Podpora z fondu hejtmana středočeského kraje:

Jedná se o tyto projekty v roce 2018:

1. Turnaje fotbalových nadějí ročníků 2009 a mladších - 3. ročník na Domečku

2. Karnevalové reje na Domečku v rámci oslav 700. výročí Vlašimi

3. Podpora šachových kroužků (Krajský přebor v šachu dětí do 8 let a Turnaj rodinných dvojic)

4.Letní aktivity s Domečkem Vlašim (soustředění,tábory...)

5. Mikulášský a vánoční rej na Domečku  Vlašim

HUMANITÁRNÍ FOND, v rámci Tématického zadání "Zdravotnictví a Zdraví 2020"

Zdraví 2020 - Aktivity a projekty v oblasti tělovýchovy zaměřené na podporu pohybových aktivit stárnoucí populace a kulturního a uměleckého začlenění do činnosti v zájmových útvarech MěDDM

VÝSLEDKY DLE KATEGORIÍ: RZL_2018_kategorie.pdf

Do Stříbrné Skalice jezdí naši šachisté velice rádi. Vlídné domácké prostředí, pěkné ceny a výborný bufet, který obsluhují každoročně ženy z místního Sokola. Jejich vyhlášené palačinky šly pěkně na odbyt.

Ovšem naším stěžejním zájmem bylo odehrát šachový turnaj, nyní už 4. kolo RŽL. Tentokrát se zúčastnilo 12 našich dětí, které hrály ve všech třech turnajích.

V turnaji A jsme měli jen jednoho zástupce, a to Štěpána Filipa, který startoval z 12. pozice a nakonec končil na 10. příčce s 8 body. Áčko hrálo v místní knihovně na náměstí, kde měli hráči opravdu klidné prostředí a nic je v jejich vážných partiích nerušilo. Štěpán byl částečně zdravotně indisponován, ale přesto odvedl výkon odpovídající jeho možnostem.

V turnaji "B" hrálo 44 šachistů, našich 6. V ohni jsme měli více želízek, ale...! Ten, komu se dnes nedařilo a byl vyhlášen "smolařem turnaje" byl Filip Kůra. Byl první nasazený a nakonec končil na 25. místě s bídnými 5,5 body. Doufám, že na tuto pohromu brzy zapomene a příště to bude lepší. Situaci zachraňoval jiný Filip - Vopálka, startoval jako 4. a odehrál opravdu zdařilý turnaj, končil na vynikajícím 2. místě se 7,5 body a možná ho na konci turnaje mrzela taktická remízka s Lukášem Smetanou? Velice pěkně bojoval i Honza Veselý, který si oproti nasazení polepšil o 7 příček a jeho 6. místo a 7 bodů je moc pěkný výsledek. Vojtěch Vopálka (startoval z 8.pozice) hrál stále na předních šachovnicích, ale závěr turnaje mu nevyšel a oproti nasazení si o 5 příček pohoršil, uhrál 6 bodů. Adélka Janoušová kopírovala svoji nasazovací pozici, celkový výsledek 4,5 bodu je na její možnosti pěkný, i když několik partií "zaplatila" slzičkami, ale všichni víme, že první starty v kategorii "B" jsou vždy těžké. Zdeněk Šťastný zaznamenal 4 body a obsadil 36. příčku. Zdeňkovi dnes turnaj "nesedl".

V turnaji "C" startovalo rovněž 44 šachistů, od nás 5 dětí. V tomto turnaji se vůbec nedařilo Natálce Štanderové. Startovala ze 4. pozice a končila až na 24. místě. Uhrála 3 body. Ne a ne se utrnout! Tolik se snažila, ale bodíky nepřicházely. Nejlépe se vedlo Michalu Škarydovi, ten sbíral jeden bodík za druhým a až v 5. kole ho "rozhodil" neukázněný šachista, který postával u jeho partie a stále ho častoval poznámkami: "Stejně prohraješ!" a stále mluvil a mluvil a Míša partii skutečně prohrál (možná by to dopadlo stejně), ale takto se šachisté k sobě chovat nemají! Celkově uhrál Michal 5 bodů a končil na 6. místě a oproti nasazení si o 7 příček polepšil. Dařilo se Lence Šťastné, která uhrála 4 body a z dívek skončila na 2. místě a měla neuvěřitelnou radost. Stejný počet bodů zaznamenala Eliška Škarydová, která byla z dívek čtvrtá, celkově 15. místo. Elišce s turnaj také moc vydařil. A náš benjamínek a nejmladší hráč turnaje Dan Vopálka uhrál 3 body, skončil na 31. místě, oproti nasazení si o 7 míst polepšil a turnaj si opravdu užíval.

Za své výkony byly tentokrát děti odměněny nejen diplomy, ale i pěknými poháry na všech medailových místech, a to jak v chlapcích, tak i v dívkách. Pořadatel Bolek Studzinski závěrem moc poděkoval mnoha sponzorům, především panu Svobodovi, který se právě o tyto poháry postaral a šachistům udělal velikou radost. Přece jen, když se z turnaje přiveze pohár, tak to má, především pro ty malé, velikou hodnotu.

Závěrem nezbývá nic jiného než pořadatelům ze Stříbrné Skalice moc poděkovat za hezký turnaj a už se všichni těšíme na další, 5. kolo RŽL, které se uskuteční v Říčanech 22.12.2018: 18_19_5_RŽL_Říčany.doc. Děkuji trenérům, kteří děti na turnaj doprovázeli a řidičům, kteří zajistili jejich dopravu.

Zaznamenala: Marie Filipová