.30 hod.

Děti, které chtějí dále pokračovat a věnovat se hokeji, mohou návazně pokračovat již pod vedením trenérů hokejového oddílu.

Mají možnost  si zdarma zapůjčit výstroj a první rok platí pouze registrační poplatek na MěDDM, který obsahuje i pojištění.

Tréninky budou probíhat.

Pondělí: 17.30 - 18.30 hod.

Čtvrtek: 16.15 - 17.15 hod.

Sobota nebo neděle: 8.45 - 9.45 hod.

V případě zájmu stačí přijít v uvedených termínech na ZS a kontaktovat trenéry nebo využijte emailu: info@sportvlasim.cz

Zdobení stromečků

Zdobení stromečkůbb 

Dne 27.a28.11.2013  proběhlo jako každý rok ve školách na Vorlině  a na Sídlišti zdobení vánočních perníčků, děti nasály atmosféru vánoc.  Tímto bychom chtěli poděkovat paní Slabé.

Fotbalový turnaj ročník 2006

Fotbalový turnaj ročník 2006bb 

V sobotu 16.11. se přípravka C ročník 2006 zúčastnila halového turnaje S - centrum Cup v Benešově. Kluci turnajem s velmi vyrovnanými zápasy prošli bez jediné porážky. Dvě remízy a tři výhry bohužel znamenaly "pouze" 2. místo. Na zlato jim scházely dva góly. Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen Jakub Pešek a nejlepším brankářem celého turnaje se stal Tomáš Benda.

Další tvořivé odpoledne v Domečku

Další tvořivé odpoledne  v Domečkubb 

V  úterý   12. 11. 2013 uspořádal  MěDDM v pořadí již druhé tvořivé odpoledne pro  

veřejnost ,  tentokrát  zaměřené na výrobu květin z organzy.

 Účastnice kurzu  se pod vedením lektorky J. Babkové se naučily vyrábět krásné textilní květiny použitelné jako bižuterní brože či ozdoby do vlasů.

V  těchto  občasných  tvořivých setkáních chceme pokračovat i nadále. Další kurz chystáme na leden a opět se v něm vrátíme k našemu oblíbenému FIMU.

 Všechny zájemce tímto srdečně zveme k nám do Domečku.

Opékání brambor

Opékání bramborbbKaždé listopadové úterý probíhá v MěDDM Vlašim opékání brambor. Všichni jste srdečně zváni.

Svatomartinský průvod

Svatomartinský průvodbb

V neděli 10.11.2013 v odpoledních hodinách proběhl v parku již tradiční Svatomartinský průvod .Letos jsme se opět sešli v hojném počtu, a to i přes začínající dešťové kapičky, které se rozhodly se nutně podívat na Zem. My se nepolekali a tak bylo na co koukat. Dlouhý zástup "malých světýlek" se vydal k Čínskému pavilonu, kde na ně čekal skřítek Podzimníček s kouzelným obrázkem. Poté nás čekala cesta zpátky k zámku. Tady již byl pro děti i dospělé přichystaný program ( seznámení s legendou o sv.Martinovi a venkovní diskotéka.)Také nechybělo občerstvení. Každý si mohl dát na co měl chuť, zahřát se výborným svařákem a nebo ochutnat svatomartinské víno.

Jediné co i letos opět chybělo, byla svatomartinská husa. Tak třeba příště. Samozřejmě mezi nás dorazil i Martin na svém koni a strávil s námi krásný nedělní podvečer. Děti v závěru dostaly za kouzelný obrázek svatomartinské zlaté dukátky, ochutnaly doma vyrobené svatomartinské rohlíčky a vesele si užívaly podzimní diskotéky.

Na závěr děkujeme Domečku Vlašim, panu Sedláčkovi, Adrianovi, všem z kavárny U veselé žirafy, panu Šustovi a jeho oři a všem, kteří nám při akci jakkoliv pomáhali.

Sluníčka

Turnaj ve stolním tenise

Turnaj ve stolním tenisebbVe dnech 1.-3. 11. 2013 se konalo ve Sportovní hale víkendové Turbo"mini"soustředění pod záštitou Domu a dětí a mládeže ve Vlašimi. Přijeli k nám hosté ze Sokola Plzeň , kterým se moc líbí naše práce s mládeží a požádali nás o vzájemnou spolupráci .

Šachový turnaj

Šachový turnajbbDne 1.11.2013 o podzimních prázdninách proběhl šachový turnaj v MěDDM pod vedením p. Hradeckého.

Velký pokerový turnaj

Velký pokerový turnajbb 

Ve středu proběhl již 3. Velký pokerový turnaj pro děti, který tradičně pořádal Domeček ve spolupráci s Poker clubem Vlašim. Turnaje se zúčastnilo 16 hráčů a nechyběl ani minulý vítěz Oyuntsetseg „Muncho“ Munkhmandakh. A jelikož je opravdu výborným hráčem, rozhodl jsem se, že mu situaci malinko ztížím a vypsal jsem na něj tzv. bounty. Hráč, kterému se podaří z turnaje Muncha vyřadit, získá bez ohledu na umístění veliký (1,5 kg) pytel bonbónů.

Po hodině hry vypadli první hráči a kolem oběda vznikl finálový stůl. Krásné pokerové chvilky se střídaly s herní nevyrovnaností mladých účastníků, ale díky skvělé atmosféře se všichni parádně bavili. Muncho finálovému stolu jednoznačně dominoval, snažil se hrát agresivně, využíval pokerových slabin ostatních hráčů a zaslouženě se stal vítězem 3. turnaje. Gratulujeme.

Velké poděkování patří Domečku za skvělé ceny, Káje z Benešova za dealování a ceny, a Radkovi za propůjčení pokerového klubu.

Luboš Zajíček

Zvolte stranu: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další strana
vytvořilo Anawe