Vyhledávání

Sponzoři

Sellier Bellot Vlašim

Vlašimské městské lesy s.r.o.,Vlašim

Marie Filipová,Pravonín

Respo Vlašim

Koloniál Zelingr

Pan MUDr. Karel Pěkný

Kyselý – prádelna

Pan Musil zelenina

Papírnictví Jana Pessrová

Maso a uzeniny Josef Vávra

Benea ,s.r.o.

Metalkov s.r.o.- pan Reitschläger Evžen

Česká spořitelna,a.s.

Pekárna Turek a spol.,s.r.o.

Pentar a.s.,Praha 5

Jana Musilová

Viking Mašek, a.s.

Milan Vilím, Hobysport

Ing.Iveta Vaiglová

Miroslava Vavrušková, Napajedla

Vlama, spol. s.r.o.

Spol. Fair Credit International, SE

Ploty Holoubek s.r.o.Vlašim

Pastell spol. s r.o. Čechov

Zdeněk Štětina - GORENJE spol. s.r.o. 

Milan Bísek

Asmo, Zruč nad Sázavou

Kontakt

Adresa:

Radnická 121
258 01 Vlašim

Telefon:

317 842 310
724 148 443

E-mail:

mddm@mddmvlasim.cz

Ke stažení

 

 

Odkazy
Reportáže z konaných akcí

1. místo z Krajského kola školních týmů a postup na MČR v šachu putuje do Vlašimi

STŘEDNÍ ŠKOLY POMĚŘOVALY SVÉ ŠACHOVÉ UMĚNÍ V NERATOVICÍCH

Dne 22.3.2022 odehrálo školní šachové družstvo Obchodní akademie ve Vlašimi KRAJSKÉ KOLO ŠKOLNÍCH TÝMŮ v Neratovicích, ze kterého se měla dvě družstva z kategorie středních škol kvalifikovat na Mistrovství České republiky, které proběhne pravděpodobně ve Zlíně. Stejné krajské kolo hráli šachisté prvních a druhých stupňů základních škol, kde bohužel z našeho regionu nebyl žádný!

Děti doprovázela paní profesorka Mlýnková, která měla dobře zmapováno, že má letos Obchodní akademie ve Vlašimi v této soutěži možnost uspět. Má i lví podíl na tom, že družstvo nastoupilo. Na OA se sešli šachisté z bývalé Základní školy Načeradec, kteří už mají s MČR zkušenosti a jejich předchůdci (dnešní trenéři) se pyšní mnohou účastí a dokonce 3. místem na MČR ve Vyškově z roku 2010 - Bronz pro Načeradecké aneb pohádkový příběh.

Kolektiv byl částečně obměněn, a to tak, že Fandu Jelínka nahradil vynikající Jakub Vojta, který hrál na první šachovnici a uhrál plný počet bodů (5). Na druhé šachovnici hrála Petra Píšová (3,5 bodu), na třetí Štěpán Filip (4 body) a čtvrtou desku Filip Kůra (3,5 bodu).

Velice nás těší, že první místo získali naši šachisté, nejen hrou, ale i po vítězném hodu mincí, druzí skončili hráči Gymnázia Palackého Mladá Boleslav. Družstva shodně uhrála 16 bodů, druhé a třetí pomocné hodnocení bylo shodné a i jejich vzájemný zápas skončil 2 : 2, proto ten rozhodující hod mincí. Důležité ale je, že obě družstva postupují na MČR! Srdečně blahopřejeme.

Kromě Jakuba Vojty dochází ostatní šachisté do našeho pondělního kroužku pokročilých, který pracuje pod Domečkem Vlašim a vede ho Lukáš Filip, proto si myslím, že tato upoutávka na našich www stránkách www.sachypravonin.webnode.cz a www stránkách Domečku, na tento vynikající úspěch, je na místě.

Děkujeme za vzornou reprezentaci.

PS: Škoda, že se nezúčastnilo soutěže družstvo Gymnázia Vlašim, které navštěvují také šachisté z našeho kroužku. Určitě by se na soutěži neztratili.

VÝSLEDKOVÁ LISTINA: http://chess-results.com/tnr621391.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES

FOTO VÍTĚZNÉHO DRUŽSTVA: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Krajske_kolo_skolnich_tymu_22.3.2022_-_Neratovice/1529041326

Zaznamenala: Marie Filipová

 

publikováno 23.3.2022